Test najlepších vysávačov 2017

vysávač rowentaKu upratovaniu neodmysliteľne patrí čistá podlaha, práve vysávač dokáže podlahu poriadne vyčistiť od všetkých nečistôt a smetí. Dnešné najnovšie a najlepšie vysávače už dokážu vysávať nielen prach a smeti ale dokážu sa dokonca popasovať aj s tými najmenšími nečistotami, akými sú mikroskopické nečistoty, napr. výkaly roztočov. Niektoré kvalitné vysávače dokonca dokážu šampónovať koberce, čo je vo veľa prípadoch veľmi užitočné. Dnes si dokážete vybrať za relatívne nízku cenu už veľmi slušný vysávač.

Test vysávačov, ktorý vám prinášame – vám pomôže sa rozhodnúť a porovnať vysávače v rôznych kategóriách. Či už e-shopy alebo kamenné predajne sú plné vysávačov a práve preto vám prinášame objektívne testy vysávačov a informácie o nich. Vždy sa snažíme dbať na aktuálnosť informácií, tak aby sme poskytovali vždy čerstvé recenzie a testy.

Testy vysávačov sme rozdelili do 3 základných kategórií:
• sáčkové vysávače
• bezsáčkové vysávače
• ručné AKUmulátorové vysávače


Test – TOP5 najlepšie vreckové / sáčkové vysávače

 Názov modeluVýhody produktuHodnotenieCena 
1.Philips FC9197Vysávač Philips FC9197
 • Technológia AirflowMax - maximalizácia prúdenia vzduchu
 • Filter HEPA 13 odstráni až 99,95 % alergénov z mačacej a psej srsti
 • technológia AirFlowMax - veľmi efektívne výkonné satie
 • najvyšší stupeň úspory energie - A

185,3€Detail produktu >>
2.Rowenta RO6477EA
Vysávač Rowenta RO6477EA
 • účinnosť vysávania na kobercoch, tvrdých podlahách - najvyšší stupeň A
 • maximálne tichý - úroveň hluku len 66 dB
 • veľké množstvo dodávaného príslušenstva (štrbinový nástavec, nástavec na čalúnenie, parketová hubica a pod.)

269,9€
239,9€
Detail produktu >>
3.Electrolux ZUSGREEN58Vysávač Electrolux ZUSGREEN58
 • antialergický HEPA 12 filter
 • mechanická regulácia výkonu
 • bohaté príslušenstvo (kefka, štrbinový nástavec, hubica na čalúnenie)

219,9€Detail produktu >>
4.ETA Canto 1481Vysávač ETA Canto 1481
 • kvalitný HEPA 12 filter
 • nízka hlučnosť - len 74dB
 • vysoký sací výkon
 • dobrá cena v súvislosti cena/výkon
143,4€Detail produktu >>
5.Miele Complete C2 PowerLineVysávač Miele Complete C2 PowerLine
 • účinnosť vysávania na tvrdých podlahách: stupeň B
 • účinnosť reemisie prachu: stupeň B
 • elektronické regulovanie výkonu - 6-stupňový otočný volič
180€Detail produktu >>

Zobraziť ponuku VRECKOVÝCH VYSÁVAČOV

Test – TOP5 najlepšie bezvreckové vysávače

Zobraziť ponuku BEZVRECKOVÝCH VYSÁVAČOV

Test – TOP4 najlepšie ručné AKUmulátorové vysávače

Zobraziť ponuku RUČNÝCH VYSÁVAČOV

Ako správne vybrať ten najlepší vysávač?

 1. Aký bude spôsob používania – podlaha/koberec? Vždy predtým ako pôjdete kupovať vysávač sa spýtajte sami seba, či potrebujete vysávač na tvrdé podlahy ako sú napr. plávajúca podlaha, drevená podlaha alebo nejaký typ dlážky, alebo, či chcete vysávač, ktorý perfektne zvláda vysávanie kobercov. Toto musíte mať na pamäti, keďže vysávač, ktorý dobre vysáva koberce by mal mať vyšší výkon, pretože vlákna kobercu vyžadujú vyššiu saciu silu ako plávajúca podlaha.
 2. Aký bude spôsob čistenia? Existujú 2 typy vysávačov, ktoré majú 2 odlišné typy čistenia. Prvý typ vysávača je bezvreckový vysávač, ktorý nemá žiadne vrecká a tým pádom musíte čistiť plastovú nádobku. V prípade vreckových (sáčkových) vysávačov nie je nutné čistiť žiadnu nádobku, keďže tieto typy vysávačov k vysávaniu potrebujú vrecká, ktoré je potrebné časom meniť.
 3. Ďalším krokom pri výbere vysávača by mal byť, aký spôsob zberu nečistoty by mal mať váš vysávač. Na výber máte 3 druhy zberu nečistoty: suché vysávače, mokré vysávače a robotické vysávače. Suché vysávače sú úplne klasické vysávače, ktoré nečistoty jednoducho vysajú. Mokré vysávače sú také, ktoré prach a nečistoty sajú do nádobky s vodou, pričom je nutné túto nádobku po každom vysávaní čistiť. Robotické vysávače, už ako z názvu vyplýva, sú také, ktoré budú vysávať za vás.
 4. Úroveň hluku – hlasitosť. Ak si potrpíte na tom, aby váš vysávač bol tichý, určite si pozrite úroveň hluku u vysávačov. Táto úroveň hluku sa uvádza v dB – taký priemerne hlasitý vysávač má približne 70dB, ak však chcete extrémne tichý vysávač, mali by ste pouvažovať nad vysávačom s úrovňou hluku menšou ako 70dB.
 5. Zistite si aké príslušenstvo je s vysávačom dodávané. Samozrejme, klasický nadstavec na podlahy je štandard ale ak chcete dobre povysávať aj napríklad vašu sedaciu súpravu, mali by ste sa pozrieť, či daný vysávač disponuje nadstavcom na čalúnenie. Ďalšími veľmi užitočnými nadstavcami môžu byť aj štrbinový nadstavec alebo parketová hubica.

Ktorý vysávač je lepší? Ten s vymeniteľnými sáčkami (vreckami) alebo bezvreckový vysávač?

Tu ide opäť o to, čo preferujete. Sáčkové vysávače, ktoré potrebujú sáčky (vrecká) majú nevýhodu v tom, že musíte po niekoľkých vysávaniach vrecká vymeniť, na druhej strane pri bezvreckových vysávačoch musíte tú nádobku čistiť. Čiže je už na vás či radšej vymeníte vrecko alebo umyjete nádobku. Avšak, sáčkové (vreckové) vysávače zvyknú mať vyšší výkon, čo by ste mohli oceniť najmä ak vo vašej domácnosti máte väčšie množstvo kobercov.

Kde je možné kúpiť náhradné vrecká do vreckových vysávačov?

Zakúpite ich v kamenných elektropredajniach, ktoré predávajú vysávače alebo jednoduchšia cesta je e-shop. Čo sa týka e-shopu, kde je k dispozícii veľké množstvo príslušenstva a samozrejme aj náhradných vreciek, odporúčame TPD.SK, kde ten výber je široký a ceny sú prijateľné. Ich cena sa pohybuje v rozmedzí 5 – 10€.

Čo je energetický štítok a aké informácie na ňom nájdem?

Energetický štítok je v prvom rade pomôcka, ktorá zákazníkovi zjednoduší nákup a sprehľadní mu výber.
Na energetickom štítku sa nachádzajú nasledujúce informácie:

• Reemisia prachu – stupnica od A – G (A=najlepšie), údaj, ktorý udáva aké percentuálne množstvo prachu by sa mohlo dostať mimo nádobky/vrecka vysávača
Účinnosť čistenia kobercov – stupnica od A – G (A=najlepšie), vyjadruje účinnosť čistenia kobercov (G – minimálny čistiaci výkon 70%)
Účinnosť čistenia tvrdých podláh – stupnica od A – G (A=najlepšie), vyjadruje účinnosť čistenia tvrdých podláh (G – minimálny čistiaci výkon 95%)
Spotreba energie –priemerná ročná spotreba energie v kWh
Hlučnosť –hlasitosť vysávača pri aktívnom používaní vyjadrená v dB (decibeloch)

Test najlepších vysávačov 2017
4.9 (97.56%) 221 recenzií

Leave a Reply