Test najlepších kamier do auta 2017

Kamera do auta TrueCam A7sNa ceste je často krát možné stretnúť neohľaduplných vodičov. Ideálnou pomôckou ako sa proti týmto nezodpovedným vodičom brániť je kvalitná auto kamera nainštalovaná vo vašom vozidle.

Kamery určené do automobilu sú malé zariadenia funkciou veľmi podobné klasickým kamerám. Slúžia tak na fotenie, zachytenie dôležitých momentov v cestnej premávke, ako aj na natáčanie plynulosti jazdy a diania vo vnútri vozidla. Ich inštalácia a samotné používanie je veľmi jednoduché. Kameru do auta môžete inak poznať aj pod názvom čierna skrinka do auta.

Prostredníctvom špeciálnych prísaviek ich pripevníte na čelné sklo tak, aby vám nebránili k priamemu výhľadu na cestu. Kameru do auta následne prostredníctvom kábla pripojíte do zásuvky autozapaľovača, doladíte základné nastavenia podľa príbalového letáka a môžete začať jazdiť. Pri správnom pripojení sa kamera spustí súčasne pri naštartovaní vozidla. Nemusíte sa teda báť, že ju zabudnete zapnúť, alebo vypnúť. Najlepšia kamera do auta je teda schopná byť k dispozícii ihneď pri začatí jazdy. V tomto článku máte k dispozícii test kamier do auta, ktoré sú tie najlepšie na trhu.

Test kamier do auta je spracovaný do prehľadného testu, ktorú tvorí tabuľka. Veríme, že vám tento test kamier do auta pomôže pri výbere tej najlepšej kamery do auta.

 

Test – TOP7 najlepšie kamery do auta (autokamery)

Ako správne vybrať najlepšiu kameru du auta?

Trh ponúka veľké množstvo kamier, od tých najmenších s jedným displejom až po viac funkčné s dvoma obrazovkami. Pri výbere sa však netreba riadiť iba veľkosťou, ale aj inými parametrami:

  1. Rozlíšenie obrazuPrvoradým kritériom pri výbere kamier by mala byť kvalita obrazu. Je rozdiel, ak budete na súde operovať s videozáznamom ktorý je rozmazaný, alebo s jasnou, dobre viditeľnou snímkou. Vhodné by bolo si teda zvoliť kameru s HD rozlíšením, prípadne ak ste ochotný zainvestovať tak s Full HD. Kvalitu obrazu u jednotlivých kamier si prípadne môžete overiť aj prostredníctvom videí voľne dostupných na internete.
  1. Uhol záberuHlavnou funkciou auto kamery je zaznamenávať dianie  nie len v bezprostrednom okolí vozidla, ale aj za ním prípadne v protismere. Pozor, v tomto prípade však neplatí tvrdenie, čím  väčšie zorné pole, tým lepšie. S pribúdajúcou veľkosťou uhla záberu klesá kvalita obrazu. Najvhodnejšia je kamera so 150 ° uhlom pohľadu, ktorý nasníma nie len vpredu, vzadu či vedľa vás stojace automobily, ale aj protiidúce.
  1. Počet snímokRýchlosť jednotlivých snímok za sekundu je ovplyvnená viacerými faktormi. Kvalita a citlivosť čipu je jedným z nich. Ak nie ste na čipy odborník, otestovať si ich môžete opakovaným nahrávaním určitej situácie. Nesmiete však zabudnúť na dostatočné svetlo, ktoré citlivosť čipu ovplyvňuje. Čím lepšie svetlo, tým vyššia citlivosť čipu a väčší počet snímok, minimálne 25 za sekundu.
  1. Dátum a časU klasických kamier pokladáme zobrazenie aktuálneho dátumu a času na fotografií, alebo videa za samozrejmosť. Pri kamerách určených do áut to však samozrejmosťou nie je. Pred kúpou si teda radšej overte či  kamera, ktorú ste si vybrali disponuje touto funkciou. Môže vám to pomôcť ako hodnoverný dôkaz  pri policajnom vyšetrovaní.

V porovnaní so staršími typmi auto kamier sa tie dnešné môžu pochváliť nie len vyššou kvalitou, ale aj rôznorodosťou svojich funkcií.

Čo je funkcia motion detect?

Jednou z nich je aj tzv. detektor pohybu (motion detect). Funkcia užitočná najmä pre tých z vás, ktorí parkujete pred panelákom, alebo na iných verejných parkoviskách. Ak kamera zaznamená v blízkosti vášho vozidla pohyb akéhokoľvek automobilu zapne sa a spustí nahrávanie. V prípade poškriabania, alebo iného poškodenia vášho vozidla tak rýchlejšie nájdete a usvedčíte vinníka.

Čo je G senzor?

Zaujímavý je aj G senzor užitočný najmä v prípade silného nárazu počas dopravnej nehody. Správnym nastavením jeho citlivosti sa pár sekúnd po nehode vypne a automaticky uloží celý priebeh dopravnej nehody. Nemusíte sa teda báť, že sa vám dôkazový materiál vymaže, alebo neuloží v plnom rozsahu.

Čo je WDR?

Súčasťou kvalitnej kamery by mala byť aj funkcia WDR.  Citlivosť snímacieho čipu je natoľko citlivá, že počas vjazdu do tunela, alebo podzemnej garáže sa kontrast jednotlivých farieb vyrovná. Videonahrávka bude teda aj v tmavšej miestnosti jasná, akoby bola natáčaná pri dennom svetle.

Test najlepších kamier do auta 2017
4.8 (96.8%) 25 recenzií

Leave a Reply