testy zehliciek na vlasyÚprava a starostlivosť o vlasy nie je vôbec jednoduchá, obzvlášť ak ich máte príliš kučeravé, alebo veľmi krehké. V takom prípade by sa mala stať kvalitná žehlička na vlasy vašim neoddeliteľným pomocníkom. Jej hlavným benefitom je nielen dôkladné vyžehlenie vlasov jednoducho a veľmi rýchlo, ale aj ich natočenie.

Po zapnutí sa zahreje na vopred nastavenú teplotu, prostredníctvom ktorej dokáže rozbiť silné väzby vodíka spôsobujúce vlnenie vlasov. Postupným vkladaním vlasov medzi dve horúce platne a pomalým pohybom žehličky od koreňa vlasov až po končeky sa jednotlivé úseky krásne vyrovnajú. Dokážete tak v priebehu pár minút váš účes zmeniť na nepoznanie

V súčasnosti sú na trhu žehličky, ktoré sú ľahké a malé, pokojne sa zmestia aj do kabelky. V našom teste žehličiek na vlasy si určite vyberiete žehličku, ktorá bude pre vás tá najlepšia.

Náš test žehličiek na vlasy vám predstavuje rebríček tých najlepších žehličiek na vlasy, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať práve našim rebríčkom.

 

Test – TOP5 najlepšie žehličky na vlasy

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.Remington S8590
žehlička na vlasy Remington S8590
39€
2.Remington S 9500
žehlička na vlasy Remington S 9500
39€
3.Remington S8500
žehlička na vlasy Remington S8500
39€
4.Remington Sleek & Curl S6500
zehlicka na vlasy Remington Sleek & Curl S6500
29€
5.Babyliss ST330E
zehlicka na vlasy Babyliss ST330E
29€

Ako vybrať tú správnu žehličku na vlasy? Podľa akých kritérií?

  1. Teplota – pri kúpe žehličky si v prvom rade overte, či daný model poskytuje možnosť nastavenia teploty. Niektoré žehličky na vlasy disponujú len jednou, stálou teplotou. Môžu byť síce lacnejšie, avšak neefektívne. Každé vlasy si vyžadujú inú teplotu, napríklad ak máte veľmi krehké vlasy nemali by ste pri žehlení presiahnuť teplotu 150 °C, v prípade vyššej teploty by sa mohli rýchlo vysušiť a zničiť. Dámy s bohatými, vlnitými vlasmi by zas mali siahnuť po žehličke, ktorá umožňuje nastaviť aj vyššiu teplotu, od 200 -230 °C. Pre takmer rovné a primerane husté vlasy je zas najlepšia teplota pohybujúca sa okolo 170 °C. Vrátane žehličiek s možnosťou regulácie teploty nájdete na trhu aj novinku v podobe žehličky, ktorá automaticky prispôsobí teplotu vašim vlasom. Ak si teda vlasy žehlíte každý deň, táto investícia sa vám určite oplatí.
  2. Povrch žehliacej plochy – na výsledný efekt a celkový čas žehlenia vplýva aj materiál z ktorého je vyrobená žehliaca plocha. Keramický materiál je vhodný skôr na krehké vlasy. Jeho najväčším benefitom je rovnomerné rozdelenie teploty po celom obvode, čo prispieva k efektivite žehlenia vlasov. V prípade veľmi jemných a lámavých vlasov však odporúčame siahnuť radšej po keramickej žehliacej ploche obsahujúcej minerál  tourmelín, ktorý prispieva k znižovaniu teploty.  Kučeravé, veľmi husté vlasy potrebujú zas vyššiu teplotu, teda aj žehliacu plocha, ktorá sa rýchlo a dobre nahreje. Túto požiadavku dokonale spĺňa pevná titanová žehliaca plocha s dlhou životnosťou. Ak máte to šťastie a vaše vlasy nie sú ani príliš tenké, či husté, zvoľte žehličku, ktorá kombinuje viacero materiálov, čo prispieva k jej univerzálnosti.
  3. Veľkosť žehliacej plochy – ako sme už v úvode spomínali, žehlička na vlasy nemusí slúžiť výhradne na vyrovnávanie vlasov, ale aj na vytváranie jemných vlniek. Pred kúpou teda starostlivo zvážte na čo ju budete využívať. Žehlička na vlasy so širšou žehliacou plochou sa hodí skôr na vyrovnávanie, zmestí sa do nej viac vlasov, čo v konečnom dôsledku skráti   čas žehlenia. Užšia žehliaca plocha je naopak vhodná na tvorbu vlniek, keďže vlasy okolo nej ľahšie obtočíte.
  4. Funkcie žehličky na vlasy – pri výbere žehličky na vlasy by ste sa mali okrem spomínaných parametrov zaujímať, čo všetko ešte daný model dokáže. Pre lepšiu orientáciu si prečítajte niečo viac o ďalších užitočných funkciách:

Ďalšie užitočné funkcie žehličiek na vlasy

Medzi ďalšie užitočné funkcie žehličiek na vlasy patria funkcie ako: funkcia rýchleho nahriatia, funkcia automatického vypnutia, či funkcia žehlenia mokrých vlasov.

Funkcia rýchleho nahriatia

Oceníte ju najmä vtedy, ak si žehlíte vlasy ráno pred odchodom do práce. Žehličky s touto funkciou sa dokážu zahriať na požadovanú teplotu už za 15 sekúnd, čo vám ušetrí množstvo času. Veľmi dobré je, ak má žehlička vrátane tejto funkcie aj indikačnú diódu, ktorá vám svetelnou signalizáciou oznámi, že už je žehlička pripravená na používanie. Nemusíte tak každú chvíľku skúšať, či je nahriata a riskovať popálenie.

Funkcia automatického vypnutia

Pri  dlhodobej nečinnosti sa žehlička na vlasy dokáže sama automaticky a bezpečne vypnúť.

Funkcia žehlenia mokrých vlasov

Zíde sa najmä v prípade, že si umývate vlasy pred odchodom do práce, alebo do mesta. Nemusíte si ich sušiť predtým fénom, vlasy môžete vyžehliť aj vlhké, dokonca ich pritom nielen vyrovnáte, ale aj vysušíte.

Na čo slúžia silikónové pásiky po stranách žehliacej plochy?

Môžu byť veľmi nápomocné, ak máte príliš vlnité vlasy. Slúžia na pevnejšie uchopenie a napnutie vlasov.

Žehličky na vlasy produkujúce klasické teplo VS. žehličky produkujúce infračervené teplo

Klasické teplo, ktoré produkujú viaceré žehličky môže niektoré typy vlasov vysušovať, najmä tie, ktoré sú príliš tenké a lámavé. Žehličky produkujúce infračervené teplo zabraňujú znehodnoteniu vlasov a robia ich pevnejšími a hebkejšími.

Vstavaný displej u žehličiek na vlasy

Prostredníctvom prehľadného displeja dokážete kontrolovať teplotu žehličky a správne ju regulovať vzhľadom k aktuálnemu stavu vašich vlasov.

Ošetrenie vlasov pri častom žehlení

Popri eufórii z krásnych vyžehlených, alebo vlnitých vlasov netreba zabúdať ani na ich ošetrovanie. Častým žehlením môžu vlasy strácať na kvalite, treba ich preto dostatočne chrániť. Občas pred použitím žehličky odporúčame  naniesť na umyté a dôkladne vysušené vlasy špeciálny sprej, ktorý minimalizuje poškodenie vlasov. Vzhľadom na jeho konzistenciu sa môže pri žehlení nalepiť na povrch žehliacej plochy. Myslite teda na to, že po dokončení žehlenia a vychladnutí žehličky by ste jednotlivé platne mali utrieť vlhkou handrou.

Tip na záver:

Používanie žehličky na vlasy môže, ale aj nemusí priniesť želaný výsledok, najmä ak si vyberiete žehličku, ktorá nie je vhodná pre vaše vlasy. Nebojte sa teda čítať recenzie jednotlivých modelov, pýtať sa aj na tie najmenšie detaily. Tá správna vám musí dokonale sadnúť tak na vlasy, ako aj do ruky.

Mohlo by vás zaujímať: Test klasických žehličiek

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 6 Priemerne: 4.7]