testy fenov na vlasySušič vlasov, často zvaný aj ako fén, je elektrické zariadenie využívajúce neustály prúd teplého vzduchu na vysušenie a nastajlovanie vašich vlasov. V počiatku bol sušič vlasov jednoducho zostavený prístroj ktorého dopad na zdravie vlasov bol vo všeobecnosti odignorovaný, no ako technológia pokročila rokmi, sušiče vlasov získali mnoho skvelých funkcií, vylepšení a nadstavcov ktoré vám jednoducho a rýchlo vysušia a upravia vaše vlasy.

Sušič vlasov je napojený na elektrickú sieť, od ktorej neustále odoberá elektrickú energiu. Táto energia je vodičmi posielaná do dvoch častí fénu – do ohrievacích teliesok, kde sa prúdiaci vzduch ohrieva a opúšťa vzduch cez hrdlo, a do ventilátora, ktorého otáčanie sa vťahuje vzduch dovnútra elektrického zariadenia, odtiaľ vzduch putuje cez telo kde sa ohrieva a následne vypúšťa cez hrdlo/nadstavce. V prípade, že je prítomná funkcia napr. ionizovanie, do vzduchu sa vďaka takémuto zariadeniu dostávajú záporne nabité elektróny, zlepšujúce celkovú skúsenosť s fénovaním.

Náš test fénov na vlasy vám predstavuje rebríček tých najlepších fénov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

 

Test – TOP7 najlepšie fény na vlasy

Ako si vybrať ten správny fén?

Prečo by ste si mali zakúpiť fén?

Na trhu sa dnes nachádzajú mnohé elektrické zariadenia ktoré vám mnohonásobne ušetria váš drahocenný čas, sú to zariadenia ktoré by ste mali považovať za skvelú investíciu. Jednou z nich sú práve sušiče vlasov alebo inak povedané fény na vlasy. Vďaka fénom bude sušenie vašich vlasov trvať nie hodinu alebo dve, no pár minút, záležiac od kvality po ktorej siahnete. Za priplatenie si dokážete zakúpiť naozajstnú kvalitu, ktorá vám vydrží roky.

Okrem sušenia vlasov sa fén po celom storočí vývinu zlepšil v mnohých ohľadoch. V dnešnej dobe sušiče vlasov nielen sušia, ale taktiež chránia vaše vlasy a zároveň vám dodávajú možnosť nastajlovať váš účes ako chcete vďaka fyzikálnym zákonom ktoré tieto novodobé sofistikované zariadenia využívajú.

Hlavné parametre, ktoré pri výbere berte do úvahy

Príkon

Príkon sušiča vlasov je asi najdôležitejším faktorom zo všetkých, najmä ak vám ide nielen o čas, ale aj o zdravie vašich vlasov. Príkon je faktor s ktorým sa dokážete orientovať v širokých výberoch fénov. Čím je vyšší príkon, tým je vyššia elektrická spotreba. Hoci to znie na prvý pohľad neintuitívne a iracionálne siahnuť po féne s vysokou spotrebou, silný fén znamená silný prúd vzduchu. Vďaka silnému prúdu vzduchu si dokážete vysušiť vaše vlasy oveľa rýchlejšie než s lacným fénom ktorého sila sa nedá porovnať s osvedčenou kvalitou.

No v tomto prípade je samotný čas faktorom, ovplyvňujúcim aj samotné zdravie vašich vlasov. Vlasy sú totižto poškodené, ak sú vystavované vysokým teplotám – horúca sprcha láme a vysušuje vlasy a aj ich korienky, a horúci vzduch nie je žiadnou výnimkou. Mikroskopicky je to veľmi viditeľné, hladká textúra je naštrbená, takýmito štrbinami dochádza k lámaniu vlasov. Vďaka vysokému príkonu fénu vystavujete vaše vlasy silnému vzduchu, čo znamená, že ich vysušíte lepšie a rýchlejšie. To znamená, že nie sú prílišne dlho vystavované horúcemu vzduchu. Silné prúdenie vám taktiež dáva voľnú ruku nad tým, akú teplotu využijete na sušenie. To je opäť obrovským plusom pre zdravie vašich vlasov, ak plánujete siahnuť po féne.

Platí pravidlo čím vyšší príkon fénu, tým dlhšia je jeho životnosť. Často sa stáva, že lacné fény vám doslúžia po roku či dvoch, zatiaľ čo fény za ktoré si priplatíte a majú vysoký výkon sa tak ľahko a rýchlo neodpália, a pokojne vám vydržia mnohé roky. Preto je len užitočné rozmýšľať nad fénom ako nad dobrou investíciou šetriacou vaším drahocenným časom.

Možnosť nastavenia teploty

Sušiče vlasov majú vo všeobecnosti možnosť nastaviť teplotu vzduchu. Teplota vzduchu je dôležitá – hoci vyššie teploty urýchľujú sušenie, vlasy poškodzujú a pri dlhodobom využívaní budú tieto poškodenia badateľné. Skvelou voľbou je výkonný sušič vlasov s viacerými možnosťami teploty. Profesionálne často obsahujú viac stupňov, čo priamo úmerne zodpovedá ich výslednej cene.

Funkcia studený vzduch

Funkcia studeného vzduchu vám umožní príjemne a bez obáv vysušiť vaše vlasy, zároveň vám studený vzduch napomôže k nastajlovaniu vášho účesu.

Ionizácia

Ionizovanie vzduchu predchádza poškodeniu vašich vlasov tým, že do vzduchu vydáva záporne nabité elektróny, a vďaka fyzikálnym javom vám uzavrie pokožku, napomôže k rozkladu molekúl vody a teda mnohonásobne urýchli sušenie. Finálny výsledok vyzerá omnoho profesionálnejšie a vaše jemné vlasy budú vyzerať plnšie. Pozor na prílišne vysušenie vlasov, vtedy je výsledok chudobnejší na objem.

Váha

Ak trávite sušením vašich vlasov aj dvadsať minút, určite nechcete prestať len kvôli tomu, že je fén ťažký a vaša ruka potrebuje oddych. Ak teda viete, že fénovanie bude kvôli vašim vlasom trvať dlhšie, siahnite po tých ľahších.

Difuzér na vlasy

V prípade, že sa zvyknete s vašimi vlasmi často krát poriadne vyhrať, sušiče vlasov s difuzérom vám dodajú práve to, čo chcete. Vďaka difuzérom získate kontrolu nad vašimi vlasmi, nakoľko ich touto technológiou nadvihne už od samotných korienkov. Veľmi užitočné pre kučeravých ľudí.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 12 Priemerne: 4.5]