test robotických vysávačovRobotický vysávač je samohybné elektrické zariadenie ktorého cieľom je vysávať podlahy a koberce vášho domu. Jeho malé rozmery mu umožňujú povysávať plochy vášho domu ku ktorým sa ľahko nedostanete. Vďaka jeho elektronickému dizajnu je robotický vysávač praktickým pomocníkom v každej zaneprázdnenej domácnosti. Možnosť naprogramovať jeho správanie vám umožní nastaviť si ho podľa vašich predstáv a potrieb, čím si ušetríte hodiny práce mesačne. Uskladníte ho prakticky kamkoľvek. Nie je náročný na údržbu a spotrebúva prekvapivo málo energie. Pre robotický vysávač je príznačná jeho všestrannosť a flexibilita.

Robotický vysávač je vybavený niekoľkými režimami, pričom záleží len na vás, ktorý zvolíte. Vďaka svojej efektívnej práci, rýchlemu dobíjaniu a minimálnym stratám na energiách je ideálnym pomocníkom do každej domácnosti. Prispôsobí sa potrebám používateľa aj zmenám okolitého prostredia.

↓ Prejsť na tabuľku TOP 7 najlepších robotických vysávačov

Náš test robotických vysávačov vám predstavuje rebríček tých najlepších robotických vysávačov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepšie robotické vysávače

Prvé dva robotické vysávače z tabuľky sú zároveň aj najlepšia voľba ako robotický vysávač na koberce, nakoľko disponujú vysokým sacím výkonom.

💡 Robotický vysávač na zvieracie chlpy nájdete v tabuľke s označením
Názov modeluHodnotenieParametrePribližná cena
Xiaomi Robot Vacuum X10+
roboticky vysavac Xiaomi Robot Vacuum X10+
92 %; 23 recenzií

Príkon: 70 W
Sací výkon: 4000 Pa
Hlučnosť: 60 dB
Výška robota: 9.7 cm
Hmotnosť: 3.8 kg

Na zvieracie chlpy: ✅ áno

579€
Roborock S8 White
roboticky vysavac Roborock S8 White
100 %; 5 recenzií

Príkon: 69 W
Sací výkon: 6000 Pa
Hlučnosť: 67 dB
Výška robota: 9.6 cm
Hmotnosť: 4.5 kg

Na zvieracie chlpy: ✅ áno

499€
Roidmi Eve Plus White
roboticky vysavac Roidmi Eve Plus White
94 %; 62 recenzií

Príkon: 50 W
Hlučnosť: 75 dB
Výška robota: 10 cm
Hmotnosť: 3.5 kg
Typ podláh: tvrdé podlahy/koberce

Na zvieracie chlpy: ❌ nie

359€
4.
Xiaomi Robot Vacuum X10
roboticky vysavac Xiaomi Robot Vacuum X10
98 %; 8 recenzií

Príkon: 46 W
Sací výkon: 4000 Pa
Hlučnosť: 60 dB
Výška robota: 9.88 cm
Hmotnosť: 3.3 kg

Na zvieracie chlpy: ✅ áno

339€
5.
Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black
roboticky vysavac Xiaomi Mi Mop 2 Pro Black
92 %; 7 recenzií

Výkon: 40 W
Sací výkon: 3000 Pa
Hlučnosť: 72 dB
Výška robota: 9.65 cm
Hmotnosť: 3.6 kg

Na zvieracie chlpy: ✅ áno

309€
6.
Xiaomi Robot Vacuum S10
roboticky vysavac Xiaomi Robot Vacuum S10
95 %; 26 recenzií

Príkon: 45 W
Sací výkon: 4000 Pa
Hlučnosť: 60 dB
Výška robota: 9.45 cm
Hmotnosť: 3.6 kg

Na zvieracie chlpy: ✅ áno

209€
7.
Niceboy ION Charles i3 Plus White
roboticky vysavac Niceboy ION Charles i3 Plus White
100 %; 4 recenzie

Sací výkon: 2300 Pa
Hlučnosť: 65 dB
Výška robota: 8.1 cm
Hmotnosť: 2.5 kg
Typ podláh: tvrdé podlahy/koberce

Na zvieracie chlpy: ✅ áno

149€

Ako si vybrať ten správny robotický vysávač

Pred kúpou je potrebné zvážiť mnoho faktorov, vďaka ktorým si budete môcť vybrať najviac vyhovujúci robotický vysávač pre vašu domácnosť. V závislosti od náročnosti vašich požiadaviek a požiadaviek vašej domácnosti si môžete zadovážiť robotický vysávač, ktorý môže plne nahradiť ručné vysávanie podlahy a kobercov. Pri robotických vysávačoch plne platí, že čím sofistikovanejší je model, tým viac dokáže nahradiť vašu prácu a tým viac energie a času ušetríte.

A) Technológia snímania

Pokročilé robotické vysávače

Využívajú senzory a dokonca aj optickú kameru na detekovanie objektov (napr. nábytku). Vďaka tejto technológie predchádza vysávač pádom zo schodiska a narážaniu do rôznych objektov vo vašej domácnosti. Takýmto spôsobom si taktiež aktívne mapuje prostredie a dokáže si tak nájsť cestu do každého kútika vašej domácnosti. Pokročilejšie zariadenia obsahujú laserové senzory, optické kamere, funkciu „virtuálnych stien“ na zmapovanie prostredia a senzory detekujúce špinu. Takéto robotické vysávače sú viac než len prístrojmi. S precíznou presnosťou ovládajú prostredie svojho pracoviska. Keď sa v ich ceste objaví prekážka, s ktorou sa pri minulom upratovaní nestretli, rýchlo ju detekujú a vyhnú sa jej.

Najjednoduchšie robotické vysávače 

A) Využívajú Infračervené senzory, ktoré chránia vysávač pred spadnutím zo schodiska alebo vyvýšeného podlažia, tieto senzory majú veľmi krátku vzdialenosť na rozpoznanie prekážky, nemusia mapovať prostredie.

B) Alebo využívajú senzory zaznamenávajúce nárazy, tieto lacnejšie a menej pokročilé verzie spoznávajú prostredie domácnosti hapticky, teda dotykom. Kontaktom s prekážkami môžu mapovať prostredie, lacnejšie však obvykle nemapujú a preto nečakajte, že všetky zákutia budú povysávané.

Každý robotický vysávač, ktorý nedokáže detekovať prekážky pred zrážkou, je vybavený nárazníkom, ktorý tlmí nárazy a na základe toho, ktorý nárazník pocítil náraz, sa robotický vysávač rozhodne zmeniť smer. Existujú však aj také vysávače (napr. Roomba), ktoré vďaka senzorom spomaľujú ako sa približujú k prekážke, takto dokážu zistiť, či prekážka je prekonateľná, teda či ide o záves alebo plachtu.

V tomto VIDEU si napríklad môžete pozrieť ako funguje robotický vysávač Roomba

Aby ste predišli škodám či už na vysávači alebo na objektoch nachádzajúcich sa na úrovni podlahy, po kúpe takéhoto vysávača sa vyvarujte odkladaniu krehkých a cenných predmetov v priestoroch, v ktorých sa takýto haptický robotický vysávač pohybuje. To platí dvojnásobne v prípade misiek s vodou či už pre psy alebo mačky, voda sa môže pri náraze rozhýbať prípadne vyliať a permanentne poškodiť samotný vysávač

Ako funguje?

Funkcionalita a správanie robotického vysávača je založená na inštrukciách a algoritmoch, vďaka ktorým robotický vysávač dokáže pracovať pravidelne a vykonávať popritom rôzne funkcie paralelne. Záležiac na vyspelosti technológie ktorú využíva, robotický vysávač sa môže správať:

 • racionálne, využívajúc logické výpočty a algoritmy, opticky mapujúc prostredie a vyhodnocovať prácu spoločne s ďalšími, pokročilými funkciami
 • jednoducho/automaticky, kedy je robotický vysávač jednoducho naprogramovaný vysávať na základe určitého vzorcu

VIDEO: Užívateľská recenzia robotického vysávača Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

B) Ovládanie

Robotické vysávače využívajú rôzne formy ovládania a komunikácie s koncovým používateľom.

 • Diaľkový ovládač
  Niektoré robotické vysávače, ktoré možno zohnať na trhu, sú uspôsobené na ovládanie prostredníctvom diaľkového ovládača. Ide o nesmierne užitočnú technologickú hračku. Môžete vďaka nemu zapnúť vysávač priamo zo sedačky alebo z postele. Stačí jedno stlačenie a robotický vysávač sa pustí do práce.
 • Bez ovládania
  Zakúpiť možno tiež robotický vysávač, ku ktorému v balení nenájdete žiaden diaľkový ovládač ani nič podobné. Nebojte sa, nejde o chybu. Zrejme ste si len kúpili jeden z lacnejších robotických vysávačov. Pri týchto sa občas stáva, že fungujú bez akéhokoľvek ovládania. Algoritmy, ktorými je robotický vysávač vybavený, urobia prácu za vás. Nemusíte sa starať, či ste vysávač poslali všade tam, kde je to treba. Máte istotu, že sa vysávač naprogramovanými trajektóriami pohybu dostal do každého kúta domácnosti.
 • Ovládanie cez Wi-Fi a aplikáciu
  Pre tých náročnejších a zaneprázdnených ľudí sa na trhu nachádzajú robotické vysávače s Wi-Fi technológiou, vďaka ktorej ste schopný spustiť ho kdekoľvek ste, aj vo vašej práci. Robotické vysávače s takouto funkciou bývajú zväčša drahšie. Toto je však dôvod, kedy sa oplatí utratiť zopár eur navyše. Nárast komfortu pri používaní robotického vysávača je vďaka Wi-Fi skutočne cítiť. Na využitie jeho funkcionality je potrebné mať na vašom smartfóne nainštalovanú aplikáciu pre daný vysávač. Kompatibilita s operačným systémom iOS a Android na vašom smartfóne im umožňuje využívať databázy, vďaka ktorým si jednoducho dokážete pozrieť analýzy jeho činností, a taktiež samotnú mapu pokrytých priestorov. A to všetky priamo tam, kde sa aktuálne nachádzate. Môžete vysávač spustiť z práce či auta. Nezáleží na tom, pretože vďaka Wi-Fi technológii ste s vysávačom v neustálom kontakte.
ukazka aplikacie robotickeho vysavaca roborock s7 maxv series

Ukážka smartphone aplikácie robotického vysávača Roborock S7 MaxV Series
Zdroj: https://global.roborock.com/pages/roborock-s7-maxv

TIP: Mnoho robotických vysávačov vám umožní nastaviť rozvrh vysávania. Je tak možné povysávať domácnosť v ten najvyhovujúcejší čas. Pokiaľ vyžadujete väčšiu flexibilitu, zaobstarajte si vysávač ktorého súčasťou je ovládač alebo kompatibilita s vašim mobilným zariadením.

TIP 2: Smart technológia vo vysávači vám poskytne viac funkcií a oveľa väčší prehľad ohľadom vášho vysávača, a preto pokiaľ ste pracovne vyťažený a chcete mať kontrolu nad čistotou vo vašej domácnosti, smart technológia by mala byť vašou prioritou.

C) Kapacita batérie

Väčšina robotov prichádza s dockom, kde si robotický vysávač príde „oddýchnuť“ a nabiť sa na ďalšie vysávanie. Keď vysávač dokončí svoju prácu, vráti sa do nabíjacej stanice, kde načerpá energiu na ďalšie upratovanie. Z toho dôvodu veľmi nezáleží na kapacite batérie, pretože robotický vysávač má prísun energie vždy po ruke. Problém môže nastať v prípade, ak rozloha jeho pracovnej plochy presahuje limity jeho možností. Rozloha bytu/domu je kľúčová a mal by ju vziať do úvahy každý, kto uvažuje nad kúpou robotického vysávača. Obzvlášť tie lacnejšie majú tendenciu v prípade rozsiahlych priestorov zlyhať.

Pokiaľ viete, že plocha vášho domu/bytu je veľká, vysávač s vyššou kapacitou batérie je pre vás ten pravý. Plusom je, že do nabíjacieho docku stihne doraziť predtým, než batéria zlyhá. Lacnejšie robotické vysávače s nízkou kapacitou batérie v tomto ohľade za konkurenciou stále zaostávajú. Robot sa po povysávaní vráti do docku kde sa nabije a tak je kapacita batérie nie vždy dôležitým faktorom.

Najviac záleží práve na rozlohe vášho domu/bytu. Pokiaľ viete, že plocha vášho domu/bytu je rozsiahla, siahnutie po vysávači s vyššou kapacitou batérie je len plusom. Môže sa totižto stať, že po príchode z práce uvidíte nedokončenú prácu, pretože sa vysávačová batéria vybila počas jeho činnosti. Našťastie sa na trhu nachádzajú robotické vysávače ktoré sa pôjdu nabiť do docku v prípade, že ich batéria dosiahne kritické hodnoty a po dobití budú pokračovať vo vysávaní. Vďaka technológii mapovania si vysávač jednoducho zapamätá pozíciu, a tak bude vysávač schopný opätovne vysávať tam, kde skončil.

TIP: Pokiaľ plánujete siahnuť po lacnejších modeloch a váš dom alebo byt je rozsiahlejší, je dôležité, aby ste spravili kompromis medzi vysávačom so smart technológiou a nízkou kapacitou batérie, kedy smart technológia ho nabije, a vysávačom s vysokou kapacitou batérie kedy sa nemusíte obávať o vybitie počas činnosti.

TIP 2: Nízka kapacita batérie je vhodná výlučne pre byty, menšie domy a jednoduché plochy ktoré veľmi nezaťažujú chod vysávača.

D) Kapacita na odpad

Kapacita robotického vysávača je dôležitým faktorom najmä pre zaneprázdnených ľudí. Robotický vysávač poskytujúci automatizované vysávanie v pravidelnom časovom horizonte môže pre vás znieť ako skvelá investícia, najmä ak sa zastavíte doma len cez víkendy. Avšak môže sa stať, že takýto robot má nízku kapacitu na odpad.

V tomto prípade je dôležitá pravidelná a častá výmena. Za žiadnych okolností by ste sa nemali spoliehať, že vysávač bez problémov pozbiera všetku špinu a zostane mu v úložisku na odpad dostatok miesta, aby tento proces zopakoval aj na ďalší deň a deň po ňom nasledujúci. Taktiež treba kapacitu na odpad prispôsobiť podmienkam.

TIP: Ak siahnete po vysávači s vysokou kapacitu na odpad, tým menej sa oň budete musieť starať. Za sáčky na odpad síce nezaplatíte veľa, no cesta do predajne vás bude stáť čas. Z dlhodobého hľadiska sú vysávače s veľkou kapacitou na odpad dobrou investíciou.

TIP2: Ak je niekto vo vašej domácnosti alergik, zvážte vysávače so vstavanými HEPA filtrami.

E) Tvar a rozmery

Tvar vysávača ovplyvňuje to, do akých priestorov sa vysávač dokáže dostať. Jeho výška môže ovplyvniť to, či sa vysávač ktorý ste si zakúpili dostane pod váš šatník alebo nízko položenú posteľ. Šírka na druhej strane ovplyvňuje jeho prístup k úzkym priestorom. Pokiaľ sa v priestoroch vášho bytu/domu nachádzajú objekty, ktoré by mohli značne obmedziť pohyb robotického vysávače, zvážte ich odstránenie. Aspoň na čas, kým sa v miestnosti pohybuje vysávač.

TIP: Vysávače v tvare D-čka ľahšie povysávajú ťažko dostupné miesta vďaka ich tvaru a polohe štetiniek ktoré vysávač využíva k vysávaniu.

TIP 2: Nie vždy je nižší robotický vysávač lepší. Pokiaľ si ho plánujete zakúpiť, je dôležité pozerať tak na priestory pod vašim nábytkom, ako aj na samotnú rozlohu vášho bytu/domu. Pokiaľ predsa len siahnete po nižšom, je možné, že jeho kapacita na odpad bude kvôli nižšej výške znížená, a tak pokiaľ máte veľkú plochu na povysávanie a ste časovo vyťažený, voľba nižšieho vysávača nemusí byť tou správnou voľbou. Rovnako nie je dobré zvoliť si privysoký vysávač s vysokou kapacitou na odpad, nakoľko sa nemusí dostať pod váš nábytok.

Ďalšie parametre

Hlučnosť

Pokiaľ žijete v domácnosti s deťmi či domácimi zvieratami, máte nervózneho suseda alebo vy sám ste človekom, ktorý k práci a relaxu potrebuje ticho, siahnite po robotickom vysávači, ktorý má nízku úroveň hlučnosti. Vhodné vysávače sú také, ktorých úroveň hlučnosti sa pohybuje na úrovni 55 dB. Ich prítomnosť takmer nezaregistrujete a budete sa môcť nerušene venovať vašim záujmom.

Suché vs mokré vysávanie

Základnú otázku, ktorú by si mal položiť každý záujemca o robotický vysávač, zodpovieme na príklade. Pokiaľ potrebujete poupratovať povrchovú špinu (prach a drobné nečistoty), definitívne hľadáte práve robotický vysávač na suché vysávanie. Na tvrdé podlahy, ktoré odolávajú jemným štetinám vysávača, sa hodí robotický vysávač vybavený mopom, vďaka ktorému podlahu nie len vysaje, ale aj poumýva.

Prečítajte si aj: Mop a robotický vysávač v jednom? Áno, viac sa dočítate v našom článku špecializovanom pre robotické vysávače s mopom

VIDEO: Robotický vysávač Roborock s7 využíva technológiu sonického mopovania (sonické vibrácie až 3000x za minútu – zefektívňujú mopovoanie ako také)

Dĺžka vysávania a dobíjania

Štandardné robotické vysávače dokážu aktívne vysávať zhruba 2 hodiny, drahšie modely aj dlhšie. V extrémnych prípadoch to môžu byť až 4 hodiny. Rovnako variabilná je aj doba dobíjania. Zvyčajne nepresiahne 3 hodiny. Pri luxusných robotických vysávačoch je doba nabíjania podstatne kratšia. Nabitý na 100% môže byť už do jednej hodiny.

Kefy

Pri výbere robotického vysávača zohrávajú dôležitú rolu kefy. Rôznia sa vo veľkosti, hrúbke, hustote aj v spôsobe čistenia. Zabúdať by ste nemali na to, že kefy sa pravidelným používaním znečisťujú a je na mieste ich raz za čas odmontovať z vysávača a povysávať ich klasickým vysávačom. V opačnom prípade nemôžu slúžiť svojmu účelu.

Zvieracie chlpy

Pokiaľ žijete v domácnosti, v ktorej sa pravidelne pohybujú domáce zvieratá, mali by ste sa poohliadnuť po modeli robotického vysávača, ktorý má silný ťah. Silným ťahom sú typické skôr drahšie a luxusnejšie typy robotických vysávačov. Pri bežnom vysávaní na sile ťahu nezáleží, pretože vysávač je v tesnom kontakte s podlahou a nemusí dostať špinu dlhou trubicou až do úložiska na odpad.

Utieranie povrchov

Dôležitou funkciou prítomnou v mnohých modeloch robotických vysávačoch je schopnosť utierať povrchy, ktoré boli povysávané. To výrazne zvyšuje efektivitu čistiaceho procesu na najmä hladkých povrchoch, akými sú podlahy rôzneho materiálu.

Schopnosť zdolať prekážky určitej výšky (cm)

Ak máte dom, prípadne byt, ktorý je príliš členitý a nie je dostatočne rovinatý pre plynulý prechod robotického vysávača z jednej miestnosti do inej, najmä kvôli prítomnosti hrubých kobercov či prahov, je potrebné si obzvlášť dávať pozor na tento parameter. Čím vyšší je daný parameter, tým bude mať menší problém dané prekážky prekonať.

Rozpoznávanie hlasu

Smart technológie čoraz ďalej napredujú a sofistikované funkcie sa dostávajú do čoraz lacnejších elektronických zariadení a modelov, to isté platí aj pre robotické vysávače, ktoré môžu prichádzať práve s touto funkciou. Vďaka hlasovému rozpoznaniu je možné na povel spustiť alebo pozastaviť vysávanie a pod. Je to jedna z niekoľkých alternatív, ako ovládať vysávač. Pokročilejšie vysávače dokonca dokážu rozoznať, odkiaľ sa ozval hlas a po povele si to namieria práve tam, kde ste si všimli, že vysávač nepovysával. Niektoré rozpoznávajú hlasové gestá – stačí dvakrát zatlieskať a to vďaka mikrofónu vysávač rozpozná ako povel na pozastavenie vysávania.

POZOR: Gestá, hlasové povely a iné sa líšia v závislosti od výrobcu.

Detekovanie nečistých miest

Využitím akustických senzorov dokážu pokročilejšie robotické vysávače detegovať miesta, ktoré si vyžadujú výraznejšiu starostlivosť zo strany vysávača. Daná funkcia sa môže zdať ako nepotrebná, no čím je robotický vysávač plnší svojou funkcionalitou, tým viac nahrádza ručnú prácu a šetrí Váš čas.

Ponuka upratovacích režimov

Upratovacie režimy sú špeciálne určené na čo najefektívnejšie upratovanie v závislosti od situácie v domácnosti (napr. vysávanie na maximálny výkon, vysávanie v tichom móde, štandardný mód, náhodný mód a pod.), taktiež sú špecializované na rôzne iné situácie, kedy je potrebné vysávať. Pomenovanie týchto režimov a čo presne obsahujú sa líši v závislosti od výrobcu.

Často kladené otázky o robotických vysávačoch – FAQ

Vidím, že robotický vysávač má v popise nízky sací výkon. Aký to má dopad na účinnosť vysávania?

V prípade robotických vysávačov je sací výkon druhoradým faktorom. Na povysávanie, robotické vysávače nevyžadujú vysoký výkon, nakoľko odpad nemusia stiahnuť cez dlhú trubicu ako je to v prípade štandardných vysávačov. Je v poriadku siahnuť aj po nižších sacích výkonoch, no ak sa vo vašej domácnosti nachádzajú domáci miláčikovia, chlpy nemusia byť dostatočne povysávané. V takom prípade je vhodnejšie siahnuť po vyšších sacích výkonoch.

Má robotický vysávač problémy s určitým povrchom?

Rôzne vysávače reagujú na určité povrchy inak. Vyspelejšie modely nemajú problém prechádzať cez rôzne povrchy a jednoducho ich povysávajú. Objekty, ktoré im zavadzajú v ceste môžu jednoducho obísť, a nemusia sa nikde zaseknúť. Na druhej strane, lacnejšie modely môžu mať problémy s obtiažnejším povrchom na povysávanie. Ďalšie problémové povrchy a objekty u niektorých vysávačoch môžu byť strapce na konci koberca, poškodené kobercové vlákna, rozviazané šnúrky z topánok alebo misky s vodou alebo jedlom pre vašich domácich miláčikov.

Nachádzajú sa na trhu robotické vysávače pre alergikov?

Na trhu je možné nájsť štandardné vysávače a vysávače pre alergikov. Ak trpíte alergiou alebo sa chcete prachu zbaviť efektívnejšie, siahnite po vysávačoch s vstavanými HEPA filtrami. Tieto filtre do seba vťahujú alergény zo vzduchu vášho domova.

Môže robotický vysávač plne nahradiť ručný vysávač?

Problematickým bodom tohto porovnania je najmä ľudská možnosť posúdiť, či je povrch skutočne riadne povysávaný, či je potrebné prejsť cez povrch ešte raz alebo je potrebné použiť aj iné prostriedky. Robotické vysávače však doposiaľ nie sú navrhnuté takým spôsobom, aby plne nahradili ľudskú prácu, preto je ručné vysávanie a upratovanie nenahraditeľné a potrebné, napriek využívaniu robotického vysávača. Tu však samozrejme platí, že čím vyspelejší robotický vysávač je, tým kvalitnejšie povysáva a vyčistí plochy – na trhu sa nachádzajú vysávače, ktoré vďaka akustickým a iným senzorom dokážu rozoznať výrazné nečistoty a na takéto miesta sa obzvlášť zamerajú. Druhým problematickým bodom v tomto porovnaní je práve sací výkon. Teoreticky je sací výkon v prípade robotických vysávačov menej podstatný, nakoľko si nevyžaduje dostatočný ťah, aby vtiahol nečistoty a prach cez hadicu, napriek tomu je výkon potrebný na dôkladné povysávanie. Nekvalitný robotický vysávač neschopný mapovania prostredia so slabým sacím výkonom nielenže nepokryje všetky kúty miestnosti, tie ktoré pokryje nemusí povysávať adekvátne. Napriek tomu aj lacný robotický vysávač vám vďaka pravidelnej práci pomôže v skracovaní dĺžky ale aj v zjednodušení vysávania.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 10 Priemerne: 4.8]