test bluetooth reproduktorovBluetooth reproduktory sú skvelým zariadením pre audiofilných ľudí, ktorí vyžadujú sprievod melódií kdekoľvek sú, a to bez otravy zapájania a spravovania káblov. Stačí jednoducho zostaviť pripojenie medzi vašim smartfónom a bluetooth reproduktorom, a bez akejkoľvek potreby dockovania spustíte hudbu.

Bezdrôtové reproduktory prijímajú zvukové signály cez rádiové frekvencie, narozdiel od tých káblových, využívajúc pri tom energiu z batérie ktorá postačuje na dlhšie prehrávania. Wireless technológia používateľovi umožňuje presúvať sa s reproduktorom od zdrojového zariadenia do menších alebo väčších vzdialeností.

Diaľka/dosah signálu závisí na základe technológii ktorú reproduktor využíva na spojenie. V prípade Bluetooth technológie je táto diaľka nižšia než u reproduktoroch s Wi-Fi technológiou. Zároveň je dôležité poznamenať skutočnosť, že tento druh bezdrôtovej technológie má niekedy problém penetrovať niektoré objekty ktoré sa nachádzajú medzi zdrojovým zariadením a prijímačom, väčšinou sa jedná o metalické a hrubé objekty.

Náš test bluetooth reproduktorov vám predstavuje rebríček tých najlepších bluetooth reproduktorov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

 

Test – TOP7 najlepšie bluetooth reproduktory

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.JBL Xtreme 2
bluetooth reproduktor JBL Xtreme 2
199€
2.JBL Charge 5
bluetooth reproduktor JBL Charge 5
179€
3.JBL Charge 4
bluetooth reproduktor JBL Charge 4
129€
4.JBL Flip 5
bluetooth reproduktor JBL Flip 5
99€
5.Niceboy RAZE 3 Titan
bluetooth reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan
69€
6.JBL Go 3
bluetooth reproduktor JBL Go 3
39€
7.JBL Go 2
bluetooth reproduktor JBL Go 2
29€

Ako si vybrať ten správny Bluetooth reproduktor?

Na čo chcete Bluetooth reproduktor využiť?

Na trhu je možné nájsť bezdrôtové reproduktory rôznych tvarov, farieb, funkcií a vlastností. Pre vás ako spotrebiteľa je preto dôležité zvážiť budúce využitia Bluetooth reproduktora. Bude výlučne určený na domáce použitie – buďto pri televíznej súprave prehrávajúc zvuk celovečerných filmov, alebo budete ho využívať na prehrávanie vážnej hudby počas vašich štúdií?  Možno ho chcete aktívne využívať aj vonku? Na lodi v Chorvátsku, či na záhrade pri grile? Potrpíte si na čistote zvuku, alebo vám postačuje priemernejšia kvalita? Vyžadujete od neho celovečerné prehrávanie, alebo ho chcete využiť pri niekoľkodňovej stanovačke?

Účel využitia bluetooth reproduktorov

Pred samotnou kúpou by ste mali zvážiť aký je váš účel kúpy bluetooth reproduktorov.

a) Párty/Udalosť s mnohými účastníkmi

V prípade, že ste človek ktorý vyhľadáva zábavu, alebo ak zábava vyhľadáva vás, je dôležité si posvietiť na niekoľko rozhodujúcich vlastností Bluetooth reproduktora ktorý máte v pláne zakúpiť.

V prvom rade sa jedná o samotný výkon reproduktora (W), kedy je potrebné zvážiť množstvo ľudí ktorí sa budú zabávať pri hudbe vychádzajúcej z vášho prenosného Bluetooth reproduktora. Vo všeobecnosti platí formulka: čím viac ľudí, tým vyšší výkon. Viac ľudí produkuje viac hluku, a tento hluk je nutné prehlušiť vyšším výkonom. Tento výkon je udávaný vo wattoch, a nič nepokazíte, ak siahnete po reproduktore s vyšším výkonom. Pravidlo hovorí, čím vyšší výkon tým čistejší zvuk a hlbšie basy, no táto skutočnosť závisí od viacerých faktorov, aj od samotného výrobcu.

Ďalším faktorom je výdrž batérie (mAh). Ak plánujete kúpiť reproduktor s vyšším výkonom, je dôležité pozrieť aj na samotnú kapacitu batérie (udávaná v mAh). Čím je vyšší výkon reproduktoru, tým vyššia je jeho spotreba. Ak plánujete zabávať sa dlhší čas pri vyšších decibeloch, výdrž batérie je ďalším dôležitým faktorom. Možnosť napojenia sa na elektrickú sieť je prítomná v takmer všetkých bezdrôtových reproduktoroch, no v prípade že nie je takej možnosti, človek s vyššou kapacitou batérie bude počúvať hudbu dlhšie.

b) Nenáročné, osobné využitie

V tomto prípade môžete pokojne siahnuť aj po lacnejších, menej výkonných Bluetooth reproduktoroch. Ak plánujete prehrávať svoju obľúbenú hudbu počas toho, ako ležíte v posteli počas čítania knihy, alebo sa učíte a potrebujete prehlušiť zvuky z domu, vystačí vám bezdrôtový reproduktor menších veľkostí, menšej kapacity a menšieho výkonu. Reproduktor s takýmito požiadavkami úplne vyhovuje aj na pouličné púšťanie hudby.

c) Súčasť domáceho kina

V prípade, že plánujete zakúpiť celú zostavu Bluetooth reproduktorov pre vaše domáce kino, je dôležité pozerať najmä na samotný výkon, nakoľko domáce kiná vyžadujú schopnosť reproduktorov plne pokryť dynamický zvukový rozsah nachádzajúci sa v bohatých zvukových efektov filmov. Vysoký výkon zaručí, že kolísavé výšky, teda prílišné tichá a prílišné výšky, nebudú šumieť a budú kryštálovo čisté a hlboké. Výkonná zostava Bluetooth domáceho kina poskytne nielen skvelý zvukový, ale aj estetický zážitok z vašej futuristicko vyzerajúcej bezkáblovej zostavy.

d) Vonkajšie použitie/Na dovolenkovanie

Ak plánujete využívať váš budúci Bluetooth reproduktor vo vonkajších priestoroch, je vhodné siahnuť po bezdrôtovom reproduktore menších rozmerov a odolnosťou voči počasiu a vody. Ochrana IPX (ak prítomná) je v takomto prípade postačujúcim ukazovateľom. Vo všeobecnosti je IPX ochrana užitočná až od čísla 4 a vyššie, nakoľko práve vtedy poskytuje plnohodnotnú ochranu vnútorných súčastí voči reálnym vonkajším podmienkam. Ak ho plánujete využívať na výletnej lodi, na člne, pri bazéne alebo kdekoľvek kde je prítomná voda či dokonca prach/čiastočky piesku, takáto ochrana je určite dôležitá a rozhoduje medzi životom a smrťou vášho reproduktora. Niektoré reproduktory poskytujú ochranu voči kvapkám vody, iné voči väčším tokom vody (náhodné šplechnutie z bazéna), zatiaľ čo tie najdrahšie nemajú problém s ponorením zariadenia do bazénových hĺbok aj po dobu 30 minút. Čím vyššie číslo IPX ochrany, tým vyššia a sofistikovanejšia ochrana.

Vlastnosti Bluetooth reproduktorov

  • Veľkosť a tvar – Bluetooth reproduktory sa líšia nielen veľkosťou ale aj tvarom. Ich štýl sa širokospektrálne líši, a tak je na vás, či siahnete po tyčovom, okrúhlom, kúželovitom, valcovitom či kvádrovom reproduktore. Veľkosť reproduktora je rovnako dôležitým a rozhodujúcim faktorom, a to najmä ak ho plánujete využívať na rôzne outdoorové aktivity, kedy naplno využívate jeho prenosné schopnosti. Rozmerovo sa reproduktory taktiež výrazne líšia – od veľmi malých, prenosných reproduktorov ktoré môžete pokojne zavesiť na vašu kľúčenku, po väčšie reproduktory iných tvarov, určené najmä na policu vo vašej obývačke či spálni.
  • Výkon reproduktora – Výkon reproduktora je udávaná vo wattoch (W). Vysoké hodnoty implikujú vysokú hlasitosť, zatiaľ čo nepriamo poukazuje aj na jeho zvukovú kvalitu – čistejšie výšky a hlbšie basy. V prípade väčších udalostí je pre používateľa vyšší výkon dôležitý, aby poskytol čistý a dostatočne hlasný zvuk, prehlušujúc okolie. Ak ste audiofilom a potrpíte si na čistom zvuku, tento faktor je pre vás tým hlavným.
  • Výdrž batérie – Indikuje maximálnu kapacitu pri plnom nabití v miliampérhodín. Čím vyššia kapacita batérie reproduktora, tým dlhšie hranie. Pozor na výkon reproduktora, nakoľko vysoký výkon si vyžaduje viac energie.
  • Vstupy – Bluetooth reproduktory poskytujú aj priame, káblové pripojenia pre zvukové ale aj iné zariadenia. Od klasického 3,5 mm jacku po USB, microSD, micro USB, AUX alebo iné.
  • Vodeodolnosť – IP/IPX hodnota určuje celkovú vodeodolnosť zariadenia voči faktorom, ktoré môžu nenávratne poškodiť vnútro reproduktora. Čím vyššia hodnota, tým sofistikovanejšia ochrana voči vonkajším vplyvom.
  • Prítomnosť mikrofónu – Poskytuje používateľovi možnosť konferenčného VoIP telefonovania.
  • Prítomnosť power banky – Power banka uložená vo vnútri bezdrôtového reproduktora umožňuje nabíjanie iných mobilných zariadení napojených cez vstup.
  • Funkcia rádia – Bluetooth reproduktory môžu poskytovať možnosť naladenia sa na rádiové frekvencie, čím sa stávajú prenosným rádiom.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 6 Priemerne: 4.7]