Test TOP 5 najlepších smoothie mixérov – 2020

test smoothie mixerovV súčasnosti sú na trhu rôzne kuchynské spotrebiče, ktorých hlavným poslaním je ušetriť nielen čas, ale aj energiu. Do tejto kategórie nepochybne patrí aj smoothie mixér. Tento malý, ľahko prenosný pomocník je určený predovšetkým na mixovanie ovocia a zeleniny. Behom niekoľkých sekúnd vám z pridaných surovín urobí jemný, tekutý nápoj podľa vašej chuti so všetkými potrebnými živinami.

Kým teda pri klasických, tyčových mixéroch vám v nápoji ostanú kúsky ovocia a samotný proces mixovania trvá aj niekoľko minút, smoothie mixér jednotlivé suroviny rozdrví rýchlo a úplne dohladka. Veľkou výhodou je aj odnímateľná nádoba v ktorej mixujete svoj obľúbený nápoj. Po dokončení ju jednoducho vyberiete, uzavriete a zoberiete so sebou do práce. Nemusíte tak nič prelievať, či umývať množstvo ďalších nádob a súčiastok. Vďaka smoothie mixéru tak môžete mať čerstvú šťavu z obľúbeného ovocia, alebo zeleniny kedykoľvek budete chcieť.

Náš test smoothie mixérov vám predstavuje rebríček tých najlepších smoothie mixérov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

 

Test – TOP5 najlepšie smoothie mixéry

 Názov produktuHodnotenieOrientačná cena 
1.Delimano Nutribullet 600
Smoothie mixér Delimano Nutribullet 600
69€
2.Sencor SBL 2200WH
Smoothie mixér Sencor SBL 2200WH
19€
3.Gorenje BSM 600
Smoothie mixér Gorenje BSM 600
21€
4.Klarstein NutriRocket
Smoothie mixér Klarstein NutriRocket
39€
5.Electrolux ESB 2500
Smoothie mixér Electrolux ESB 2500
35€

Ako vybrať ten najlepší smoothie mixér?

Podobne ako väčšina iných spotrebičov, aj smoothie mixéry sa líšia tak dizajnom, ako aj výkonom a cenou. Podľa čoho si však spomedzi nich vybrať ten správny, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky? Na čo by ste pri jeho kúpe nemali zabudnúť?

 1. Výkon – hovorí predovšetkým o tom, čo všetko mixér zvládne. Na občasné mixovanie ovocia, alebo zeleniny vám postačí aj smoothie mixér s menším výkonom okolo 180- 300 W. Ak však plánujete aj drviť ľad, mixovať mrazenú zeleninu, oriešky, alebo polievku, siahnite po výkonnejšom smoothie mixéry s výkonom minimálne 800- 1500 W. Vrátane týchto na trhu nájdete aj mixéry s výkonom 2000W, ktoré vzhľadom na svoju vyššiu cenu využívajú skôr predajcovia smoothie v obchodných domoch.
 2. Rýchlosť – väčšina, najmä lacnejších mixérov disponuje výhradne jedným rýchlostným stupňom, čo však pri mixovaní zeleniny a ovocia nie je prekážkou, naopak to ušetrí čas. V prípade, že patríte ku skutočným nadšencom smoothie kokteilov, oceníte možnosť regulovať rýchlosť otáčok.
 3. Veľkosť nádoby mixéra – je taktiež dôležitým kritériom predovšetkým z praktického hľadiska. Väčšina smoothie mixérov má nádobu s objemom 0,5- 0,7l. Takáto veľkosť je ideálna najmä vtedy, ak si chcete smoothie brávať často so sebou do práce, alebo do školy. Treba si však uvedomiť, že pre rodinu s dvoma deťmi môže byť uvedená veľkosť nedostatočná. Odporúčame teda  zvoliť mixér s podstatne väčším objemom nádoby min.  1,5 l. Samozrejme nájdete aj 2 – 2,5l. nádoby, ktoré sú ale vhodné skôr na prípravu polievok, alebo omáčok.
 4. Prídavné nádoby – v tomto prípade platí, čím viac nádob tým lepšie. K lacnejším mixérom dostanete väčšinou len jednu nádobu a ostatné si musíte dokúpiť. Pri výbere teda uprednostnite skôr smoothie mixér s minimálne dvoma, až troma nádobami, čo oceníte najmä vtedy, ak jedna bude v umývačke, alebo sa poškodí. Vrátane množstva nádob nesmiete zabúdať ani na ich materiál. Jedným z najlepších je tritan kopolyester, ktorý vyniká tak svojou pevnosťou, ako aj odolnosťou voči zafarbeniu a vôni ovocia. Po určitom čase sa tak nemusíte báť, že nádoba bude nepríjemne zapáchať, alebo ovocie na nej zanechá fľaky.

S materiálom jednotlivých nádob súvisí aj prítomnosť látky nazývanej bisfenol A (BPA), ktorý je pre ľudský organizmus škodlivý. Pred samotnou kúpou si nezabudnite skontrolovať, či dané nádoby majú označenie BPA – free, čo znamená, že neobsahujú spomínanú látku.

 1. Materiál nožov – môže taktiež pri kúpe smoothie mixéra zavážiť. Väčšina smoothie mixérov má nože vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú síce kvalitné, netupia sa, avšak pri tvrdšom ovocí, alebo orechoch sa môžu poškodiť. Ideálne teda je, ak má oceľ po celom povrchu titán, ktorý prispieva nielen k pevnosti, ale aj odolnosti nožov.
 2. Veľkosť a dizajn – rozmery jednotlivých smoothie mixérov sú rôzne, kým menší smoothie mixér uložíte prakticky kamkoľvek, s väčším to už také jednoduché nie je. Zvážte si teda, či máte dostatok miesta na kuchynskej linke, ako ďaleko je elektrická zásuvka, prípadne v ktorej časti kuchyne budete mixér používať. Taktiež nezabudnite ani na farbu, tá by mala dokonale ladiť so zvyškom kuchyne.
 3. Bezpečnosť a údržba- v neposlednom rade je nevyhnutné myslieť aj na bezpečnosť pri mixovaní. Každý smoothie mixér by mal disponovať špeciálnou poistkou, ktorá pri nesprávnom nasadení nádoby zabráni jeho spusteniu. Veľmi užitočná je aj poistka proti prehriatiu, či prísavky na spodnej časti mixéra, vďaka ktorým si počas mixovania udržuje stabilitu. Čo sa týka čistenia jednotlivých súčiastok nezabudnite si overiť, ktoré časti môžete vložiť do umývačky riadu a aké zas budete musieť umývať ručne.

Prečítajte si aj recenzie na obľúbené Nutribullet mixéry -> nutribullet recenzie

Pár skvelých smoothie receptov

Pre začiatočníkov pridávame aj niekoľko receptov na chutné a zdravé smoothie:

Čokoládovo-avokádové smoothie / Sladké pokušenie – 2 porcie

 • Potrebujete:
 • 2 avokáda
 • 4PL kakaa / granka /postrúhanej čokolády
 • 4 mandarinky
 • Šťavu z citróna
 • Hrsť lieskových/ vlašských orechov
 • cca 150 ml vody – podľa potreby

Letná Piňa Colada – 2 porcie

 • Polovicu čerstvého ananásu
 • 2 Banány
 • 1 Mango
 • 100 ml. kokosového mlieka
 • cca 150- 200 ml. vody

Na záver do pohára pridáme pár kociek ľadu a štipku strúhaného kokosu.

Chutné zeleninovo-ovocné smoothie

 • Pol šálky mrazených/ čerstvých jahôd
 • Pol šálky bieleho jogurtu
 • Pár lístkov baby špenátu
 • Hrsť vlašských/ lieskových orieškov
 • Jablko
 • 1 PL medu
 • cca 200 ml. vody

Leave a Reply

Leave the field below empty!