Test TOP 7 najlepších smoothie mixérov – 2022

test smoothie mixerovV súčasnosti sú na trhu rôzne kuchynské spotrebiče, ktorých hlavným poslaním je ušetriť nielen čas, ale aj energiu. Do tejto kategórie nepochybne patrí aj smoothie mixér. Tento malý, ľahko prenosný pomocník je určený predovšetkým na mixovanie ovocia a zeleniny. Behom niekoľkých sekúnd vám z pridaných surovín urobí jemný, tekutý nápoj podľa vašej chuti so všetkými potrebnými živinami.

Kým teda pri klasických, tyčových mixéroch vám v nápoji ostanú kúsky ovocia a samotný proces mixovania trvá aj niekoľko minút, smoothie mixér jednotlivé suroviny rozdrví rýchlo a úplne dohladka. Veľkou výhodou je aj odnímateľná nádoba v ktorej mixujete svoj obľúbený nápoj. Po dokončení ju jednoducho vyberiete, uzavriete a zoberiete so sebou do práce. Nemusíte tak nič prelievať, či umývať množstvo ďalších nádob a súčiastok. Vďaka smoothie mixéru tak môžete mať čerstvú šťavu z obľúbeného ovocia, alebo zeleniny kedykoľvek budete chcieť.

Náš test smoothie mixérov vám predstavuje rebríček tých najlepších smoothie mixérov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

 

Test – TOP 7 najlepšie smoothie mixéry

 Názov produktuHodnotenieOrientačná cena 
1.Tefal BL 811 D38
navigacia do auta Tefal BL 811 D38
89€
2.CATLER PB 4011
navigacia do auta CATLER PB 4011
75€
3.ETA 6011 Twixer
navigacia do auta ETA 6011 Twixer
65€
4.Delimano Nutribullet 600
navigacia do auta Delimano Nutribullet 600
59€
5.Sencor SNB 4302SS
navigacia do auta Sencor SNB 4302SS
45€
6.Electrolux ESB 2500
navigacia do auta Electrolux ESB 2500
29€
7.SENCOR SBL 2214RD
navigacia do auta SENCOR SBL 2214RD
25€

Ako vybrať ten najlepší smoothie mixér?

Podobne ako väčšina iných spotrebičov, aj smoothie mixéry sa líšia tak dizajnom, ako aj výkonom a cenou. Podľa čoho si však spomedzi nich vybrať ten správny, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky? Na čo by ste pri jeho kúpe nemali zabudnúť?

1. Výkon

Hovorí predovšetkým o tom, čo všetko mixér zvládne. Na občasné mixovanie ovocia, alebo zeleniny vám postačí aj smoothie mixér s menším výkonom okolo 180- 300 W. Ak však plánujete aj drviť ľad, mixovať mrazenú zeleninu, oriešky, alebo polievku, siahnite po výkonnejšom smoothie mixéry s výkonom minimálne 800- 1500 W. Vrátane týchto na trhu nájdete aj mixéry s výkonom 2000W, ktoré vzhľadom na svoju vyššiu cenu využívajú skôr predajcovia smoothie v obchodných domoch.

2. Rýchlosť

Väčšina, najmä lacnejších mixérov disponuje výhradne jedným rýchlostným stupňom, čo však pri mixovaní zeleniny a ovocia nie je prekážkou, naopak to ušetrí čas. V prípade, že patríte ku skutočným nadšencom smoothie kokteilov, oceníte možnosť regulovať rýchlosť otáčok.

3. Veľkosť nádoby mixéra

Je taktiež dôležitým kritériom predovšetkým z praktického hľadiska. Väčšina smoothie mixérov má nádobu s objemom 0,5- 0,7l. Takáto veľkosť je ideálna najmä vtedy, ak si chcete smoothie brávať často so sebou do práce, alebo do školy. Treba si však uvedomiť, že pre rodinu s dvoma deťmi môže byť uvedená veľkosť nedostatočná. Odporúčame teda  zvoliť mixér s podstatne väčším objemom nádoby min.  1,5 l. Samozrejme nájdete aj 2 – 2,5l. nádoby, ktoré sú ale vhodné skôr na prípravu polievok, alebo omáčok.

4. Prídavné nádoby

V tomto prípade platí, čím viac nádob tým lepšie. K lacnejším mixérom dostanete väčšinou len jednu nádobu a ostatné si musíte dokúpiť. Pri výbere teda uprednostnite skôr smoothie mixér s minimálne dvoma, až troma nádobami, čo oceníte najmä vtedy, ak jedna bude v umývačke, alebo sa poškodí. Vrátane množstva nádob nesmiete zabúdať ani na ich materiál. Jedným z najlepších je tritan kopolyester, ktorý vyniká tak svojou pevnosťou, ako aj odolnosťou voči zafarbeniu a vôni ovocia. Po určitom čase sa tak nemusíte báť, že nádoba bude nepríjemne zapáchať, alebo ovocie na nej zanechá fľaky.

S materiálom jednotlivých nádob súvisí aj prítomnosť látky nazývanej bisfenol A (BPA), ktorý je pre ľudský organizmus škodlivý. Pred samotnou kúpou si nezabudnite skontrolovať, či dané nádoby majú označenie BPA – free, čo znamená, že neobsahujú spomínanú látku.

5. Materiál nožov

Môže taktiež pri kúpe smoothie mixéra zavážiť. Väčšina smoothie mixérov má nože vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktoré sú síce kvalitné, netupia sa, avšak pri tvrdšom ovocí, alebo orechoch sa môžu poškodiť. Ideálne teda je, ak má oceľ po celom povrchu titán, ktorý prispieva nielen k pevnosti, ale aj odolnosti nožov.

6. Veľkosť a dizajn

Rozmery jednotlivých smoothie mixérov sú rôzne, kým menší smoothie mixér uložíte prakticky kamkoľvek, s väčším to už také jednoduché nie je. Zvážte si teda, či máte dostatok miesta na kuchynskej linke, ako ďaleko je elektrická zásuvka, prípadne v ktorej časti kuchyne budete mixér používať. Taktiež nezabudnite ani na farbu, tá by mala dokonale ladiť so zvyškom kuchyne.

7. Bezpečnosť a údržba

V neposlednom rade je nevyhnutné myslieť aj na bezpečnosť pri mixovaní. Každý smoothie mixér by mal disponovať špeciálnou poistkou, ktorá pri nesprávnom nasadení nádoby zabráni jeho spusteniu. Veľmi užitočná je aj poistka proti prehriatiu, či prísavky na spodnej časti mixéra, vďaka ktorým si počas mixovania udržuje stabilitu. Čo sa týka čistenia jednotlivých súčiastok nezabudnite si overiť, ktoré časti môžete vložiť do umývačky riadu a aké zas budete musieť umývať ručne.

8. Hlučnosť

Jedná sa o veľmi dôležitý parameter, pretože mnoho ľudí využíva smoothie mixér ráno, aby si pripravili rýchle raňajky vo forme smoothie nápoja. Pokiaľ to bude váš prípad a chcete tento kuchynský pomocník používať najmä ráno, v takom prípade si vyberte menej hlučný. Ak ho však budete používať najmä počas dňa, nemusí byť pre vás tento parameter rozhodujúci.

Prečítajte si aj recenzie na obľúbené Nutribullet mixéry -> nutribullet recenzie

Na aké otázky si odpovedať pri výbere smoothie mixéra?

Ak si plánujete zaobstarať smoothie mixér, v takom prípade by ste mali poznať odpoveď na nasledujúce otázky:

 • Ako často budete používať smoothie mixér?

Najzákladnejšou otázkou pri kúpe nového smoothie mixéra je, ako často ho plánujete používať. Chcete si pripravovať smoothie nápoje každý deň, dvakrát do týždňa alebo len tak príležitostne? Vďaka odpovedi na túto otázku vám bude jasné, či potrebujete kúpiť kvalitný a výkonný smothie mixér, ktorý bude vhodný na každodenné používanie. Alebo či vám bude stačiť lacnejší model pre občasnú prípravu smoothie.

 • Pre koľko osôb budete pripravovať smoothie?

Druhou, veľmi dôležitou otázkou je, pre koľko osôb budete pripravovať smoothie. Máte v pláne smoothie mixér používať iba vy, alebo ho využije celá rodina? Ak ho plánujete používať iba vy, v takom prípade vám postačí taký model, ktorý bude mať menšiu nádobu. Ak však chcete pripravovať smoothie pre celú rodinu, v takom prípade sa poobzerajte po modeloch, ktoré majú k dispozícií väčšiu nádobu na mixovanie. Vďaka tomu dokážete pripraviť smoothie pre viacerých členov rodiny.

Typy smoothie mixérov

Na slovenskom trhu sa nachádzajú lacnejšie i drahšie modely smoothie mixérov. Okrem cenovej kategórie však vieme tieto kuchynské spotrebiče rozdeliť aj inak – najzákladnejšie delenie je podľa typu mixéra. Smoothie mixéry je možné rozdeliť do troch základných kategórií.

Tyčové mixéry

Tyčový mixér pozná takmer každý človek, ktorý varí. Jedná sa o ponorný typ mixéra, ktorý sa používa na mixovanie. Používa sa na prípravu majonézy či mixovanie polievok. Pomocou neho však viete pripraviť aj smoothie nápoje, preto sa radí do kategórie smoothie mixérov.

Tyčový mixér je vybavený pulzným spínačom. Mixovanie funguje na princípe, že pohybujete tyčovým mixérom smerom dole a hore. Na konci tyčového mixéra sa nachádzajú menšie nože, pomocou ktorých sa mixuje. Nevýhodou tohto typu mixéra je, že má nižší výkon, takže nedokáže dôkladne rozmixovať všetky druhy surovín.

Výhodou je nielen ich cena, ale aj nízka hmotnosť, menšia veľkosťjednoduchosť ovládania. Nevýhodou je, že pri príprave smoothie z tvrdších surovín je príprava omnoho dlhšia a náročnejšia. Dôvodom je, že tyčový mixér musíte obsluhovať ručne. Tyčové mixéry majú menší výkon v porovnaní s druhými mixérmi.

Stolné smoothie mixéry

Stolný mixér sa skladá zo základne, v ktorej sa nachádza motor a na tejto základni sa nachádza nádoba na mixovanie. Nádoba môže byť plastová alebo sklenená. Existujú dva typy nádob:

 • Nádoba z vrchnej časti otvorená (zatvára sa vekom) a na spodnej časti nádoby sa nachádzajú nože na mixovanie
 • Uzavretá nádoba, ktorá sa na základňu pripája opačne, teda dnom hore

Stolné smoothie mixéry sú označované aj ako smoothie makere a sú špeciálne určené na prípravu smoothie nápojov. Smoothie maker má prenosnú nádobu, ktorá keď sa uzavrie vrchnákom, tak slúži ako fľaša alebo pohár. Vďaka tomu si viete pripraviť rýchle raňajky alebo desiatu vo forme smoothie, ktoré je ideálne na cesty, do práce či fitness centra.

Stolný smoothie mixér má v porovnaní s tyčovým mixérom k dispozícií oveľa vyšší príkon a vyšší počet otáčok. Vďaka týmto parametrom sa každá surovina dokonale rozmixuje. V porovnaní s tyčovým mixérom má k dispozícií aj viac ovládacích prvkov. Všetko spomínané patrí medzi jeho výhody. A za nevýhody možno považovať hlučnosť stolného mixéra a jeho vyššiu cenu v porovnaní s tyčovým mixérom.

Multifunkčné mixéry

Na našom trhu môžete nájsť aj multifunkčné mixéry. Už pomocou názvu  bude mnohým jasné, že sa jedná o multifunkčné zariadenia, pomocou ktorých dokážete nielen mixovať ovocie a zeleninu, ale napríklad aj sekať suroviny. Tieto modely sú však vo vyššej cenovej kategórií ako bežné smoothie mixéry. Navyše majú k dispozícií aj viac príslušenstva a množstvo užitočných funkcií.

Čo by nemalo chýbať kvalitnému smoothie mixéru?

Pri výbere smoothie mixéra by ste nemali zabudnúť na určité  vybavenie a vlastnosti, vďaka ktorým zlepšíte bezpečnosť pri používaní kuchynského pomocníka. Medzi tie najdôležitejšie patria nasledujúce:

 • Protišmykové nožičky – v prípade stolného smoothie mixéra by malo byť toto vybavenie samozrejmosťou. Vďaka protišmykovým nožičkám bude tento kuchynský pomocník dokonale stáť na mieste, na ktorého ho
 • Integrovaná bezpečnostná poistka – vďaka nej sa vám nespustí smoothie mixér, ak je nádoba nesprávne nasadená. Zabráni sa tak nechcenému rozsypaniu surovín.
 • Poistka proti prehriatiu – zabezpečí, aby sa smoothie mixér vypol v prípade, že mu hrozí prehriatie.

Ako sa starať o smoothie mixér?

Smoothie mixér patrí medzi kuchynské spotrebiče. Pokiaľ si želáte, aby vám vydržal čo najdlhšie, v takom prípade sa musíte oňho dôkladne starať. Je nutné dodržiavať pokyny pre prácu a údržbu, ktoré udáva sám výrobca daného smoothie mixéra.

To znamená, že pokiaľ výrobca uvádza maximálnu dobu na prevádzku smoothie mixéra, v takom prípade ju treba i dodržiavať. V opačnom prípade sa môže stať, že kuchynský spotrebič preťažíte a prestane vám fungovať. Okrem toho, ak výrobca neodporúča mixovať nejaký druhy surovín (napríklad oriešky alebo semienka), v takom prípade sa týmto druhom surovín snažte vyhnúť.

Čo sa týka samotného umývania, na ňom si treba dať taktiež záležať. Smoothie mixér je dôležité po každom použití dôkladne umyť. Opäť treba dodržať pokyny výrobcu. Niektoré smoothie mixéry sú vhodné do umývačky riadu a niektoré sa v nej nemôžu umývať (dokonca to výrobca prísne zakazuje).

Pokiaľ výrobca povoľuje dať smoothie mixér do umývačky riadnu, nemáte s umývaním takmer žiadne starosti. Spotrebič (teda iba jeho časti ako napríklad nádoba a vrchnák) dáte do umývačky riadu a tá sa postará o čistotu. Ak však nemôžete dať smoothie mixér do umývačky, treba ho dôkladne poumývať pod tečúcou vodou.

Ak by ste smoothie maker po každom umývaní neočistili, v takom prípade by sa časom na spotrebiči mohla začať tvoriť pleseň.

Najlepšie značky smoothie mixérov

Na kvalitu akéhokoľvek spotrebiča má vplyv i jeho značka. Rovnako je to i v prípade smoothie mixéra. Na trhu je však niekoľko značiek a nie je celkom jednoduché si vybrať, pokiaľ sa v nich dobre nevyznáte. Pozrite si nasledujúci prehľad najlepších značiek, ktoré majú vo svojej ponuke smoothie mixéry.

Smoothie mixéry značky Bosch

Bosch je nemecká značka, ktorá vznikla v roku 1886. Táto značka ponúka široký výber smoothie mixérov s veľmi dobrým pomerom cena / výkon. Značka sa zameriava hlavne na kvalitu a samozrejmosťou je perfektná bezpečnosť. Zaujímavosťou je, že v mixéroch sa nachádza inovatívny nôž s výnimočným rezom, ktorý firma sama vyvinula. Reč je o ostrom noži QuattroBlade, ktorý sa postará o dôkladné a rýchle mixovanie.

Smoothie mixéry značky Delimano

Značka Delimano vznikla v roku 2010 a patrí pod spoločnosť Studio Moderna. Produkty tejto značky sa predávajú vo viac ako 21 krajinách a poznať ich môžete z televíznej obrazovky z Topshopu. V ponuke tejto značky nájdete kvalitné smoothie mixéry, ktoré vynikajú dizajnom a vynikajúcim výkonom. Veľmi obľúbeným je smoothie mixér, ktorý sa nazýva Delimano Nutribullet.

Smoothie mixéry značky Kenwood

Kenwood je britská značka, ktorá vznikla v roku 1947 v meste Woking. Firma navrhuje a vyrába kuchynské spotrebiče, vrátane mixérov. Smoothie mixéry od tejto značky sú kvalitné, očaria dizajnom a poskytujú vysoký výkon.

Smoothie mixéry značky Russell Hobbs

Značka Russell Hobbs vznikla v roku 1952 vo Veľkej Británii. Ponúka široký sortiment drobných kuchynských spotrebičov, medzi ktoré patria smoothie mixéry, ryžovary, rýchlovarné kanvice, toastovače a ďalšie. Výrobky značky Russell Hobbs držia trend s najnovšími inováciami a technológiami.

Smoothie mixéry značky Sencor

Značka Sencor vznikla v roku 1969 v Japonsku. Ponúka cenovo dostupné spotrebiče. Práve smoothie mixéry patria medzi ich najlepšie produkty. Smoothie mixéry značky Sencor sú známe odnímateľnými nožmi, ktoré sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a navyše sú pokryté titánovou vrstvou. Vďaka tomu nedôjde k strate a oxidácií hodnotných vitamínov z ovocia a zeleniny.

Ako pripraviť smoothie?

Smoothie nápoj obsahuje viacero surovín. V zásade platí, že si ho môžete pripraviť z takých surovín, ktoré ulahodia vašej chuti. Pri príprave je dôležité dodržiavať týchto pár zásad:

 • Základ každého smoothie je tekutina. Vybrať si môžete čistú vodu, prípadne mlieko (kravské, sójové, ryžové, mandľové..)
 • Chutný smoothie nápoj pripravíte tak, že zvolíte tri až štyri druhy ovocia alebo zeleniny. Čím viac druhov, tak tým viac vitamínov bude nápoj obsahovať
 • Súčasťou kvalitného smoothie nápoja by mal byť tuk. Ten dostanete do nápoja napríklad v podobe zrelého avokáda, orieškov, semienok alebo oleja (kvalitného olivového, kokosového, orechového, makového..)
 • Ak chcete, aby bolo smoothie sladšie, tak nepridávajte cukor. Stačí pridať zrelý banán, ktorý dostatočne osladí smoothie nápoj a okrem toho perfektne zasýti

Pár skvelých smoothie receptov

Pre začiatočníkov pridávame aj niekoľko receptov na chutné a zdravé smoothie:

Čokoládovo-avokádové smoothie / Sladké pokušenie – 2 porcie

 • Potrebujete:
 • 2 avokáda
 • 4PL kakaa / granka /postrúhanej čokolády
 • 4 mandarinky
 • Šťavu z citróna
 • Hrsť lieskových/ vlašských orechov
 • cca 150 ml vody – podľa potreby

Letná Piňa Colada – 2 porcie

 • Polovicu čerstvého ananásu
 • 2 Banány
 • 1 Mango
 • 100 ml. kokosového mlieka
 • cca 150- 200 ml. vody

Na záver do pohára pridáme pár kociek ľadu a štipku strúhaného kokosu.

Chutné zeleninovo-ovocné smoothie

 • Pol šálky mrazených/ čerstvých jahôd
 • Pol šálky bieleho jogurtu
 • Pár lístkov baby špenátu
 • Hrsť vlašských/ lieskových orieškov
 • Jablko
 • 1 PL medu
 • cca 200 ml. vody

Často kladené otázky

Vybrať si správny smoothie mixér si viete podľa hore uvedených parametrov, akými sú napríklad výkon či rýchlosť. Mnohých však zaujímajú informácie, ktoré sa týkajú samotného používania kuchynského spotrebiča. Medzi často kladené otázky patria nasledujúce otázky, na ktoré sa dozviete rovno aj odpovede.

Prečo je výhodné si zaobstarať smoothie mixér?

Pomocou smoothie mixéra dokážete pripraviť zdravý a jemný smoothie nápoj, ktorý je nabitý vitamínmi. Nachádza sa v ňom mnoho živín, ktoré sú obsiahnuté v šupkách ovocia a zeleniny. V závislosti od použitia surovín môže byť nápoj obohatený aj o vlákninu. Smoothie je tak skvelým zdrojom výživných látok, ktoré sú potrebné pre zdravie každého človeka.

Okrem toho, mnoho detí odmieta jesť ovocie alebo zeleninu. A práve pomocou smoothie mixéra dokážete pripraviť zdravý nápoj z ovocia alebo zeleniny (alebo ich kombinácia), ktorý dáte deťom vypiť. Jedná sa o ľahšie stráviteľnú formu ovocia a zeleniny.

Na čo všetko je určený smoothie mixér?

Smoothie mixér je kuchynský spotrebič, ktorý je primárne určený na prípravu lahodných smoothie nápojov. To znamená, že každý model smoothie mixéra musí zvládnuť prípravu smoothie.

Existujú však aj drahšie modely, vďaka ktorým pripravíte oveľa viac pokrmov, ako len samotný smoothie nápoj. Pomocou drahšieho modelu smoothie mixéra dokážete pripraviť napríklad polievky, zeleninové pyré, detské výživy a dokonca dokážete podrviť ľad.

Prečo sú pri výbere smoothie mixéra dôležité parametre ako výkon a počet otáčok?

Aby ste pripravili čo najrýchlejšie lahodné a jemné smoothie nápoje, pomôžu vám vyššie otáčky. To znamená, že čím vyššími otáčkami disponuje smoothie mixér, tak tým rýchlejšie pripravíte smoothie. V závislosti od otáčok však musí byť prispôsobený aj výkon kuchynského spotrebiča. Dôvodom je, že ak by bol nízky výkon, ale vysoké otáčky, tak v takom prípade by sa mohol v krátkom čase poškodiť motor smoothie mixéra.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 6 Priemerne: 4.7]

Pridať komentár

Leave the field below empty!