test android tv boxovVedeli ste, že aj svoju obyčajnú televíziu môžete premeniť na smart TV? Slúži na to multimediálne zariadenie Android TV box. Čo to vlastne a je a podľa čoho sa rozhodovať pri jeho kúpe si povieme v tomto článku.

Android TV box je v podstate kompaktný box, ktorý tak ako väčšina smartfónov alebo tabletov, používa operačný systém Android. Síce je malý, obsahuje množstvo funkcií, ktoré môžete využívať po pripojení ku svojej televízii. Prostredníctvom Android TV boxu môžete prehrávať video a audio, používať rôzne aplikácie a hrať hry, a to všetko na svojej televízii.

Android TV box je ideálnym riešením pre ľudí, ktorí nemajú smart TV, no chcú využívať funkcie, ktoré ponúka. Pripojením tejto malej krabičky k televízoru spravíte aj z bežnej televízie inteligentnú TV. Tieto šikovné zariadenia navyše nie sú ani veľmi drahé, takže ak do nich investujete niekoľko desiatok eur, nemusíte si kupovať skutočnú smart TV.

Náš test android TV boxov vám predstavuje rebríček tých najlepších android tv boxov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepšie Android TV boxy (multimediálne centrá)

Názov modeluHodnoteniePribližná cena od
1.TESLA MediaBox XA400
android tv box_multimedialne centrum TESLA MediaBox XA400
96 %; 16 recenzií79€
2.Google Chromecast GA01919-US
android tv box_multimedialne centrum Google Chromecast GA01919-US
98 %; 25 recenzií69€
3.Strong 202EMATIC
android tv box_multimedialne centrum Strong 202EMATIC
97 %; 18 recenzií69€
4.Xiaomi Mi Tv Box S
android tv box_multimedialne centrum Xiaomi Mi Tv Box S
93 %; 224 recenzií59€
5.Homatics Dongle Q
android tv box_multimedialne centrum Homatics Dongle Q
96 %; 35 recenzií59€
6.Openbox AND-95
android tv box_multimedialne centrum Openbox AND-95
87 %; 42 recenzií45€
7.Google Chromecast 3
android tv box_multimedialne centrum Google Chromecast 3
94 %; 104 recenzií39€

Ako vybrať ten najlepší Android TV box?

Parametre, ktoré si treba pri výbere Android TV boxu všímať

Pri výbere akéhokoľvek zariadenia nás zvyčajne zaujímajú dva hlavné atribúty, a to cena a kvalita. V obchodoch nájdete Android TV boxy (multimediálne centrá) od rôznych výrobcov, v rôznych cenách aj s odlišnými parametrami. Niekedy môže byť veľmi ťažké sa medzi jednotlivými modelmi vyznať a vybrať si.  Aby sme vám výber uľahčili, urobili sme za vás analýzu hlavných parametrov, ktoré by ste si pri kúpe mali všímať. Predtým ako si zakúpite ten svoj Android TV box, zamerajte sa na najmä na nasledovné parametre a vlastnosti:

1. Procesor zariadenia – CPU

Pri kúpe Android TV boxu vás bude zaujímať najmä výkon jeho procesora označovaného tiež CPU. Výkonný procesor budete potrebovať hlavne v prípade, že chcete sledovať videá v 4K kvalite. Ako sme sa však už vyššie v článku zmienili, ak vaša televízia nemá rozlíšenie 4K, táto funkcia vám bude zbytočná aj pri multimediálnom zariadení, ktoré k nej pripojíte. Taktiež, ak nemáte stabilné a rýchle pripojenie na internet, 4K kvalita nemusí fungovať tak ako by mala.

Čo sa týka procesorov multimediálnych zariadení s Androidom, vždy ide o viacjadrové procesory. Ďalej sa však rozlišujú podľa výkonu, ktorým disponujú. Na výber sú štvorjadrové alebo osemjadrové procesory, s frekvenciami od 1,5 GHz až po 2,0GHz na jedno jadro. Najlepší je však Android TV box s octa-core procesorom.

2. Operačná pamäť – RAM

Ďalší z parametrov, ktorý vás bude zaujímať je operačná pamäť – RAM. Operačná pamäť neslúži na ukladanie súborov, ale aplikácie ju využívajú pri ich spustení. Znamená to teda, že čím väčšiu operačnú pamäť zariadenie má, tým pokročilejšie a náročnejšie aplikácie dokáže používať.

Kým najlacnejšie zariadenia majú k dispozícii len 1GB pamäte, tie drahšie a kvalitnejšie disponujú aj 3 GB a väčšou pamäťou RAM. Najčastejšie majú Android TV boxy RAM s hodnotami 1 GB, 4 GB a 8 GB alebo viac.

Čím vyššia je pamäť RAM, tým plynulejšie a rýchlejšie je multimediálne zariadenie. No nezabúdajte, že s väčšou kapacitou RAM stúpa aj cena.

3. Kapacita úložného priestoru

Kapacita úložného priestoru určuje koľko obsahu budete môcť do svojho TV boxu stiahnuť a následne využívať. Aby ste mohli zo svojho Android TV boxu vyťažiť čo najviac, budete jednoducho potrebovať dostatok vnútorného priestoru.

Vysoké nároky na kapacitu úložného priestoru budete mať najmä v prípade, že chcete sťahovať veľké množstvo pokročilých aplikácií a hier, alebo pozerať videá vo vysokom rozlíšení akým je Full HD alebo 4K.

Pri výbere by ste si mali sami ujasniť, načo hlavne chcete svoj TV box používať. Ak chcete používať veľké množstvo aplikácií a prehrávať videá v čo najvyššej kvalite, poobzerajte sa po zariadeniach s vyšším úložným priestorom. Ak naopak chcete len pozerať fotografie, videá, či filmy prostredníctvom rôznych online platform, vystačíte si aj s menším úložiskom.

Veľkosť vnútorného úložiska sa pohybuje od 8GB a viac. Treba však brať do úvahy aj fakt, že niektoré Android TV boxy je možné rozšíriť aj o externú pamäť vložením microSD karty alebo dokonca pripojením externého harddisku.

4. Funkcie a aplikácie

Bez potrebných funkcií by nebolo Android TV box možné naplno využívať. Najdôležitejšou funkciou je WIFI, vďaka ktorému môžete svoje zariadenie pripájať k internetu a naplno tak využívať všetko čo multimediálne zariadenie poskytuje.

Pomocou funkcie Google Cast zas môžete streamovať obsah zo svojho smartfónu alebo tabletu na televízii.  Niektoré multimediálne zariadenia môžu mať zabudované aj pokročilé funkcie ako HDR, ktoré zabezpečí živšie vykreslenie farieb.

Ak ste nadšencom rôznych aplikácií a hier, sťahovať si ich môžete z internetového obchodu Google Play. Nebuďte však prekvapení ak nenájdete všetky aplikácie aké si sťahujete do svojich Android smartfónov. O hlavné funkcie ako YouTube, Netflix, či rôzne hry však ukrátení určite nebudete.

TIP: V prípade, že máte v miestnosti s android boxom slabý signál, zaobstarajte si – wifi zosilňovač

5. Konektivita a porty

Pri každom zariadení sa stretnete s mnohými vstupmi a výstupmi, prostredníctvom ktorých je možné pripájať rozličné zariadenia.

Súčasťou každého multimediálneho zariadenia je hlavne vstup pre napájanie elektriny.

Základným portom je HDMI port, ktorým sa Android TV box spája s televíziou a prenáša sa tak obraz a zvuk.

Často je prítomný tiež AV port, ktorý slúži na pripojenie slúchadiel alebo reproduktoru.

Dôležitý je tiež WIFI prijímač, prostredníctvom ktorého sa zariadenie pripojí na internet. Niektoré zariadenia disponujú tiež portom na pripojenie k pevnému internetu. Poslúžiť môže najmä v prípade, že nemáte dostupné pripojenie WIFI. K internetu sa tak môžete pripojiť prostredníctvom káblu. Tu si treba všímať aj rýchlosť pripojenia. Ethernet je však vo všeobecnosti spoľahlivejší než WIFI.

Netreba zabudnúť tiež na množstvo USB portov. Prostredníctvom nich môžete k zariadeniu pripojiť klávesnicu, myš, reproduktory alebo externý disk. Základom sú dva porty, no ak plánujete zapájať viac zariadení, zvoľte si model s troma USB portmi. Okrem počtu USB portov je dôležitá aj rýchlosť prenosu. Vyberte si TV box, ktorý podporuje USB 3.0, ktoré je rýchlejšie ako USB 2.0.

Rýchly a spoľahlivý spôsob pripojenia s mobilným telefónom, počítačom, klávesnicou alebo myšou poskytuje tiež rozhranie Bluetooth.

Android TV box je možné ovládať prostredníctvom diaľkového ovládača alebo mobilného telefónu.

6. Podporované formáty

Android TV box možno nazvať aj multimediálnym centrom alebo multimediálnym zariadením. Pracuje totiž s veľkým množstvom rôznych multimédií. Pri výbere si preto všímajte aj podporu rôznych zvukových, obrázkových a video formátov. Môžu to byť napríklad tieto:

Zvukové formáty: MP2, MP3, WAV, WMA, OGG, AAC, FLAC, OGA, ALAC, APE, M4A

Obrázkové formáty: JPEG, GIF, BMP, TIFF, PNG, JPS, MPO

Video formáty: MPE, MPG, MPEG, AVI, MP4, MOV, MKV, WMV, ISO, TP, TS, DAT, ASF, MTS, M4V, 3GP, FLV, M2TS, RM.

Ak vám však stačia len základné požiadavky na súbory, na základe tohto parametra sa nerozhodujte. Každý Android TV box totiž podporuje základné formáty obrázkov akými sú JPEG, GIF alebo PNG, formáty videí: AVI, MPEG, MP4 a MKV, a formáty zvuku: MP3, WAV a AAC.

7. Verzia operačného systému Android

Výhodou operačného systému Android je možnosť sťahovania rôznych aplikácií, ktoré si sťahujete aj na svoje smartfóny. Aplikácie ako YouTube, Skype, Messenger alebo Firefox tak môžete mať už aj na svojej televízii.

Android TV box funguje na operačnom systéme Android, no môžu sa líšiť jeho verzie. Spravidla však platí, že čím novšia verzia, tým lepšie. Tak si môžete byť istí, že nebudete mať problém so spúšťaním ani tých najnáročnejších aplikácií a hier.

Novšia verzia tiež znamená vyššia bezpečnosť operačného systému, viac možností funkcií a pokročilejšie grafické rozhranie.

Ani staršie zariadenia so staršími operačnými systémami však nemusíte hneď vylúčiť z vašich preferovaných možností. Niektoré z nich majú možnosť upgradu na novšiu verziu Androidu.

Na zariadeniach Android TV box môžete najčastejšie natrafiť na tieto verzie operačného systému Android:

 • Android 9.0 Pie
 • Android 8.0 Oreo
 • Android 7.1 Nougat
 • Android 6.0 Marshmallow
 • Android 5.1 Lollipop
 • Android 4.4 KitKat

No môžete natrafiť aj na mnohé iné. Pamätajte však na jedno: čím novšia verzia operačného systému, tým viac možností sťahovania rôznych aplikácií, ktoré následne môžete používať na svojej televízii.

Pri výbere samotného Android TV boxu by však verzia operačného systému nemala mať najväčšiu váhu a zamerať by ste sa mali skôr na hardvérové vybavenie zariadenia.

8. Podporované rozlíšenie

Aj keď väčšina TV boxov môže byť cenovo veľmi dostupná, nie všetky umožňujú vysoké rozlíšenie. Niektoré z lacnejších a starších modelov môžu mať výstup len 720p, takže získate menšie rozlíšenie a nebudete si môcť vychutnať vysokokvalitné rozlíšenie, ktoré ponúkajú novšie a drahšie modely.

Našťastie väčšina dostupných Android boxov už ponúka minimálne rozlíšenie 1080p alebo 4K. Ten je vhodný v prípade, že máte LCD televíziu s podporou 4K, s tým že budete môcť maximalizovať kvalitu obrazu prostredníctvom 4K Android TV boxu.

9. Overené značky

Aj keď dobrá značka nemusí vždy znamenať hneď aj vyššiu kvalitu, vždy je bezpečnejšie vybrať si produkty, ktoré sú známe a overené zákazníkmi. Android TV box je na trhu dostupný od mnohých výrobcov. Medzi najznámejšie značky týchto multimediálnych zariadení patrí:

 • Evolveo
 • Xiaomi
 • Strong
 • Google
 • Tesla
 • Minix
 • Rikomagic a ďalšie.

Jednotlivé modely sa rozlišujú vo vyššie popísaných funkciách a vlastnostiach. Od toho sa samozrejme odvíja aj ich cena.

10. Prídavné funkcie Android TV boxov

Existujú funkcie, ktoré na svojom TV boxe aj tak používať nebudete a zbytočne zaň zaplatíte viac. Každá funkcia naviac je totiž započítaná do ceny výrobku. Tu je krátky zoznam funkcií, ktoré sú síce skvelé, pre väčšinu ľudí však budú znamenať len stratu peňazí:

 • 10 bitové rozlíšenie. Je rozdiel medzi 10 bitovým kódovaním videa a 10 bitovým farebným rozlíšením. Teraz hovoríme o tom druhom. 10 bitové rozlíšenie farieb síce dokáže zobraziť viac farebných variácií ako 8 bitové, Blu-ray ani HDTV v skutočnosti nepodporuje toľko farieb, takže na ňom nikdy neuvidíte žiaden 10-bitový obsah.
 • Funkcia prenosu zvuku 7.1 audio. Táto funkcia je pre väčšinu ľudí taktiež zbytočná, keďže aby fungovala potrebovali by ste kvalitné, no veľmi drahé reproduktory, ktoré by 7.1 audio podporovali.
 • Dual-boot rozhranie – Ešte zbytočnejšia ako vyššie spomenuté funkcie je funkcia dual-boot. Viac operačných systémov v jednom zariadení je pre väčšinu ľudí neefektívna. Síce by ste tak ušetrili peniaze, omnoho lepšie výsledky získate ak budete mať jedno zariadenie s operačným systémom Android a jedno so systémom Windows.

11. Možnosti ovládania Android TV boxu

Android TV box môže byť ovládaný hneď niekoľkými možnými spôsobmi. Niektoré ovládače sú súčasťou balenia, iné si môžete dokúpiť.

Prvým z nich je klasické diaľkové, ktoré je súčasťou balenia TV boxu. Výhodou je, že je zadarmo, avšak niektorým druhom chýbajú multimediálne tlačidlá. Ďalšou možnosťou ovládania TV boxu je diaľkové s funkciou Air mouse a s hlasovým ovládaním. Kurzor myši na obrazovke sa ovláda pohybom ovládača vo vzduchu. V prípade, že to box podporuje, je možné aj hlasové vyhľadávanie.

Android TV box je tiež možné ovládať diaľkovým ovládačom s klávesnicou. Z jednej strany je to klávesnica a z druhej klasický diaľkový ovládač. Tieto ovládače majú funkciu učenia sa, funkciu Air mouse, a niektoré sú dokonca podsvietené. Tento druh ovládača je preto jednou z najlepších možností, akú si môžete vybrať.

Náhradu za funkciu Air mouse poskytuje diaľkové ovládanie s klávesnicou a Touch padom. Ak sa nebojíte siahnuť aj hlbšie do vrecka, môžete si vybrať multifunkčné diaľkové ovládanie. To však môže stáť aj viac ako niektoré druhy TV boxov.

Svoje multimediálne zariadenie môžete ovládať aj bezdrôtovou myšou alebo bezdrôtovou klávesnicou. Ak radi hráte hry, poslúžiť môže aj klasický Gamepad.

No a napokon, na ovládanie TV boxu môžete použiť aj mobil, či tablet, preto si pri kúpe dávajte pozor, či je prítomná podpora Bluetooth.

12. Cena, pomer ceny a kvality

Ak sa rozhodnete pre kúpu svojho nového Android TV boxu, ako prvé by vás mala zaujímať maximálna cena, ktorú ste ochotní doňho investovať. V obchodoch si môžete vyberať z rôznych cenových kategórií, podľa toho aké majú parametre, ale aj podľa toho akej sú značky. Nie každý chce mať ten najvýkonnejší a najdrahší model, niektorým stačí aj lacnejší model za prijateľnú cenu.

Ak ste si nestanovili maximálnu cenu, ktoré ste ochotný za TV box zaplatiť, rozhodne vás bude zaujímať po zhodnotení všetkých ostatných parametrov aj výška ceny. Najdôležitejší je vyvážený pomer ceny a kvality.

Ceny za Android TV boxy sa medzi výrobcami veľmi odlišujú. Ak sa uskromníte aj s jednoduchosťou a základným vybavením, tie najlacnejšie TV boxy kúpite aj do 30 eur. Najlepší pomer ceny a kvality poskytujú TV boxy od 30 do 100 eur. Tie najdrahšie multimediálne zariadenia stoja 100 eur a viac. Sú však úplná špička čo sa týka kvality a vďaka nim budete môcť na televízii hrať aj najnáročnejšie hry.

Užitočné tipy pri kúpe Android TV boxu

Ak ste sa rozhodli pre kúpu nového Android TV boxu, mohlo by vás zaujímať ako si vybrať čo najmúdrejšie, aby ste neskôr nemuseli banovať, že ste zbytočne vyhodili peniaze za zariadenie, ktoré nespĺňa všetky vaše požiadavky.

1. V prvom rade by ste si mali ujasniť, čo vlastne od TV boxu očakávate. Načo konkrétne potrebujete takéto rozšírenie ku svojej TV. Stačí, keď vám len umožní streamovať fotografie a videá, alebo ste náruživý hráč a Android zariadenie chcete využiť ako konzolu na hranie hier. Podľa toho sa budete sústrediť na parametre, ktoré sú pre vás relevantné.

2. Od toho načo chcete multimediálne zariadene používať sa bude odvíjať aj veľkosť RAM a úložného priestoru, ktoré budete potrebovať. Kým niektoré majú k dispozícii len 1 GB RAM, sú aj boxy s 8 GB RAM a viac. Je tiež logické, že tie s menšou RAM budú aj lacnejšie. To isté platí aj s kapacitou úložiska.

3. Ak plánujete sťahovať množstvo rôzneho obsahu vrátane náročných hier a aplikácii, budete potrebovať aj viac pamäte na ich ukladanie. Veľkosť vnútorného úložiska sa pohybuje od 8 GB nahor. Niektoré TV boxy však ponúkajú aj možnosť rozšírenia vnútornej pamäte vložením microSD karty alebo pripojením harddisku.

4. Ďalšia vec, na ktorú by ste si mali pri kúpe dať pozor je možnosť pripojenia internetu LAN. To platí najmä v prípade, že nemáte k dispozícii stabilné a dosť rýchle pripojenie WIFI. Bez internetu vám bude totiž váš nový multimediálny box nanič. Aj tu platí, že čím náročnejší ste na používanie TV boxu, tým lepšie vlastnosti zariadenia budete potrebovať. Ak nemáte stabilné WIFI, zvážte kúpu TV boxu s portom na ethernet.

5. Pokiaľ patríte k herným fanatikom a chystáte sa zapojiť si k TV boxu aj klávesnicu a myš, všímajte si aj dostupný počet USB portov. Môže ísť o USB 2.0 alebo o jeho rýchlejšiu verziu USB 3.0.

6. Taktiež neodporúčame, aby ste si kupovali lacné Android TV boxy od neoverených predajcov alebo od neznámych čínskych značiek, kde nemáte zaručenú kvalitu. Predtým než pristúpite k samotnej kúpe, prečítajte si o danom produkte dostatok informácií a recenzií.

7. Ak túžite po tej najlepšej kvalite obrazu, možno sa hneď budete pozerať po TV boxoch s podporov 4K. Aj to však môže byť chyba. V prvom rade si musíte zistiť, či televízia, ku ktorej chcete TV box zariadiť taktiež podporuje toto rozlíšenie. Ak nie, zbytočne budete platiť naviac, 4K vám na TV aj tak fungovať nebude.

8. To isté platí aj pre funkciu zvuku 7.1 audio, ktorá funguje len na veľmi drahých reproduktoroch. Ak tie nemáte, alebo si ich nechystáte kúpiť, táto funkcia bude pre vás zbytočná.

Aj keď vyššia cena zvyčajne znamená aj vyššia kvalita, nie vždy to tak musí byť. Radšej si všímajte parametre, ktoré sú pre vás dôležité a vyberte si Android TV box s najlepším pomerom ceny a kvality.

Často kladené otázky o Android TV box

Čo je to Android TV box?

Android TV box je kompaktný box používajúci operačný systém Android – mobilný operačný systém spoločnosti Google, ktorý bežne používajú smartfóny alebo tablety. Toto zariadenie slúži na streamovanie obsahu po pripojení ku klasickej TV. Vďaka operačnému Android môžete robiť všetko, čo robievate na svojom smartfóne alebo tablete.

Môžem zapojiť Android TV box do počítača?

Nie, pretože Android TV box je sám o sebe počítač. Android TV box môže byť pripojený len k televízií prostredníctvom HDMI kábla.

Je možné so zariadením Android TV box pristupovať ku všetkým sociálnym sieťam ako sú Facebook, Skype, Instagram, Twitter, a iné?

Áno, s Android TV boxom je možné používať sociálne siete prostredníctvom aplikácií alebo internetového prehliadača.

Čo všetko môžem robiť s Android TV boxom?

Môžete ho využívať na desiatky vecí vrátane:

 • Streamovať filmy, videá, či televízne programy prostredníctvom Netflix, Kodi a iných
 • Hrať tisícky hier určených pre Android
 • Používať aplikácie pre Android vrátane Facebooku, Skype a Twitter
 • Prehliadať web prostredníctvom prehliadača Chrome
 • Prehrávať hudbu
 • Prezerať si fotky a obrázky
 • Prenášať súbory z mobilu do televízie

Ako si môžem sťahovať aplikácie z Google Play Store?

Kliknite na nastavenia v pravom hornom rohu domovskej obrazovky. Následne kliknite na možnosť aplikácie a zobrazí sa vám možnosť Obchod Google Play. Po otvorení obchodu kliknite na ikonku vyhľadávania a zadajte názov aplikácie, ktorú si želáte stiahnuť. Okrem vyhľadávania zadaním textu môžete vyhľadávať aj hlasom.

Aké príslušenstvo dostanem spolu s Android TV box?

Spolu so samotným boxom je súčasťou balenia aj nabíjací adaptér, HDMI kábel, návod na použitie a diaľkové ovládanie. Príslušenstvo si však môžete sami rozšíriť kúpou myši alebo klávesnice, ktoré zapojíte cez USB porty.

Potrebujem káblové alebo satelitné pripojenie, aby som mohol používať Android TV box?

Nie, Android TV box si nevyžaduje na svoje fungovanie ani káblové, ani satelitné pripojenie. Stačí len HDMI kábel a vysokorýchlostné pripojenie k internetu a môžete streamovať zábavný obsah z vášho TV boxu do televízie.

Aké sú požiadavky na rýchlosť internetu pri používaní Android TV boxu?

Väčšina TV boxov s Androidom funguje aj so základným internetom. S rýchlejším internetom však získate lepší zážitok z jeho používania. No 5 Mb/s by malo stačiť na bezproblémové prehrávanie filmov.

Je každý TV box s Androidom vybavený aj technológiou Bluetooth a načo slúži?

Bohužiaľ, nie každý TV box podporuje Bluetooth, pričom môže byť veľmi užitočné. Môžete pomocou neho napríklad pripojiť bezdrôtovú klávesnicu alebo reproduktory, alebo poslať súbor zo svojho smartfónu do TV boxu. Pri kúpe si preto všímajte aj možnosť podpory Bluetooth.

Koľko ma bude nový TV box s Androidom stáť?

Cena sa môže pohybovať od 30 až do 100 eur alebo viac v závislosti od značky, procesora, RAM, verzie Androidu a iných parametrov.

Pár slov na záver

Android TV box je skvelým vylepšením klasickej televízie. Aj keď po jeho pripojení bude rozhranie vašej TV vyzerať trochu inak, používatelia smartfónov s Androidom nebudú mať žiaden problém rýchlo sa zorientovať.

Väčšina TV boxov je odlišná a pri kúpe natrafíte na rôzny hardvér a parametre. Tie najdrahšie modely, ktoré disponujú veľkou vnútornou pamäťou budú samozrejme drahšie. Jednoduchšie modely sú obľúbenejšie najmä kvôli svojej cene. Veríme, že si vyberiete tak, že budete s kúpou spokojní.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 14 Priemerne: 4.2]