Test najlepších odšťavovačov 2017

test odšťavovačovPri výbere odšťavovačov by sme mali predovšetkým dbať na to, ako často chcem odšťavovač používať a čo s daný odšťavovačom chystáme odšťavovať. V tomto prípade je vhodné pouvažovať aký odšťavovač si kúpite, aby vyhovoval vašim požiadavkám.

Náš test odšťavovačov by vám v tomto rozhodovaní mal pomôcť, keďže sme ho vytvorili tak, aby bol čo najviac prehľadný a aby zároveň tento test odšťavovačov poskytoval objektívne informácie, ktoré boli ťažené predovšetkým z užívateľských recenzií. V našom teste odšťavovačov nájdete aj rebríček tých najlepších odšťavovačov na trhu. Tak si môžete jednotlivé odšťavovače porovnať veľmi rýchlo a jednoducho.

Absolútne najlepší odšťavovač je taký, ktorý úplne vo všetkých parametroch vyhovuje vašim požiadavkám. Určite neváhajte stráviť pri výbere odšťavovačov nejaký ten čas, aby ste sa uistili, že práve odšťavovač, ktorý si kupujete bude pre vás ten najlepší.

Prezrite si rebríček tých najlepších odšťavovačov, ktorý sa nachádza nižšie. Veríme, že vám náš test odšťavovačov pomôže vo výbere.

 

Test – TOP5 najlepšie odšťavovače

Ako správne vybrať ten najlepší odšťavovač?

  1. Frekvencia používania – ako často plánujete odšťavovač využívať? Podľa tohto treba prispôsobiť celý výber odšťavovača.
  2. Výkon odšťavovača – tento bod veľmi úzko súvisí aj s prvým bodom a teda ak plánujete odšťavovať veľmi často, po veľkých dávkach ovocia, či zeleniny, určite sa vám oplatí zakúpiť si výkonnejší odšťavovač.
  3. Veľkosť otvoru na vkladanie ovocia/zeleniny – tento parameter odšťavovača môže byť taktiež dôležitý pri výbere odšťavovača. Ak sa vám nechce ovocie, či zeleninu neustále krájať na kúsky, mali by ste sa poobzerať po odšťavovačoch, ktoré majú väčší otvor na vkladanie ovocia/zeleniny.
  4. Náročnosť čistenia – v prípade, ak by ste si zakúpili odšťavovač s veľkým počtom odnímateľných častí, mohli by ste mať pri používaní veľa práce, napr. čistenie všetkých týchto častí môže byť časovo náročné. Ak však v tomto bode nevidíte problém, nie je tu problém pre výber odšťavovaču, ktorý ma aj zložitejšiu stavbu.

Aký by mal byť optimálny výkon odšťavovača?

V prípade odstredivých odšťavovačov všeobecne platí, že ak má odšťavovač výkon aspoň 1000W, je schopný odšťaviť takmer všetko. Ak sa však jedná o šnekové odšťavovače, tak tieto odšťavovače by mali zvládnuť odšťaviť ovocie, či zeleninu aj pri nižšom výkone. Odšťavovanie ovocia, či zeleniny je zároveň veľmi skvelým zdrojom získavania vitamínov.

Aké typy odšťavovačov existujú?

Najčastejším typom odšťavovačov sú mechanické (šnekové) a odstredivkové:

– Mechanické (šnekové) – tieto odšťavovače pracujú na mechanickom princípe tak, že na základe tzv. šnekového skrutkovania stláčajú šťavu za pomoci obsluhy ľudskej sily
– Odstredivkové – princíp týchto odšťavovačov spočíva v tom, že sa ovocie v odšťavovači najprv naseká a následne sa na základe odstredivej sily oddelí šťava od celku, ktorá následne stečie do zásobníka

Test najlepších odšťavovačov 2017
4.9 (98.33%) 24 recenzií

Leave a Reply