test toustovacov sendvicovacovToustovače, často nazývané aj sendvičovače, patria medzi veľmi obľúbené nástroje v kuchyni, ktoré nechýbajú v takmer žiadnej domácnosti. Ich ovládanie je jednoduché, príprava jedla rýchla a výsledok vždy chutný. Aj napriek tomu, že ide o jednoduchý stroj, je však dôležité vedieť, že pri jeho výbere sa stretnete s viacerými parametrami a nákup vám môžu sťažiť. Pripravte sa preto na výber toho najlepšieho toustovača s nami.

Na čo je toustovač vhodný?

Toustovač sa najčastejšie používa na prípravu rôznych druhov pečiva. Poskytuje veľmi obľúbené typy jedla, ktoré si môžeme vychutnávať na raňajky, obed, no taktiež večeru. V dnešnej dobe však na trhu nájdete aj modely, ktoré si vedia poriadiť s hocičím iným.

Moderné sendvičovače poskytujú funkciu multifunkčnosti, čo znamená, že si v nich viete okrem pečiva pripraviť aj iné typy jedál, ako napríklad wafle. Takéto modely sú síce drahšie, no v kuchyni majú omnoho širšie využitie.

Náš test toustovačov vám predstavuje rebríček tých najlepších toustovačov (sendvičovačov), ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepšie toustovače/sendvičovače

Názov modeluHodnoteniePribližná cena od
1.Tefal SW 854 D 16
toustovac_sendvicovac Tefal SW 854 D 16
93 %; 22 recenzií119€
2.Tefal SW 342 D 38
toustovac_sendvicovac Tefal SW 342 D 38
98 %; 8 recenzií79€
3.DeLonghi SW 12
toustovac_sendvicovac DeLonghi SW 12
89 %; 6 recenzií69€
4.Tefal SW 614831
toustovac_sendvicovac Tefal SW 614831
98 %; 4 recenzie55€
5.Eta Sorento 3151
toustovac_sendvicovac Eta Sorento 3151
87 %; 51 recenzií55€
6.Tefal SW 341 D 12
toustovac_sendvicovac Tefal SW 341 D 12
93 %; 6 recenzií55€
7.Concept SV 3050
toustovac_sendvicovac Concept SV 3050
96 %; 7 recenzií39€

Porovnanie parametrov toustovačov

Tefal SW 854 D 16 toustovac_sendvicovac Tefal SW 854 D 16 Tefal SW 342 D 38 toustovac_sendvicovac Tefal SW 342 D 38 DeLonghi SW 12 toustovac_sendvicovac DeLonghi SW 12 Tefal SW 614831 toustovac_sendvicovac Tefal SW 614831 Eta Sorento 3151 toustovac_sendvicovac Eta Sorento 3151 Tefal SW 341 D 12 toustovac_sendvicovac Tefal SW 341 D 12 Concept SV 3050 toustovac_sendvicovac Concept SV 3050
Príkon 900 W 700 W 700 W 700 W 700 W 800 W 700 W
Počet nástavcov 4 4 3 3 2 3
Termostat ne ne ne ne ne
Farba Čierna. Nerez nerez čierna, sivá Nerez ČERNÁ/NEREZ čierna čierna
Tvar sendvičov trojuholníky lastúry 2 štvorce trojuholníky trojuholníky trojuholníky trojuholníky
Materiál pečiacej plochy nepriľnavý nepriľnavý povrch nepriľnavý
Hmotnosť 3.7 kg 3.88 kg 5 kg 2 kg 3.111 kg
Vymeniteľné dosky ano ano ano ano ano ano
Nepriľnavý povrch platničiek ano

Ako vybrať ten najlepší toustovač?

Otázkou však môže byť, čo všetko predchádza tomu, aby ste si kúpili správny toustovač. Aj napriek tomu, že toto zariadenie vyzerá jednoducho a kompaktne, pri jeho výbere musíte poznať niekoľko parametrov, od ktorých závisí nielen jeho výkon, ale taktiež to, aký výsledok vám poskytne.

Jednotlivých parametrov na výber je viac. Rozhodne však nijaký zbytočne neprehliadnite. Nemuselo by sa vám to vyplatiť.

1. Delenie toustovačov

Pri výbere sa môžete stretnúť s desiatkami rôznych toustovačov. Tie sa delia podľa funkcií, ktoré poskytujú, podľa značky či ďalších parametrov. Spravidla však toustovače rozdeľujeme na dve základné skupiny a to:

 • Klasické toustovače
 • Multifunkčné toustovače

Klasické toustovače

Ide o základný a ten najjednoduchší typ, ktorý na trhu nájdete. Poskytuje len možnosť prípravy rôznych druhov pečiva. Nedajú sa v ňom meniť platničky a najčastejšie má len zopár funkcií.

Ide o najlacnejší typ toustovačov.

Multifunkčné toustovače

Tieto modely vám poskytujú široké možnosti využitia. Okrem klasickej ponuky na pečenie pečiva, tu môžete meniť platničky a pripravovať napríklad waffle či iné jedlo. Majú omnoho viac funkcií.

Toto všetko sa však odráža aj na ich cene. Môžu byť o desiatky eur drahšie ako klasické toustovače.

2. Veľkosť

Poďme však už na samotné parametre, ktoré je dôležité sledovať pri výbere. Veľkosť je úplne prvým a teoreticky najdôležitejším parametrom. Odvíja sa od veľkosti vašej rodiny, poprípade od toho ako často tousty a iné podobné jedlá robíte.

Všeobecne platí pravidlo, že čím väčšia rodina, tým väčší toustovač by mala mať. V malom modeli by ste pre šesťčlennú rodinu robili večeru hodiny.

Toustovače sa ďalej delia aj podľa veľkosti. Na trhu najčastejšie nájdete:

 • Toustovače na 2 tousty
 • Toustovače na 4 tousty

Na 2 tousty

Pre predstavu, dva tousty znamenajú štyri trojuholníky. Ide však stále iba o dva samotné sendviče. Tento typ je vhodný pre domácnosti zložené z jednej až štyroch osôb v domácnosti. Väčšie rodiny by si mali vyberať druhý typ, ktorý na jednu prípravu spraví až osem trojuholníkov.

Na 4 tousty

Väčšie modely poskytujú miesto až na 4 tousty. Pripravia vám tak 8 trojuholníkov. Nad takýmto modelom by ste mali premýšľať aj vtedy, ak k vám chodia často návštevy a radi pripravujete rýchle večere alebo len nejaký snack.

3. Príkon

Príkon je taktiež veľmi dôležitý parameter. Odvíja sa od neho to, aký výkon má daný spotrebič, ako rýchlo sa vie nahriať a ako vám vie pripraviť vaše jedlo. Nie každý človek sa však v príkone a v číslach, ktoré sa s ním udávajú, vyzná.

Tento parameter sa udáva vo wattoch (W) a čím je vyšší, tým je lepšie. Samozrejme, na to, aby ste mohli vybrať vyšší výkon prístroja, musíte vedieť, v akých číslach sa približne pohybuje.

Sendvičovače majú bežný príkon od 700 do 1500 W. Na trhu môžete nájsť aj výkonnejšie modely. Ide však najčastejšie o profesionálne nástroje, ktoré sa využívajú v reštauráciách, hoteloch alebo v závodných stravovacích jednotkách.

Príkon by mal byť vysoký najmä vtedy, ak si vyberáte multifunkčný toustovač a chcete v ňom okrem pečiva robiť aj niečo iné. Pre správnu prípravu waflí či vajíčok budete potrebovať dostatočnú energiu.

Spolu s príkonom však prichádza v priamej úmere aj vyššia spotreba elektrickej energie. Keďže toustovač patrí medzi menšie kuchynské spotrebiče a jeho používanie nie je na niekoľko hodín, spotreba by vás nemusela až tak trápiť.

4. Ovládanie

Povedzme si úprimne, najnovšie spotrebiče, či už ide o práčky, sušičky, chladničky alebo toustovače, sú dnes vytvorené tak, aby sa ovládali intuitívne a jednoducho. To znamená, že na to, aby ste prístroj zapli, často stačí len jedno tlačidlo. A na to, aby ste vybrali jeden z programov, zas stačí stlačiť tlačidlo druhé.

Ovládanie je intuitívne a rýchle, vďaka čomu sa s mnohými spotrebičmi robí omnoho lepšie ako v minulosti. Zvládne to úplne každý, dokonca aj začiatočník, ktorý nikdy toustovač ešte nepoužíval.

Toustovače majú spravidla jeden až dva gombíky. Možnosti ovládania sa však líšia model od modelu. Niektoré typy dokonca stačí dať do elektrickej energie a automaticky sa samé zapnú. Následne, keď ich chcete vypnúť, ich stačí od elektrickej energie odpojiť. Takto fungujú najčastejšie klasické typy bez pridaných funkcií.

Multifunkčné typy majú viacero možností a programov. Preto často poskytujú rôzne typy manuálneho ovládania ako napríklad regulácia výkonu, tlačidlo na vypnutie/zapnutie a podobne.

Pri výbere je preto dôležité, aby ste ovládanie sledovali. Čím jednoduchšie bude, tým sa vám s prístrojom bude jednoduchšie robiť.

5. Tvar toastov

V tomto prípade ide iba o vaše preferencie a to, ako chcete aby tousty vyzerali. Väčšina toustovačov poskytuje klasické tvary ako štvorec a obdĺžnik. Na trhu však viete nájsť aj ďalšie, špeciálne tvary.

Najčastejšie sa však stretnete s:

 • Štvorce a obdĺžniky
 • Trojuholníky
 • Lastúry
 • Rôzne
 • Waffle, panini a iné

Štvorce a obdĺžniky

Základný tvar, ktorý sa nachádza na väčšine klasických toustovačov. Ide taktiež o veľmi obľúbený tvar, ktorý ľudia vyhľadávajú. Jednoducho sa vie prekrojiť na polky a poskytnúť menší snack.

Trojuholníky

Trojuholníky sú taktiež obľúbené, no nie tak ako štvorce a obdĺžniky. Ide totižto o to, že do tohto tvaru sa zmestí omnoho menej náplne, ako do iných. Vhodné sú však ako menší snack.

Lastúry

Pre mnohých veľmi zaujímavý tvar, ktorý vytvára naozaj výzor lastúry. Jeho výhodou je, že sendvičom viete zaujať. Na druhej strane, často má široké okraje a málo náplne.

Rôzne

Medzi rôzne sa radia najčastejšie klasické štvorcové tousty, ktoré však majú v strede obrázok postavy z rozprávky, poprípade nejaké emoji. Ide o veľmi obľúbené typy najmä pre rodiny s menšími deťmi.

Waffle, panini a iné

Ak radi robíte waffle, no nechcete si zbytočne kupovať ďalší stroj, kúpte si toustovač, ktorý vám ich urobí. Ide o multifunkčné stroje, ktoré poskytujú možnosť vymeniť pečiacu dosku. Rovnako je to aj pri panini, ktoré potrebujú mriežkovú dosku.

6. Pečúce dosky

Samotné pečiace dosky často rozhodujú nielen o tom, ako sa jedlo podarí, ale aj o tom, ako chutí. Materiál, z ktorých sú dosky vyrobené, je preto dôležité pri kúpe sledovať. Ak chcete, aby bol čo najlepší, mal by mať niekoľko základných vlastností a to:

 • rýchle nahriatie
 • nepriľnavosť
 • dobré vedenie tepla
 • súdržnosť materiálu.

Dosky by sa mali vedieť rýchlo nahriať. A síce tento parameter súvisí aj s príkonom, často rýchlosť ovplyvňuje samotný typ materiálu. Netreba zabúdať ani na to, že aby sa tousty dobre robili, mali by byť nepriľnavé. Jedlo sa tak nebude zbytočne zachytávať. Do toustovačov totižto olej nejde.

Dosky sendvičovačov by mali dobre viesť teplo, aby na jednej strane toust neprihorel a na druhej ešte nebol hotový. A nakoniec súdržnosť materiálu, ktorá sa spája s tým, že kúsky povrchovej úpravy či samotného materiálu by sa nemali dávať dole aj s jedlom. Pre človeka by mohli byť tieto čiastočky nebezpečné.

Aký materiál však vybrať? Na trhu sa najčastejšie stretnete s:

 • teflónom
 • nerezom
 • keramikou

Teflón

Teflón je najobľúbenejším materiálom, ktorý sa v dnešnej dobe využíva vo veľmi širokom spektre. Je odolný a teplo skvelo vedie. Má nízku priľnavosť a skvelú súdržnosť. Tým pádom spĺňa úplne všetky parametre, ktoré by ste od materiálu mali očakávať. Dokonca, má ešte jednu dodatočnú vlastnosť, ktorou je príjemná cena.

Nevýhodou teflónu je však to, že je pomerne krehký a menej odolný. Tým pádom je tu vysoké riziko poškodenia. Rozhodne sa vyhnite príliš ostrým nástrojom pri vyťahovaní alebo vkladaní toustov.

Nerez

Používa sa veľmi málo a nestretnete sa s ním tak často. Dôvodom je najmä to, že sa nenahrieva tak rýchlo ako teflón. Na druhej strane, jedlo zbytočne nepripaľuje a teplo dobre vedie.

Nerez síce poskytuje nepriľnavosť, no to len vtedy, keď má špeciálnu, tzv. antiadhéznu povrchovú úpravu. Bez nej by pripiekol úplne všetky typy jedla.

Keramika

Rovnako ako nerez, aj keramika sa v toustovačoch objavuje pomenej. Dôvodom je, že teflón je skvelý materiál, ktorý má všetky dôležité vlastnosti. Zaberá takmer celý trh a je zbytočné vyhľadávať iné materiály. Keď sa však s keramikou stretnete, nemusíte sa báť. Toustovač s keramickým povrchom má pomerne kvalitný povrch, ktorý vodí teplo rovnomerne a jedlo nepripaľuje.

7. Multifunkčnosť

Túto vlastnosť si musíme spomenúť aj samostatne. Ako sme si vyššie spomenuli, toustovače sa delia na klasické a multifunčkné. A práve druhý model má parameter multifunkčnosti, čiže možnosti využívať ho na viacero typov jedál.

Ak túžite po jednoduchom sendvičovači vhodnom len na prípravu pečiva, pokojne tento parameter preskočte. Ak však chcete od prístroja niečo viac, mali by ste ho rozhodne sledovať.

Multifunkčnosť vám umožňuje vymieňať jednotlivé platničky na pečenie a pripravovať jedlá ako napríklad waffle, vajíčka panini, lístkové cesto, palacinky a mnohé iné. Áno, modely sú drahšie, no často sa jedná len o zopár eur navyše. Do takéhoto stroja sa rozhodne oplatí investovať.

8. Dôležité funkcie, ktoré toustovač musí mať

Toustovače môžu mať rôzne zaujímavé funkcie. Medzi ne sa najčastejšie radia:

 • Regulácia teploty – vďaka nej dosiahnete tie najlepšie výsledky pri toustovaní čohokoľvek.
 • Možnosť čistenia v umývačke – ak môžu ísť platničky do umývačky, vedia vám ušetriť veľké množstvo práce.
 • Ochrana proti prehriatiu – bezpečnosť je na prvom mieste, a preto by rozhodne nemala byť zanedbaná.
 • Izolovaná rukoväť – toustovač budete pri otváraní chytať, a preto je dôležité, aby jeho rukoväť bola izolovaná a nebola horúca. Predídete tak popáleniu.
 • Protišmykové nožičky – pre väčšiu bezpečnosť a jednoduché používanie prístroja, by mal mať protišmykové nožičky. Bude stabilnejší a nebude sa zbytočne posúvať zo strany na stranu.
 • Svetelná signalizácia – na to, aby ste vedeli, kedy je už čas vložiť prvý sendvič do toustovača, by mal mať svetelnú signalizáciu. Táto funkcia sa taktiež postará o to, aby ste vedeli, kedy toast vymeniť za druhý.
 • Spúšťacie tlačidlo – ako sme vyššie spomenuli, mnohé modely sa zapínajú len tým, že ich pripojíte k elektrickej energií. Najlepšie však urobíte, ak stavíte na model, ktorý má spúšťacie tlačidlo. Zapnete ho preto až vtedy, keď stlačíte gombík.

9. Údržba

Samotná údržba toustovača by nemala byť náročná a zdĺhavá. Práve naopak. Keď je nástroj multifunkčný a dosky sa dajú vyťahovať, mali by poskytovať možnosť umývania v umývačke. Celá údržba sa vám tým zjednoduší a zrýchli.

Čistenie sa však odvíja aj od samotného materiálu, z ktorého je toustovač vyrobený. Ak sú pečúce dosky z teflónu, ktorý je nepriľnavý, údržba je jednoduchá. Naopak, ak máte nerez, ktorý nie je ošetrený špeciálnym materiálom a je priľnavý, môžete mať pri čistení problém.

Toustovač nečistite len zvnútra, ale taktiež zvonka. Výpary sa často usádzajú na vrchnej časti, ktorá je potom mastná alebo nepríjemne špinavá.

10. Bezpečnosť

Bezpečnosť v rámci toustovačov je, rovnako ako pri iných spotrebičoch, veľmi dôležitá. Toustovač funguje na základe elektriny a produkuje teplo, ktoré by mohlo byť v prípade chýbajúcich bezpečnostných prvkov nebezpečné.

Každý jeden toustovač musí mať bezpečnostné prvky, medzi ktoré sa radí najmä poistka proti prehriatiu. Tá ho v najhoršom vie vypnúť a tým pádom sa nikomu nič nestane.

11. Skladovanie

Ak budete toustovač používať pravidelne, každý jeden alebo druhý deň, pravdepodobne mu budete musieť urobiť miesto na kuchynskej linke. Mnohé modely toustovačov sú dnes kompaktné. Nezaberajú príliš veľa miesta a zmestia sa tak aj do menšej kuchyne. Nehovoriac o štýlovom dizajne, ktorý sa vám rozhodne bude hodiť ku kuchynskému zariadeniu.

Ak toustovač nebudete používať tak často, jednoducho mu nájdite miesto v skrinke. Pokojne ho uložte aj zvislo, nič sa mu nestane.

12. Cena

Ceny toustovačov sú rôzne.Odlišujú sa v závislosti od parametrov, ktoré daný sendvičovač má, od typu, značky a množstva ďalšieho. Toustovače však všeobecne môžeme deliť na tri cenové skupiny a to:

 • do 20 € – klasické a jednoduché toustovače, ktoré poskytujú jednu jedinú možnosť a to urobiť si sendvič. Majú nižší výkon, dlhšie sa nahrievajú a neposkytujú žiadne tlačidlá na ovládanie alebo reguláciu. Vhodné sú pre rodiny s maximálne dvomi členmi.
 • do 40 € – drahšie modely, ktoré sú výkonnejšie, rýchlejšie sa nahrejú a poskytujú už nejaké funkcie ako napríklad regulácia teploty. Na druhej strane, stále neposkytujú multifunkčnosť.
 • nad 40 € – najdrahšie modely, ktoré sú vhodné pre veľké rodiny, majú vysoký výkon, poskytujú rôzne funkcie a hlavne, sú multifunčkné.

13. Značka

Značka často ovplyvňuje výber mnohých ľudí. Predsa len, pri zariaďovaní domácnosti ste sa s mnohými značkami spotrebičov stretli. Niektoré vám boli blízke, iné pre vás neboli tak príťažlivé. Ak máte nejakú v obľube a v ponuke má sendvičovače, popozerajte ich. Zistite, aké majú parametre a ak budú vyzerať dobre, stavte na ne.

Na druhej strane, značka nie je všetko. Mnohé známe značky zvyšujú ceny len kvôli ich menu. Neplatíte tak len za to, čo výrobok poskytuje, ale taktiež za to, aké logo na sebe má. Vyhnite sa tomu.

Medzi veľmi obľúbené značky toustovačov sa radia:

 • Tefal – jedna z popredných značiek, ktorá sa zaoberá nielen toustovačmi, ale taktiež radou ďalších prístrojov do domácnosti ako napríklad panvice, hrnce, grily a množstvo ďalšieho. Výrobky tejto značky sú zárukou kvality.
 • ETA – česká značka, ktorá je na našom trhu mimoriadne obľúbená. Vo svojom portfóliu má výrobky ako napríklad vysávače, kulmy, žehličky a podobne.
 • Bosch – taktiež veľmi známa zahraničná značka, ktorú si ľudia obľúbili najmä vďaka jej kvalitným spotrebičom do domácnosti.

14. Dizajn

Je dizajn naozaj tak dôležitý pri výbere toustovača? Odpoveď je áno aj nie. Dizajn toustovača by ste mali riešiť medzi úplne poslednými parametrami. Nemal by byť medzi prvými a najdôležitejšími. Nijako totižto neovplyvňuje to, aký výkon vám prístroj ponúkne alebo to, čo všetko si v ňom môžete urobiť.

Na druhej strane, každý z nás túži po štýlovej kuchyni, ktorá bude dobre vyzerať nielen uprataná, ale aj vtedy, keď v nej budeme niečo robiť. Ak plánujete toustovač používať pravidelne, skoro každý deň, bolo by zbytočné, aby ste ho skladovali v skrinke. Pravdepodobne ho budete mať neustále na kuchynskej linke.

Z modelov, ktoré ste si vytriedili podľa ostatných parametrov, ako napríklad výkon či veľkosť, si teraz vytrieďte tie, ktoré sú štýlové a hodili by sa vám do kuchyne. Výhodou je, že dnešné modely majú štýlový a pekný dizajn. Hodia sa do každej kuchyne a vedia pôsobiť ako praktický doplnok.

15. Recenzie

Recenzie sú doplnkom, ktorý pri výbere môžete využiť, no taktiež nemusíte. Je to na vás. Skúsenosti iných ľudí, ktorí daný výrobok používali už pred vami, vám však môžu veľmi dobre pomôcť.

V recenziách nájdete vlastnosti produktov, ktoré sa objavujú po určitom čase používania. Zistite tak silné a slabé stránky toustovača, ktorý si plánujete kúpiť a uistite sa, že nekupujete niečo, čo v skutočnosti ani nechcete.

Často kladené otázky – FAQ

Čo všetko je možné v toustovači urobiť?

Závisí to od toho, aký model si vyberiete. Ak máte klasický toustovač, urobíte v ňom len pečivo. Je však jedno, aký druh. Pokojne si pripravte klasické biele alebo celozrnné. Ak si však kúpite multifunkčný toustovač, môžete v ňom robiť okrem pečiva aj waffle, lievance, palacinky a množstvo ďalšieho.

Podľa čoho vyberať veľkosť toustovačov?

Veľkosť toustovačov závisí najmä od toho, pre koľko členov budete tousty robiť. Pre menšie rodiny do štyroch členov, úplne postačí menší typ, ktorý urobí na jedenkrát dva tousty, čiže štyri trojuholníky.

Ak však máte rodinu, v ktorej sú viac ako 4 členovia, budete potrebovať väčší model, ktorý vie urobiť naraz 4 sendviče.

Ako sa o toustovač starať?

Starostlivosť je jednoduchá, netreba sa ničoho báť. O toustovač sa staráte tak, že po každom použití ho poriadne vyčistíte. Ak idú dosky vytiahnuť a môžu byť čistené v umývačke, dajte ich do umývačky. Ak vytiahnuť nejdú alebo nie sú vhodné na umývanie v umývačke, vyčistite ich ručne.

Nezabúdajte, že toustovač je dôležité čistiť aj zvonku. Vezmite mokrú handričku a prejdite po jeho povrchu.

Aký je najdôležitejší parameter pri výbere?

Najdôležitejšie parametre pri výbere sú dva. Ide o príkon, čiže výkon, ktorý toustovač dosahuje, a veľkosť. Tieto parametre pozerajte vždy ako prvé. Následne sa presuňte na ďalšie.

Aká je spotreba sendvičovačov?

Spotreba sa odvíja od samotného modelu a jeho príkonu. Spravidla platí, že čím vyšší je výkon, tým vyššia je spotreba. V mnohých prípadoch však toustovače používame len v krátkom čase. Nie je preto dôležité spotrebu sledovať.

Zhrnutie

Nakupovanie toustovača nemusí byť tak náročné, ak viete, aké parametre a vlastnosti sledovať. Výber je na vás, no nikdy nezabúdajte, že príkon spotrebiča, jeho veľkosť a funkcie, ktoré poskytuje, sú základom. Čím výkonnejší bude a čím viac funkcií bude mať, tým lepšie pre vás a vašu rodinu.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 9 Priemerne: 4.8]