test hernych konzolHerná konzola je elektronické zariadenie určené na hranie videohier, poslúži však aj na prehrávanie multimédií. Vďaka svojmu jednoduchému návrhu sú lacné na výrobu, údržbu a jediné, čo si vyžadujú, je dokupovanie hier, prípadne si môžete dokúpiť iné softvéry ako napr. Spotify. Herné konzoly si nevyžadujú dodatočné hardvéry, ako napr. hernú klávesnicu, myš (hernú myš) či slúchadlá, ani softvéry, ako napr. antivírusy, ovládače a pod. Aktualizácie prichádzajú samé a inštalujú sa spravidla automaticky. Preto je údržba konzol úplne nenáročná.

Herné konzoly fungujú podobne počítaču, sú však zásadne odlišné čo sa týka návrhu. Konzola je pripravená na použitie už pri kúpe a nevyžaduje si zložité nastavenia či inštalácie. Stačí vložiť akékoľvek médium a po načítaní alebo stiahnutí stačí danú hru alebo multimédium spustiť. Preto konzolu môže používať ktokoľvek – od dieťaťa po seniora, najpopulárnejšie sú však u tínedžerov.

Náš test herných konzol vám predstavuje rebríček tých najlepších herných konzol, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Podobné články a testy:

Test – TOP 7 najlepšie herné konzoly

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.PlayStation 5
herna konzola PlayStation 5
96 %; 136 recenzií599€
2.Microsoft Xbox Series X
herna konzola Microsoft Xbox Series X
97 %; 164 recenzií459€
3.Nintendo Switch OLED
herna konzola Nintendo Switch OLED
97 %; 27 recenzií329€
4.PlayStation 4 Slim 500GB
herna konzola PlayStation 4 Slim 500GB
96 %; 99 recenzií329€
5.Microsoft Xbox Series S
herna konzola Microsoft Xbox Series S
97 %; 56 recenzií279€
6.Nintendo Switch
herna konzola Nintendo Switch
94 %; 186 recenzií279€
7.Nintendo Switch Lite
herna konzola Nintendo Switch Lite
98 %; 7 recenzií229€

Ako vybrať tú najlepšiu hernú konzolu?

1. Rozdelenie: Domáce vs. prenosné herné konzoly

Najhlavnejším delením konzol je ich delenie na základe veľkosti a ovládania. Herné konzoly sa tak delia do štandardných, domácich konzol, ktoré sú rozmerovo relatívne veľké a patria do izieb, a prenosných konzol do ruky, ktoré sú určené na trávenie času najmä počas cestovania alebo keď je výpadok prúdu, prípadne sa chcete zabaviť na chate či rybačke.

Tabuľka: Domáce vs. Prenosné herné konzoly

Domáce herné konzoly Prenosné herné konzoly
Výhody
 • Vysoký výkon
 • Univerzálnosť (DVD, Blu-ray, SD karty, USB, Wi-Fi)
 • Priedušnosť
 • Široký výber hier
 • Prenosnosť a univerzálnosť (Google Play)
 • Špecializácia na hranie
 • Slušný výkon
Nevýhody
 • Mobilita
 • Prehrievanie
 • Nízka kapacita a životnosť batérií
 • Obmedzená možnosť prehratia multimédií

Domáce herné konzoly

Štandardné konzoly väčších rozmerov poskytujú vysoký výkon, dobrú priedušnosť, vďaka čomu nedochádza k prílišnému prehriatiu komponentov a široké spektrum hiersoftvérov, ktoré môžete využiť. Medzi domáce konzoly patria práve XboxPlayStation herné konzoly.

Zatiaľ čo staré verzie týchto herných konzol (PS3, Xbox 360) sú cenovo dostupnejšie, nové verzie (PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X) majú výrazne širšiu funkcionalitu, poskytujú ostrejší a krajší obraz nielen pri hraní ale aj púšťaní filmov (podpora HDR), umožnia vám hrať najnovšie hry a poskytujú podporu zo strany výrobcu na nadchádzajúce roky. Nové herné konzoly taktiež umožňujú hrať určité hry zo starších verzií konzol.

Výhody:

✅ Vysoký výkon
✅ Univerzálnosť, prehrávanie DVD, Blu-ray, SD kariet, USB, spárovanie cez Wi-Fi
✅ Priedušnosť zaručuje plynulý výkon komponentov
✅ Široký výber hier

Nevýhody:

❌ Mobilita

Prenosné herné konzoly (do ruky)

Veľkou výhodou prenosných konzol je ich prenosnosť, využívajú totižto batériu, ktorá vám umožní hrať hodiny. Dĺžka výdrže batérie však záleží najmä od záťaže hry na konzolu. Rovnako dbajte na to, či chcete kúpiť repasovanú prenosnú hernú konzolu.

Zatiaľ čo domáce konzoly nemajú batériu, kvôli čomu by nemal byť problém prevziať domácu konzolu z rúk druhého spotrebiteľa, prenosná konzola môže mať kvôli dlhodobému používaniu znehodnotenú batériu. Čím viac je batéria prenosnej konzoly opotrebovaná, tým viac stráca na svojej prenosnosti, batéria sa môže vybiť predčasne.

Výkon prenosných konzol nie je najvyšší, je však dostatočný na to, aby ste sa zabavili. Nízke rozlíšenie nemusí byť problémom, najmä vzhľadom na malý displej, ktorými tieto konzoly disponujú. Na výber máte množstvo klasických hier, nečakajte však dostupnosť všetkých najpopulárnejších hier, ovládanie ktorých by bolo na prenosných herných konzolách pomerne krkolomným.

Výhody:

✅ Prenosnosť a univerzálnosť (ak podporujú Google Play, môžu prehrávať filmy, hudbu)
✅ Špecializácia na pohodlné hranie hier
✅ Slušný výkon

Nevýhody:

❌ Môžu sa prehriať a vypnúť, aby nedošlo k trvalému poškodeniu komponentov, vysoké teploty taktiež môžu znížiť životnosť batérií
❌ Kapacita a životnosť batérií v prenosných herných konzolách je častokrát prinízka, na dlhších zájazdoch si budú vyžadovať nabitú powerbanku alebo napojenie do automobilu za pomoci adaptéra
❌ Obmedzená možnosť prehratia multimédií, filmov

2. Domáce herné konzoly – PlayStation vs. Xbox

Domáce herné konzoly sú dominované dvoma legendárnymi konzolami:

 1. PlayStation konzolou, ktorú vyrába japonská elektronická firma Sony
 2. Xbox konzolou, za ktorú je zodpovedný americký Microsoft.

Všetky verzie týchto herných konzol majú svoje plusy aj mínusy, no objektívnou skutočnosťou je, že porovnávať ich generačné náprotivky bolo vždy diskutabilné a porovnávania sa vždy zameriavali na tie najmenšie, pre spotrebiteľa častokrát nepotrebné detaily. Kvôli vysokej konkurencieschopnosti oboch firiem, všetky generačné náprotivky oboch konzol, či už pochádzajú od Microsoftu alebo Sony, sú kvalitatívne takmer na vlas totožné. To znamená, že po výkonnostnej stránke je medzi danými hernými konzolami len minimálny rozdiel.

Najdôležitejšími faktormi na zváženie by teda mali byť práve:

 1. oboznámenosť spotrebiteľa s danou platformou, teda predošlými skúsenosťami s PlayStation prípadne Xbox
 2. preferencia, čo sa týka exkluzívnych hier

PlayStation séria herných konzol

Herná konzola PlayStation 3 bola vydaná v roku 2006 a hoci poskytuje Full-HD rozlíšenie, teda 1920×1080, drvivá väčšina hier pobeží len na 720p rozlíšení a mnohé z nich môžu mať problémy s plynulým hraním. Podpora pre PS3 mala skončiť v auguste 2021, Sony sa však po búrlivej reakcii komunity rozhodlo podporu ešte predĺžiť. GTA Online medzitým na PS3 skončí v decembri 2021.

PlayStation 4 bola vydaná v roku 2013, poskytuje výrazne vylepšenú platformu a značne vyšší výkon oproti PS3. Po vydaní PS5 sa však Sony rozhodlo prerušiť výrobu PS4. Online podpora je aj naďalej udržiavaná v plnom rozsahu, to isté platí pre hry, ktoré na danej konzole bežia do súčasnosti. PS4 si aj naďalej udržiava plynulé vydávanie nových hier, ktoré sú však v porovnaní s PS5 častokrát okresané a strácajú tak na detailoch. Sony vydalo aj špecializované verzie tejto hernej konzoly s názvom SlimPro.

 • PS4 Slim je o 30% menšia, 16% ľahšia verzia a spotrebúva o 30% menej energie než štandardná verzia PS4, zároveň je najlacnejšou verziou zo všetkých PS4 verzií
 • PS4 Pro poskytuje najvyšší výkon oproti štandardnej aj Slim verzii, vďaka čomu zaručuje stabilné hranie so zachovaním vysokých detailov, podporuje HDR a 4K, rovnako podporuje graficky vylepšené verzie hier, ktoré poskytujú detailnejší svet než štandardné verzie (medzi vylepšené verzie hier patrí napr. Red Dead Redemption 2, Destiny 2, Horizon: Zero Dawn a ďalšie), daná verzia má však vyššiu spotrebu energie

TIP: PS4 konzole je možné vylepšiť dokúpením a nahradením pevného disku diskom SSD, ktorý je minimálne trikrát rýchlejší a výrazne spoľahlivejší

VIDEO: Playstation 5 UNBOXING

PlayStation 5 bola vydaná v novembri 2020 a predstavuje novú generáciu herných konzol a ovládačov DualSense. Svojim dizajnom je PS5 oproti predošlým generáciám úplne odlišná: je užšia, no zato vyššia. Z toho dôvodu, na rozdiel od Xbox a predošlých verzií, sa PS5 nemusí vojsť do užších priestorov vášho nábytku. Zároveň, kvôli svojmu farebnému dizajnu nemusí ladiť s každou izbou. Výkonnostne je však oproti starým verziám neporovnateľne výkonnejšia a vďaka skutočne pokročilým komponentom PS5 podporuje plynulé hranie na 4K rozlíšení a to na 120 obrázkoch za sekundu, podporuje taktiež ray tracing technológiu, HDR, spätnú kompatibilitu pre hry na starších verziách a mnoho iného.

playstation 5

Playstation 5

Xbox séria herných konzol

Xbox 360 bol vydaný ešte v roku 2005 ako následník pôvodného Xboxu a mal konkurovať PlayStation 3. Poskytuje podporu pre HD rozlíšenie a dokáže umelo zvýšiť rozlíšenie aj na Full-HD, ak to televízor podporuje. Podpora pre Xbox 360 síce pokračuje, no niektoré hry, ako napr. Halo a GTA Online, majú v pláne zrušiť podporu pre túto hernú konzolu.

Xbox One bol vydaný v roku 2013 a bol výrazným pokrokom oproti 360 tak vo funkcionalite, ako aj výkone.

 • Xbox One S verzia je kompaktnejšia, no podporuje HDMI 2.0, Bluetooth 4.0, disponuje mierne výkonnejšou grafickou kartou a podporuje umelé navýšenie rozlíšenia z 1080p na 4K, nejde však o natívne 4K rozlíšenie
 • Xbox One X poskytuje SSD s kapacitou 1 TB, podporuje plynulé, natívne 4K rozlíšenie a výrazne výkonnejšiu grafickú kartu (4,5x výkonnejšia oproti štandardnému Xbox One), procesor je taktiež výrazne výkonnejší oproti Xbox One S a pamäť RAM sa rovnako nezaobišla bez výrazných výkonnostných zmien

VIDEO: Xbox Series X (Recenzia)

Xbox Series X a Series S je najnovšia séria Xbox herných konzol, ktorá poskytuje výrazne vyšší výkon, častokrát aj dvojnásobne vyšší oproti predošlým generáciám a to spoločne s kvantom nových, užitočných funkcií. Cena (500 € a vyššie) je vzhľadom na skutočne vysoký výkon a podporovanie funkcií, akými je ray tracing a 4K rozlíšenie bežiace na 120 obrázkoch za sekundu prekvapivo nízka, problémová je však dostupnosť danej konzole. Microsoft pre mnohé staré hry bežiace na starších generáciách už zaviedlo spätnú kompatibilitu, budete tak môcť hrať staršie hry na najnovšej verzii Xbox.

xbox series x

Xbox Series X

3. Prenosné herné konzoly

Na internát, cestu či chatu. Prenosné konzoly poskytujú nenáročné a prenosné hranie vďaka konzole založenej na batérii. Výkonovo nie sú s domácimi hernými konzolami porovnateľné, no dôraz sa pri navrhovaní kládol práve na prenosnosť, výdrž a poskytovanie hrania kdekoľvek, kedykoľvek. Ani trh prenosných herných konzol nie je veľmi pestrý a dlhšiu dobu ho dominovala firma Nintendo s jeho konzolou Nintendo Switch, avšak s novinkou na trh prenosných herných konzol prišla firma Valve, ktorá predstavila Steam Deck.

Nintendo Switch

Nintendo je legendárnou značkou a jej dominancia na trhu prenosných herných konzol je toho dôkazom. Vďaka relatívne vysokému výkonu, ponukou legendárnych hier v novom ošatení, možnosťou odpojiť joystick od displeja a spojiť ho pre komfortnejšie hranie, vďaka prenosnosti a životnosti batérie je Nintendo Switch skvelou voľbou pre hranie mimo domova. Bol vydaný v roku 2017, kvôli čomu má po výkonnostnej stránke problém s novšími hrami, napriek tomu stále spĺňa svoj účel na hranie nenáročných hier.

Medzi ponúkanými hrami môžete nájsť také hry ako The Legend of Zelda, Minecraft, hry z témy Super Mario vrátane svetoznámej Mario Kart hry, Among Us, Diablo 3, Pokemon hry, Fortnite, Rocket League, Apex Legends a mnohé iné.

Nintendo Switch ponúka aj pozeranie videí na YouTube ale aj filmov cez streamovaciu službu Hulu pôsobiacu výlučne na území USA.

Výhody:

 • Spočiatku dostatočne vysoká životnosť batérie
 • V ponuke má legendárne Nintendo hry ale aj populárne hry dneška
 • Kompaktný dizajn
 • Možnosť kúpenia Nintendo Switchu s vysokokvalitným OLED displejom
 • Akceptovateľná cena

❌ Nevýhody:

 • Nedostatočný výkon na nové hry, hry ako Apex Legends nebežia na danej platforme práve najlepšie
 • Batéria je Achilovou pätou prenosných zariadení, pravidelné zaťaženie batérie najmä hraním výrazne zníži jej životnosť
 • Prehrievanie

Steam Deck

Valve uviedlo na trh prenosné zariadenie na hranie hier na Steame s názvom Steam Deck. Po viac ako roku od jeho oznámenia je Steam Deck teraz dostupný bez nutnosti rezervácie. Toto zariadenie, ktoré predstavuje kombináciu vysokého výkonu a prenosnosti, je považované skôr za prenosný počítač než za hernú konzolu vďaka jeho výkonným komponentom, ako sú 16 GB RAM, grafická karta porovnateľná s PS4, štvorjadrový AMD procesor na novej architektúre a minimálne 64 GB kapacity úložiska. Ovládanie zariadenia je prispôsobené pre hranie hier s joystickmi.

Steam Deck ponúka širokú škálu hier z katalógu Steam, pričom Valve tvrdí, že neexistuje hra na Steame, ktorú by Steam Deck nezvládol spustiť. Hoci výkonné komponenty zariadenia môžu negatívne ovplyvniť životnosť batérie a môžu viesť k prehrievaniu pri dlhodobom hraní alebo pri vysokej záťaži, výhody ako vysoký výkon, pestrý výber hier a prenosnosť prevážia nad potenciálnymi nevýhodami.

Na výber sú rôzne verzie Steam Decku, pričom každá ponúka rôzne úrovne úložiska a exkluzivity, vrátane modelov so 64 GB, 256 GB SSD a 512 GB SSD, pričom niektoré z nich obsahujú antireflexnú obrazovku a ďalšie exkluzivity. Detaily o aktuálnych cenách a dostupnosti sú priamo na stránkach Steam.

✅ Výhody:

 • Výkon na úrovni stolového počítača
 • Rozmanitý výber hier
 • Prenosnosť

❌ Nevýhody:

 • Väčšie rozmery a hmotnosť v porovnaní s Nintendo Switch
 • Nižšia životnosť batérie kvôli výkonným komponentom
 • Potenciálne prehrievanie pri dlhodobom hraní alebo vysokej záťaži
 • Cenová dostupnosť môže byť pre niektorých limitujúca

4. Herná konzola umožňuje hrať viacerým ľuďom naraz

Vďaka tejto vlastnosti si dokážete zahrať zábavné ale aj náučné hry spoločne s vašim dieťaťom, prípadne sa môžu zahrať s kamarátmi či súrodencami a to bez toho, aby sa striedali.

POZOR: Nie všetky hry však túto možnosť podporujú, preto si pri kúpe hier poriadne prečítajte popisy a značky na obale.

5. Namiesto kupovania hier máte možnosť platiť za mesačné členstvo

Vďaka mesačnému plateniu za služby máte prístup k stovkám hier bez toho, aby ste museli za každú jednu zaplatiť jednotlivo, mnohé z týchto hier môžu jednotlivo stáť aj 40 až 50 €. Predplatiteľská služba je preto častokrát ekonomicky výhodná, najmä ak si vaše dieťa nevie nájsť svoju obľúbenú hru.

6. Bezpečnosť dieťaťa a vašich financií

Okrem skutočne nenáročnej obsluhy sú konzoly navrhnuté tak, aby rodičia mali dohľad na svoje deti. Aktivity svojich detí môžete mať prehliadne zobrazované vo svojom smartfóne. Okrem toho, herné konzoly poskytujú jednoduché možnosti, medzi nimi napr. možnosť obmedzovať herný čas dieťaťa a mnoho iného:

 • Ak si tak nastavíte, budete môcť odsúhlasiť alebo neodsúhlasiť kúpu hry a pod.
 • Môžete si zobraziť, koľko času trávi hraním, čo navštevuje, čo nakupuje a pod.
 • Dieťaťu môžete vytvoriť pokladničku, do ktorej jednoducho môžete ukladať vreckové, ktoré dieťa môže využiť na kúpu v digitálnych obchodoch, na kúpu hier, softvérov, pesničiek či filmov
 • Dokážete obmedziť herný čas, zakázať hrať určité hry
 • Dokážete filtrovať obsah (hry, filmy a pod.), ktorý je založený na hodnotení ESRB, ktorý hodnotí obsah na základe vekových skupín
 • Dokážete ochrániť súkromie vášho dieťaťa
 • Dokážete obmedziť to, aby dieťa používalo hlasové správy, mikrofón
 • Rovnako môžete zakázať dieťaťu napájať sa do online hier
 • Môžete zapnúť cenzúru, ktorá bude filtrovať vulgarizmy
 • V prípade, že ste našli obsah, ktorý ide proti pravidlám, ho môžete jednoducho nahlásiť
 • Dokážete zablokovať ľudí, čím nebudú môcť kontaktovať účet vášho dieťaťa

7. Jednoduchosť ako základný pilier návrhu

Herné konzoly boli navrhnuté pre jednoduchú prístupnosť, ovládanie, používanie a údržbu. Filozofia konzol je preto po otvorení obalu okamžite jasná: konzolu stačí napojiť na televízor alebo monitor za pomoci kábla, a po zapnutí je možné konzolu jednoducho nastaviť podľa toho, čo si želáte.

 • Cenovo dostupná, herná konzola je navrhnutá pre nenáročných používateľov
 • Aktualizácie hernej konzoly a hier sú automatické, no môžu byť vypnuté
 • Rozhranie je intuitívne
 • Nevyžadujú sa údržby komponentov
 • Vysoko bezpečný, antivírus nie je potrebný
 • Aj novo vydané hry sa prispôsobujú výkonu starých konzol, konzoly si tak nevyžadujú dokúpenie nových komponentov alebo častú, finančne náročnú výmenu za nové herné konzoly

8. Cena

Herná konzola je z pohľadu návrhu zjednodušená platforma, založená na masovej výrobe. Vďaka tomu sa výrazne znižujú náklady na výrobu. To priaznivo vplýva na cenovú dostupnosť konzol, nie každému však vyhovuje minúť nemalú sumu za hernú konzolu.

Cena najnovších modelov domácich herných konzol, akými sú napríklad PlayStation 5 či Xbox Series X a S, ale aj prenosných konzol, sa môže vyšplhať aj na 500 600 . Kvôli nedostupnosti sa zároveň môžete k svojmu zaplatenému modelu dostať až o niekoľko týždňov neskôr.

Na výber máte aj staršie, no stále dostatočne výkonné a plne podporované verzie konzol ako napr. Xbox One či PlayStation 4, ktoré sú cenovo ešte dostupnejšie a nové verzie z obchodov môžu stáť od 200 € do 300 €, čo je oveľa akceptovateľnejšia suma. Podpora pre tieto konzoly pokračuje aj naďalej, rovnako na tom je vydávanie nových hier, preto sa nemusíte obávať, že online hry prestanú fungovať len pár mesiacov po kúpe hernej konzoly. To však nemusí platiť v nasledujúcej kategórii.

V bazároch sa môžete dostať ku kúskom tých najstarších verzií herných konzol, najpopulárnejšími z nich je Xbox 360PlayStation 3. Ide o konzoly, na ktorých vyšli mnohé populárne hry, no štandard hrania na daných konzolách je v porovnaní s novšími verziami neporovnateľne nižší a občas aj frustrujúci. Cenovo sú však tieto herné konzoly mimoriadne dostupné. Problémom, okrem starej technológie, slabého výkonu či nedostupnosti v obchodoch je aj online podpora hier, ktorá môže skončiť už v nasledujúcich rokoch.

9. Exkluzívne hry dostupné na Xbox a PlayStation

Jednotlivé konzolové značky si zaobstarali exkluzívny vývoj hier na ich platforme, také hry sa nemusia dostať na druhú konzolovú platformu či PC. Ide o marketingový trik, ktorými sa snažia presvedčiť konzolových hráčov pre kúpu ich hernej konzoly. Z toho dôvodu je ponuka hier častokrát najdôležitejším faktorom pri výbere konzoly.

TIP: Plný zoznam exkluzívnych hier je možné nájsť kdekoľvek na internete. Nie všetky hry sú spätne kompatibilné.

Medzi „vlajkové lode“ exkluzívnych hier na platforme PlayStation patria legendárne hry ako The Last of Us Remastered, jeho príbehové pokračovanie The Last of Us: Part 2, Death Stranding, Street Fighter, Ratchet & Clank, dobrodružná séria Uncharted, Shadow of the Collosus, Ghost of Tsushima, Detroit: Become Human, The Last Guardian, Marvelov Spider-Man, Horizon Zero Dawn, Days Gone (vydané aj na PC) či God of War.

Xbox rovnako poskytuje veľmi populárne exkluzívne hry. Je potrebné dodať, že Microsoft sa nedávno rozhodol pre odkúpenie firmy Bethesda, ktorá je zodpovedná za publikovanie sérií ako The Elder Scrolls, Fallout, DOOM budúci Starfield, a firmu Obsidian Entertainment medzi inými. Microsoft sa takýmto spôsobom snaží konkurovať firme PlayStation svojou exkluzivitou. Xbox + PC exkluzivita Bethesda sérií však ešte nie je oficiálne potvrdená. Medzi exkluzívne hry na Xbox patria hry ako séria Halo, Forza Motorsport, séria Forza Horizon, Sea of Thieves, séria Gears of War, Dead Rising, Age of Empires, Flight Simulator, Among Us, budúca hra Starfield od Bethesdy, S.T.A.L.K.E.R. 2 a mnoho iných.

FAQ (Často kladené otázky)

Otázka: Čo znamená pre hernú konzolu koniec podpory? Budem môcť hrať hry aj naďalej?

Odpoveď: Koniec podpory znamená nepokračovanie v riešení problémov na platforme, nepokračovanie v riešení chýb v hrách, v niektorých prípadoch môže dôjsť aj k zrušeniu online časti hier. Hrať hry budete môcť aj naďalej, avšak ak dôjde k zrušeniu online serverov pre danú hru, nebudete ju môcť hrať cez internet s inými hráčmi okolo sveta.


Otázka: Sú staršie herné konzoly (Xbox 360 a PlayStation 3) nevhodné ako darček?

Odpoveď: Vzhľadom na ich zastaranosť, nízky výkon a dnes už nevyspelosť, pre mnohých ľudí majú skôr nostalgickú hodnotu. Napriek tomu však môžu poskytovať skvelú zábavu, hoci aj lacnú. Najväčším problémom je vysoko pravdepodobné prerušenie podpory pre hry a platformy samotné v nadchádzajúcich rokoch.


Otázka: V čom sú herné konzoly lepšie oproti počítaču?

Odpoveď: Konzoly spočiatku mali konkurovať počítačom v oblasti hrania. Dizajn bol práve kvôli tejto skutočnosti navrhnutý v duchu jednoduchosti, prístupnosti k hrám a pod. Medzi ďalšími kladnými vlastnosťami herných konzol je ich cenová prístupnosť. Zatiaľ čo za najnovší Xbox Series X zaplatíte 500 € a vyššie, počítač s rovnakým výkonom by mohol stáť aj niekoľkonásobne viac, a to najmä kvôli nedostatku grafických kariet na trhu. Herná konzola je taktiež oveľa bezpečnejšia a je prakticky nemožné infikovať konzolu vírusom.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 7 Priemerne: 4.9]