herny monitorHerné monitory sú navrhnuté tak, aby výstup grafickej karty a procesora pôsobil pri hraní hier čo najlepšie. Sú zodpovedné za zobrazenie konečného výsledku celej interpretácie a spracovania obrazu v počítači a môžu sa značne líšiť v prezentovaní farieb, pohybu a ostrosti obrazu.

Výber herného monitoru je oveľa komplikovanejší ako pri iných typoch displejov, prinajmenšom ak ste ako väčšina z nás a podliehate rozpočtovým obmedzeniam. Je to preto, že pri kalkulácii kompromisov v záujme šetrenia peňazí, musíte zohľadniť typ hier, ktoré hráte a schopnosti vášho GPU.

Rozhodli sme sa preto skúsiť pomôcť vám zostavením rýchleho, ale definitívneho sprievodcu, ktorý poskytne jasnejšiu predstavu o tom, čo sa práve deje vo svete herných monitorov. Sme si istí, že vám to pomôže nájsť dobrý displej pre vaše herné potreby, či už preferujete multiplayer hry zamerané na rýchlejšie snímkové frekvencie, alebo ste fanúšikom single player hier, ktorý miluje ponorenie sa do každého pixelu.

V našom teste herných monitorov nájdete tipy na tie najlepšie herné monitory. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Podobné články a testy:

Test – TOP 7 najlepších herných monitorov

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.Dell Alienware AW3423DWF
herny monitor Dell Alienware AW3423DWF
94 %; 7 recenzií999 €
2.Asus VG27AQ1A
herny monitor Asus VG27AQ1A
89 %; 7 recenzií349 €
3.Dell S2722DGM
herny monitor Dell S2722DGM
100 %; 3 recenzie269 €
4.Asus VG279Q
herny monitor Asus VG279Q
94 %; 8 recenzií259 €
5.MSI Gaming G2412
herny monitor MSI Gaming G2412
87 %; 2 recenzie189 €
6.Samsung Odyssey LS24AG320NUXEN
herny monitor Samsung Odyssey LS24AG320NUXEN
96 %; 4 recenzie159 €
7.AOC 24G2SPU
herny monitor AOC 24G2SPU
90 %; 1 recenzie169 €

Ako vybrať ten najlepší herný monitor?

Pri zvažovaní toho, čo hľadať pri kúpe herného monitoru, stojí za to venovať čas tomu, aby ste pochopili, čo všetko takýto monitor dokáže, aby ste vedeli premietnuť špecifikácie herného monitora a marketing do skutočného výkonu.

1. Typ panelu monitora

Najzákladnejšie hľadisko monitora a pravdepodobne najdôležitejší, pretože ovplyvňuje takmer každý aspekt zobrazenia okrem zvuku. Používajú sa tri hlavné druhy LCD monitorov s rôznymi vlastnosťami. Všetky však majú svoje opodstatnenie a rozdiely.

 • TN (twisted nematic): stále najrýchlejší typ panela, takže ak vidíte 360 Hz monitor, je to takmer určite TN. Pre najvyššie obnovovacie frekvencie a najrýchlejšie časy odozvy TN panely nesklamú. Nevýhodou však je, že stále trpia najužšími pozorovacími uhlami a najmenej príťažlivou reprodukciou farieb. Úrovne čiernej a kontrast sú však v poriadku.
 • VA (vertikálne zarovnanie): skvelé všestranné. Vynikajúci kontrast, úctyhodný čas odozvy, dobré farby a lepšie pozorovacie uhly ako TN. VA panely sú niekde v strede, a preto sú také obľúbené, najmä pre väčšie monitory a televízory. Majú miernu tendenciu trpieť ghostingom, no vylepšená technológia tento nedostatok do značnej miery zahnala. Nie sú tak rýchle ako TN, ale určite blízko.
 • IPS (in-plane switching): považovaný za najkompetentnejší z hľadiska farebného výkonu a pozorovacích uhlov. Časy odozvy a obnovovacie frekvencie sú podobné ako u VA, teda pomalšie ako TN, ale stále v poriadku pre väčšinu potrieb. Najväčšou výhodou technológie IPS je farebná prezentácia, ktorá je oveľa lepšia ako u ostatných dvoch typov LCD, hoci IPS má povesť menej skvelého kontrastu a úrovne čiernej.

Tabuľka: Porovnanie typov panelov herných monitorov

TN VA IPS
Cenová dostupnosť Veľmi vysoká Stredná Nízka
Stabilita uhla pohľadu Nízka Vysoká Veľmi vysoká
Intenzita farieb Nízka Vysoká Veľmi vysoká
Farebné kontrasty Nízke Veľmi vysoké Vysoké
Kvalita čiernej farby Nízka Veľmi vysoká Vysoká
Rýchlosť odozvy Veľmi vysoká Nízka Nízka

Zdroj: https://predajne.kaufland.sk/servis/poradca/lcd-monitory.html

2. Obnovovacia frekvencia

Obnovovacie frekvencie sa v posledných rokoch zvýšili –  144 Hz, 240 Hz a dokonca 360 Hz+ displejmi na trhu – plus rad obnovovacích frekvencií medzi nimi.

Samotná vysoká obnovovacia frekvencia vám nevyhrá žiadne bitky, ale určite vám môže poskytnúť výhodu, pretože monitor dokáže každú sekundu načerpať viac vizuálnych informácií.

Vylepšený „prepojený pocit“, ktorý cítite pri interakcii s herným svetom, môže byť skutočne veľmi zaujímavý.

Je však dôležité, aby to bolo spojené s nízkym vstupným oneskorením, pretože inak bude zážitok všetko, len nie „prepojený“ – najmä ak ste citliví na latenciu. Kombinácia vysokej obnovovacej frekvencie a vysokej snímkovej frekvencie znižuje aj vnímané rozmazanie. Toto sú veci, ktoré môžu oceniť súťažní, ale aj príležitostní hráči.

VIDEO: Stručné porovnanie 240 Hz vs. 120 Hz vs. 60 Hz obnovovacej frekvencie v hre Counter-Strike: Global Offensive

3. Odozva pixelov

Je tiež dôležitá na zníženie vnímaného rozmazania. Najmä modely s panelmi typu IPS (In-Plane Switching) skutočne posunuli veci dopredu, pokiaľ ide o odozvu a ponúkajú zážitok, ktorý dokáže potešiť aj súťažných hráčov. Výsledkom je, že kedysi všadeprítomné modely TN do značnej miery upadli do nemilosti a nových verzií s týmto typom panelov je málo. Monitory OLED (Organic Light Emitting Diode) sú v tejto oblasti mimoriadne silné.

Aj keď samotná odozva pixelov je dôležitá, špecifikované časy odozvy je najlepšie brať s veľkou dávkou rezervy, a to ešte  viac v prípade LCD. Skutočný čas odozvy pixelov závisí od odtieňov zahrnutých v prechode (stupne sivej) a použitej metódy merania. Testovanie v reálnom svete poskytuje oveľa presnejší obraz.

4. Technológia variabilnej obnovovacej frekvencie (VRR)

Pre niektorých je to funkcia make-or-break. Je to schopnosť monitora dynamicky upravovať svoju obnovovaciu frekvenciu podľa snímkovej frekvencie obsahu, čím sa odstraňuje trhanie a zasekávanie snímky a nesúlad obnovovacej frekvencie, ktorý by ste inak mali.

Adaptive-Sync je najbežnejšou formou, využívanou prostredníctvom AMD FreeSync na kompatibilných GPU a systémoch – vrátane konzol Microsoft, ako je Xbox Series X/S.

Kompatibilný hardvér Intel môže tiež využívať Adaptive-Sync, rovnako ako moderné GPU Nvidia prostredníctvom „AMD FreeSync“. Podpora VRR je tiež zahrnutá ako voliteľná funkcia HDMI 2.1, niečo, čo môžu využiť systémy, ako je PS5, kde nie je podporované Adaptive-Sync.

Niektoré modely sú vybavené modulom G-SYNC, ktorý poskytuje užšie vyladený zážitok, vrátane variabilného overdrive. A niektoré modely sa predávajú ako „G-SYNC Ultimate“ so zameraním na vylepšený výkon HDR.

variabilná obnovovacia frekvencia

Na tomto obázku je možné vidieť tzv. „trhanie“ obrazu (vľavo). Vpravo môžeme vidieť tú istú snímku bez trhania obrazu vďaka technológii variabilnej obnovovacej frekvencie (VRR).

„Trhanie obrazu“ (screen tearing) nastáva, keď je snímková frekvencia grafickej karty nižšia než obnovovacia frekvencia monitora. VRR je technológia, ktorá synchronizuje snímkovú frekvenciu hry s obnovovacou frekvenciou monitora, na rozdiel od VSYNC, ktorá obmedzuje snímkovú frekvenciu na úroveň monitora.

5. Rozlíšenie displeja monitoru

Rozlíšenie je kľúčovou vlastnosťou každého monitora. Meria šírku a výšku obrazovky v pixeloch alebo „prvkoch obrazu“, čo sú drobné body osvetlenia, ktoré tvoria obraz.

Napríklad obrazovka s rozlíšením 2 560 × 1 440 má celkovo 3 686 400 pixelov.

Bežné rozlíšenia zahŕňajú:

 • 1 920 × 1 080 (niekedy nazývané „Full HD“ alebo FHD),
 • 2 560 × 1 440 („Quad HD“, QHD alebo „Widescreen Quad HD“, WQHD)
 • 3840 × 2160 (UHD alebo „4K Ultra HD“ “).
 • Ultraširoké monitory sú k dispozícii aj s rozlíšením 2560 x 1080 (UWFHD)
 • 3440 x 1440 (UW-QHD),
 • 3840 x 1080 (DFHD)
 • 5120 x 1440 (DQHD).

Pixely, ktoré sa počítajú pri týchto meraniach, sa zvyčajne vykresľujú ako štvorce na dvojrozmernej mriežke. Aby ste to videli, môžete sa priblížiť k obrazovke, kým neuvidíte jednotlivé farebné bloky, alebo priblížte obraz, kým sa nezmení na „pixelovaný“ a vy uvidíte schodisko malých štvorcov namiesto čistých diagonálnych čiar.

Ako sa zvyšuje rozlíšenie displeja, je čoraz ťažšie rozoznať jednotlivé pixely voľným okom a jasnosť obrazu sa postupne zvyšuje.

6. Natívne rozlíšenie

Monitory dokážu tiež meniť rozlíšenie. Moderné obrazovky majú pevný počet pixelov, ktorý definuje natívne, teda maximálne rozlíšenie, ale dá sa nastaviť aj na nižšie rozlíšenia. Pri zmenšovaní budú objekty na obrazovke vyzerať väčšie a rozmazanejšie, plocha obrazovky sa zmenší a viditeľná zubatosť môže byť výsledkom interpolácie.

Nebolo tak tomu vždy: staršie analógové CRT monitory dokážu prepínať medzi rozlíšeniami bez interpolácie, pretože nemajú nastavený počet pixelov.

7. Veľkosť obrazovky a PPI (Pixel Per Inch)

Hráči sedia alebo stoja blízko svojich monitorov, často v rozmedzí 60 – 100 cm. To znamená, že samotná obrazovka vyplní oveľa viac vášho videnia ako HDTV (keď sedíte na gauči), alebo smartfón/tablet.

Monitory sa pýšia najlepším pomerom veľkosti uhlopriečky obrazovky k pozorovacej vzdialenosti spomedzi bežných displejov, s výnimkou headsetov pre virtuálnu realitu. Výhody rozlíšenia 1440p alebo 4K sú v tejto situácii blízkej vzdialenosti okamžite vnímateľné.

Väčšia veľkosť obrazovky v tandeme s vyšším rozlíšením znamená viac využiteľného priestoru na obrazovke a pohlcujúcejšie herné zážitky.

V podstate potrebujete nájsť obrazovku, na ktorej nikdy nevnímate jednotlivý pixel. Za zváženie stojí aj váš vlastný zrak a nastavenie desktopu.

Ak máte zrak 20/20 a vaše oči sú približne 60 cm od obrazovky, 27 palcový 4K panel poskytne okamžitý vizuálny upgrade. Ak však viete, že váš zrak je horší, alebo uprednostňujete sedenie vo vzdialenosti viac ako 1 m, panel s rozlíšením 1440p bude pre vás vhodný.

8. Pomer strán

Pomer strán monitora je pomer šírky k výške. Obrazovka 1:1 by bola úplne štvorcová; krabicové monitory z 90. rokov boli typicky 4:3 resp. „štandardné“.

Z veľkej časti ich nahradili širokouhlé (16:9) a niektoré ultraširokouhlé (21:9, 32:9, 32:10) pomery strán.

Moderné videohry zvyčajne podporujú rôzne pomery strán, od širokouhlých až po ultraširokouhlé. Môžete to zmeniť v ponuke nastavení v hre.

Prečo sa rozhodnúť pre ultraširokouhlú obrazovku pred bežnou širokouhlou obrazovkou? Ponúka viacero výhod:

 • vyplní viac vášho periférneho videnia
 • poskytne zážitok zo sledovania filmu bližší ku kinu
 • umožní rozšíriť zorné pole (FOV) v hrách bez vytvárania efektu „rybieho oka“. Niektorí hráči uprednostňujú širšie FOV, ktoré im pomôže odhaliť nepriateľov alebo sa ponoriť do herného prostredia. Všimnite si však, že niektoré populárne FPS hry nepodporujú vysoké nastavenia FOV, pretože môžu poskytnúť hráčom výhodu.
 • zakrivenie je ďalšou bežnou vlastnosťou ultraširokých monitorov. Rieši typický problém väčších, ultraširokouhlých obrazoviek: obraz na vzdialených okrajoch obrazovky vyzerá menej zreteľne ako v strede. Zakrivená obrazovka to kompenzuje a poskytuje jasnejší pohľad na extrémne okraje obrazovky. Jej výhody sú však najviac viditeľné na väčších obrazovkách nad 27”.

9. Farba

Pri sledovaní dvoch monitorov vedľa seba je niekedy ľahké zistiť, ktorý z nich má žiarivejšie odtiene, hlbšiu čiernu alebo realistickejšiu paletu farieb. Pri čítaní špecifikácií však môže byť ťažšie poskladať si obraz v hlave, pretože farba na monitoroch sa hodnotí mnohými rôznymi spôsobmi.

Neexistuje žiadna špecifikácia, na ktorú by ste sa mali zamerať. Do hry vstupuje pomer kontrastu, jas, úroveň čiernej, farebný gamut a ďalšie. Definujme tieto pojmy jeden po druhom.

10. Kontrast

Kontrastný pomer, jeden z najzákladnejších ukazovateľov výkonu monitora, meria pomer medzi extrémami čiernej a bielej, ktoré dokáže obrazovka zobraziť. Základný kontrastný pomer 1 000:1 znamená, že biele časti obrazu sú 1 000-krát jasnejšie ako tmavé časti.

Pokiaľ ide o kontrastné pomery, vyššie čísla sú lepšie. Vysoký kontrastný pomer, napríklad 4 000:1, znamená žiarivé highlighty, atramentovú čiernu a tmavé oblasti, kde sú detaily stále viditeľné. Kontrastný pomer 200:1 na druhej strane znamená, že čierna vyzerá skôr ako sivá a farby vyzerajú vyblednuté a navzájom nezreteľné.

Buďte opatrní, keď LCD propagujú veľmi vysoké „dynamické kontrastné pomery“, ktoré sa dosahujú zmenou správania podsvietenia. Pre hranie hier alebo každodenné použitie je štandardný „statický“ kontrastný pomer diskutovaný vyššie lepším ukazovateľom kvality monitora.

11. Svetelnosť

Jas sa často meria vo svetelnosti – luminancii, čo je presná miera toho, koľko svetla vyžaruje obrazovka. Udáva sa v kandelách na meter štvorcový (cd/m2), čo je jednotka, ktorá sa tiež nazýva „nit“.

Pre HDR displeje štandardizovala VESA (Video Electronics Standards Association) súbor testov jasu pomocou špecifických testovacích polí. Pri porovnávaní špecifikácií jasu skontrolujte, že používajú túto konzistentnú testovaciu platformu, a nie vlastnú metriku.

12. Úroveň čiernej

Na všetkých LCD obrazovkách svetlo z podsvietenia nevyhnutne preniká cez tekutý kryštál. Toto poskytuje základ pre kontrastný pomer: Napríklad, ak z obrazovky uniká 0,1 % osvetlenia z podsvietenia v oblasti, ktorá má byť čierna, vytvorí sa kontrastný pomer 1 000:1. LCD obrazovka s nulovým únikom svetla by mala nekonečný kontrastný pomer. To však nie je možné so súčasnou LCD technológiou.

Glow efekt“ je špecifický problém v tmavých prostrediach, čo znamená, že dosiahnutie nízkej úrovne čiernej je hlavným predajným argumentom pre LCD monitory.

Obrazovka LCD však nemôže dosiahnuť úroveň čiernej 0 nitov, pokiaľ nie je úplne vypnutá.

13. Farebná hĺbka

Monitory musia zobrazovať veľa jemných odtieňov farieb. Ak nedokážu plynulo prechádzať medzi mierne odlišnými odtieňmi, na obrazovke vidíme „pásy“ farieb – výrazný posun medzi dvoma rôznymi farbami, čím sa vytvárajú viditeľne svetlejšie a tmavšie pásy tam, kde by sme mali vidieť plynulý prechod. Toto sa niekedy označuje ako „crushing“ farieb.

Schopnosť monitora zobraziť veľa mierne odlišných farieb a vyhnúť sa pruhovaniu a nepresnostiam sa meria farebnou hĺbkou.Farebná hĺbka špecifikuje množstvo údajov (merané v bitoch), ktoré dokáže obrazovka použiť na vytvorenie farby jedného pixelu.

Každý pixel na obrazovke má tri farebné kanály – červený, zelený a modrý – osvetlené rôznou intenzitou, aby sa vytvorili (zvyčajne) milióny odtieňov. 8-bitová farba znamená, že každý farebný kanál používa osem bitov. Celkový možný počet odtieňov na obrazovke s 8-bitovou farebnou hĺbkou je 28 x 28 x 28=16 777 216.

Bežné farebné hĺbky:

 • 6-bitová farba = 262 144 farieb
 • 8-bitové farby alebo „True Color“ = 16,7 milióna farieb
 • 10-bitové farby alebo „Deep Color“ = 1,07 miliardy farieb

Skutočné 10-bitové monitory sú zriedkavé – mnohé monitory využívajú formy interného spracovania farieb, ako napríklad FRC (kontrola snímkovej frekvencie), aby sa priblížila väčšia farebná hĺbka.

10-bitový“ monitor môže byť 8-bitový monitor s dodatočným FRC stupňom, často písaný ako „8+2FRC“.

14. Gamut

V súvislosti s monitorom budete počuť aj o farebnom „priestore“ alebo „gamute“, ktorý sa líši bitovou hĺbkou. Gamut špecifikuje spektrum farieb, ktoré sa môžu objaviť a definuje limity sýtosti.

Vaše oko môže vidieť oveľa širšie spektrum farieb, ako dokážu reprodukovať súčasné displeje. Na vizualizáciu všetkých viditeľných farieb ich štandard s názvom CIE 1976 mapuje do mriežky a vytvára graf v tvare podkovy. Farebné škály dostupné pre monitory sa zobrazujú ako podmnožiny tohto grafu. Bežné, matematicky definované farebné gamuty zahŕňajú sRGB, Adobe RGB a DCI-P3.

 • Prvým je bežný štandard pre monitory (a oficiálne určený farebný priestor pre web).
 • Druhý, širší štandard využívajú väčšinou profesionáli na úpravu fotografií a videa.
 • Tretí, DCI-P3, je ešte širší a bežne sa používa pre obsah HDR.

Pri hraní hier poskytuje širší gamut, ako je DCI-P3 alebo Adobe RGB, extra živosť a vibrujúci vzhľad. Zatiaľ čo gamut bližšie k sRGB – štandardu používanému pre hry s SDR – poskytne vernejšie zobrazenie odtieňov, čo je zas bližšie k zámerom vývojárov. Možno je to len trochu rozšírenia škály nad rámec sRGB a poskytne to to, čo nazývame „bohatý a prirodzený“ vzhľad. Tieto vlastnosti sa zvýraznia, ak je farebná konzistencia silná.

15. HDR (vysoký dynamický rozsah)

HDR je niečo ako módna fráza, ktorá spája silný kontrastný výkon a živý farebný výstup z vhodne použitého širokého gamutu. Alebo by to robila v ideálnom svete.

Aby ste si skutočne užili HDR, displej by mal mať jas aspoň 1 000 nitov, minimálny kontrastný pomer 20 000:1 a aspoň 90 % farebný gamut DCI-P3. Na dosiahnutie takého vysokého jasu a kontrastu bude potrebná nákladná implementácia miestneho stmievania Full Array Local Dimming, ktorá je dostupná v niekoľkých špičkových herných monitoroch, ako je napríklad Samsung Neo G7. Existujú aj lacnejšie modely, ktoré majú aj podporu HDR, ale tieto dokážu poskytnúť iba záblesk toho, čo HDR skutočne dokáže. Tieto monitory HDR budú mať väčšinou certifikáciu VESA Display HDR.

Aby ste si však zabezpečili správny zážitok zo sledovania HDR, nemôžete sa spoliehať len na certifikácie VESA. Budete sa musieť pozrieť, či má monitor buď panel OLED, alebo riešenie lokálneho stmievania Full Array Local Dimming.

Herné monitory, ktoré podporujú FreeSync/G-SYNC aj HDR, môžu mať aj certifikácie AMD FreeSync Premium Pro alebo NVIDIA G-SYNC Ultimate, ktoré zaisťujú, že VRR aj HDR budú fungovať bez problémov a súčasne.

15. Značka herných monitorov

Pre vášnivých hráčov a technologických nadšencov predstavujú značky herných monitorov viac než len logo na obrazovke. Tieto značky sú synonymom pre kvalitu, výkon a inovácie, ktoré menia spôsob, akým vnímame a zažívame digitálnu hrateľnosť.

Medzi najznámejšie značky herných monitorov patria:

 • Samsung
 • MSI
 • Asus
 • BENQ
 • LG
 • Philips

Cena herných monitorov

V súčasnosti môžete za herný monitor zaplatiť čokoľvek od cca 80 do 1 500 eur.

 • do 100 eur – úprimne povedané, ak uvažujete o kúpe herného monitora do 100 eur, nedostanete toho veľa za svoje peniaze. Sú to extrémne základné monitory, často so zastaranými špecifikáciami a hardvérom.
 • 200 eur – najlepšou možnosťou je kúpiť 1080p 144Hz IPS displej. Tento typ monitora dominuje v tejto cenovej hladine a je vynikajúcou voľbou pre hru základnej úrovne. Skok až na 144 Hz poskytuje obrovské zvýšenie plynulosti a čistoty pri hraní hier a navyše kvalita panela má tendenciu byť oveľa vyššia, s rýchlejšou odozvou, lepším kontrastným pomerom a vynikajúcimi farbami. Je skutočne pôsobivé, čo môžete v súčasnosti získať za 200 eur.
 • 300 eur – tomto cenovom bode máte možnosť získať monitor s vyššou obnovovacou frekvenciou 1080p 240 Hz, alebo sa posunúť až na 1440p. Skok z 1080p na 1440p je obrovský z hľadiska kvality obrazu a ostrosti. Kúpa dobrého 1440p 144Hz monitora za približne 300 eur vás nesklame, aj keď je na rozpočtovejšom konci rebríčka.
 • 400 – 500 eur – táto cena je v súčasnosti trochu zvláštna a sedí medzi ponukami strednej triedy, ako sú monitory 1440p 165 Hz a produktmi vyššej kategórie v prémiovej sekcii.
 • 600 – 1000 eur – tu nájdete prémiové, najlepšie z najlepších herné monitory ak chcete zážitok bez kompromisov.
 • 1000+ eur – Čo ak chcete minúť viac ako 1 000 eur? Práve teraz to vyzerá tak, že Alienware AW3423DW QD-OLED je displej, ktorý si treba kúpiť. Je spravodlivé povedať, že mnoho ďalších super drahých monitorov vyzerá dosť „pošetilo“ oproti tomuto ultraširokému panelu QD-OLED.

Často kladené otázky k herným monitorom

Je herný monitor lepší ako televízor?

Ak premýšľate, či si nekúpiť lacný 4K televízor k počítaču, tak to rozhodne nerobte. Herné monitory sú oveľa vhodnejšie ako televízory – v neposlednom rade preto, že veľkosti televízorov s rozlíšením 4K majú tendenciu začínať na 43-palcoch a ponúkajú nižšie rozlíšenia, vďaka ktorým je sledovanie zblízka obzvlášť nepríjemné.

Aká je životnosť herného monitoru?

Vo všeobecnosti by väčšina monitorov mala za normálnych podmienok používania vydržať 7 až 10 rokov.

Je herný monitor vhodný na každodenné použitie?

Áno, herné monitory sú vhodné na bežnú prácu. E-maily, dokumenty, základná grafická práca, videokonferencie a mnoho ďalších druhov aktivít, to všetko ťaží z vyšších špecifikácií, ktoré ponúkajú herné monitory v porovnaní so základnými kancelárskymi displejmi.

Majú herné monitory reproduktory?

Mnoho súčasných displejov zameraných na zábavu a hry ponúka pôsobivé duálne reproduktory s nezávislým subwooferom, známym ako 2.1 audio. Produkujú silné stereo s hlbokými basmi, takže nemusíte kupovať externé reproduktory.

Zdroje informácií:

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]