test holiacich strojcekovHoliace strojčeky sú neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého muža, ktorý sa zaujíma o svoj vzhľad a chce vyzerať reprezentačne. Vďaka holiacemu strojčeku si dokážete oholiť vašu bradu a fúzy za pár minút, a to bez nespočetných kožných poranení ku ktorým dochádza s holiacou čepieľkou, a v niektorých prípadoch aj bez potreby aplikovania holiacej peny. Poskytujú precíznosť a minimalizujú akékoľvek poranenia na vašej koži.

Ako fungujú?

Holiace strojčeky využívajú nožnicový strih za pomoci malých čepelí poháňaných batériou/baterkami alebo priamym napojením na elektrickú sieť. Na trhu sa vo všeobecnosti nachádzajú dve varianty strojčekov:

  • planžetový holiaci strojček – obsahuje čepele ktoré vďaka oscilácii zastriháva fúzy
  • rotačný/hlavicový holiaci strojček – jeho čepele sú kruhovité, fúzy zastriháva rotačnými pohybmi týchto hlavičiek

Náš test holiacich strojčekov vám predstavuje rebríček tých najlepších holiacich strojčekov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepšie holiace strojčeky

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.Braun Series 7 1000s Silver
holiaci strojcek Braun Series 7 1000s Silver
80 %; 2 recenzie149€
2.Philips OneBlade Pro QP6650/61
holiaci strojcek Philips OneBlade Pro QP6650/61
93 %; 2 recenzie99€
3.Braun Series 3 300s
holiaci strojcek Braun Series 3 300s
92 %; 18 recenzií55€
4.Philips S1231/41
holiaci strojcek Philips S1231/41
81 %; 19 recenzií49€
5.Xiaomi Mi Electric Shaver
holiaci strojcek Xiaomi Mi Electric Shaver
86 %; 14 recenzií45€
6.Philips Series 3000 BG2024/15
holiaci strojcek Philips Series 3000 BG2024/15
82 %; 78 recenzií29€
7.Philips OneBlade QP2520/20
holiaci strojcek Philips OneBlade QP2520/20
92 %; 150 recenzií29€

Ako si vybrať ten správny holiaci strojček

Záleží na vašich génoch… a životnom štýle

Ak navštívite akýkoľvek internetový obchod, supermarket či drogériu, vo výkladoch zbadáte ponuku dvoch druhov holiacich strojčekov – hlavicové a planžetové holiace strojčeky. Ich mechanizmus holenia sa od seba líši, no tak ako planžetové, tak aj hlavicové strojčeky si dokážu poradiť s vašou bradou a fúzmi, no každý svojím spôsobom. Rozdiel v spôsobe holenia ich tak robí skvelými kandidátmi na holenie pod inými, vo všeobecnosti nemennými podmienkami.

1. Rozdiel medzi planžetovým a rotačným holiacim strojčekom

a) Planžetový

Na trhu sa nachádza už desiatky rokov a vďaka tomu sa táto technológia neustále zlepšovala. Čepele planžetového strojčeka sú kryté pod tenkým ohnutým kovom. Tieto ohnuté kovové valčeky prechádzajú vašimi kontúrami, zatiaľ čo čepele pod týmito kovmi holia fúzy prechádzajúce cez vrchnú vrstvu kovu. Pohybmi hore a dole/sprava doľava si tak vašu bradu a fúzy dôkladne oholíte.

Takýto druh holiacich strojčekov je preferovaný najmä mužmi ktorí sa častejšie holia a majú vo všeobecnosti kratšie a menej husté brady. Zároveň sú nežnejšie voči pokožke, a tak pokiaľ viete, že je vaša pokožka jemnejšou a citlivejšou, planžetovými strojčekmi nič nepokazíte. Ak napriek použitiu planžetových strojčekov je vaša pokožka poškodená, bude potrebné používať produkty na pokožku, ktoré zabránia takýmto problémom a zároveň ochránia pred kožnými podráždeniami.

Plusy planžetového holiaceho strojčeka:

+ hlbšie holenie
+ správna voľba na každodenné holenie
+ nežnejší na pokožku
+ vo všeobecnosti lacnejší

Mínusy planžetového holiaceho strojčeka:

– nevyhovujúci dlhším a hustejším bradám

b) Rotačný

Rotačný holiaci strojček štandardne obsahuje 3 rotačné hlavy ktoré aktívne holia vaše fúzy a bradu. Tieto rotačné hlavy sú flexibilné a tak sa počas holenia prispôsobujú kontúram vašej tváre, čo poskytuje efektívnejšie a rovnomerné holenie všetkých častí. Rotačnými pohybmi strojčeka po tvári sa fúzy dostanú do medzier v hlaviciach, kde sú zastrihnuté blízko k pokožke. Tieto hlavice sa vďaka flexibilnosti ľahko pohybujú po vašej čeľusti a brade. Vo väčšine sú tieto holiace strojčeky poháňané akumulátorom.

Vo všeobecnosti sa doporučujú rotačné holiace strojčeky práve mužom, ktorí nemajú čas holiť sa zo dňa na deň. Rotačné hlavice si totižto dokážu ľahšie poradiť aj s dlhšími fúzmi. Rovnako sú doporučené mužom s hustejšou a hrubšou bradou, a drsnejšou pokožkou.

Plusy rotačného holiaceho strojčeka:

+ flexibilné hlavice sa dostanú všade na vašej tvári
+ účinné pri dlhších, drsnejších a hustejších bradách

Mínusy rotačného holiaceho strojčeka:

– u ľudí s citlivou pokožkou sa môžu objaviť kožné poranenia či podráždenia

2. Radi cestujete? Alebo si vaša práca vyžaduje časté pracovné cesty?

Ak máte v pláne dlhšie cesty do zahraničia, alebo je vaša práca najmä o cestovaní, čas sa vám bude zdať hodnotnejším. Elektrické holiace strojčeky vám umožnia rýchle upravenie vašich fúzov, no ak váš budúci holiaci strojček neobsahuje akumulátor, takýto strojček nie je veľmi vhodným kandidátom na vaše cesty. Našťastie, väčšina holiacich strojčekov obsahuje akumulátor, ktorý umožní účinné a spoľahlivé oholenie kdekoľvek sa nachádzate.

V prípade strojčekov bez káblu sa na trhu nachádzajú strojčeky obsahujúce znovunabíjateľné akumulátory, alebo strojčeky s baterkami ktoré je nutné po čase vymeniť. Samotný strojček s akumulátorom je vo všeobecnosti drahší oproti strojčeku na elektrickú sieť, a strojček s baterkami má pre spotrebiteľa vyššie náklady, z dôvodu pravidelnej kúpy bateriek.

Doba nabíjania akumulátoru sa líši, no vo všeobecnosti sa jedná o hodinu nabíjania a hodinu výdrže, alebo hodinu nabíjania a 90 minút výdrže.

Ak nevyžadujete od vášho holiaceho strojčeka akumulátor, alebo nemáte možnosť zakúpiť drahší holiaci strojček, strojčeky bežiace výlučne na kábel sú práve pre vás, nakoľko sú často tou lacnejšou alternatívou.

3. Vodeodolnosť

Pozor! Vodeodolnosť automaticky neznamená, že je holiaci strojček navrhnutý na holenie sa pod sprchou. Doporučujeme čítať recenzie zo skúseností a dôkladne si prečítať informácie pred kúpou.

Nie každý elektrický holiaci strojček je navrhnutý tak, aby bol odolný voči prúdu vody z vašej sprchy. Je to faktor, za ktorý si priplatíte, no skráti vám čas. Holenie sa v sprche vám umožní spláchnuť chlpy z okolia do odtoku, čo znamená menej práce.

Holenie sa hneď po sprche/počas sprchy taktiež uľahčuje prácu holeniu, nakoľko zjemňuje chĺpky spoločne s vašou pokožkou.

4. Príslušenstvo

Modulárnosť rotačných holiacich strojčekov vám umožňuje výmenu hlavíc v prípade, že sa poškodia alebo sa iným spôsobom znehodnotia. Rovnako si môžete dokúpiť čistiace kefky uľahčujúce prácu s pravidelným čistením.

Hoci je holiaci strojček určený na holenie, je možné si pre ne dokúpiť príslušenstvá, ako je napríklad hlava pre zastrihávanie s niekoľkými dĺžkami strihov. Týmto spôsobom eliminujete potrebu kúpy zastrihávača.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 9 Priemerne: 4.8]