test automatickych kavovarov delonghiPripraviť si doma kvalitné a chutné espresso, cappuccino alebo latte nemusí byť vôbec náročné. Dôležité je mať kvalitný kávovar a kávu, pretože oba tieto atribúty vplývajú na kvalitu a samotnú chuť kávy. V tomto článku si dozviete komplexné informácie o automatických kávovaroch DeLonghi, ktoré uľahčia prípravu každého kávového nápoja.

Automatické DeLonghi kávovary sú kuchynské spotrebiče, ktoré slúžia na prípravu rôznych druhov kávy. Predstavujú najpohodlnejší a najjednoduchší spôsob, ako si pripraviť kávu. Jednoducho stlačíte tlačidlo a stroj urobí všetko za vás – od dôkladného mletia kávových zŕn, cez utlačenie a sparenie, až po extrakciu krémového a voňavého espressa alebo iného kávového nápoja. Celý tento proces prípravy je plne automatizovaný.

Automatické DeLonghi kávovary sú charakteristické unikátnym dizajnom a technológiami, inovatívnymi funkciami, kvalitou spracovania a životnosťou. Stroje tejto talianskej značky sú vhodné pre všetkých, ktorí si radi dopraju šálku vynikajúcej kávy.

V našom teste automatických DeLonghi kávovarov nájdete porovnanie tých najlepších DeLonghi kávovarov. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepšie automatické DeLonghi kávovary

Názov modeluHodnoteniePribližná cena od
1.DeLonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.74
automaticky kavovar DeLonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.74
100 %; 1 recenzie1 399€
2.DeLonghi ECAM 510.55 M
automaticky kavovar DeLonghi ECAM 510.55 M
98 %; 22 recenzií899€
3.DeLonghi ECAM 44.660 B
automaticky kavovar DeLonghi ECAM 44.660 B
91 %; 22 recenzií589€
4.DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
automaticky kavovar DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
99 %; 79 recenzií579€
5.DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.61.B
automaticky kavovar DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.61.B
96 %; 9 recenzií479€
6.DeLonghi ECAM 21.117 B
automaticky kavovar DeLonghi ECAM 21.117 B
87 %; 75 recenzií329€
7.DeLonghi ECAM 22.110 B
automaticky kavovar DeLonghi ECAM 22.110 B
92 %; 613 recenzií329€

Porovnanie parametrov automatických DeLonghi kávovarov

DeLonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.74 automaticky kavovar DeLonghi PrimaDonna Soul ECAM 610.74 DeLonghi ECAM 510.55 M automaticky kavovar DeLonghi ECAM 510.55 M DeLonghi ECAM 44.660 B automaticky kavovar DeLonghi ECAM 44.660 B DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B automaticky kavovar DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.61.B automaticky kavovar DeLonghi Magnifica Evo ECAM 290.61.B DeLonghi ECAM 21.117 B automaticky kavovar DeLonghi ECAM 21.117 B DeLonghi ECAM 22.110 B automaticky kavovar DeLonghi ECAM 22.110 B
Parný tlak 19 bar 19 bar 15 bar 15 bar 15 bar 15 bar 15 bar
Príkon 1450 W 1450 W 1450 W 1450 W 1450 W 1450 W 1450 W
Mlynček ano ano ano ano ano ano ano
Hmotnosť 11.4 kg 11.5 kg 14.85 kg 9.5 kg 9.6 kg 9 kg 9.1 kg
Objem 2.2 l 1.8 l 2 l 1.8 l 1.8 l 1.8 l 1.8 l
Automatické odvápňovanie ano ano ano ano ano ano ano
Aroma systém ano ano ano ano
Automatické čistenie ano ano ano ano ano ano ano
Časovač ano ano ano
Zásobník na kávu ano ano ano ano ano ano ano
Displej ano ano ano ano ano ano
Funkcia Auto-Cappuccino ano ano ano ano
Kapacita zásobníka na kávu 500 g 250 g 400 g 300 g 250 g 250 g 250 g
Typ ovládania automatické automatické automatické automatické dotykové mechanické mechanické
Typ automatické automatické automatické automatické automatické automatické automatické
Zásobník na mlieko ano ano ano ano ne
Výška 39 cm 35 cm 36 cm 35 cm 44 cm 35.1 cm 35.1 cm
Šírka 26.2 cm 23.8 cm 26 cm 24 cm 24 cm 23.8 cm 23.8 cm
Hĺbka 48.5 cm 47 cm 46 cm 43 cm 36 cm 43 cm 43 cm

Ako vybrať automatické delonghi kávovary

Parametre, ktoré si treba pri výbere automatických DeLonghi kávovaroch všímať

Pri výbere kuchynského spotrebiča alebo akéhokoľvek iného stroja je dôležitých viacero aspektov. Najdôležitejšie sú parametre, vlastnosti, dostupné funkcie, kvalita a do značnej miery vplýva aj samotná cena.

Na trhu sa nachádza slušný výber automatických kávovarov, ktoré vyrába talianska spoločnosť DeLonghi. Líšia sa nielen cenou, ale aj funkciami a parametrami. Vybrať si jeden model nie je jednoduché, najmä ak nie ste odborník na kávovary. My vám chceme tento výber čo najviac uľahčiť a preto sme spracovali analýzu hlavných parametrov, ktoré vám pomôžu pri výbere automatického kávovaru DeLonghi. Pri výbere berte do úvahy nasledujúce parametre a vlastnosti:

1. Produktové rady

Každý DeLonghi kávovar je označený pod určitým názvom, ktorý označuje produktovú radu. Okrem toho, kávovary sa rozlišujú podľa série, ktorá je označená skratkou ESAM, ECAM alebo ETAM, a kombináciou čísel a veľkých písmen. Automatické DeLonghi kávovary sú dostupné v týchto produktových radoch.

 • Automatické kávovary Magnifica – základný plne automatický kávovar, rad DeLonghi Magnifica, ktorý v sebe kombinuje jednoduchosť s jedným tlačením tlačidla a cenovú dostupnosť. Dostupné modely Magnifica S a Magnifica S Smart
 • Automatické kávovary Dinamica – automatický kávovar, ktorý pripraví kávu ako profesionálny barista – nezabudnuteľné espresso a mliečne nápoje len s jediným dotykom. Dostupné modely sú Dinamica Black, Dinamica Silver a Dinamica Plus. Jednotlivé modely sa líšia dostupnými funkciami – čím novší model, tým viac funkcií.
 • Automatické kávovary PrimaDonna – kombinujú v sebe sofistikovanú technológiu (pre perfektný zážitok z kávy) s trvalými talianskymi tradíciami prípravy kávy. V tejto rade sú dostupné dva modely, PrimaDonna S Evo a PrimaDonna Elite Experience.
 • Automatický kávovar Maestosa – modelová rada, v ktorej tvorcovia zúžitkovali bohaté 120-ročné skúsenosti a výsledkom je efektívne automatické zariadenie s novým štandardom pre prípravu kávy v pohodlí domova. Vyznačuje špičkovým dizajnom a najmodernejšou technológiou.

(zdroj: https://shop.delonghi.com)

delonghi primadonna ovladanie pomocou smartfonu

Kávovar DeLonghi PrimaDonna a jeho ovládanie pomocou smartfónu a mobilnej aplikácie

2. Umiestnenie automatického delonghi kávovaru

Automatický kávovar by mal mať v miestnosti vyhradené svoje miesto, kde bude natrvalo umiestnený. Je nepraktické ho schovávať a následne pred použitím vyberať zo skrine. Okrem toho, je vhodné myslieť na to, že do kávovaru treba pravidelne dopĺňať vodu a  vysypávať odpad – použitú kávu. Keďže sa jedná o elektrický stroj, bude treba mať v blízkosti zásuvku, do ktorej sa zapojí. Nemala by byť ďalej, ako je dĺžka prívodného kábla.

Preto si treba pred výberom ujasniť, koľko miesta máte k dispozícií a či je vhodné na jeho umiestnenie. Pomôže vám to značne zúžiť dostupný výber modelov.

V prípade záujmu o článok/test viacerých značiek kávovarov si prečítajte náš článok: test kávovarov

VIDEO: Napeňovanie mlieka na DeLonghi kávovare

3. Príkon

Príkon je veličina, ktorá nám vypovedá o spotrebovanom množstve energie za jednotku času. Uvádza sa vo wattoch a označuje skratkou W. V prípade DeLonghi automatických kávovarov sa príkon pohybuje od 1150 do 1450 W. Väčšina modelov má príkon 1350 alebo 1450 W.

4. Parný tlak

Parný tlak patrí k najdôležitejším parametrom, ktorý si treba pri výbere automatického kávovaru, teda aj v prípade DeLonghi, všímať. Slúži na to, aby mala káva svoju špecifickú chuť. Ak nie je tlak dostatočný, ani chuť nebude dobrá.

Tento parameter nám vypovedá o tom, aký je tlak čerpadla v kávovare. Parný tlak sa uvádza v baroch. Pre prípravu kvalitnej a hlavne chutnej kávy je potrebný parný tlak aspoň 9 barov. Automatické DeLonghi kávovary môžu mať parný tlak 15, 16, 19 alebo 20 barov.

5. Typ ovládania

Pri ovládaní automatického kávovaru značky DeLonghi sa rozlišujú viaceré druhy ovládania. Výber závisí od osobných preferencií – teda toho, čo vám vyhovuje a čo preferujete. Vybrať si môžete:

 • Mechanické – kávovar sa ovláda pomocou mechanického ovládania v podobe rôznych prepínačov a voličov
 • Elektronické – sem patria ostatné druhy ovládania, ako napríklad automatické a dotykové

6. Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu sa udáva v litroch. V tomto prípade je dôležité, koľko kávy za deň pripravíte, či už pre seba, rodinných členov alebo návštevu. Pre niekoho bude stačiť zásobník na vodu s objemom 1 liter, pre druhého bude veľmi malý. Treba mať na pamäti, že ak pripravujete väčší počet káv za deň, pri malom zásobníku na vodu ho budete musieť častejšie dopĺňať. Automatické DeLonghi kávovary majú objem nádržky na vodu od 1 litra až po 1,8 litra.

7. Mechanizmus mletia

Mechanizmus mletia má zásadný vplyv na chuť kávy. Každý DeLonghi kávovar má v sebe zabudovaný mlynček na kávové zrná. Existujú dva druhy:

 • Mlynček na kávu s trieštivými nožmi – tento typ mlynčeka kávové zrná naseká, pričom výsledkom je hrubšie mletá káva. Stupeň hrubosti sa v tomto prípade veľmi ťažko reguluje. Navyše, pri mletí sa môže stať, že sa káva zahreje, čo môže spôsobiť prepálenie kávy. Poznať to aj na samotnej aróme a chuti pripravenej kávy. Medzi výhody tohto druhu mlynčeka patrí dlhá životnosť.
 • Mlynček na kávu s mlecími kameňmi – tento typ je oveľa kvalitnejší, ako vyššie spomínaný. Funguje tak, že kávové zrná rovnomerne rozdrvia, s ohľadom na nastavený stupeň hrubosti. Tu je veľmi dôležité, aký tvar majú a z akého materiálu sú kamene vyrobené. Mlecie kamene môžu byť osadené dvoma druhmi kameňmi – plochými alebo kónickými. Vhodnejšie sú kónické, pretože tie sa oveľa menej zahrievajú a výsledná káva si zachováva maximálnu chuť a arómu.

Pri výbere automatického DeLonghi kávovaru je dôležité zvoliť správny materiál mlecích kameňov. Môžu byť vyrobené z ocele alebo keramiky. Poďme sa pozrieť na to, v čom sa líšia:

 • Oceľové mlecie kamene sa môžu zahrievať a tým kávu prepáliť, čo ma negatívny vplyv na výsledný nápoj. Výhodou je dlhšia životnosť.
 • Keramické mlecie kamene vytvárajú pri mletí oveľa menšie teplo, vďaka tomu je výsledná káva chutná a zachováva si svoju arómu. Nevýhodou je, že tento materiál sa môže ľahšie rozbiť.

8. Stupne hrubosti mletia

Každý automatický kávovar DeLonghi má v sebe zabudovaný mlynček na kávu. Ten sa postará o mletie kávových zŕn. Ak chcete dosiahnuť, aby bola vaša káva skutočne výborná, je vhodné, aby mal stroj možnosť nastavenia hrubosti mletia. Pretože práve stupeň hrubosti mletia do veľkej miery ovplyvňuje výslednú chuť pripravenej kávy. Kávovary DeLonghi umožňujú nastavenie viacerých stupňov hrubosti.

9. Zásobník na kávu

Zásobník na kávu slúži na umiestnenie kávových zŕn, ktoré si následne automatický kávovar sám dávkuje a pomelie. Ak by kávovar tento zásobník nemal, je nutné do stroja pred každou prípravou kávy nasypať potrebnú dávku.

Väčšina automatických kávovarov DeLonghi má integrovaný zásobník na kávu, ktorý sa líši pri jednotlivých modeloch kapacitou. Zvyčajne sú k dispozícií zásobníky na 250 gramov alebo v ojedinelých prípadoch zásobník na 380 gramov kávy. Existujú aj pákové kávovary, ktoré zásobník nemajú.

10. Možnosť použitia zrnkovej aj mletej kávy

Pri výbere automatického kávovaru DeLonghi si overte, či daný model umožňuje použiť oba druhy kávy – zrnkovej aj mletej. Ak je dostupná táto možnosť, môžete si tak pripraviť bezkofeinovú kávu alebo využiť to v prípade, ak sa vám minú kávové zrná a máte doma len mletú kávu.

11. Nádoba na mlieko vs. parná tryska

Každý automatický kávovar značky DeLonghi umožňuje možnosť prípravy mliečnych kávových špecialít – cappuccino, latte, flat white a podobne. Jednotlivé modely sa líšia tým, čo sa používa na šľahanie mlieka. Vybrať si môžete:

 • Nádoba na mlieko – v tomto prípade stačí naliať dostatočný objem mlieka do nádoby na to určenej a kávovar za vás zahreje mlieko a vyšľahá penu na prípravu mliečnej kávy. Stačí stlačiť tlačidlo a o všetko sa stroj postará.
 • Integrovaná parná tryska – umožní používateľovi našľahať si mlieko podľa vlastného gusta. Mlieko si nalejete do kanvičky a za pomoci trysky ho budete musieť našľahať

12. Nastavenie výšky priestoru na šálku

Mnohé modely automatických kávovarov, vrátane DeLonghi, umožňujú výškovo si nastaviť výpustok na kávu. Je to veľmi užitočné, hlavne v prípade, ak si budete pripravovať rôzne variácie kávy – espresso, cappuccino, latte a iné. Dôvodom je, že na každý druh kávy sa používa rôzne vysoká šálka alebo pohár. Preto je praktické, aby automatický kávovar mal dostupnú možnosť nastavenia výšky priestoru na šálku.

13. Hmotnosť a rozmery

Pri výbere kávovaru je hmotnosť dôležitá iba vtedy, ak by ste chceli kávovar premiestňovať. V opačnom prípade, teda ak bude mať jedno miesto a na ňom bude umiestnený, tak hmotnosť stroja nie je dôležitá a už vôbec nie rozhodujúca pri nákupe. Menšie automatické kávovary DeLonghi vážia od 3,82 kg a najväčšie stroje dosahujú hmotnosť okolo 18,5 kg.

Rozmery kávovaru treba brať do úvahy podľa miesta, kde chcete mať kávovar umiestnený. Dôkladne si premerajte, či sa vám tam daný model zmestí.

14. Čistenie

Na čistenie treba myslieť už pri výbere kávovaru. Tento proces je dôležitý, pretože ak by ste kávovar pravidelne nečistili, tvorili by sa v ňom usadeniny z kávy alebo dokonca aj plesne, ktoré by negatívne vplývali na chuť pripravovanej kávy

Čistenie môže byť jednoduché, kedy stačí pustiť prázdnu dávku (bez kávy) alebo jednoducho prepláchnuť prístroj vodou. V mnohých prípadoch si však mnohé kávovary vyžadujú náročnejšie čistenie, kedy treba použiť špeciálny roztok na odvápnenie.

Väčšina talianskych DeLonghi kávovarov má automatické čistenie a aj odvápňovanie, nie je to však pravidlom. Ak je automatický kávovar DeLonghi vybavený touto funkciou, tak okrem automatického preplachovania pri zapnutí kávovaru (čistia a odstraňujú sa zvyšky z kávy) sa čistí aj pred vypnutím.

Okrem toho, ideálne je zvoliť model, ktorý má odnímateľné časti, minimálne nádoba na vodu a miska na nečistoty a odkvapkávanie kávy. Veľkou výhodou bude, ak by bolo možné jednotlivé odnímateľné časti umývať v umývačke riadu, vďaka čomu bude čistenie pohodlnejšie a ešte jednoduchšie.

V každom prípade, ak chcete aby vám kávovar slúžil niekoľko rokov, je nutné sa dôkladne venovať čisteniu.

(zdroj:www.fluentincoffee.com)

15. Užitočné funkcie

Automatické kávovary DeLonghi umožňujú rôzne funkcie (bežné aj inovatívne), vrátane nastavenia teploty a arómy kávy. To umožňuje pripraviť si nápoj presne podľa vašich požiadaviek a chuti. Medzi najznámejšie užitočné funkcie sa radia nasledovné:

 • Auto-Cappuccino – užitočná funkcia, ktorá zabezpečí automatické napenenie mlieka.
 • Časovač – vďaka tejto funkcii vám kávovar sám pripraví kávu. Stačí nastaviť čas, kedy sa má daný typ kávy pripraviť.
 • Nahrievanie šálok – na kvalitu a chuť kávy vplýva aj teplota. Ak by ste kávu nechali stiecť do studenej šálky, teplota kávy klesne, čo vplýva na chuť. Aby mala káva dokonalú teplotu a tým pádom aj chuť, je užitočné, ak má kávovar funkciu nahrievania šálok. Tie sa zvyčajne nahrievajú na vrchnej časti stroja.
 • Aroma systém – horúca voda sa vstrekuje do čerstvo namletej kávy. Začne proces predparenia, ktorý končí pred prípravou kávového nápoja. Vďaka tejto funkcii je dosiahnutá najlepšia aróma kávy
 • Nastavenie sily kávy – umožňuje nastaviť si nižšiu alebo vyššiu silu kávy
 • Použitie mletej kávy – v tomto prípade je okrem zrnkovej kávy možné použiť aj mletú. Zvyčajne je na ňu určený samostatný otvor.
 • Automatické čistenie – praktická funkcia, kde kávovar automaticky vykonáva proces čistenia od kávových usadenín. Proces čistenia sa vykonáva aj po príprave mliečnych nápojov (automaticky sa čistí nádoba na mlieko) čo do značnej miery uľahčuje obsluhu prístroja.
 • Automatické odvápňovanie – pri používaní kávovaru je bežné, že sa začne tvoriť vodný kameň. Preto je nutné občas kávovar od neho vyčistiť. Niektoré modely majú túto funkciu, kedy stroj automaticky prevedie odvápnenie.
 • Automatické vypnutie – keď kávovar zapnete, zvyčajne zostane zapnutý dovtedy, kým ho nevypnete. Obzvlášť užitočná je funkcia automatického vypnutia, ktorá po určitom čase prepne kávovar do pohotovostného režimu, stačí si nastaviť jeden z ponúkaných intervalov. Vďaka tomu nemusíte myslieť na to, že ho treba vypnúť. Výhodou tejto funkcie je, že šetrí energiu a aj životné prostredie
 • Aplikácia Coffee Link – dostupná aplikácia, v ktorej máte množstvo užitočných informácií o svojom kávovare. V aplikácií si môžete nastaviť kávový profil, prispôsobiť svoje recepty pre nápoje, môžete preskúmať rôzne chute vďaka nastaveniu rôznej intenzite arómy a teploty.
 • Možnosť prispôsobenia veľkosti nápoja – možnosť vybrať si, aká veľká káva sa pripraví
 • Osvetlenie šálky – pri príprave kávy svieti na šálku svetlo
 • Príprava dvoch  káv súčasne – užitočné najmä v prípade, ak robíte viac káv naraz (napríklad pre partnera a seba, návštevu)

O značke delonghi

Značka DeLonghi vznikla v roku 1902 v Taliansku, v meste Trevis. Jedná sa o rodinnú spoločnosť, ktorá je pomenovaná podľa svojho zakladateľa – De‘ Longhi. V súčasnosti je medzinárodne známa, pričom so svojimi produktmi pôsobí na viac ako 120 trhoch.

Talianska spoločnosť sa na začiatku svojho vzniku špecializovala na  malé priemyselné diely a neskôr svoju výrobu rozšírila o radiátory, klimatizácie a kuchynské spotrebiče, ako elektrické rúry, fritézy a kávovary, ktoré sú dodnes srdcom značky. DeLonghi aktuálne patrí k najväčším výrobcom kávovarov na svete – na domáce a aj profesionálne použitie. Ich stroje na prípravu kávy sa vyznačujú kvalitou a vysokou spoľahlivosťou. Niet divu, keďže značka v sebe jedinečne kombinuje kvalitu, inováciu a štýl.

(zdroj:wikipedia.org, www.delonghigroup.com)

Tipy, ktoré vám pomôžu vyťažiť z automatického DeLonghi kávovaru maximum

Automatické DeLonghi kávovary dokážu pripraviť fantastickú kávu, existuje niekoľko faktorov, ktoré na prípravu vplývajú. Tu je pár jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu vyťažiť z DeLonghi kávovaru maximum:

 1. Kupujte kvalitnú kávu – ani najlepší a najdrahší kávovar na svete nedokáže spraviť vynikajúcu a lahodnú kávu, ak sú použité málo kvalitné kávové zrná. Tie do značnej miery vplývajú na kvalitu kávy. Kupujte si kvalitné kávové odrody zŕn a vďaka tomu si pripravíte aj kvalitnú kávu.
 2. Dôležité je nastaviť správnu hrubosť mletia – každý druh kávy si vyžaduje inú hrubosť mletia. Tá vplýva nielen na chuť, ale aj iné charakteristiky. Je nutné vyskúšať niekoľko nastavení hrubosti mletia, aby ste dosiahli tú pravú – jedinečnú.
 3. Dôležité je pravidelné čistenie aj údržba – keďže automatický kávovar je stroj, treba sa oňho aj dôkladne starať. Veľkou výhodou je, že automatické kávovary značky DeLonghi sú intuitívne a majú rôzne indikátory, ktoré vás upozornia, ak je potrebné niečo vyčistiť alebo opraviť. Avšak môže sa stať, že aj indikátor zlyhá. Preto sa o kávovar starajte čo najlepšie a pravidelne (čistite dôkladne všetky časti) a ten sa vám odmení v podobe dlhoročného fungovania.

(zdroj:www.beantocupcoffee.co.uk)

Často kladené otázky o automatickom DeLonghi kávovare

Je DeLonghi dobrá značka?

Pokiaľ ide o kuchynské spotrebiče, talianska spoločnosť DeLonghi má veľmi dobré ohlasy na svoje produkty. Ich stroje sú vyrobené s ohľadom na používateľa – stlačením tlačidla si pripravíte jedinečnú šálku espressa a zároveň môžete obdivovať elegantný a zároveň kompaktný dizajn, ktorý je typický pre značku DeLonghi.

Oplatí sa investovať do automatického kávovaru DeLonghi?

Automatické kávovary značky DeLonghi majú prepracovaný dizajn, kvalitnú konštrukciu, praktické funkcie a mnoho ďalšieho. Pri pravidelnej starostlivosti vám stroj vydrží niekoľko rokov. A ak si radi doprajete kávu každý deň, tak investícia do kávovaru DeLonghi je ideálnou voľbou.

Robí automatický kávovar DeLonghi dobrú kávu?

Odpoveď je áno, musíte však používať kvalitnú kávu a ak nie je v kávovare mlynček na kávu (čo vo väčšine automatických kávovaroch je), tak je nutné používať aj dobrý mlynček s vhodnou hrúbkou mletia.

Ako dlho vydrží automatický kávovar DeLonghi?

Automatický kávovar DeLonghi má výdrž niekoľko rokov, treba sa však oňho aj dôkladne starať – pravidelne čistiť. V takom prípade vydrží minimálne 3 až 5 rokov.

Čo je to LatteCrema systém?

Jedná sa o technológiu, patentovaný systém LatteCrema, ktorý slúži na napeňovanie mlieka. Kombinuje v sebe správny pomer vzduchu, pary a mlieka. To znamená, že kávovar DeLonghi automaticky pripraví chutné mliečne nápoje z kávy. Veľkou výhodou je, že pri príprave nápojov môžete použiť aj rastlinné mlieka.

Aké nápoje sa môžu pripraviť v kávovare DeLonghi?

V závislosti od modelu je možné pripraviť viacero druhov kávy a mliečnych kávových nápojov. Automatické DeLonghi kávovary umožňujú pomocou jedného stlačenia pripraviť napríklad espresso, americano, latte macchiato, cappuccino (rôzne druhy), tureckú kávu, veľkú kávu (long coffee), espresso macchiato, flat white, čaj, cortado a ďalšie. Okrem toho, kávovary DeLonghi umožňujú pripraviť vlastné obľúbené recepty.

Ako často treba čistiť automatický kávovar DeLonghi?

Väčšina modelov sa čistí automaticky, vždy, keď je to potrebné. Základné čistenie na okamžité odstránenie zvyškov kávy sa vykonáva po každej príprave kávy, keď je ešte kávovar teplý. Pri čistení je vhodné vyčistiť všetky dostupné časti – filter, hlavu parnú trysku / nádobu na mlieko, tácku na odkvapkávanie, zásobník a ďalšie. Okrem toho, raz za niekoľko mesiacov alebo častejšie, ak máte tvrdú vodu, doprajte svojmu stroju poriadne čistenie a podrobne prečistite tlačidlá, tesnenie hlavy a spustite odstraňovač vodného kameňa na jeho odstránenie.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 7 Priemerne: 4.9]