Test najlepších pračiek 2017

pracka_Samsung-WD80J6410AW

V dnešnej dobe je práčka samozrejmou súčasťou každej jednej domácnosti. Už si snáď ani neviem predstaviť roky minulé, kedy sa veci prali v rukách. Našťastie sa nachádzame v modernej dobe, kedy ceny pračiek vôbec nie sú vysoké a zároveň si vedia splniť svoju úlohu efektívne.

V našom teste pračiek nájdete rebríček tých najlepších pračiek, ktoré boli vybrané na základe užívateľských recenzií. Dnes si môžete už zaobstarať práčku, ktorá šetrí vaše financie na základe nízkej spotreby energie, či vody. Práve šetrnosť je často krát hlavný dôvod, prečo si ľudia vyberajú hlavne práčky s vysokou spotrebou elektrickej energie, navyše sú také práčky ohľaduplnejšie k životnému prostrediu.

Inšpirujte sa pri výbere pračiek našim zostaveným rebríčkom a vyberte si práčku, ktorá vám bude vyhovovať. Či už hľadáte práčku, ktorá má vysoký objem kapacity bielizne alebo hľadáte úspornú práčku, určite si vyberiete.

Testy pračiek sú spracované do prehľadného rebríčku. Inšpirujte sa vo výbere.

 

Test – TOP5 najlepšie práčky

Ako správne vybrať tú najlepšiu práčku?

  1. Do úvahy berte priestor potrebný pre práčku – práčka, ktorá sa plní spredu je v súčasnosti najrozšírenejšou verziou. Do úvahy však treba brať, že predné dvierka je potrebné otvárať a je tam potrebný určitý priestor, aby dvierka bolo možné otvoriť. V skutočnosti však s týmto väčšinou nebýva problém, keďže dvierka práčky nie sú extrémne veľké. V prípade, že máte malú kúpeľňu bude však pre vás lepšia asi práčka plnená zhora.
  2. Množstvo pranej bielizne – samozrejme, čím je väčšia domácnosť a počet príslušnikov v domácnosti je potrebné zaobstarať si práčku s možnosťou prania väčšieho množstva bielizne. Všeobecne sa tvrdí, že rodina zložená z troch ľudí si vystačí s práčkou, ktorá zvládne na jedno pranie 6 kg bielizne. Preto, ak je vaša rodina početnejšia, je dobré pouvažovať nad práčkou, ktorá zvládne na jedno pranie vyprať viac bielizne.
  3. Prezrite si funkcie, ktorými práčka disponuje – dnes práčky obsahujú mnoho špeciálnych programov a preto je vhodné vedieť, ktoré funkcie a programy preferujete a radi by ste ich mali aj u svojej novej práčky. Či už je to program šetrného prania, program prania pre alergikov a ďalšie rôzne užitočné pracie programy.
  4. Účinnosť odstreďovania – tento údaj je nesmierne podstatný. Účinnosť odstreďovania určuje ako účinne je práčka schopná z bielizne odstrediť vodu, teda ako účinne dokáže vysušiť danú bielizeň. Táto účinnosť odstreďovania sa určuje v kategórii od A po D, pričom v kategórii A ostane v bielizni menej ako 45% vody, čo znamená, že bielizeň celkovo uschne oveľa rýchlejšie.
Test najlepších pračiek 2017
4.8 (95.38%) 13 recenzií

Leave a Reply