test sad hrncovHrnce sú základom každej domácnosti. Bez pochýb sa nachádzajú v každej jednej kuchyni. Bez nich by ste totižto nemohli variť či pripravovať si určité typy jedál. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych druhov. Od tých menších až k tým veľkým. To však nie je jediné delenie, podľa ktorého si hrnce môžete kúpiť. Ako vybrať tie najlepšie kvalitné hrnce do domácnosti?

Pri nakupovaní hrncov je najlepšie staviť na sadu. Dôvodov je niekoľko. Výhodnejšia cena, rovnaký dizajn, ktorý spolu ladí a podobný materiál, na ktorý si pri varení zvyknete. Pri nakupovaní taktiež nestrávite príliš dlhý čas. Nemusíte zhľadávať po obchode jednotlivé hrnce. Najviac času vám však zaberie výber samotnej sady. Ako teda vybrať tú najlepšiu sadu, vďaka ktorej budete môcť variť všetko, čo potrebujete?

Náš test sád hrncov vám predstavuje rebríček tých najlepších sád kvalitných hrncov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepšie sady hrncov

Názov modeluHodnoteniePribližná cena od
1.Tescoma HOME PROFI 13 ks
sada hrncov Tescoma HOME PROFI 13 ks
90 %; 19 recenzií239 €
2.Tescoma Ultima 780610 10 ks
sada hrncov Tescoma Ultima 780610 10 ks
93 %; 33 recenzií229 €
3.Tescoma President 10ks
sada hrncov Tescoma President 10ks
95 %; 35 recenzií219 €
4.Tefal Duetto+ G732SC55 Sada hrncov 12 ks
sada hrncov Tefal Duetto+ G732SC55 Sada hrncov 12 ks
93 %; 4 recenzie209 €
5.BERLINGERHAUS BH-6129 Black Professional Line Sada nádobí s nepřilnavým povrchem 15 ks
sada hrncov BERLINGERHAUS BH-6129 Black Professional Line Sada nádobí s nepřilnavým <br data-lazy-src=
93 %; 4 recenzie239 €
6.Tefal Sada nádobí Duetto+ G732SA55 10 ks
sada hrncov Tefal Sada nádobí Duetto+ G732SA55 10 ks
100 %; 3 recenzie189 €
7.BLAUMANN BL-1637 JUMBO GOURMET LINE 10 ks
sada hrncov BLAUMANN BL-1637 JUMBO GOURMET LINE 10 ks
90 %; 6 recenzií89 €

Test – TOP 5 najlepšie sady hrncov na indukciu

Na indukčné varné dosky sú potrebné hrnce určené na indukciu. V nasledujúcej tabuľke vám ponúkame konkrétne 5 tipov na tie najlepšie kvalitné sady hrncov na indukciu.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.Tescoma President 10ks
sada hrncov na indukciu Tescoma President 10ks
259€
2.Tescoma Ultima 10 ks
sada hrncov na indukciu Tescoma Ultima 10 ks
249€
3.Tescoma PRESIDENT Stone 8 ks
sada hrncov na indukciu Tescoma PRESIDENT Stone 8 ks
199€
4.Lamart SHAPE LT1111 8 ks
sada hrncov na indukciu Lamart SHAPE LT1111 8 ks
69€
5.Royalty Line RL-1231 12 ks
sada hrncov na indukciu Royalty Line RL-1231 12 ks
69€

Ako vybrať tú najlepšiu sadu hrncov?

1. Rady pred samotnou kúpou

Ešte predtým, ako sa vôbec pustíte do nakupovania alebo len vyberania hrncov, si spravte zoznam najčastejšie pripravovaných pokrmov. Dôvod je totižto ten, že doma budete mať úplne zbytočne veľký hrniec s obrovským objemom, ktorý nakoniec ani nevyužijete.

Nakupujte rozumne a premyslite si, či vám nebudú maličké hrnce, ktoré sa v jednej veľmi peknej sade, nad ktorou premýšľate, nanič. Niektoré hrnce sú príliš malé a nie sú vhodné napríklad na elektronickú platňu, ktorá má omnoho väčšie miesta ohrevu. Zbytočne by vám tak unikalo dôležité teplo, za ktoré platíte.

Nezabudnite ani na počet členov v domácnosti a to, ako často varíte. Všetky tieto veci sa totižto odrážajú v tom, aké a koľko hrncov kupujete. Pre malú rodinu je úplne postačujúce, ak zvolí menšiu sadu pozostávajúcu z dvoch alebo troch hrncov. Väčšia rodina bude, samozrejme, potrebovať toho omnoho viac. Myslite však aj na to, že doma budete mať zbytočne dva druhy každej veľkosti hrnca, ak varíte len cez víkend alebo ešte menej.

2. Obsah sady

Poďme už na prvý dôležitý parameter a tým je obsah sady. Každá sada, ktorú v ponuke obchodov nájdete, má iný obsah. Niektorá poskytuje len hrnce, iná zas hrnce s panvicami a niektorá celý servis vrátane pokrievok. Výber je čisto na vás. Najlepšie bude, ak zvolíte poslednú možnosť. Nakupovať pokrievky samostatne je veľmi nepraktické. Nikdy neviete, či sa bude k hrncu hodiť.

Menšie sady vám poskytnú len zopár kusov. Ako sme už vyššie spomenuli, sú vhodné pre menšie rodiny alebo bezdetné páry. Väčšie sady vyžadujú veľké rodiny, v ktorých sa pravidelne varí aj niekoľko chodov denne.

Bežné sady vám ponúkajú niekoľko kusov hrncov v rôznych veľkostiach a rozmeroch. Ich počet sa však mení v závislosti od ich veľkosti. Ďalej obsahuje panvicu, občas aj rajnicu a pokrievky. Takýto typ je veľmi praktický, pretože vám poskytne úplne všetky produkty na varenie.

Ak však už doma nejaké hrnce či panvice máte, pokojne voľte sady, bez určitého výrobku. Napríklad, na trhu sa nachádzajú sady bez panvice alebo rajnice. Taktiež nájdete sady podobne veľkých hrncov. Tento typ využijete, ak už doma máte menšie hrnčeky.

3. Veľkosti hrncov

Pri rozmeroch ešte zostaneme. Veľmi dôležité sú rozmery hrncov a celkovo ich objem. Kupujete sadu do novozariadeného bytu a doma nemáte nič okrem zopár kusov tanierov a príboru? V tom prípade potrebujete “štartovaciu” sadu obsahujúcu všetky typy hrncov, panvíc a pokrievok. Vyberajte sadu, v ktorej nájdete veľký, stredne veľký a malý hrniec, a jednu alebo dve panvice. Pokrievky sú taktiež vyžadované.

Máte už kuchyňu zariadenú a sú v nej kvalitné hrnce, no chýbajú vám určite veľkosti? V tomto prípade máte dve možnosti. Buď budete nakupovať jednotlivé hrnce osamote alebo si kúpite menšiu sadu obsahujúcu zopár hrncov vašej požadovanej veľkosti. Je to na vás.

Ak nakupujete hrnce prvýkrát, určite sa vám zídu ich bežné veľkosti. Tie sú:

 • Veľký hrniec – od 4 – 6 litrov
 • Stredne veľký hrniec – 2 – 4 litre
 • Malý hrniec – do 2 litrov

Väčšie hrnce, nad 6 litrov, sa v sadách vyskytujú len veľmi sporadicky. Je to preto, lebo sa v bežných domácnostiach nevyužívajú príliš často. Ak máte záujem o takýto typ hrnca, budete si ho musieť s najväčšou pravdepodobnosťou kúpiť samostatne.

4. Materiál

Materiál, z ktorého sú hrnce vytvorené, je veľmi dôležitý. Ovplyvňuje celkový dizajn, kvalitu a následne aj výdrž. Taktiež môže ovplyvňovať to, na aký typ sporáku je vhodný. Poďme sa teda pozrieť na to, aké sú najčastejšie materiály vyskytujúce sa pri hrncoch:

 • nerez,
 • smalt,
 • liatina,
 • keramika,
 • titán,
 • meď,

Už z vymenovaných môžete vidieť, že na výber máte veľké množstvo rôznych druhov. Ako si však správne vybrať? O každom type si povieme niečo viac.

Nerez

Nerezové kvalitné hrnce nájdete v kuchyniach asi najčastejšie. Dôvodom je príjemná cena, ktorú si môže dovoliť takmer každý. Nerez je taktiež odolný. Vďaka tomu vydrží aj niekoľkoročné používanie. Dokáže udržať veľmi dlho teplo, je vhodný aj na použitie v rúre a vzhľad si vie udržať po dlhé roky.

To, či si však vzhľad udrží, je tak trochu na vás. Je potrebné správne sa oň starať a nezabúdať na to, že drôtenka by mala byť pri jeho čistení na metre ďaleko. Dokázala by ho zodrať. Nevýhodou pre ľudí, ktorí sa snažia šetriť energie je tá, že nerez je hrubý materiál. Zohrieva sa dlhšie a ťažšie ako iné typy, a preto pri ňom určite neušetríte, práve naopak.

Smalt

Smaltované hrnce môžu mnohým pripomínať staré dobré časy u babičky alebo ešte doma. Niet sa ani čomu čudovať. Smalt bol veľmi obľúbený už v minulosti a to najmä vďaka jeho príťažlivému vzhľadu a nižšej cene.

Tak ako nerez, aj smalt má svoje nevýhody. Jeho povrchová úprava často kvôli zmene teploty praská. A taktiež, tento materiál je tenší, a preto neudrží jedlo tak dlho teplé ako nerez.

Liatina

Liatina je jeden z najlepších materiálov, ktoré nájdete, no odráža sa to aj na jej cene. Mnohé sady hrncov sú o desiatky eur drahšie práve kvôli použitiu tohto materiálu. Aké sú však hlavné výhody liatiny? Je pevná a odolná. Pokojne ju môžete používať ako na sporáku pri vysokých teplotách, tak aj v rúre. Teplotu rozkladá rovnomerne, a preto sa nestane, že jedna časť jedla je viac pripečená ako tá druhá.

Každá minca má dve strany a rovnako je to aj pri liatine. Jej nevýhodou je hmotnosť. Tá je omnoho vyššia ako pri smalte či nereze. V kombinácií s jedlom, ktoré v nej pripravujete, bude hrniec alebo panvica naozaj ťažká. Dávajte si preto pozor, keď ich budete prenášať.

Keramika

Keramika je odolná, veľmi podobne ako liatina. Vhodná je aj na pripravovanie jedál pod vysokou teplotou. Keramické kvalitné hrnce vyzerajú štýlovo a veľmi dobre. Hodia sa do každej jednej kuchyne.

Nevýhodou pri keramike môže byť jednoduché zničenie. Dávajte si preto pozor pri čistení alebo pri používaní ostrých predmetov.

Titán

Zvažujete, že by ste si kúpili sadu hrncov v titáne? Robíte dobre a to najmä vtedy, keď sa radi stravujete zdravo. Hrnce, ktoré sú vyrobené z titánu, nepotrebujú pre svoje použitie žiaden olej. Preto na nich pokojne opekajte mäso alebo iné jedlo bez jeho použitia. Podobne ako pri liatine, aj titán je masívny a ťažký. Dávajte si preto pozor. Je však skvelo odolný. Vydrží nárazy, vysokú teplotu a aj umývanie drôtenkou.

Nevýhodou, okrem vyššej hmotnosti je najmä to, že sady hrncov nie sú nikdy čisto z titánu. Väčšinou sa do tohto materiálu pridáva ešte nejaký iný typ, najčastejšie keramika. Výsledkom je tak zmes viacerých materiálov

Meď

Medené kvalitné hrnce sú veľmi štýlové najmä vtedy, ak sú odeté vo svojej charakteristickej zlato-ružovej farbe. Z charakteristických čŕt je meď vhodná pre každého, kto rád varí, pretože rovnomerne rozvádza teplo. Taktiež nie je príliš hrubá a ohreje sa veľmi rýchlo. Ocení ju tak každý, kto chce ušetriť na energiách.

Jej menšou nevýhodou je najmä to, že sa o ňu musíte starať trochu viac ako o iné materiály, aby aj po čase vyzerala dobre.

Sklo

Aj keď je sklo v dnešnej dobe jedným veľmi odolným a dobrým materiálom, na trhu pravdepodobne žiadny sklenený hrniec nenájdete. Nájdete však mnohé nádoby, ktoré sa hrncu podobajú, a preto je dobré zahrnúť aj tento materiál do tohto odseku.

Sklo sa považuje za jeden z najzdravších materiálov. Jeho veľkou výhodou je, že vyzerá dobre, a preto ho môžete využiť napríklad na servírovanie pokrmov. Ozdobí totižto úplne každý jeden stôl. Sklenené hrnce sú vhodné aj na skladovanie potravín v chladničke. Jedlo v nich nenapáchne, práve naopak zachová si svoju charakteristickú chuť a vôňu. Okrem toho poskytujú praktické uloženie, pretože vždy viete, čo sa v nich nachádza.

Nevýhodou je, že hrubostenné sklo je ťažké. Po tom, ako doň pridáte jedlo, môže byť naozaj veľmi namáhavé presúvať ho z miesta na miesto. A síce je odolné, pri neopatrnom zaobchádzaní sa môže rozbiť.

5. Dizajn

Na dizajn by sme síce pri výbere hrncov nemali až tak hľadieť, no predsa je dôležitý. Vedia to zákazníci a taktiež to vedia firmy, ktoré sa zaoberajú výrobou hrncov alebo pomôcok do kuchyne. Pekný dizajn predáva, a preto sú dnes niektoré hrnce doslova veľdielom a doplnkom kuchyne.

V prípade, že varíte len pre seba alebo rodinu a väčšinu času máte hrnce schované v skrinke, na dizajn hľadieť netreba. Pokojne vyberajte jednoduché kúsky v bielom alebo čiernom prevedení. Je to na vás.

Na druhej strane, niektorí ľudia majú hrnce zavesené nad kuchynskou linkou alebo ostrovčekom. Iní zas majú vitríny, kde hrnce vidno. Je preto dobré myslieť na štýlový dizajn. Okrem minimalistických prevedení ako čierna alebo biela stavte aj na iné farby. Medené alebo kovové odtiene sú dnes trendy. Smaltové hrnce dokonca poskytujú aj iné farby či vzory. Pokojne vyskúšajte aj tie, nebojte sa zaujímavých kombinácií. Myslite však najmä na štýl, do ktorého kuchyňu ladíte.

6. Typ platne

Vedeli ste, že výber hrncov často ovplyvňuje aj to, aký typ platne alebo sporáku máte? To znamená, že ak máte plynový sporák, budete si musieť zaobstarať iné hrnce ako má niekto, kto má v kuchyni elektronickú platňu. Hrnce takto delíme na:

 • vhodné na plynový sporák,
 • vhodné na elektrickú platňu,
 • vhodné na indukčnú platňu.

Poďme si o každej platni povedať niečo viac.

Plynový sporák

Dá sa povedať, že na plynový sporák môžete použiť akýkoľvek typ hrnca. Varné plochy sú pomerne odolné a nemali by sa zničiť nesprávnym povrchom daného výrobku. Tu treba myslieť skôr na samotný hrniec.

Najvhodnejšie sú vysokoodolné povrchy ako napríklad titán a liatina. Tento typ hrncov je kvalitný, odolný a vysoká teplota ho nijako nezničí. Na druhej strane, pri plynovom sporáku je potrebné vyhýbať sa teflónu. V tomto materiáli často hrnce nenájdete. Ide predovšetkým o panvice. Ak by sa náhodou stalo, že by ste používali teflónovú panvicu na tomto povrchu, mohli by ste ju zničiť.

Myslite na to, že pri plynovom sporáku máte otvorený oheň. Plamene majú dosah na celý hrniec, čo znamená, že pri nesprávnom materiáli by mohli na hrnci zostať šmuhy alebo nečistoty.

Elektrická sklokeramická platňa

Elektrická platňa je v dnešnej dobe veľmi obľúbená. Dokáže udržať teplo a pokrm dovariť aj po tom, ako ju vypnete. Je elegantná a štýlová. V kuchyni skvelo vyzerá. Máte ju doma a premýšľate, aký materiál hrnca pri nej zvoliť? Netreba sa ničoho báť, podobne ako plynový sporák, aj elektrická platňa je veľmi prispôsobivá a univerzálna. Vhodné sú pre ňu všetky typy materiálu.

Na elektrickej platni môžete pokrmy pripravovať ako v nereze, tak aj v smalte či keramike. Je úplne jedno, aký hrubý povrch je alebo z akého materiálu je hrniec vytvorený. Platňa ho dokáže jednoducho zohriať. Dokonca, ak máte nejaké jedlo v sklenenej nádobe, ktorá sa môže ohrievať, pokojne ju na platňu položte a ohrejte. Poradí si aj s týmto materiálom.

Jediný typ, ktorý na elektrickej platni nefunguje, sú špeciálne hrnce a panvice určené na indukčnú platňu. Tie na ňu nie sú vhodné.

7. Indukčná platňa – Aké hrnce kúpiť na indukciu?

Do kategórie elektrických platní patrí aj indukčná platňa. Je však v samostatnej kategórií, pretože na nej nefunguje takmer žiadny bežný hrniec. To znamená, že ak ste si ju dali práve doma nainštalovať, ale máte hrnce, ktoré ste používali na plyne alebo sklokeramickej platni, budete musieť spraviť ďalší nákup. A tým je nákup hrncov na indukčné platne.

Indukčná platňa patrí medzi najnovšie typy ohrevu. Je veľmi inteligentná, pretože dokáže rozpoznať nádobu a začať okamžite ohrievať. Akonáhle však dáte nádobu z nej dole, varná zóna sa hneď ochladí, vďaka čomu sa nepopálite. Vhodná je napríklad do domácností s deťmi.

Na to, aby indukčná doska vedela fungovať správne, potrebuje aj správne nádoby a hrnce. Na trhu preto nájdete špeciálne typy, ktoré sa na indukčnú dosku hodia. Niektoré môžu byť z liatiny, pretože tento materiál je s indukciou kompatibilný.

8. Úchytky

Úchytky sú na hrncoch veľmi dôležité. Pre mnohých sú len doplnkom, pomocou ktorého chytajú hrniec a dokážu ho preniesť. Pravdou však je, že spĺňajú aj mnohé ďalšie funkcie. Práve preto musia byť z kvalitného materiálu.

Úchytky môžu byť z viacerých materiálov. Veľmi často sa objavuje plast. Ten je výhodný najmä vtedy, keď potrebujete hrniec prenášať bez rukavíc. Plast sa nezohreje a je skoro stále studený. Väčšinou sú ním úchytky len “potiahnuté”. To znamená, že základ tvorí kov, vďaka čomu je úchytka pevná, no vrch tvorí plast, vďaka čomu je zas chladná.

Pri plaste si dávajte veľký pozor a to najmä vtedy, ak sa rozhodnete ohriať nejaké jedlo v rúre. Hrnce s plastovými úchytkami rozhodne nesmú ísť do rúry. Zničili by ste si nielen hrniec, ale aj rúru.

Kovové úchytky sú na druhej strane veľmi praktické, ak hrniec dávate do rúry často. Sú odolné, rovnako ako hrniec samotný. Ich nevýhodou je však to, že sú veľmi horúce, a preto pri prenášaní alebo držaní hrnca budete potrebovať rukavice.

9. Pokrievky

Rovnako ako úchytky, aj pokrievky sú pre mnohých bežnou vecou, ktorá s hrncami prichádza. Myslite však na to, že sú veľmi dôležité a to ako pri samotnom varení, tak aj pri udržaní teploty alebo uchovávaní jedla v chladničke.

Pokrievok nájdete niekoľko typov. Vo väčšine prípadov korešpondujú s hrncom. To znamená, že ak je hrniec titánový,pokrievka je rovnaká. Ak je keramický, keramická je aj pokrievka. Niektoré typy hrncov majú presklenené typy, aby ste na jedlo videli a nemuseli ste hrniec odokrývať.

Niektoré sady poskytujú úplne celú výbavu. To znamená, že spolu s hrncami dostanete aj pokrievky. Iné zas nemajú. Nevýhodou pri sadách bez pokrievok je to, že následne nejaké budete musieť kúpiť. Pri kúpe treba myslieť na správne rozmery. Tie však často nestačia. Niektoré pokrievky na hrniec jednoducho sadnúť nemusia. Čo vám spraví zbytočne problémy navyše.

Aj pri pokrievkách myslite na úchytky. Tie môžu byť ako kovové, tak plastové alebo dokonca drevené. Kovové sa ľahko ohrejú a pália. Preto si pri nich dávajte pozor a nadvihujte ich len pomocou rukavíc. Drevené alebo plastové sú zas praktickejšie, pretože sa nezohrejú, a preto nepália.

Umývačka riadu a hrnce

Máte doma umývačku riadu? V tom prípade myslite na to, že hrnce, rovnako ako ich pokrievky, sa musia dať umývať v umývačke. Uľahčí vám to prácu pri ich čistení, pretože sa vyhnete umývaniu v rukách.

Niektoré hrnce do umývačiek nie sú vhodné, pretože sú z materiálu, ktorý by mohla umývačka nejako poškodiť, poprípade zničiť. Sledujte preto aj podrobné informácie o jednotlivých produktoch, ktoré si kupujete.

Dokonca, sady často poskytujú hrnce vhodné do umývačky, ale panvica, ktorá je súčasťou, vhodná nie je. Môže to byť napríklad kvôli rúčke, ktorá by sa mohla určitým spôsobom zničiť.

Vlastnosti hrncov a funkcie

Aj hrnce majú rôzne funkcie a vlastnosti, ktoré sa neskôr pri používaní zídu. Je to napríklad tlaková možnosť, kedy sa pomocou pokrievky stane z bežného hrnca tlakový. Nie každý typ má však takúto možnosť.

Následne ide o odnímateľnú rukoväť. To sa hodí napríklad pri čistení či už v umývačke alebo v rukách, alebo vtedy, keď hrnce skladujete. Výhodné to je najmä pri panviciach. Tie majú rukoväť dlhú a v menšej skrinke by mohla zavadzať.

Výhodnou maličkosťou je napríklad ryska ukazujúca, koľko tekutiny v hrnci máte. To sa hodí kedykoľvek pri varení, keď potrebujete niečo odmerať.

Niektoré hrnce poskytujú veľmi efektívne držiaky na odloženie pokrievok. Počas varenia ich tak máte kam odložiť bez toho, aby ste sa popálili alebo zašpinili okolie sporáku.

Cena

Cena je pomerne veľký faktor ovplyvňujúci to, či si sadu hrncov kúpite alebo sa obzriete po nejakej inej. Dôvod je ten, že nie každý si môže dovoliť drahé hrnce. Na druhej strane, platí tu aj staré dobré pravidlo: “Nie je všetko zlato, čo sa blyští.” To znamená, že nie každý hrniec, ktorý je drahý, je aj kvalitný.

Preto myslite najmä na materiál, z ktorého je hrniec vytvorený. Následne si všimnite jednotlivé “spojenia”. To, ako je k hrncu pripojená rúčka alebo ako sú pripojené úchytky. Všímajte si celkové spracovanie. Niektoré hrnce sú totižto drahé najmä kvôli značke. Tá však nemusí zaručovať kvalitu.

Pripravujete doma pokrmy veľmi často? Ak áno, netreba sa báť staviť aj na lacnejšie hrnce. Časom by ste aj tie úplne najdrahšie museli vymeniť, pretože by boli opotrebované. Samozrejme, vyhýbajte sa úplne najlacnejším alternatívam, ktoré by sa vám mohli zničiť po zopár použitiach.

Kde nakupovať?

Celkom dôležitá otázka prichádza vtedy, keď už celkom viete, na aké hrnce sa zamerať. Kde nakupovať? Sú kamenné predajne o niečo lepšie ako internetové obchody? Na túto otázku neexistuje žiadna správna odpoveď. To znamená, že ak radšej nakupujete tak, že si predtým výrobky pozriete na vlastné oči a chytíte, je dobré kúpiť sadu v kamennej predajni. Ak chcete ušetriť čas a často aj peniaze, stavte na internetový obchod.

Kamenné predajne majú výhodu v tom, že hrniec si môžete chytiť. Cítite, aký je ťažký, vidíte, aký je veľký a taktiež na prvý pohľad vidíte, akú má približnú kvalitu. To z fotky na internetovom obchode vidieť nebudete. E-shopy zas majú výhodu v tom, že často poskytujú nižšie ceny a danú sadu môžete nájsť na viacerých obchodoch a ceny porovnať.

Rada na záver

Nakupovanie hrncov vyzerá na prvý pohľad pomerne jednoducho. Pravdou však je, že na to, aby ste našli tú najlepšiu sadu, si potrebujete veľa vecí premyslieť. Myslite najmä na typ ohrevu, aký máte, na materiál, ktorý vám bude najviac vyhovovať a nezabudnite ani na dizajn. Pretože ten často rozhodne za vás.

Často kladené otázky

Aký materiál je najvhodnejší pre indukčné platne?

Najčastejšie sa využíva kombinácia kovaného hliníka s mramorovým povrchom. Vhodná je však aj liatina, ktorá je kompatibilná s indukčnou varnou doskou.

Aké hrnce sú do domácnosti najdôležitejšie?

Základom každej domácnosti je jeden veľký hrniec s objemom 5 – 6 litrov. Následne je to stredne veľký hrniec, malý hrniec do 2 litrov a panvica.

Ktorý materiál je pre hrnce najlepší?

Úplne presne sa nedá povedať, aký materiál je najlepší. Veľmi kvalitný je však titán a liatina. Ide o odolné a masívne typy, ktoré dokážu vzdorovať aj vysokým teplotám. Medzi veľmi používané materiály však patrí aj nerez kvôli jeho príjemnej cene a peknému vzhľadu.

Prečo je sada výhodnejšia ako samostatné kupovanie hrncov?

Sada hrncov má často výhodnejšiu cenu. Taktiež máte hrnce v rovnakom materiáli a dizajne. To sa hodí najmä ľuďom, ktorí majú hrnce na očiach. A nesmieme zabudnúť ani na rovnaký materiál. Viete, ako s ním pracovať a čo od neho očakávať.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 7 Priemerne: 4.6]