test sportovych kocikovŽivot s dieťaťom môže uľahčiť a spríjemniť niekoľko produktov. Jedným z nich je športový kočík, ktorý sa radí ako nevyhnutnosť pre rodiny s malým dieťaťom. Čo to vlastne je a podľa čoho sa rozhodovať pri jeho kúpe si povieme v tomto článku.

Športový kočík je detský tovar, ktorý patrí medzi základnú výbavu pre batoľatá. Je určený na prevoz dieťaťa vo veku od šiestich mesiacov, ktoré už samo dokáže sedieť vzpriamene. Bežne sa používa do troch alebo štyroch rokov dieťaťa. Skladá sa z konštrukcie s rukoväťou, sedadla, striešky, odkladacieho koša a má štyri alebo tri kolesá. V závislosti od konkrétneho modelu môže byť vybavený rôznymi prídavnými doplnkami.

Športové kočíky poskytujú dieťaťu bezpečné miesto na sedenie alebo počas spánku, nech sa nachádzate kdekoľvek. Okrem toho, ponúkajú aj úložný priestor, v ktorom si môžete uchovávať všetky tie nevyhnutné veci pre bábätko alebo rodiča (ako vlhčené servítky, plienky a ďalšie potreby na prebaľovanie, nákup a podobne).

Náš test športových kočíkov vám predstavuje rebríčky tých najlepších športových detských kočíkov. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

TOP 7 najlepšie športové kočíky

Názov modeluParametrePribližná cena
1.EASYWALKER Miley 2 sage green 2022
sportovy kocik EASYWALKER Miley 2 sage green 2022

Typ: športové
Hmotnosť: 7 kg
Typ kolies: pogumované
Priemer zadných kolies: 15.2 cm
Nosnosť: 22 kg

279€
2.KinderKraft Vesto Grey 2021
sportovy kocik KinderKraft Vesto Grey 2021

Typ: športové
Hmotnosť: 11 kg
Typ kolies: penové
Priemer zadných kolies: 25 cm
Nosnosť: 15 kg

169€
3.Lionelo Sport Emma Plus Vivid Turquoise 2021
sportovy kocik Lionelo Sport Emma Plus Vivid Turquoise 2021

Typ: športové
Hmotnosť: 7.7 kg
Počet kolies: štvorkolesové
Nosnosť: 15 kg
Modelový rok: 2021

129€
4.MoMi ESTELLE zelený se zlatým rámem 2022
sportovy kocik MoMi ESTELLE zelený se zlatým rámem 2022

Typ: športové
Hmotnosť: 7.1 kg
Typ kolies: plastové
Počet kolies: štvorkolesové
Nosnosť: 15 kg

109€
5.Lionelo Sport EMMA PLUS Blue scandi 2022
sportovy kocik Lionelo Sport EMMA PLUS Blue scandi 2022

Typ: športové
Hmotnosť: 8 kg
Typ kolies: penové
Počet kolies: štvorkolesové
Nosnosť: 15 kg

99€
6.MoMi Sport ESTELLE Pink 2021
sportovy kocik MoMi Sport ESTELLE Pink 2021

Typ: športové
Hmotnosť: 7.1 kg
Typ kolies: plastové
Počet kolies: štvorkolesové
Nosnosť: 15 kg

99€
7.Hauck Sport Shopper Neo II caviar/silver 2022
sportovy kocik Hauck Sport Shopper Neo II caviar/silver 2022

Typ: športové
Hmotnosť: 7.7 kg
Typ kolies: penové
Počet kolies: šesťkolesové
Nosnosť: 22 kg

89€

Ako vybrať ten najlepší športový kočík?

Parametre, ktoré si treba pri výbere športového kočíka všímať

Vybrať si jeden športový kočík vôbec nie je jednoduché, pretože náš trh je nimi doslova presýtený. Pri výbere by vás mali zaujímať najmä dva hlavné atribúty, a to cena a kvalita. V obchodoch nájdete rôzne modely športových kočíkov, ktoré sa medzi sebou líšia značkou, obstarávacou cenou a dostupnými funkciami či parametrami. Vybrať si športový kočík potrápi nejedného kupujúceho, pretože vyznať sa v toľkých modeloch nie je vôbec jednoduché.

My vám chceme tento výber uľahčiť, preto sme za vás urobili analýzu hlavných parametrov, ktoré by ste si pri kúpe mali všímať. Pred samotnou kúpou športového kočíka sa zamerajte hlavne na nasledovné parametre a vlastnosti.

1. Životný štýl rodičov

Životný štýl patrí k najdôležitejším kritériom pri výbere akéhokoľvek kočíka, vrátane športového.

Treba sa zamyslieť, či patríte k rodinám mestského typu a teda budete chodiť na prechádzky po meste po hladkom alebo nerovnom teréne.

Alebo ste športovo založená rodina a obľubujete prechádzky v prírode. To, aký životný štýl žijete do značnej miery ovplyvní, aký typ kočíka je pre vás vhodný.

📌 Súvisiaci článok: Veľký test kočíkov

2. Typy podľa počtu kolies

Športové kočíky môžu byť vybavené buď štyrmi alebo tromi kolesami.

V závislosti od toho sa delia na štvorkolesové alebo trojkolesové.

Každý typ má svoje výhody a rovnako aj nevýhody. Pri výbere je rozhodujúcim druh terénu, v ktorom budete kočík používať. To znamená, že si treba ujasniť, po akých miestach budete chodiť s kočiarom – cez hladký terén (ako rovné mestské chodníky) alebo hrboľatý (rozbité chodníky, prírodné cestičky, les a podobne).

 • Štvorkolesové športové kočíky – jedná sa o klasické športové kočíky so štyrmi kolesami, ktoré vynikajú svojou stabilitou. Sú určené na bežný terén, ideálne do mesta na prechádzky cez chodníky a rovné povrchy.
 • Trojkolesové športové kočíky – širšie, dlhšie a ťažšie ako štvorkolky. Označujú sa ako trojkolky a sú určené na hrboľatý a inak nerovný terén. Spoznáte ich veľmi jednoducho, majú dve zadné a jedno veľké koleso vpredu, ktoré sa dá zvyčajne uzamknúť pre lepšiu stabilitu . Nevýhodou je, že v porovnaní s prvými sa môžu oveľa rýchlejšie prevrátiť (pri väčšom náklone alebo pri nájazde na chodník). Tieto typy sú vhodné pre aktívnych rodičov, ktorí radi trávia čas v prírode. Nemusí vás odrádzať ani horšia stabilita, pretože na ňu sa dá po pár kilometroch veľmi rýchlo zvyknúť. (zdroj: www.babylist.com)

3. Bezpečnostné prvky

Pri výbere športového kočíka by mala byť bezpečnosť vášho dieťaťa na prvom mieste.

Zabezpečiť, respektíve podporiť ju viete pomocou viacerých bezpečnostných prvkov, ktoré sa líšia v závislosti od konkrétneho modelu a značky. Bezpečnostné prvky dokážu chrániť dieťa pred možným nebezpečím alebo zraneniami. Medzi najdôležitejšie bezpečnostné prvky športových kočiarov patria nasledujúce:

 • Päťbodový bezpečnostný pás – jedná sa o pás, ktorý obopína dieťa na piatich miestach (cez obe ramená, cez bedrá alebo pás z každej strany a medzi nožičkami). Zabezpečí, aby vaše dieťa nevypadlo z kočíka. Je veľmi užitočný aj v prípade, keď sa chvíľu nepozeráte, kedy môže dieťa nepozorovane odísť (vyvliecť sa z pásov), pretože práve tento pás mu v tom bráni. Päťbodový bezpečnostný pás sa nachádza na väčšine športových kočíkov. Pri výbere si vyskúšajte, či je pre vás zapínanie/odopínanie pohodlné a či sa dajú popruhy jednoducho nastaviť. Existujú aj trojbodové bezpečnostné pásy, ale bezpečnejšie sú práve tieto päťbodové.
 • Brzda – každý jeden športový kočiar by mal mať spoľahlivé brzdy, vďaka ktorým bude možné kočiar v potrebnom momente zabrzdiť. Väčšina modelov kočiarov má klasické brzdenie, ktoré sa aktivujú pomocou nohy. Existujú aj športové kočiare, ktoré sú vybavené ručnou brzdou, ktorá sa nachádza na rukoväti kočíka. Tento typ brzdy majú väčšinou modely športových kočíkov, ktoré sú určené na behanie.
 • Reflexné prvky – zabezpečia, aby bol kočiar dobre viditeľný, a to aj za horších svetelných a veterných podmienok. (zdroj: www.consumerreports.org)

Okrem vyššie spomínaných bezpečnostných prvkov by ste si mali pri výbere overiť, či daný model športového kočíka spĺňa európsku normu EN 1888. Práve tá je zárukou, že bude spĺňať určité požiadavky na bezpečnosť.

4. Kolieska

Výber správnych koliesok patrí k veľmi dôležitým parametrom.

Vo všeobecnosti platí, že čím sú väčšie, tak tým je jazda komfortnejšia. Kolieska na športovom kočíku môžu byť vyrobené z rôzneho materiálu. Správny výber koliesok určuje typ terénu, po ktorom budete s kočiarom chodiť. Na športových kočíkoch sú dostupné nasledujúce typy koliesok:

 • Plastové kolieska – vyrábajú sa z tvrdého plastu a sú primárne určené na mestské chodníky. Veľkou výhodou je, že sú ľahké, trvácne a nie je možné mať na nich defekt. Športový kočiar s plastovými kolieskami sa ovláda veľmi jednoducho. Nie sú určené na nerovný povrch.
 • Nafukovacie kolieska – vzduchom plnené kolieska, ktoré poskytujú vynikajúce tlmenie proti nárazom a zabezpečuje plynulú jazdu. Vďaka tomu sú športové kočiare s nafukovacími kolesami vhodné pre nerovný terén. Veľmi často ich majú športové kočíky určené na behanie. Ich nevýhodou je, že ich je nutné pravidelne dofukovať a majú sklony k prepichnutiu, takže je dôležitá ich pravidelná údržba.
 • Penové kolieska – kolieska plnené pružnou a pevnou penou ponúkajú taktiež dobré tlmenie proti nárazom a plynulú jazdu. Ich výhodou je, že sú menej náchylné na prepichnutie a nie je nutná ich pravidelná údržba. Sú vhodné pre mestské športové kočíky na každodenné použitie, pretože si vedia poradiť s rôznymi terénmi. V porovnaní s nafukovacími kolesami sa s nimi horšie manévruje.
 • Gélové kolieska – jedná sa o pogumované kolieska, ktoré zvládnu aj náročnejší terén. Ak sú vyrobené z kvalitnej gumy, tá zabezpečí dlhú životnosť koliesok.

Pokiaľ budete chcieť športový kočík využívať do mesta, ale aj do náročnejšieho terénu, je vhodné dbať na to, aby sa dali kolieska zaaretovať. To znamená, že sa zablokujú a nebudú sa otáčať.

5. Konštrukcia

Konštrukcia alebo rám športového kočíka by mal byť pevný a zároveň odolný.

Lacnejšie modely kočíkov sú vyrobené z plastu nižšej kvality. Drahšie športové kočíky majú zvyčajne konštrukciu vyrobenú z hliníka alebo iného vysokokvalitného kovu, vďaka čomu je  kočík ľahký a zároveň odolný.

6. Skladací mechanizmus

Mnohé športové kočíky sa skladajú veľmi rýchlo a ľahko a to iba pomocou jednej ruky.

Jednoducho na rukoväti odistíte tlačidlo a kočík zložíte do menších a skladnejších rozmerov. Existujú viaceré možnosti tohto skladania – buď pomocou rukoväte alebo pomocou pásu, ktorý je umiestnený na sedadle kočíka. Pri výbere športového kočíka je vhodné si spôsob skladania vyskúšať, pretože vám nemusí vyhovovať.

7. Hmotnosť

Hmotnosť športového kočíka sa líši v závislosti od typu alebo konkrétneho modelu, veľkosti kolies, použitých materiálov a dostupných funkcií.

Pochopiteľne, klasický športový kočík bude ľahší ako ten, ktorý je určený napríklad pre dvojičky. Od hmotnosti sa odvíja to, aká bude s ním manipulácia. Hmotnosť športových kočíkov sa pohybuje zhruba od 6 do 15 kg.

Pri výbere by mali brať do úvahy hmotnosť najmä tí, ktorí budú pravidelne kočík prenášať hore / dole cez schody. Práve v tomto prípade je vhodnejšie voliť ľahší model kočíka. Okrem toho, pri výbere treba myslieť aj na to, že v niektorých prípadoch bude nutné dvíhať kočík, keď v ňom bude sedieť dieťa a tým bude váha ešte ťažšia.

Odporúčame reálne si skúsiť zdvihnúť samotný kočík bez dieťaťa, aby ste vedeli zhodnotiť, či sa vám bude dobre vkladať do kufra auta alebo z neho vyberať. Ak je to možné, tak ho skúste tlačiť aspoň naprázdno a vyskúšajte prejsť cez rôzne prekážky (nájazd na chodník, prejsť cez obrubnik a podobne).

8. Nosnosť

Tento parameter označuje maximálnu hmotnosť, ktorú je športový kočík schopný uniesť.

Treba brať do úvahy nielen hmotnosť dieťaťa, ale aj ďalšie predmety, ktoré sú prenášané v kočíku (niektoré modely kočíkov majú úložný kôš, kde sa dajú uložiť rôzne veci do 2 alebo 5 kg). Maximálnu nosnosť uvádza výrobca a pre zachovanie bezpečnosti sa nemá v žiadnom prípade prekračovať. Nosnosť športových kočíkov je zvyčajne do 15 kg, existujú však aj modely, ktoré ponúkajú nosnosť do 22 alebo 25 kg.

9. Smer sedadla

Športové kočíky môžu mať sedadlo buď v smere jazdy alebo otočné v oboch smeroch.

Sedadlo, ktoré sa dá otočiť do oboch smerov je vhodnejšie pre malé batoľatá. Vďaka možnosti otočenia si vie rodič dieťa otočiť tvárou k sebe a tak má nad ním perfektný dohľad. Sedadlo v smere jazdy je určené skôr pre väčšie deti, ktoré sú zvedavé a už radi pozorujú okolie.

10. Skladnosť

Veľmi dôležité  je zvážiť otázku skladnosti, najmä v prípade, ak sa jedná o veľké a ťažké modely. Ak bývate v byte alebo ho budete častejšie prenášať v aute, určite si vyberte model športového kočíka, ktorý je dostatočne malý, čo umožní ľahšie skladovanie.

11. Slnečná strieška

Slnečná strieška je súčasťou takmer každého športového kočíka, okrem modelov, kde je nevyhnutné si ich dokúpiť zvlášť. Slúži na ochranu dieťaťa pred slnečným žiarením a nepriaznivým počasím. Pri výbere je vhodné si overiť, aké funkcie poskytuje a aká je jej dĺžka.

Dlhšie alebo predĺžené slnečné striešky poskytujú väčšiu ochranu pred slnkom alebo dažďom a zároveň poskytujú aj viac súkromia pre dieťa. Väčšina striešok majú rôzne priehľadné alebo sieťové okienka, ktoré sú určené buď na vetranie alebo pozorovanie dieťaťa. Väčšinou sú uzatvárateľné na magnet, čo zabezpečí tiché a pohodlné používanie.

12. Úložný kôš a jeho veľkosť

Úložný kôš sa nachádza pod sedadlom a patrí k veľmi praktickým doplnkom. Slúži na uloženie nákupu alebo potrebných vecí pre dieťa alebo rodiča. Pri výbere je vhodné sa zamerať na jeho veľkosť. Tá sa pohybuje od 2 do 5 kilogramov, ale existujú aj objemnejšie.

Väčší a priestrannejší úložný kôš býva v súčasnosti nevyhnutnosťou, keďže si dieťa neustále niečo vyžaduje (prebaliť, papať, utrieť, hrať sa a podobne). Pri výbere športového kočíka si overte či je dostatočne hlboký a teda nebudú z neho vypadávať veci. Uprednostnite modely športových kočíkov, kde sa dajú tieto koše vybrať a následne ľahšie čistiť. (zdroj:www.babygearessentials.com)

13. Odnímateľný poťah

Bábätká a deti bežne zašpinia svoj kočík, to znamená, že pri používaní ho bude nutné pravidelne čistiť. Preto je pri výbere športového kočíka potrebné sa uistiť, či sa dá látka / poťah z kočíka dať dole a následne čistiť alebo prať. Ak je povolené poťah prať v práčke, to uľahčí celkové čisteni.

14. Príslušenstvo

Mnoho modelov športových kočíkov umožňuje používať rôzne prídavné príslušenstvo, ktoré je kompatibilné s danou značkou, ale existujú aj univerzálne prevedenia, ktoré sú vhodné pre akékoľvek kočíky. Niektoré z nich sú bežne zarátané v cene a teda sú súčasťou kočíka, iné treba dokúpiť samostatne. Tu je pár doplnkov, ktoré pri používaní športového kočíka oceníte:

 • Dáždnik – chráni dieťa pred slnkom alebo dažďom
 • Držiak na pohár – perfektný doplnok, vďaka ktorému si budete môcť odložiť teplý alebo studený nápoj. Zabezpečí, že v prípade potreby budete mať ruky k dispozícií.
 • Tácka / podnos pre deti – slúži pre uloženie jedla alebo maškŕt počas prechádzky vonku
 • Nánožník –  je doplnok, ktorý v nepriaznivom počasí alebo v zimnom období chráni nohy dieťaťa. Niektoré modely športových kočíkov ich majú automaticky vo výbave, pri iných si ich treba dokúpiť zvlášť.
 • Pláštenka na kočík – chráni nielen dieťa, ale aj samotný kočiar pred dažďom alebo snehom
 • Sieťka proti hmyzu – ideálne najmä v letnom období, vďaka čomu sa do kočíka nedostane žiadny neželaný hmyz
 • Taška na prebaľovanie – praktická taška, do ktorej si uložíte všetky potrebné veci pre dieťa, či už na prebaľovanie alebo rôzne hračky, maškrty a iné jedlo
 • Organizér – jedná sa o malú tašku s organizovaným priestorom, kde si je možné odložiť praktické veci (ako napríklad fľašu a iné potrebné drobnosti), ktoré potrebujete mať nadosah. Uchytáva sa na rukoväť kočíka.
 • Fusak – veľmi užitočné príslušenstvo, hlavne v chladnejšom a zimnom období. Zabezpečí teplo a pohodlie pre dieťa.
 • Rukavice / rukávnik – ideálna na chladné a zimné obdobie a zabezpečia, aby mal človek, ktorý tlačí kočík ruky v teple. Dajú sa uchytiť pomocou suchého zipsu alebo cvokov na rukoväť kočíka
 • Stupienok / stúpadlo za kočík – iba niektoré modely kočíkov umožňujú pripojiť stupienok. Ten slúži na prepravu ďalšieho dieťaťa. Môže byť so sedadlom alebo iba ako samostatné stúpadlo

15. Funkcie

Pri výbere športového kočíka narazíte na viaceré funkcie, ktoré zlepšia používanie. Medzi najlepšie a najviac žiadané funkcie patria:

 • Nastaviteľná rukoväť – umožňuje nastaviť rukoväť kočíka na výšku rodiča alebo človeka, ktorý kočík tlačí. Je to veľmi užitočná funkcia, pretože človek, ktorý tlačí pred sebou kočík sa nemusí ohýbať. Okrem toho, že vplýva na jednoduchosť používania, tak zlepšuje aj manévrovanie s kočíkom.
 • Sklopenie do úplného ľahu – zväčša každý športový kočík má polohovateľnú opierku sedadla. Jednotlivé modely sa líšia v tom, či je možné sklopenie do úplného ľahu alebo len mierne sklopenie. Lepšia voľba je sklopenia do úplného ľahu, vďaka čomu sa deťom oveľa lepšie spí.
 • Odpruženie – slúži na absorpciu nárazov a rôznych vibrácií, ktoré vznikajú, keď kočiar prechádza po nerovnom povrchu. Ak je športový kočiar odpružený, je zabezpečené maximálne pohodlie dieťaťa počas jazdy .

16. Overené značky

Na trhu s detským sortimentom nie je núdza o ponuku značiek, pretože tá je pestrá a široká. Je vhodné si vybrať značku, ktorá je overená zákazníkmi, ale zároveň spoľahlivá a bezpečná. Medzi najznámejšie značky športových kočíkov patrí:

 • ABC Design
 • Britax
 • Cybex
 • Graco
 • Hauck
 • Joolz
 • Kinderkraft
 • Lionelo
 • MoMi
 • NUNA
 • Peg-Pérego
 • Thule
 • Valco Baby a ďalšie.

17. Cena, pomer ceny a kvality

Ak sa rozhodnete kúpiť si športový kočík, ako prvé by vás mala zaujímať maximálna cena, ktorú ste ochotní doňho investovať. Ceny športových kočíkov sa od seba veľmi líšia. Vplýva na ne viacero faktorov, ako napríklad značka, spracovanie, použité materiály, vlastnosti alebo dostupné funkcie. V prípade, ak nie je obstarávacia cena za športový kočík stanovená, v takom prípade je dôležité prehodnotiť všetky parametre a vlastnosti a na základe nich sa rozhodnúť. V každom prípade, je dobré si vybrať model, ktorý v sebe kombinuje vyvážený pomer ceny a kvality.

Základné modely športových kočíkov si viete zaobstarať do 100 eur. Majú malé a menej kvalitné kolieska a nízku hmotnosť, čo je jednak výhoda, ale aj nevýhoda, pretože ich konštrukcia je vyrobená z menej kvalitného plastu. Nosnosť týchto modelov je maximálne do 15 kg a smer sedadla je orientovaný iba v smere jazdy.

Najlepší pomer ceny a kvality poskytujú športové kočíky od 100 do 200 eur. Ponúkajú množstvo funkcií – dajú sa rýchlo a jednoducho zložiť pomocou jednej ruky, nájdu sa aj modely, ktoré majú sklopenie do úplného ľahu. Sú skladné a ľahko sa ovládajú. Nosnosť týchto kočiarov je do 15 kg, ale dostupné sú aj modely, ktoré zvládnu uniesť aj ťažšie deti (do 22 alebo 25 kg). V tejto cenovej kategórií nájdete kvalitné a overené značky.

Športové kočiare drahšie ako 200 eur patria medzi tie najlepšie na trhu. Samozrejmosťou je vysoká kvalita použitých materiálov, množstvo detailov a vysoká nosnosť. Nájdete tu aj špičkové modely so zaujímavým dizajnom (aj rôzne limitované edície) a množstvom nadštandardných funkcií. Modely športových kočíkov s prepracovaným dizajnom vás môžu stáť aj niekoľko stoviek eur. Tieto modely však poslúžia pre viac ako len jedno dieťa.

Často kladené otázky o športových kočíkoch

Ktorý športový kočík je lepší – trojkolesový alebo štvorkolesový?

Odpoveď nie je jednoznačná, pretože pre každého rodiča je vhodné niečo iné. Mnoho ľudí si myslí, že trojkolesové kočiare, tzv. trojkolky sú nestabilné a prevracajú sa. Je to však len o zvyku, pretože keď je iba jedno koleso umiestnené vpredu (namiesto dvoch), tak sa kočík aj inak ovláda. Ak už niekto trojkolku vyskúšal, zvyčajne potvrdí, že niektoré z nich sú oveľa viac obratnejšie ako štvorkolesové kočíky. V každom prípade, trojkolesové sú vhodnejšie pre aktívnejších rodičov. Pre bežného mestského človeka stačí aj štvorkolesový model kočíka.

Čo to znamená, že kočík spĺňa požiadavky normy EN 1888?

Keď je na kočíku označenie EN 1888, tak to znamená, že spĺňa európsku normu. Táto norma špecifikuje základné požiadavky, ktoré sú nevyhnutné pre bezpečnosť. Pri výbere dbajte, aby model kočíka vyhovoval spomínanej norme.

Ktorý kočík je pre vás ten pravý?

Neexistuje jeden model športového kočíka, ktorý by bol vhodný pre každého. Je dôležité zvážiť, čo všetko potrebujete (aké funkcie a vlastnosti), aký terén je vo vašom okolí, kde ho budete využívať a podobne. Na nákupy a do obchodných centier je vhodné vybrať si užší športový kočík s objemnejším úložným košom. Ak budete chcieť chodiť s kočíkom behať, je vhodnejšie voliť športový kočiar s tromi kolesami. Na cestovanie sa hodia ľahko zložiteľné, menšie a skladnejšie modely. Ak plánujete často chodiť do prírody alebo parku, oplatí sa vybrať si model s veľkými kolesami.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]