test smart hodiniek xiaomiSmart hodinky sú v dnešnom svete pre mnohých ľudí neoddeliteľným a spoľahlivým digitálnym spoločníkom. Ich multifunkcionalita a jednoduché ovládanie zľahčuje a urýchľuje mnohé úkony v našom každodennom zhone, aj preto nejeden človek zamenil tradičné náramkové hodinky za tie digitálne, mnohí z nich siahli práve po Xiaomi smart hodinkách.

Spárované so smartfónom, smart hodinky nám umožňujú mať všetko naplánované na mysli – pripomínajú nám plány, notifikujú nás o dianiach na internete, umožňujú nám prijať hovory, monitorovať náš tep, kvalitu spánku, výkon počas športu a mnoho iného. Ak radi počúvate hudbu a neradi vyťahujete smartfón z vrecka, pokojne na to môžete použiť vaše smart hodinky. Niektoré inteligentné hodinky vám dokonca umožňujú odosielať hlasové správy či umožňujú GPS geolokáciu pre vás či vaše deti.

Prečo však mnohí siahajú práve po smart hodinkách od Xiaomi? Poďme si spoločne vysvetliť postavenie Xiaomi na trhu smart hodiniek a prečo sú tak populárnou voľbou pre mnohých.

Náš test smart hodiniek Xiaomi vám predstavuje rebríček tých najlepších smart hodiniek. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

TOP 7 najlepšie smart hodinky Xiaomi

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi Watch 2 Pro LTE 46mm
smart hodinky Xiaomi Watch 2 Pro LTE 46mm
90 %; 4 recenzie229€
Xiaomi Watch 2 Pro 46mm
smart hodinky Xiaomi Watch 2 Pro 46mm
100 %; 3 recenzie219€
XIAOMI Watch S3
smart hodinky XIAOMI Watch S3
87 %; 14 recenzií129€
4.
Xiaomi Watch S1 Active
smart hodinky Xiaomi Watch S1 Active
88 %; 104 recenzií109€
5.
Xiaomi Redmi Watch 4
smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 4
92 %; 19 recenzií89€
6.
Xiaomi Redmi Watch 3
smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 3
91 %; 27 recenzií79€
7.
Xiaomi Redmi Watch 3 Active
smart hodinky Xiaomi Redmi Watch 3 Active
94 %; 51 recenzií49€

Ako vybrať tie najlepšie smart hodinky Xiaomi??

Xiaomi – Stelesnenie zlatého stredu vďaka inej stratégii

Narozdiel od spoločností ako Samsung či Apple, Xiaomi a mnohé iné firmy čínskeho pôvodu majú na trhu elektroniku, menovite smart hodinky, za skutočne lacný peniaz. Dôvodom je stratégia predaja veľkého množstva mobilov s nízkou maržou. Rozdiel výrobnej ceny a predajnej ceny toho istého mobilu či smart hodiniek je veľmi malý, avšak to si Xiaomi vynahradzuje výrobou a predajom veľkého množstva smartfónov po celom svete. K tomu im zároveň pomáhajú dotácie z čínskej vlády, vďaka čomu vedia poskytovať ľuďom po celom svete kvalitné a zároveň lacné produkty.

1. Pre koho sú hodinky určené?

Na trhu môžete natrafiť na Xiaomi smart hodinky navrhnuté pre všetky pohlavia, ako aj pre deti. Okrem farieb sa líšia aj inými vlastnosťami:

Pánske

Smart hodinky pre pánov sú väčšie pre väčšie zápästia a zvyknú mať neutrálnejšie farby, prípadne metalické.

Dámske

Dámske smart hodinky sú rozmerovo menšie a na výber máte okrem pastelových farieb aj hýrivejšie farby. Pravdaže, na výber budete mať viac farieb, než len z týchto dvoch skupín. Remienka zvyknú byť tenšie.

Unisex

Unisex smart hodinky sú vzhľadovo vhodné pre každé pohlavie, využívajú neutrálnejšie farby a rozmery všetkých častí hodiniek sú striedmejšie.

Dieťa

Smart hodinky môžu zvýšiť bezpečnosť dieťaťa, umožňujú totižto rodičom:

 • Sledovať aktivity a polohu dieťaťa
 • Nastaviť pre dieťa bezpečné zóny ako aj upozornenia v reálnom čase
 • Obmedzovať funkcie
 • Komunikovať s dieťaťom aj cez videohovor v prípade, že majú kameru
 • Komunikovat len so schválenými rodičom kontaktmi
 • Počítať kroky, fitnes režimy, sledovať výzvy
 • Používať iné užitočné funkcie, ktoré môžu dieťa zamestnať v prípade, že sa nudia

2. Na aký účel ich chcete používať?

Mnohé smart hodinky od Xiaomi sa vyznačujú svojou špecializáciou, zatiaľ čo iné sú na všedné používanie. Okrem športovania, Xiaomi hodinky môžete používať aj na outdoorové aktivity či dokonca plávanie, to však záleží od modelu hodiniek.

Športové hodinky

Športové hodinky poskytujú mnoho režimov, vďaka ktorým máte zaručené presné meranie vašich aktivít ako aj športového výkonu. Spárované so smartfónom, vaše hodinky vám poskytnú presné a podrobné metriky, ktoré si budete môcť na smartfóne detailne rozobrať.

Taktiež poskytujú robustnejšiu konštrukciu s ochranami voči nárazom, škrabancom, vode či prachu.

Fitness náramky

Fitness náramky sú určené na všeobecné outdoorové aktivity, sú rozmerovo menšie oproti klasickým smart hodinkám, vďaka čomu nebudú pri aktivitách výrazne zavadzať.

Nevýhodou v porovnaní so športovými hodinkami sú ich obmedzené funkcie a nepresnejšie merania.

Outdoorové hodinky

Smart hodinky pre outdoorové aktivity sa pýšia zlepšenou ochranou voči poveternostným podmienkam, otrasom a nárazom. Obvykle majú štandard IP68, čo znamená, že vydržia aj ponorenie do hĺbky 1,5 metra po dobu 30 minút a sú odolné voči prašnému prostrediu.

3. Tvar

Na trhu môžete natrafiť na Xiaomi hodinky každého tvaru. Nie všetky tvary sú si esteticky ako aj funkčne rovné, preto je vhodné dbať aj na tvar hodiniek.

Okrúhle

Evergreenové okrúhle náramkové hodinky aj v smart prevedení sú pre mnohých ľudí tou prvotnou voľbou. Hlavnou výhodou okrúhleho tvaru je práve ich estetickosť, ladia totižto s akýmkoľvek ošatením. Nevýhodou je, že okrúhly displej nie je práve najvhodnejší pre digitálne zariadenia, účelom ktorých je zobrazovanie informácií.

Hranaté

Hranatosť hodiniek nemá dopad len na estetickosť, hranatý displej má totižto väčšiu plochu, vďaka čomu môžu hodinky zobrazovať viac informácií naraz. Takéto displeje sú prirodzené pre digitálne zariadenia.

Okrem funkčnosti je tu aj estetickosť hranatých smart hodiniek. Tá môže v iných vyvolávať dojem, že ste moderný človek, ktorého zaujíma svet technológií.

Náramky

Obdĺžnikové náramkové hodinky so štíhlym telom majú oblé rohy, vďaka tomu sú v porovnaní s predošlými tvarmi ešte menej viditeľné, čo môže vyhovovať ľuďom, ktorí fandia funkčnému minimalizmu.

4. Merania

 • Tep: hodinky sú schopné merania tepu/pulzu
 • Krvný tlak: užitočné pre ľudí trpiacich srdcovo-cievnými ochoreniami a pod.
 • Saturácia krve: okysličenie krve je dôležité najmä v prípade, že beháte alebo vykonávate iné športové aktivity, ide o veľmi užitočnú funkcionalitu najmä pre astmatikov a iných ľudí trpiacich chronickými respiračnými ochoreniami
 • Telesná teplota: užitočné hlavne pre outdoor aktivity
 • Vonkajšia teplota: tak užitočné pre outdoor aktivity ako aj zistenie, či je v izbe dostatočne vykúrené

5. Iné vlastnosti

Kompatibilita so smartfónmi

Ešte pred kúpou je dôležité si všimnúť, s ktorými smartfónmi budú dané Xiaomi smart hodinky kompatibilné. Mnohé nové modely Xiaomi sú kompatibilné okrem Androidu aj s iOS od Applu.

Kapacita batérie (mAh)

Aj smart hodinky majú vlastnú kapacitu batérie, je vhodné mať také hodinky, ktoré vydržia bez nabitia aj niekoľko dní pravidelného používania, nakoľko nabíjanie hodiniek nie je tak intuitívne, ako nabíjanie smartfónu – hodinky máte stále na ruke.

Displej

 • IPS – lacnejší displej s menej kvalitnými farbami a bledšou čiernou
 • OLED – pýši sa najsýtejšou čiernou farbou a najlepším kontrastom, nemá však najsýtejšie farby
 • AMOLED – poskytuje hýrivé farby a sýtu čiernu, s dobrým kontrastom

NFC

Možnosť platiť mávnutím smart hodinkami je intuitívny spôsob, ako si zaplatiť za nákup. Je však dôležité ešte vopred zistiť, či služba, ktorú používajú vaše budúce smart hodinky, je aktívna na území SR.

Vstavaný mikrofón pre hovory, natáčania zvukových správ

Mikrofón v smart hodinkách vám umožní volať či natáčať zvukové správy bez toho, aby ste museli vyťahovať a v rukách držať váš smartfón.

FAQ – Často kladené otázky o smart hodinkách Xiaomi

Náramok alebo hodinky?

Mnohé e-shopy budú poskytovať v kategórii smart hodiniek aj smart náramky, ide preto o dobrú otázku. Smart náramky sú špecializované na fitness aktivity, nakoľko zaberajú menej priestoru a spĺňajú si svoju úlohu zbierania dát o vašom výkone. Ak vám ide len o tieto vlastnosti a neplánujete so smart hodinkami volať či vykonávať niečo komplexnejšie, smart náramok je to, po čom pravdepodobne budete chcieť siahnuť.

Môžem ich používať v slanej morskej vode?

Používanie hodiniek v slanej vode (mori, oceáne) môže spôsobiť agresívnu koróziu vnútorných častí, ktorá sa nemusí prejaviť okamžite, no s postupom času môže spôsobiť permanentné poškodenie obvodov a iných súčiastok. Ak ste si už namočili vaše smart hodinky do slanej vody, odporúča sa opláchnuť ich pitnou vodou, aby ste sa zbytkovej soli zbavili.

Môžem sa sprchovať s hodinkami?

Väčšina smart hodiniek by mala byť odolná voči dažďu a ponoreniu do hĺbky 1 metra po dobu tridsiatich minút. Teoreticky by preto nemal byť problém sprchovať sa so smart hodinkami. Pamätajte však na možné zdĺhavé reklamačné kroky, ktoré budete chcieť podniknúť v prípade, že skutočne dôjde k poškodeniu.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]