test elektrokolobeziekElektrická kolobežka, taktiež zvaná ‘elektrokolobežka‘ alebo e-kolobežka, je kolobežka s elektrickým pohonom. Vďaka elektromotoru vás elektrokolobežka dokáže viesť úplne samostatne. Sú skvelou voľbou do mesta, a to najmä vďaka ich nulovým emisiám, tichému pohonu a rýchlemu nabitiu. Nemajú problém s väčšou vzdialenosťou a v prípade vybitia ich môžete využívať ako klasickú kolobežku. Ich batérie sú vysokokapacitné a tak na jedno niekoľko hodín trvajúce nabitie budete môcť prekonať desiatky kilometrov.

Existujú elektrokolobežky s pevnými či gumovými kolesami. Pevné kolesá môžu byť problémom pre nerozvinutú mestskú infraštruktúru, kde každý výmoľ alebo kamienok môže jazdenie na elektrokolobežke znepríjemniť. Avšak využitie elektrokolobežiek nie je tak obmedzujúce. Na trhu sa pre náročnejších ľudí s vyšším rozpočtom nachádzajú aj také elektrické kolobežky, výkon a konštrukcia ktorých je navrhnutá pre zdolanie členitejších terénov či mimomestských cestičiek.

Náš test elektrických kolobežiek vám predstavuje rebríček tých najlepších elektrokolobežiek, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

TOP 7 najlepšie elektrokolobežky

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Ninebot by Segway KickScooter MAX G2 E
elektricka kolobezka Ninebot by Segway KickScooter MAX G2 E
95 %; 2 recenzie799€
Kugoo G2 PRO
elektricka kolobezka Kugoo G2 PRO
98 %; 5 recenzií779€
Kugoo KIRIN G2 MAX
elektricka kolobezka Kugoo KIRIN G2 MAX
95 %; 8 recenzií749€
4.
Xiaomi Electric Scooter Pro 4
elektricka kolobezka Xiaomi Electric Scooter Pro 4
100 %; 2 recenzie629€
5.
Sencor Scooter S70
elektricka kolobezka Sencor Scooter S70
90 %; 2 recenzie499 €
6.
Sencor Scooter Two S60
elektricka kolobezka Sencor Scooter Two S60
84 %; 24 recenzií429 €
7.
Xiaomi Mi Electric Scooter 3
elektricka kolobezka Xiaomi Mi Electric Scooter 3
95 %; 18 recenzií399 €

TOP 3 najlacnejšie elektrické kolobežky

V prípade, že sa pozeráte po tých najlacnejších modeloch elektrokolobežiek, resp. elektrických kolobežiek ste na správnom mieste. Vybrali sme pre vás 3 modely predávaných elektrokolobežiek, pričom ich cenu – do 300€/280€ môžeme zakategorizovať do kategórie – najlacnejšie elektrické kolobežky.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena od
1.Sencor Scooter One S20
elektricka kolobezka do 300e Sencor Scooter One S20
89 %; 96 recenzií289€
2.Xiaomi Mi Essential
elektricka kolobezka do 300e Xiaomi Mi Essential
83 %; 35 recenzií289€
3.Kugoo Kirin S1 PRO
elektricka kolobezka do 300e Kugoo Kirin S1 PRO
95 %; 3 recenzie289€

Na čo sa zamerať pri výbere elektrokolobežky?

1. Výkon elektromotora

Výkon elektromotora ovplyvňuje pohodlnosť jazdy ako aj maximálnu možnú rýchlosť. Výkonný elektromotor je podstatným faktorom vo výslednej cene elektrokolobežky. Jeho rozsah sa spravidla pohybuje od 200 do 500 W.

Ak plánujete využívať elektrickú kolobežku na mestské chodníky, presnejšie na to, aby ste sa dopravili do práce alebo do školy, výkon nemusí byť tak dôležitým faktorom. Výkon zohľadnite najmä vtedy, ak mesto nie je práve najrovinatejšie, ak jeho chodníky sú miestami zanedbané, ak je váha používateľa vyššia a ak chcete využívať elektrokolobežku aj na iné aktivity – či už vziať ju na túru alebo na nákupy či do školy s ruksakom na pleciach, kedy výkon sa hodí najmä z dôvodu dodatočnej záťaže. Zlatý stred výkonu (~300 W) vám úplne postačí. Vo všeobecnosti je však len dobré mať vo výkone aspoň nejakú rezervu, aby ste v prípade neočakávaných okolností neboli prekvapení, že batéria bola vyšťavená oveľa rýchlejšie, než kedykoľvek predtým.

TIP: Vzhľadom na zablokovanú rýchlosť drvivej väčšiny elektrokolobežiek na 25 km/h sa podstata výkonu postupne stráca.

+ Vysoký výkon zaručí plynulý chod elektrokolobežky aj pri vyššej záťaži či zložtejšom profile trati
+ Pri vyššom výkone a vhodných kolesách je možné kolobežku brať do členitejších terénov

– Vyšší výkon umožňuje používateľovi zaťažovať elektromotor viac, čo negatívne ovplyvňuje kapacitu a životnosť batérie
– Navyšuje cenu elektrokolobežky
– Pre menšie deti a tínedžerov môže byť príliš výkonná elektrokolobežka nebezpečným dopravným prostriedkom, najmä ak sú brzdy menej spoľahlivé, náhla akcelerácia vďaka vysokému výkonu môže spôsobiť nekontrolovanosť elektrokolobežky a viesť k nehodám

2. Maximálna rýchlosť

Maximálna rýchlosť je vzhľadom na reguláciu rýchlosti menej podstatnou vlastnosťou elektrokolobežiek a je ovplyvnená tak výkonom elektromotora, ako aj veľkosťou koliesok resp. kolies. V prípade, že radi pociťujete adrenalín z vysokej rýchlosti, respektíve chcete mať otvorenú možnosť dobehnúť stratené minúty kvôli meškaniu, maximálna rýchlosť môže byť pre Vás práve jednou z najdôležitejších vlastností elektrokolobežky.

Väčšina elektrokolobežiek má však maximálnu rýchlosť zablokovanú práve na 25 km/h, aby boli v súlade s EÚ reguláciou o elektrických dopravných prostriedkoch. Táto rýchlosť je pre kolobežku pomerne vysokou, pre deti sú však elektrické kolobežky obmedzené na výrazne nižšie hodnoty – najčastejšie 5 km/h. Maximálnu rýchlosť je však možné na určitých modeloch odblokovať.

Zákon píše: Elektrokolobežka, ktorá nie je rýchlostne obmedzená a je schopná presiahnuť rýchlosť 25 km/h je považovaná za plnohodnotný dopravný prostriedok, s ktorým prichádzajú aj všetky náležitosti – t. j. poznávacia značka, príslušné vodičské oprávnenie ako aj technické osvedčenie sa stávajú povinnými.

💡 Štúdia Virginia Tech Transportation Institute odhalila, že prechody z povrchov, ako je štrk na trávu, predstavujú pre jazdcov na elektrických kolobežkách najvyššie riziko, vďaka čomu majú takmer 60-krát vyššiu pravdepodobnosť, že havarujú alebo sa stretnú so situáciou blízkou nehode. Toto zdôrazňuje dôležitosť vyznačených ciest pre bezpečnejšie zážitky z jazdy. Prečítajte si viac o štúdii.

3. Dojazd

Dojazd je ovplyvnený typom a kapacitou batérie a vybavením, ktoré taktiež spotrebúva elektrickú energiu. Dojazd je zároveň ovplyvnený vonkajšími, premennými faktormihmotnosť používateľa a hmotnosť nákladu, a nakoniec, opotrebovanosť batérie.

Je to dôležitejšia vlastnosť pri výbere, a to najmä u ľudí s obľubou jazdiť po dlhšiu dobu alebo za prácou či školou, ktorá je od domova vzdialenejšia.

TIP: Ak rozmýšľate nad dojazdom, dobrým pravidlom je, aby minimálny dojazd elektrokolobežky sa rovnal alebo pohyboval nad 25 km.

4. Materiál rámu a celková hmotnosť elektrokolobežky

Elektrická kolobežka má byť svojou konštrukciou pevná, spoľahlivá a čo najľahšia zároveň. Vďaka nízkej váhe dokážete s elektrokolobežkou efektívnejšie manévrovať, je skladnejšia na túry či dovolenku a jednoduchšie ovládateľná v prípade vybitia batérie.

 • Elektrokolobežky s konštrukciou z tvrdeného plastu sú bežné najmä v nižšom cenovom rozsahu a poskytujú nízku váhu a dostatočnú pevnosť pri nenáročnej jazde. Môže však dôjsť k jednoduchému poškodeniu a rýchlemu opotrebeniu jednotlivých častí.
 • Hliník je ľahký a pevný materiál, využívaný v konštrukciách aj stredne drahých elektrokolobežiek. Neposkytuje však pevnosť ako oceľ.
 • Oceľ je lacným, veľmi pevným no zato ťažším Oceľová konštrukcia elektrokolobežiek je teda zárukou pevnosti, no z dôvodu vyššej hustoty ocele je výsledná váha podstatne vyššia než napr. v porovnaní s hliníkovou konštrukciou.
 • Dural je zliatina hliníka a ocele, výsledkom tohto procesu je ľahký a pevný materiál, bežne využívaný práve v konštrukcii elektrokolobežiek.

5. Nosnosť

Nosnosť poukazuje na kvalitu materiálu rámu a jeho kritických častí – kĺbov a pod. Drahšie elektrokolobežky môžu poskytovať nosnosť nad 100 kg, kdežto lacnejšie modely pod 70 – 80 kg (obvykle sa jedná o modely pre ženy, deti).

TIP: Je lepšie mať v nosnosti rezervu, než riskovať opotrebenie/poškodenie či už samotného rámu alebo kĺbov, prípadne iných dôležitých súčastí. Preto berte na vedomie, že dodatočný náklad ako aj jazdec môže váhovo kolísať. Platí však, že čím vyššia nosnosť, tým kvalitnejšia a bezpečnejšia konštrukcia.

6. Cena

Pre začiatočníkov, deti a nenáročných

Na trhu nájdete elektrické kolobežky, ktoré cenovo presahujú 100 €, no neprevyšujú 300 €. Napriek svojej cene dokážu adekvátne a spoľahlivo poslúžiť. V nižšej časti tejto cenovej kategórii hľadajte skôr elektrickú kolobežku pre vaše dieťa, než pre dospelého jedinca s vyššou hmotnosťou. Dôvodom je nižší výkon elektromotora, nižšia kapacita resp. primitívnejšia batéria, či nižšia nosnosť z dôvodu využitia menej náročných materiálov. Okrem kvality konštrukcie je kapacita batérie ako aj výkon elektromotora pre vaše dieťa pomerne irelevantná. Vo vyššej časti tohto cenového rozsahu sa nachádzajú decentné elektrokolobežky pre dámy či ľahších pánov so základnejším vybavením.

+ Spĺňa požiadavky nenáročných
+ Nižšia váha
+ Vhodné na rovinaté terény, do mesta

– Nižšia životnosť batérie – súčasťou je obvykle práve olovená batéria
– Nižšia nosnosť a kvalita konštrukcie
– Rýchlejšia opotrebovanosť
– Jazda nemusí byť plynulá pri problematickejších cestách

Zlatý stred

Ak nechcete minúť stovky eur, no taktiež nemáte dobrý pocit z nákupu lacnejších variant, elektrické kolobežky s cenou nad 300 € a pod 500 € vám splnia vaše nároky. Jedná sa o elektrické kolobežky, ktoré sú skonštruované na pohodlnú jazdu, dlhodobú výdrž, vyššiu nosnosťspoľahlivosť. Medzi ďalšie plusy patrí vyšší výkon elektromotora, pridané možnosti prispôsobenia jazdcovi a príjemné rozhranie s možnosťou spárovať elektrickú kolobežku s vašim mobilným zariadením (iOS, Android…). Hoci sa nejedná o vrchol kvality a vymožeností, môžete tu nájsť aj špecializované kolobežky vhodné na členitejšie terény, ktoré ho zvládnu tak po výkonovej, ako aj konštrukčnej stránke.

+ Vysoký výkon a vyššia kapacita batérie
+ Vodeodolnosť
+ Kvalitná konštrukcia, vyššia nosnosť
+ Pevnejšie kolesá s väčším priemerom
+ Určité modely sú vhodné aj na túry mimo mesta
+ Možnosť spárovania s mobilným zariadením
+ Skvelé pre cesty do práce či školy

– Sofistikovanejšie modely sa môžu jednoducho vyšplhať aj nad 500 €

Pre náročnejších

Kvalitnejšie a trvácnejšie elektrické kolobežky nie sú najlacnejším špásom a ich cena sa môže vyšplhať nad 500 €. V tejto cenovej kategórii očakávajte veľmi kvalitnú konštrukciunižšou váhou vysokou pevnosťou, vysokokapacitnú lítiovú batériu, vysokovýkonný elektromotor, vyšší štandard vodeodolnosti, kvalitnú elektromagneticú brzdu a druhotné doplnkové systémami, ako aj intuitívne ovládanie.

+ O triedu vyššie elektrokolobežky v takmer všetkom
+ Skvelé brzdné a jazdné vlastnosti

– Veľmi vysoká cena

7. Do mesta alebo na výlety

Elektrické kolobežky sú primárne určené na presun v mestskej infraštruktúre. Existujú však kolobežky, vlastnosti ktorých vám umožnia presun aj na nemestských cestičkách.

Do mesta

Elektrické kolobežky do mesta sú tým najzvyčajnejším druhom. Priemer kolies je menší, kolesá môžu byť tvrdé a nie nafukovacie (hoci to nie je pravidlom), sú konštrukčne jednoduchšie, skladnejšie a ľahšie, vďaka čomu je ich manévrovateľnosť jednoduchá.

Na túry mimo mesta

Modely určené aj na výlety mimo mesta by mali mať nafukovacie kolesá väčšieho priemeru vysokovýkonným elektromotorom. Nafukovacie kolesá svojou mäkkosťou absorbujú otrasyspríjemňujú jazdu, sú teda vhodné aj do mesta s menej rozvinutou infraštruktúrou. Vyšší výkon a taktiež batéria s vyššou kapacitou je jednoznačne potrebná, nakoľko nerovný terén si bude vyžadovať silu elektromotora a bude týmpádom zaťažovať batériu mnohonásobne viac. Jednoznačne zvážte aj odolnosť konštrukcieprípadne aj celkovú váhu, kde čím ľahšia je elektrická kolobežka, tým lepšie sa bude s ňou po nerovnom teréne jazdiť a tým menej bude zaťažená batéria.

8. Batéria

Kapacita batérie

Kapacita batérie je najdôležitejším činiteľom vplývajúcim na dojazd elektrokolobežky a meria sa v ampérhodinách (Ah). Toto číslo a teda výdrž batérie sa postupom času kvôli neustálemu vybíjaniu a nabíjaniu znižuje, články batérie sa totižto týmto procesom opotrebúvajú.

TIP: Zvážte kapacitu batérie ako jednu z najdôležitejších vlastností elektrickej kolobežky, po vybití batérie je elektrokolobežka vzhľadom na jej vyššiu váhu ťažšia na kontrolovanie, a tak po práci či škole môžete dôjsť domov unavenejší.

Rýchlosť nabitia

Ak nechcete čakať šesť hodín, kým sa batéria nabije doplna, zvážte aj rýchlosť/dobu nabíjania. Tie najrýchlejšie sa môžu nabiť doplna za 2 hodiny. Pre ľudí, ktorí vstávajú skoro ráno, môže takéto rýchle nabitie ladiť s ich harmonogramom a po dvoch hodinách môžu ísť s dostatočne nabitou elektrokolobežkou do práce či školy.

Batéria elektrických kolobežiek má vysokú kapacitu a preto bude nabíjanie dlhším procesom, než ste pri elektronických veciach zvyknutý. Najčastejšie sa teda jedná o rozsah 2 až 6 hodín do plného nabitia.

Druh batérie

Lítiové batérie sú sofistikovanejšie a technológia, na ktorej sú založené, im poskytuje rad výhod oproti oloveným. V prvom rade je ich životnosť výrazne vyššia než je to v prípade olovených, nepridávajú na váhe elektrokolobežke tak výrazne a vďaka efektívnosti využitej technológii je tu možnosť využiť menšie množstvo kilowatthodín kapacity batérie na jedno nabitie. Nevyžadujú si pravidelnú údržbu ani vetranie a sú vo všeobecnosti bezpečnejšie, než v prípade olovených.

Olovené batérie sú ťažšie s nižšou, častokrát aj 4-násobne nižšou životnosťou v porovnaní s lítiovými. Sú však cenovo dostupnejšie a úplne postačujú na menej náročné a menej časté používanie elektrokolobežky. Na jedno nabitie dokážu obvykle zdolať 10 až 18 km.

V prípade, že myslite na prírodu: Ak ste človekom, ktorý si potrpí na čo najnižšej záťaži prírody, je nutné poznamenať, že lítiové batérie sa takmer vôbec nerecyklujú. Olovené batérie sú naopak jednoduchšie recyklovateľné, výsledkom čoho je v niektorých krajinách až 99% recyklovanie tohto druhu batérie. Olovo je však ťažký kov a nielen pri jeho ťažbe, no aj pri jeho recyklácii môže dôjsť ku kontaminácii prostredia a ľudí.

Umiestnenie batérie

Umiestnenie batérie ovplyvňuje manévrovateľnosť elektrokolobežky. Práve batéria nachádzajúca sa vpredu je najvhodnejšia pre jednoduchšie manévrovanie.

POZOR: teplota je jedným z najhorších nepriateľov batérie a privysoká či prinízka teplota môže negatívne ovplyvniť dojazd elektrokolobežky či dokonca ju v extrémnych prípadoch poškodiť, najvhodnejší teplotný rozsah pre batérie vo všeobecnosti je od 10 do 25 °C, nezáležiac od druhu batérie, hoci lítiová je tolerantnejšia najmä voči nižším teplotám a vyšším teplotám v lete.

9. Kolieska (veľkosť, materiál a druh)

Je podstatné nepodceňovať kolieska elektrických kolobežiek, nakoľko majú priamy dopad na ovládateľnosťpríjemnosť jazdy na rôznych povrchoch.

Nafukovacie alebo pevné

Výhoda nafukovacích kolies je v ich absorpcii nárazov, vďaka čomu sú tým správnym výberom na cestičky mimo chodníkov či na zanedbané chodníky a cesty. Nie sú však imúnne voči defektom, v prípade defektu musíte postupovať rovnako, ako by ste postupovali pri bicykli. Kolesá tohto typu sú väčšie a širšie, ovládanie elektrokolobežky v zaľudnenom meste sa tak stáva obťažnejším a riskantným, čo môže ešte zhoršiť vysoká rýchlosť. Pri volení elektrokolobežky s takýmto druhom kolies je potrebné zvážiť aj vlastnosti dezénu – čím hlbší, tým horšia akcelerácia, no za to lepšie jazdné vlastnosti v daždivom počasí.

Pevné kolieska naopak vďaka ich menšiemu priemeru a úzkosti robia z elektrokolobežky manévrovateľnejší prostriedok, skvelý na mestskú infraštruktúru. Problémom môžu byť prípadné otrasy na ceste spôsobené kamienkami, výmoľmi, nekvalitným asfaltom a pod. Kolieska sú trvácnejšie a celkovo odolnejšie oproti nafukovacím.

Priemer

Veľkosť kolies ovplyvňuje maximálnu rýchlosť, manévrovateľnosť a schopnosť prekonať väčšie prekážky ako napr. kameň. Aj skúsený jazdec môže mať problém jazdiť na elektrokolobežke s veľkými kolesami, kedy je manévrovateľnosť obťažnejšia. Preto je najlepšie, v prípade že ste nováčikom, siahnuť po elektrokolobežke s menšími kolieskami.

10. Vodeodolnosť a ochrana voči prachu

Elektrokolobežka má elektrický pohon a zvykne mať aj displej, tieto časti môžu byť vystavené dažďu či mlákam a v prípade nedostatočnej ochrany ich môže trvale poškodiť skrat.

IP54: Vodeodolnosť štandardu IP54 poskytuje ochranu súčiastok citlivých na vodu na úrovni striekajúcej vody z každého smeru.

IP55: Poskytuje ochranu voči tryskajúcej vode.

IP56: Ochrana voči intenzívne tryskajúcej vode.

11. Brzdy

Elektrické kolobežky majú vo všeobecnosti brzdy troch druhov.

 1. Mechanická brzda

Typická mechanická brzda na zadnom kolese pri našliapnutí zatlačí o koleso, okamžite a veľmi účinne zastavujúc resp. spomaľujúc elektrokolobežku. Nachádza sa na značnej časti modeloch akejkoľvek cenovej skupiny. Účinnosť tohto druhu brzdy sa znižuje počas daždivého počasia.

 1. Kotúčová brzda

Kotúčová brzda využíva rovnaký mechanizmus aký je na bicykli. Spúšťací mechanizmus sa nachádza na riadidlách a obvykle má každé koleso samostatnú brzdu.

 1. Elektromagnetická kotúčová brzda

Považovaná za najbezpečnejšiu brzdu, využíva fyzikálny jav magnetizmu, ktorý je znásobený elektrickou energiou. Systém elektromagnetickej brzdy je obvykle implementovaný skôr na drahších, high-end modeloch.

12. Skladateľnosť

Skladateľnosť berte do úvahy najmä v prípade, že plánujete využívať elektrokolobežky na túry, chaty či na dovolenku. Zároveň ju zvážte v prípade, že žijete na vyššom poschodí v bytovke bez výťahu.

Faktory ovplyvňujúce skladateľnosť sú váha a rozmery elektrokolobežky. Nie všetky elektrokolobežky sú skladateľné.

13. Spárovanie s mobilným zariadením

Elektrokolobežka môže poskytovať možnosť spárovania so smartfónom, vďaka čomu získate metrické údaještatistiky priamo z elektrokolobežky, tie sa ukladajú do pamäte a teda môžete k ním neskôr pristúpiť. Nejedná sa o veľmi dôležitú funkciu, no jednoznačne sa vám zíde, ak si plánujete merať vašu (ne)aktivitu a na základe nej prispôsobiť svoje fitness plány či načasovať si rozvrh dňa na základe trvania cesty z bodu A do bodu B.

14. Rekuperácia batérie

Rekuperácia batérie je funkcia, ktorá presmeruje nadbytočnú vygenerovanú energiu počas brzdenia späť do batérie. Užitočná funkcia pri dlhších trasách s častým brzdením, kedy sa táto energia naakumuluje a môže skrátiť prípadný čas nabíjania alebo spomaliť vybitie batérie. Túto funkciu nájdete skôr v strednej až vyššej cenovej kategórii.

15. Tempomat

Tempomat umožňuje jazdcovi nastaviť rýchlosť, ktorou má elektrokolobežka neustále ísť. Vhodné najmä pri dlhších, pokojných cestách. Nastavuje sa obvykle cez tlačidlo.

Iné vlastnosti a funkcie na zváženie

 • Gyroskop – kolobežku sa aktívne snaží vyrovnať gyroskop, vhodné pre ľudí s problémom udržať balans
 • Spôsob zrýchľovania a spomaľovania – modely elektrokolobežiek majú rôzne spôsoby pridávania alebo uberania plynu, niektoré ich majú ako na motorkách, kedy sa otáča riadidlo rukou, alebo majú páčku ovládanú palcom
 • Protišmyková nášľapná doska – pomerne dôležitou vlastnosťou je protišmyková úprava povrchu, na ktorom bude jazdec stáť, v prípade kúpy elektrokolobežky pre dieťa by to malo byť prioritou
 • Nastaviteľnosť výšky riadidiel – skvelé v prípade, že ju budú využívať aj iné osoby rôznej výšky alebo tínedžer, ktorý je v období puberty a rýchlo rastie

Často kladené otázky o elektrokolobežkách (FAQ)

Je možné jazdiť na elektrickej kolobežke aj po vybití batérie?

Áno, takáto manuálna jazda je možná. Pohodlnosť takejto jazdy však závisí od celkovej váhy elektrokolobežky a jednoduchosti manévrovania s ňou. Jedná sa však spravidla o „najhorší možný scenár“, nakoľko elektrokolobežka by mala byť vždy nabitá, aby poslúžila jazdcovi svojou samostatnou jazdou. Jednoznačne je však takáto jazda možná a každý výrobca s ňou ráta, preto svoje modely prispôsobí aj manuálnemu spôsobu jazdy. Ak teda máte radi aj takýto druh jazdy, pri kúpe zvážte hmotnosť a vlastnosti kolies.

Ako sa starať o elektrokolobežku?

V prvom rade je potrebné batériu zbytočne nezaťažovať a nevyšťavte ju do úplného konca. Ak je úplne vybitá, v žiadnom prípade nepokúšajte sa elektrokolobežku neustále zapínať, môže dôjsť aj k trvalému poškodeniu batérie. Batériu v prípade pravidelnej záťaže aj pravidelne nabíjajte. V druhom rade dbajte na kolesá – gumové nafukovacie kolesá udržiavajte v nominálnom tlaku a pozerajte na opotrebovanosť dezénu, v prípade pevných kolies je dobré ich udržiavať v čistote, prípadne ich aj nabrúste. V treťom rade pravidelne pozerajte na napnutosť reťaze a prípadne ju namažte, uvoľnenejšia či nedostatočne namazaná reťaz môže negatívne ovplyvniť dojazd elektrokolobežky.

Sú špecializované kolobežky na túry vhodné aj do mestskej infraštruktúry?

Jazdné vlastnosti síce nebudú rovnaké, ako je to v prípade mestských elektrokolobežiek, no sú jednoznačne schopné jazdy aj na chodníkoch. Ovládateľnosť a manévrovateľnosť nemusí byť kvalitatívne rovnaká, no vďaka zvýšenému výkonu môže byť jazda menej problémová pri stúpaní a vďaka nafukovacím kolesám budete môcť jazdiť aj na zanedbaných chodníkoch či cestičkách.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 8 Priemerne: 4.9]