najlepsie elektrokolobezky xiaomiElektrické kolobežky (elektrokolobežky) sa v súčasnosti tešia veľkej popularite. Vďaka nim sa spôsob prepravy stal oveľa vzrušujúcejším a zábavnejším. Navyše sú mimoriadne ekologické. V tomto článku sa dozviete, čo sú elektrokolobežky a ako fungujú. Okrem toho sa dozviete, podľa čoho sa rozhodovať pri kúpe elektrokolobežiek značky Xiaomi.

Elektrokolobežky sú podobné klasickým kolobežkám, rozdielom však je, že sú poháňané elektrickým motorom. Slúžia na presun človeka z jedného miesta na druhé. Primárne sa na nich jazdí v stoji, no niektoré modely umožňujú jazdu v sede, kedy je na elektrokolobežke dodatočne namontované sedadlo.

Elektrokolobežka funguje tak, že stačí stlačiť tlačidlo na to určené. Vtedy sa vyšle signál do batérie, ktorá poháňa motor a ten následne zabezpečí pohyb kolies. Žiadna elektrokolobežka nemá spiatočku, pohybuje sa iba jedným smerom, a to dopredu. Pre zastavenie jazdy je k dispozícií minimálne jedna alebo viac bŕzd, ktoré slúžia na spomalenie alebo celkové zastavenie.

Náš test elektrokolobežiek Xiaomi vám predstavuje rebríček tých najlepších elektrických kolobežiek Xiaomi, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP najlepšie elektrické kolobežky Xiaomi

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
elektrokolobezka Xiaomi Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
499€
2.Xiaomi Mi Electric Scooter 3
elektrokolobezka Xiaomi Xiaomi Mi Electric Scooter 3
429€
3.Xiaomi Mi Electric Scooter 1S
elektrokolobezka Xiaomi Xiaomi Mi Electric Scooter 1S
379€
4.Xiaomi Mi Essential
elektrokolobezka Xiaomi Xiaomi Mi Essential
299€

Ako vybrať najlepšiu elektrokolobežku Xiaomi

Parametre, ktoré si treba pri výbere elektrokolobežky Xiaomi všímať

Elektrokolobežky od značky Xiaomi sú na našom trhu dostupné vo viacerých modeloch. Líšia sa od seba svojimi parametrami, funkciami a cenou. Vyznať sa a vybrať si medzi nimi jeden model môže byť náročné, hlavne vtedy, ak nie ste odborník na elektrokolobežky. Aby sme vám tento výber uľahčili, pripravili sme si pre vás analýzu hlavných parametrov, ktoré by ste si pri kúpe mali všímať. Predtým ako si zakúpite svoju elektrokolobežku Xiaomi, zamerajte sa hlavne na nasledujúce parametre a vlastnosti:

1. Výkon elektrokolobežiek Xiaomi

Aby elektrokolobežka fungovala, musí ju niečo poháňať. Každá elektrokolobežka je vybavená motorom, ktorý poháňa batéria. Výkon motora elektrokolobežiek sa udáva vo wattoch. Elektrokolobežky Xiaomi ponúkajú celkom slušný výkon, ktorý sa pohybuje od 250 do 300 W.

Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší výkon motora má elektrokolobežka, tak tým je možné dosiahnuť vyššiu rýchlosť pri jazde. Okrem toho, ak má elektrokolobežka vyšší výkon, dokáže lepšie zvládať jazdu na komplikovanejšom teréne (napríklad jazda do kopca).

Pri výkone treba brať do úvahy aj hmotnosť jazdca, ktorý bude stáť na elektrokolobežke. Čím je človek ťažší, tým je vhodnejší vyšší výkon motora.

TIP: V prípade, že hľadáte elektrické kolobežky rôznych značiek, odporúčame vám náš článok -> najlepšie elektrické kolobežky

2. Nosnosť elektrokolobežiek Xiaomi

Nosnosť elektrokolobežiek predstavuje maximálne zaťaženie alebo maximálnu hmotnosť jazdca, ktoré je toto elektrické zariadenie schopné uniesť. Z bezpečnostných dôvodov by sa tento limit nemal prekračovať. Nosnosť elektrokolobežiek Xiaomi sa pohybuje od 100 do 115 kilogramov.

Hmotnosť jazdca ovplyvňuje zrýchlenie a rovnako aj dojazd elektrokolobežky. To znamená, že ak si vyberiete model, kde bude odporúčaná nosnosť napríklad 110 kilogramov a vaša váha bude rovnaká, v takom prípade bude elektrokolobežka pomalšia a bude mať menší dojazd, ako v prípade, ak by mal jazdec napríklad 90 kilogramov.

elektrokolobezka xiaomi skladacia skladovatelna

Okrem toho, je nutné si uvedomiť, čo všetko by mohlo zvýšiť vašu hmotnosť. Napríklad ak budete na elektrokolobežke jazdiť s ťažkým batohom, treba brať do úvahy aj jeho hmotnosť.

3. Maximálna rýchlosť elektrokolobežiek Xiaomi

Každá elektrokolobežka má určenú maximálnu rýchlosť, ktorú udáva výrobca. Tento parameter sa udáva v kilometroch za hodinu. Elektrokolobežky Xiaomi ponúkajú maximálnu rýchlosť od 20 do 25 km/h.

Rýchlosť vplýva aj na dojazd elektrokolobežky. Tu platí jednoduché pravidlo – čím rýchlejšie bude jazdec na elektrokolobežke jazdiť, tým bude dojazd kratší.

4. Hmotnosť elektrokolobežiek Xiaomi

Hmotnosť je veľmi dôležitým faktorom pri výbere elektrokolobežky. Ani nie tak pri používaní, ale hlavne pri jej prenášaní. Každú elektrokolobežku je potrebné pri preprave dvíhať či už do kufra automobilu alebo v horšom prípade ju bude potrebné vynášať po schodoch. Preto je dôležité pri výbere elektrokolobežky myslieť na to, ako ju budete prenášať a či nebude pre vás príliš ťažká.

Elektrokolobežky Xiaomi vážia zhruba od 11 do 15 kilogramov. Takúto váhu niesť v jednej či dvoch rukách dá každému celkom zabrať a to bez ohľadu na pohlavie alebo vek používateľa.

Ak budete elektrokolobežku využívať iba rekreačne, v takom prípade hmotnosť nie je dôležitým faktorom. V opačnom prípade, teda ak ju plánujete využívať takmer každý deň (napríklad ako dopravný prostriedok či presúvadlo do práce), vtedy je hmotnosť elektrokolobežky dôležitá.

5. Dojazd elektrokolobežiek Xiaomi

Dojazd predstavuje maximálne možnú vzdialenosť, ktorú dokáže elektrokolobežka prejsť na jedno nabitie. Čím dlhšiu vzdialenosť budete chcieť prejsť, tým bude potrebný dlhší dojazd. Na dojazd elektrokolobežky vplýva viacero faktorov. Napríklad rýchlosť, náročnosť terénu alebo hmotnosť jazdca.

Dojazd elektrokolobežiek Xiaomi sa pohybuje od 20 do 45 kilometrov. V prípade, ak by vás náhodou prekvapilo vybitie batérie, môžete elektrokolobežku použiť ako bežnú kolobežku a odrážať sa za pomoci jednej nohy.

6. Kapacita batérie elektrokolobežiek Xiaomi

Kapacita batérie na elektrokolobežkách Xiaomi sa pohybuje zhruba od 5 200 mAh až do 12 800 mAh.

Každá batéria na elektrokolobežke sa musí pravidelne dobíjať. Pri manipulácií s ňou a rovnako aj pri samotnom nabíjaní treba dodržiavať určité pravidlá. V opačnom prípade sa môže stať, že vám batéria nevydrží a v horšom prípade ju môžete poškodiť. Nasledujúce tipy vám pomôžu udržať výdrž batérie čo najdlhšie, a tým pádom životnosť elektrokolobežky bude dlhšia:

 • Batériu dobíjajte vždy, keď je to možné – nečakajte, kým sa batéria celkom vybije. Batériu na elektrokolobežke nabíjajte vždy, keď je to možné, ideálne po každej jazde.
 • Pred odpojením nabíjačky vypnite zdroj napájania – predtým, ako budete chcieť odpojiť elektrokolobežku od nabíjania, uistite sa, že je nabíjačka vypnutá z elektrickej siete. V opačnom prípade vám takáto chyba môže narušiť výkon batérie.
 • Vždy používajte nabíjačku, ktorá bola dodaná k elektrokolobežke – pri nabíjaní elektrokolobežky treba používať nabíjačku na to určenú, inak sa môže stať, že batéria na nej bude znehodnotená alebo poškodená. V takomto prípade je viac ako pravdepodobné, že prídete aj o záruku od výrobcu.

7. Kolieska na elektrokolobežke Xiaomi

Pri výbere elektrokolobežky dbajte aj na kvalitu koliesok. Treba si overiť dva dôležité parametre. Sú nimi veľkosť koliesok a materiál, z ktorého sú vyrobené.

Pri veľkosti platí zásada, že čím väčšie kolieska, tak tým bude elektrokolobežka jazdiť rýchlejšie. Na druhej strane, veľké kolieska vplývajú na ovládanie – elektrokolobežka sa môže o čosi ťažšie ovládať. Väčšina modelov elektrokolobežiek Xiaomi má 8,5“ kolieska.

Materiál, z ktorého sú kolieska vyrobené vplýva na pohodlie pri jazde a taktiež aj na rýchlosť. Existujú dva druhy koliesok:

 • Pevné kolieska – sú vyrobené z polyuretánu. Ich výhodou je, že sa nemusia dofukovať a nedostanete na elektrokolobežke defekt. Nevýhodou je, že po prejdení kamienka či prechádzaní po nerovnom povrchu to patrične pocítite. Ak kolieska opotrebujete alebo zoderiete, budete ich musieť celé vymeniť.
 • Gumové kolieska – tento typ koliesok treba pravidelne dofukovať a môže sa stať, že na nich dostanete defekt. Čo sa však týka jazdenia, to je oveľa pohodlnejšie, keďže pri jazde po hrboľatom povrchu to takmer vôbec nebudete cítiť. V prípade, že gumové kolieska opotrebujete, nemusíte ich celé vymieňať, ale iba ich plášť.

8. Brzdy na elektrokolobežke

Kvalitné brzdy alebo brzdový systém je dôležitý pre udržanie kontroly nad elektrokolobežkou a sú nevyhnutné pre celkovú bezpečnosť pri jazdení. Na elektrokolobežke môžu byť brzdy mechanické (používajú sa na bicykloch) alebo elektromagnetické.

Elektrokolobežky Xiaomi si dajú obzvlášť záležať na bezpečnosti. Všetky modely majú k dispozícií dve brzdy. Predné koleso je vybavené kvalitným antiblokovacím brzdným systémom E-ABS a zadné koleso využíva kotúčovú brzdu.

9. Ovládanie a rýchlostné režimy

Elektrokolobežky značky Xiaomi majú jednoduché a intuitívne ovládanie. Pomocou jedného tlačidla môžete elektrokolobežku zapnúť alebo vypnúť, prepnúť režim rýchlosti či ovládať osvetlenie.

Medzi riadidlami je k dispozícií multifunkčný displej, ktorý slúži na zobrazenie informácií a údajov, ako napríklad rýchlosť či výkon.

Každá elektrokolebežka od značky Xiaomi má k dispozícií tri rýchlostné režimy. Vybrať si môžete:

 • Režim chodec (s obmedzenou rýchlosťou do 5 km/h)
 • Štandardný režim (maximálna rýchlosť 20 km/h)
 • Športový režim (maximálna rýchlosť 25 km/h)

elektrokolobezka xiaomi aplikacia mi

10. Praktická aplikácia MI Home

Elektrokolobežky značky Xiaomi môžete pomocou rozhrania Bluetooth prepojiť s mobilnou aplikáciou Mi Home. Vďaka nej môžete zo svojho smartfónu upravovať nastavenia, zobrazovať údaje o jazde, zamknúť alebo odomknúť elektrokolobežku, sledovať detailné štatistiky či dokonca aktualizovať firmware.

11. Cena elektrokolobežiek xiaomi

Elektrokolobežky značky Xiaomi patria k veľmi obľúbeným a najviac vyhľadávaným. Majú inovatívny a elegantný dizajn, samozrejmosťou je kvalitná konštrukcia. Dostupné modely sú určené pre jazdenie po meste. V závislosti od konkrétneho modelu a dostupných parametrov či funkcií sa ich cena pohybuje zhruba od 245 eur až do 500 eur.

Značka xiaomi a dostupné modely

Xiaomi Corporation je čínska nadnárodná spoločnosť, ktorá navrhuje, vyvíja a predáva inteligentné smartfóny a spotrebnú elektroniku (inteligentné hodinky, vysávač alebo bezdrôtové slúchadlá). Spoločnosť dbá najmä na kvalitu produktov, ktoré sú predávané za skutočne férové a najmä dostupné ceny. Vďaka tomu si každý človek môže užiť alebo zjednodušiť svoj život za pomoci inovatívnej technológie.

Okrem toho, spoločnosť Xiaomi vyrába niekoľko modelov kvalitných elektrokolobežiek. Sú určené na jazdu do mesta. Na našom trhu si môžete vybrať z nasledujúcich modelov:

 • Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
 • Xiaomi Mi Scooter PRO 2 Mercedes F1
 • Xiaomi Mi Essential
 • Xiaomi Mi 3
 • Xiaomi Mi Electric 1S
 • Xiaomi Mi Electric Scooter
 • Xiaomi Electric Scooter 3

Často kladené otázky o elektrokolobežkách xiaomi

Od koľkých rokov je možné jazdiť na elektrokolobežke?

Každý výrobca väčšinou uvedie, od koľkých rokov je daný model elektrokolobežky vhodný. Platí jednoduché pravidlo – čím vyšší výkon, tým vyšší odporúčaný vek jazdca.

Je potrebné mať na elektrokolobežke nejaké povinné príslušenstvo?

Zo zákona je povinné, aby každá jedna elektrokolobežka bola dostatočne osvetlená. To znamená, že musí mať vpredu i vzadu funkčné osvetlenie. V prípade, ak ho nejaký model elektrokolobežky nemá, osvetlenie treba dokúpiť samostatne.

Je potrebná pri jazde na elektrokolobežke prilba?

Elektrokolobežka môže dosahovať celkom vysokú rýchlosť a preto je dôležité dbať pri jazde na bezpečnosť. Každý jazdec do 18 rokov je povinný nosiť na hlave prilbu. Ak máte viac rokov, síce to nie je povinné, nie je na škodu si zaobstarať kvalitnú prilbu, ktorá počas jazdy bude chrániť vašu hlavu.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 3 Priemerne: 5]