Test TOP 7 Caterpillar (CAT) mobilných telefónov – 2022

test caterpillar mobilovNa svet moderných technológií sme si zvykli a zaraďujeme ich do svojich činností počas každého dňa. Podmienky niektorých zamestnaní a našich voľnočasových aktivít však nie sú zrovna pre používanie techniky najvhodnejšie. V prípade, že pracujete v naozaj nepriaznivých podmienkach, ktoré zahŕňajú tečúcu vodu alebo prašné prostredie, pravdepodobne bude pre Vás najvhodnejšou voľbou Caterpillar mobilný telefón. Telefón vyniká zvýšenou odolnosťou a množstvom zaujímavých funkcií, ktoré ocení nejedno povolanie.

Caterpillar telefónmi sa stretávame pod označením CAT a máme ich zafixované ako robustné mobilné telefóny. Ich konštrukcia je obrovskou výhodou najmä vo sférach, kde hrozí častý pád na tvrdý podklad. CAT telefóny sú vytvárané značkou Bullit Group pod licenciou Caterpillar Inc. Prvý telefón CAT bol predstavený v roku 2013 a dnes pod týmto označením nájdeme klasické tlačidlové telefóny i smart telefóny, ktoré využívajú operačný systém Android. Poďme si však na ne posvietiť lepšie!

Náš test Caterpillar telefónov vám predstavuje rebríček tých najlepších CAT telefónov, ktoré nájdete na trhu. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepšie Caterpillar (CAT) telefóny

 Názov modeluHodnoteniePribližná cena 
1.Caterpillar CAT S61 Dual SIM
caterpillar telefon Caterpillar CAT S61 Dual SIM
529€
2.Caterpillar S62 PRO
caterpillar telefon Caterpillar S62 PRO
559€
3.Caterpillar Cat S52 Dual SIM
cat telefon Caterpillar Cat S52 Dual SIM
329€
4.Caterpillar S42
cat telefon Caterpillar S42
279€
5.Caterpillar B35
caterpillar telefon Caterpillar B35
99€
6.Caterpillar Cat B30
caterpillar telefon Caterpillar Cat B30
69€
7.Caterpillar Cat B26
caterpillar telefon Caterpillar Cat B26
59€

Ako vybrať ten najlepší Caterpillar telefón?

V prvom rade je potrebné ujasniť si, či hľadáte telefón tlačidlový alebo siahnete radšej po inteligentnom modely – smart telefóne. Výhodou tlačidlových je dobrá cenová dostupnosť a jednoduché ovládanie. Sú vhodné ako prvé Caterpillar telefóny, po ktorých siahnete, ak ešte s týmto typom nemáte žiadne skúsenosti. Na druhej strane však i voľbou smart telefónu CAT získate odolný smartfón, na ktorom budete môcť využívať všetky dostupné aplikácie vďaka tomu, že beží na systéme Android.

A. Tlačidlové telefóny CAT

Pri CAT telefónoch majú možnosť vybrať si i fanúšikovia nestarnúcej klasiky v podobe tlačidlových telefónov. Na trhu sú momentálne dostupné tri modely tlačidlových telefónov CAT:

 • CAT B26
 • CAT B35
 • CAT B30

1. Zvládnu extrémne podmienky

Telefóny značky CAT sú navrhnuté do extrémnych podmienok, a to platí i o tlačidlových modeloch. Pri typoch CAT B26 a CAT B35 sa stretávame s odolnosťou voči vode podľa štandardov IP68 a MIL SPEC 810G. Oba telefóny môžu byť potopené až do hĺbky 1,2 metra a vydržia tu 35 minút. Špecifikácia MIL SPEC 810G je vhodná pre ľudí, ktorí sa často plavia na mori alebo sa nachádzajú v extrémne slanom prostredí. Telefóny vydržia i túto záťaž.

Niektoré Caterpillar mobily vydržia pád z výšky približne 1,8 metra bez toho, aby v nich došlo k poškodeniu vnútorných alebo vonkajších komponentov. Model CAT B26 vydrží aj nízke teploty až do hodnoty -55°C a extrémne výkyvy teplôt od -25°C do -55°C po dobu až 4 hodín, čo z neho robí ideálny model pre tých, ktorí vo svojej práci prichádzajú do styku s mrazivým prostredím. Napríklad laboratóriá často využívajú na uchovávanie vzoriek mrazničky s veľmi nízkou teplotou.

Model CAT B30  je vhodný ako prvý model, ktorý z tejto rady vyskúšate. Nie je taký odolný ako predchádzajúce dva modely, čo sa odrazí i na jeho zníženej sume. Stále vyniká odolnosťou pri páde z výšky 1,8 metra, čo je rovnako ako pri predchádzajúcich modeloch potvrdené Drop Testom. V tomto prípade sa stretávame s odolnosťou voči vode na úrovni IP67, čo znamená, že môže byť ponorená do 1 metra, presný čas však výrobca uvádza vo svojom popise produktu. Je odolný voči prachu, čo predstavuje výhodu v prašnom prostredí stavby, ale ocenia ho i poľnohospodári, ktorí sa pri žni obilia tiež stretávajú s extrémne prašným prostredím.

2. Displej a jeho rozlíšenie

Pri tlačidlových telefónoch sme sa naučili neočakávať zázraky a telefóny CAT prichádzajú v prípade modeloch CAT B26 a CAT B35 s veľkosťou displeja 2,4‘‘a v prípade modelu CAT B30 s veľkosťou 2,0‘‘. Rozlíšenie displejov telefónov:

 • CAT B26 – 320 x 240 bodov
 • CAT B35 – 320 x 240 bodov
 • CAT B30 – 220 x 176 bodov

3. Výdrž batérie

Batéria v tlačidlových telefónoch CAT naozaj vydrží veľa. Podľa oficiálnych údajov výrobcu je možné na jedno nabitie udržať telefón počas 13 hodín telefonovania a 18 hodín v pohotovostnom režime. Pozitívom je, že svoj telefón nebudete musieť príliš často nabíjať. Oceníte to najmä ak patríte medzi nadšencov turistiky, kedy potrebujete odolný telefón.

4. Dual SIM

Všetky tri modely majú možnosť Dual SIM, čo znamená, že môžete pohodlne používať dve SIM karty. Takže ak bežne prepínate medzi svojim osobným a pracovným telefónnym číslom, telefóny CAT Vám umožnia mať ich pohodlne v jednom zariadení.

5. Jednoduché používanie

Z hľadiska náročnosti používania sú tlačidlové telefóny naozaj jednoduché. Ak hľadáte telefón, ktorý jednoducho zapnete a používate, potom je klasický model pre Vás vhodnou voľbou. Výhodou je i pomerne nízka cena, za ktorú dostanete telefón so skvelými vlastnosťami predurčujúcimi ho na prežitie v extrémnych podmienkach.

6. Obľúbené služby zo smart telefónov

Model CAT B35 umožňuje svojím používateľom naďalej využívať služby, na ktoré sú zvyknutí už u smart telefónov. Medzi ne patrí napríklad Google Assistant, Google Maps, Google Search a YouTube. Ďalšie služby je ďalej možné do telefónu dostať prostredníctvom KaiStore, ktorý je na telefóne dostupný. Týmto spôsobom si môžete do telefónu nainštalovať obľúbené aplikácie, ako sú Facebook či Twitter.

7. Ďalšie špecifikácie tlačidlových telefónov CAT

Vo výbave telefónu CAT B26 objavíte možnosti ako FM rádio, Bluetooth a slot pre pamäťové karty a 2MPix zadný fotoaparát. Model CAT B35 ponúka pre svojich používateľov už i možnosť pripojenia na WiFi. V prípade jednoduchého modelu CAT B30 objavíte rovnako 2MPix fotoaparát a Bluetooth, nie je však možné využívať rádio ani WiFi pripojenie.

B. Smart telefóny CAT

V prípade, že od svojho telefónu očakávate viac ako len základné funkcie ukryté v odolnom tele, je pre Vás lepšou voľbou smart telefón. Väčšia obrazovka, možnosť využívať najnovšie aplikácie, na ktoré ste zvyknutí, vysoká odolnosť voči vode a pádom a i množstvo nových a zaujímavých funkcií, ktoré si rozhodne nájdu svojich fanúšikov. Na trhu sú momentálne dostupné smart Caterpillar telefóny:

 • CAT S52 Smartphone
 • CAT S42 Smartphone
 • CAT S61 Smartphone
 • CAT S41 Smartphone
 • CAT S31 Smartphone

Najnovší telefón značky CAT je model CAT S42, ktorý bol predstavený v januári roku 2020. Ak však hľadáte telefón, v ktorom sa snúbi odolnosť s početnými funkciami, potom bude pre Vás vhodnou voľbou model CAT S61, ktorý okrem základných funkcií obsahuje tiež testovanie kvality ovzdušia, termálnu kameru a laserový merač vzdialenosti.

Odolnosť voči extrémnym podmienkam

Rovnako ako v prípade tlačidlových telefónov CAT, ani smart telefóny nezaostávajú svojou odolnosťou voči extrémnym podmienkam. Z toho dôvodu sú ideálnou voľbou pre hasičov, záchranárov, inštalatérov, ľudí pracujúcich v poľnohospodárstve a stavebníctve a mnohých iných.

Rovnako ako v prípade predchádzajúcich modelov i tu sa stretávame s odolnosťou voči vode. Každý z telefónov bol vystavený záťažovým testom a označený špecifikáciou, ktorá presne vyjadruje do akej hĺbky sa môže telefón potopiť a na ako dlho bez toho, aby došlo k jeho poškodeniu. S týmito špecifikáciami (IP67, IP68, IP69 a IP69K) sa stretávame i u iných značiek telefónov. Vždy je však potrebné si overiť v oficiálnych informáciách výrobku presnú hĺbku a čas ponorenia telefónu. Napriek tomu, že telefóny môžu byť označené rovnakou špecifikáciou, čas a hĺbka sa môžu podstatne líšiť.

 • CAT S52 Smartphone – IP68 (1,5 metra na dobu 35 minút)
 • CAT S42 Smartphone – IP68 (1,5 metra na dobu 35 minút)
 • CAT S61 Smartphone – IP68 a IP69K (3 metre na dobu 60 minút)
 • CAT S41 Smartphone – IP69 (2 metre na dobu 60 minút)
 • CAT S31 Smartphone – IP68 (1,2 metra na dobu 30 minút)

Samozrejmosťou je tiež vojenský štandard, ktorý objavíme pod označením MIL-STD s konkrétnym číselným označením. To sa môže líšiť v závislosti od rôznych modelov. V prípade smart telefónov CAT je vojenský štandard MIL-STD-810G. Najnovší telefón CAT S42 sa vyznačuje už novším MIL-STD-810H. Rozdiel medzi nimi spočíva v aktualizácii staršieho štandardu MIL-STF-810G na novší štandard MIL-STD-810H. V skratke si môžeme vojenský štandard predstaviť ako radu testov, ktoré odhaľujú odolnosť daného zariadenia. Príklady testov, ktorými musí telefón prejsť sú:

 • Pád z výšky
 • Vibrácie
 • Vietor a dážď
 • Piesok a prašné prostredie
 • Extrémne výkyvy teploty
 • Morská hmla (kľúčový je vysoký obsah soli)
 • Vysoká a nízka vlhkosť

Každý zo smart telefónov je testovaný na pád z výšky 1,8 metra. Pád z tejto výšky nepoškodí žiadny z komponentov Vášho CAT telefónu. Telefóny sa testujú pri páde na tvrdé podložie, ako je napríklad betón. Pri bežných telefónoch môžete naraziť na ochranné puzdra, ktoré majú zabezpečiť ochranu telefónu pri páde. Vo väčšine prípadov však obal chráni telefón len pred rozbitím displeja, pri vnútorných komponentoch stále môže dôjsť k poškodeniu. Pri telefónoch CAT však nedochádza k poškodeniu ani vnútra, ani vonkajších súčastí.

Telefóny disponujú kvalitným sklom na displeji, ktoré je pripravené na zvládnutie extrémnych podmienok a pádov. Nie je preto potrebné obávať sa poškodenia.

Operačný systém

Smart telefóny CAT využívajú operačný systém Android. Vďaka tomu môžete sťahovať a využívať celú radu obľúbených aplikácií, ktorých používanie Vám zjednodušuje i spríjemňuje život.

Veľkosť displeja a rozlíšenie

Pri telefónoch CAT sa stretávame s rozmermi dotykového displeja, ktoré začínajú na hodnote 4,7‘‘u najstaršieho modelu.

 • CAT S52 Smartphone – 5,65‘‘IPS HD+ displej s rozlíšením 1440 x 720 bodov
 • CAT S42 Smartphone – 5,5‘‘IPS HD+ displej s rozlíšením 1440 x 720 bodov
 • CAT S61 Smartphone – 5,2‘‘ Full HD displej s rozlíšením 1920 x 1080 bodov s ochranou Gorilla Glass 5
 • CAT S41 Smartphone – 5‘‘IPS Full HD displej s rozlíšením 1920 x 1080 bodov a ochranou Gorilla Glass 5
 • CAT S31 Smartphone – 4,7‘‘IPS displej s rozlíšením 1280 x 720 bodov a ochranou Gorilla Glass 3

Skvelá výdrž batérie

Inteligentné telefóny CAT sa rovnako ako ich tlačidlové varianty pýšia skvelou výdržou batérie. Nový model CAT S42, ktorý bol predstavený v januári, má vysokokapacitnú batériu 4200 mAh. S touto kapacitou batérie sa naozaj nemusíte obávať skorého vybitia. Sám výrobca telefónu deklaruje, že tento model je možné prepojiť s ďalšími zariadeniami a použiť ho ako powerbanku v prípade potreby. Model CAT S61 má kapacitu posunutú ešte o úroveň vyššie a to až na 4500 mAh a vydrží až 37 dní bez nabitia v stave úsporného režimu.

Modely CAT S42 a CAT S61

Z rady inteligentných Caterpillar telefónov sme si vybrali posledné dva modely, ktoré boli predstavené. Do nášho výberu sa model CAT S42 dostal preto, lebo je momentálne najnovším telefónom z radu CAT a zaujímalo nás, ako sa zlepšil v porovnaní s modelom CAT S61, ktorý vyniká vo svojej rade zaujímavými vlastnosťami, medzi ktoré patrí napríklad možnosť merať kvalitu ovzdušia na danom mieste.

Najnovší model CAT S42 – čo sa o ňom oplatí vedieť

Za zmienku pri novom CAT S42 stojí i výkonný procesor. Vnútri Caterpillar telefónu CAT S42 sa nachádza výkonný štvorjadrový procesor Mediatek Helio A20, ktorý podporuje operačnú pamäť 3 GB. Na ukladanie dát v podobe zvukových či obrazových súborov Vám slúži úložisko s veľkosťou 32 GB. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať úložný priestor na telefóne skromný, vždy môžete využiť možnosť rozšíriť ho prostredníctvom pamäťových kariet, ktoré telefón podporuje. Získate tak oveľa viac priestoru na všetko, čo potrebujete v telefóne uschovať.

Najnovší model CAT S42 má 2 fotoaparáty (zadný 13Mpx a predný 5 Mpx). V jeho prípade nechýba ani možnosť rýchleho LTE pripojenia a podpora NFC.

Caterpillar telefón CAT S61 – šikovný pomocník so skvelými funkciami

Ak sa pozrieme dovnútra modelu CAT S61 objavíme výkonný osemjadrový Qualcom SD630, ktorý podporuje vnútornú pamäť o veľkosti 4 GB. Vnútorná pamäť má veľkosť 64 GB, máte však opäť možnosť zväčšiť ju pomocou pamäťových kariet microSD. Rovnako ako pri najnovšom modeli tu nachádzame podporu LTE a NFC. Zadný i predný fotoaparát sú o niečo lepšie, ako je tomu u jeho novšieho príbuzného (zadný 16 Mpx a predný 8 Mpx).

V úvode sme spomínali i zaujímavé funkcie, ktorými tento model vyniká. Prvá z nich je teplotná kamera, ktorej výhodu objavíte v momente, keď chcete zistiť odkiaľ Vám uniká teplo. Vďaka tejto funkcii nebudete potrebovať žiadne ďalšie prístroje na detekciu. Rovnako je výhodou i meranie kvality vzduchu, ktoré tento model umožňuje. Oceníte ho napríklad v prašnom prostredí. Ak potrebujete zmerať vzdialenosť medzi dvoma bodmi, opäť môžete použiť model CAT S61, ktorý na túto funkciu používa laser. Túto funkciu je možné používať na meranie vzdialenosti do 8 metrov.

Oba modely sú Dual SIM (rovnako ako ostatné Caterpillar telefóny). Umožňujú Vám pohodlne používať domáce i pracovné číslo.

FAQ – Často kladené otázky

Pre koho sú Caterpillar telefóny vhodné?

Filozofiou Caterpillar telefónov je vytvoriť odolné modely, ktoré dokážu zniesť i extrémne podmienky v podobe vysokej vlhkosti, prašného prostredia, pádov z výšky na tvrdý povrch či výrazných výkyvov teplôt. CAT telefóny sú stavané pre povolania, ktoré s extrémnymi podmienkami prichádzajú do kontaktu na dennej báze. Rovnako ich však ocenia nadšenci turistických výprav, ktorí sa rovnako musia pri svojom mobilnom telefóne obávať pádov z výšky či toho, ako naň bude účinkovať zvýšená vlhkosť.

Aký je rozdiel medzi IP67, IP68 a IP69?

Vo všeobecnosti znamená označenie IP67, že telefón môže spadnúť do vody do hĺbky menej ako jedného metra na dobu 30 minút bez toho, aby došlo k jeho poškodeniu. IP68 zvyšuje túto hĺbku na 1,5 metra za rovnaké časové obdobie a IP69 zaručuje ochranu pred vodou do hĺbky 3 metrov na dobu 30 minút. Každý výrobca však môže upozorňovať na jemné odlišnosti v týchto definíciách.

Čo znamená označenie IP69K?

IP69K označuje schopnosť produktu odolávať vniknutiu vody s vysokou teplotou (vodnej pary). Rovnako označuje i schopnosť odolať vode, ktorá prúdi pod vysokým tlakom.

Ktorý CAT telefón sa vyznačuje vysokou odolnosťou?

Každý z CAT telefónov sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči celej rade faktorov. Ak hľadáte skutočného šampióna na tomto poli, v našom porovnaní jednoznačne víťazí model CAT S61, ktorý vyniká zaujímavými funkciami v podobe merania vzdialenosti či kvality ovzdušia.

Vyznačujú sa CAT telefóny dobrou výdržou batérie?

Rozhodne áno. Najnovší Caterpillar mobil, konkrétne model CAT S42 je dokonca podľa samotného výrobcu možné použiť i ako powerbanku pre nabíjanie ostatných zariadení.

Ktorý telefón CAT sa oplatí vybrať – tlačidlový alebo inteligentný?

Odpoveď na túto otázku v podstatnej miere závisí na tom, čo od svojho telefónu očakávate. Ak hľadáte spoľahlivého pomocníka do ťažkých podmienok a očakávate len základné funkcie telefónu, tlačidlový model bude vhodný. Ak však chcete využívať všetky moderné aplikácie, rozhodne siahnite po inteligentnom telefóne, ktorý Vám umožní využiť všetky výhody. Okrem toho inteligentné CAT telefóny disponujú aj ďalšími kvalitnými funkciami.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 12 Priemerne: 4.8]

Pridať komentár

Leave the field below empty!