televizor Samsung UE40J5100

Samsung UE40J5100 je 40-palcový televízor z tej nižšej cenovej kategórie. Tento LED Full HD televízor v rámci svojej ceny ponúka množstvo benefitov, prečo je vo svojeje cenovej kategórii jedným z najlepších.

V súvislosti s obrazom, televízor síce nedisponuje 4K obrazom ale v rámci svojej ceny poskytuje veľmi dobrý pomer cena/výkon.

Ak sa chcete o televízore dozvedieť viac, prečítajte si o parametroch a vlastnostiach televízoru Samsung UE40J5100 viac v našej recenzii. Porovnanie skvelých televízorov vám prinesie náš test televízorov.

Dizajn

Aj napriek nízkej cene je Samsung UE40J5100 veľmi štýlový a moderný televízor. Obrazovka je lemovaná tenkým rámom a hĺbka celého televízora je 7 cm, čo popravde nie je extra štíhly dizajn ale stále ho môžeme zaradiť do kategórie štíhlych LED TV.

Obraz

Samsung-UE40J5100Samsung UE40J5100 má Full HD LED obrazovku, ktorej uhlopriečka je 101 centimetrov (40″). Čo sa týka rozlíšenia, ako bolo už poznamenané, Full HD zaisťuje obraz s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov.

V rámci kvality obrazu sa Samsung UE40J5100 môže pochváliť technológiou Wide Colour Enhancer, čo je technológia, ktorá pomáha vyzdvihovať kvalitu detailov, zväčšovať celkovú kvalitu obrazu a vykresľovať farby v čo najrealistickejšom spektre.

Kvalita zvuku

Reproduktory televízora svojim výkonom 2 x 10w poskytujú dostatočný výkon. Z hľadiska kvality môžeme pri tak relatívne lacnom televízory hovoriť o dosť kvalitnom zvuku. Menšou nevýhodou je, že pri vyšších hlasitostiach môžu mať vstavané reproduktory problém a nehrajú tak čisto. Samozrejme, v prípade, že si potrpíte na kvalitnom a hlasitom zvuku, určite k televízoru pripojíte svoju vlastnú zvukovú zostavu.

Konektivita

Televízor Samsung UE40J5100 má v sebe 2 HDMI konektory, čo pre bežného spotrebiteľa plne vystačuje. USB port je taktiež súčasťou televízora, čo umožňuje, že si budete môcť jednoducho pozrieť akýkoľvek multimediálny obsah, ktorý máte uložený na vašom USB. Televízor taktiež obsahuje slúchadlový výstup, čo môže pre niektorých užívateľov predstavovať veľkú pridanú hodnotu.

Parametre produktu

Uhlopriečka televízora: 101 cm (40″)
Hmotnosť: 8,6kg
Druh televízoru: LED
Rozlíšenie obrazovky: 1920 x 1080
USB port: áno (1 USB vstup)
HDMI vstup: áno (2 HDMI vstupy)
Wi-Fi: nie
LAN konektor: nie

Záver

Televízor Samsung UE40J5100 v rámci svojej cenovej kategórie užívateľom poskytuje kvalitný obraz. Televízor je predovšetkým určený ľuďom, ktorí nepotrebujú rôzne smart aplikácie ale hľadjú televízor s relatívne kvalitným obrazom za rozumnú cenu.

Výhody televízoru

• dobrý pomer cena/výkon
• dobrý zvuk
• Full HD rozlíšenie

Nevýhody televízoru:

• absencia Wi-Fi

 

► Porovnajte ceny televízora Samsung UE55KU6072 ◄

Graf ceny produktu Samsung UE40J5100 poskytuje server Heureka.sk

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 14 Priemerne: 4.8]