samsung galaxy watch 4 classic recenziaUrčite ste už počuli o smart, teda „chytrých“ hodinkách, ktoré slúžia nielen ako hodinky ale majú aj mnoho skvelých funkcií. Smart hodinky vyrába veľa firiem, hlavne tie, ktoré vyrábajú aj mobilné telefóny ako je Apple, Samsung, Huawei, ale aj športové značky (Garmin, Fitbit, Letsfit) a mnohé iné, ktoré zaradili tento žiadaný doplnok do svojho portfólia.

Otázka ale znie, potrebujem skutočne tieto hodinky? Ide o akýsi nadstavbový prvok, nie úplnú nutnosť. Je pravda, že tieto hodinky bývajú „nadupané „ mnohými skvelými funkciami, ako napríklad meranie tepu, krokov, kalórií a mnoho iného.

Kórejská firma Samsung začala smart hodinky vyrábať už v roku 2013 ako odpoveď na svojho najväčšieho konkurenta – Apple. Majú teda dlhú tradíciu vo výrobe mnohých smart prístrojov.

Prvý model bol Samsung Galaxy Gear smart watch, ktorý sa pároval výlučne so smartfónom Samsung Galaxy. 27 augusta minulého roku bol do predaja uvedený zatiaľ najvyšší model Samsung Galaxy Watch 4 Classic. Samsung Galaxy Watch 4 Classic sú pokračovaním rady Samsung Galaxy Watch 1. Tieto smart hodinky sú úplne novou generáciou a dokazujú, že aj Samsung vie robiť veci elegantne a luxusne!

Vzhľad

Samsung Galaxy Watch 4 Classic prekvapia vzhľadom aj starších zákazníkov. Firma Samsung sa pri vývoji týchto smart watch inšpirovala nadčasovou krásou klasických analógových hodiniek, odtiaľ pochádza aj názov „classic“.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890
smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890
229€

Tento unisexový model si môžete bez problémov zobrať aj do kancelárie, či na šport. Prichádzajú v dvoch farebných vyhotoveniach – čiernej a striebornej, a takisto aj s dvomi veľkosťami ciferníka, jeden o priemere 42 mm a druhý 46 mm.

samsung galaxy watch 4 classic vzhlad dizajn

Funkcie

Nie je prekvapením, že Samsung si dal záležať aj čo sa funkcií týka. Ovládanie v slovenčine vám uľahčí aj rýchly prístup k aplikáciám, súťažiam a zaujme vás aj možnosť prepojenia údajov s priateľmi. Možnosť zvoliť si analógový alebo digitálny štýl, a mnoho pozadí na výber je už samozrejmosťou.

Emotikony AR vyjadrujú vašu aktuálnu náladu, a pomocou skutočne presného krokomera získate údaje o spálených kalóriách, trase a celkovej fyzickej aktivite. Samsung Galaxy Watch 4 Classic podporujú viac ako 90 športov a cvičení! Zmerajú dokonca váš aktuálny krvný tlak aj EKG.

A to stále nie je všetko! Tieto smart hodinky vám ponúknu kompletnú analýzu vášho spánku. S týmito hodinkami máte prístup k množstvu fitness a zdravotných aplikácií, a meditačnej hudbe. A ako už býva zvykom, so smart watch môžete po prepojení s telefónom telefonovať, príjmať a odpovedať na správy a mnoho iného.

samsung galaxy watch 4 classic funkcie

TIP: Detailný návod ako si vybrať tie najlepšie smart hodinky + rady a tipy na tie naj smart hodinky nájdete tu: porovnanie smart hodiniek

Párovanie s inými zariadeniami

Zatiaľ čo jeho predchodcovia sa dali za určitých podmienok spárovať aj s iPhonom, tieto smart hodinky spárujete len s Androidom! Potrebujete Android 6.0 a vyšší, s RAM minimálne 1,5 GB.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic môžete spárovať aj s iným smartfónom ako Samsung, počítajte však ale s obmedzenejšími funkciami.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890
smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890
229€

Technické parametre

 • Samsung Galaxy Watch 4 Classic sú vodeodolné! To znamená, že ich môžete mať na sebe aj v sprche, alebo keď si pôjdete zaplávať.
 • Poskytujú až 16 GB pamäte.
 • Okrem GPS získate aj kompas, barometer, senzory Galileo, Oxymeter, Gyroskop a akcelerometer.
 • Vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, a remienok z plastu, ktorý je odolný voči potu.
 • Ciferník z tvrdeného Gorilla Glasss s možnosťou zakúpenia ochranného sklíčka.
 • Množstvo zdravotných, športových a smart funkcií.
 • Dobíjanie cez USB dobíjací kábel, pričom plné nabitie garantujú už za dve hodiny. Možnosť aj bezdrôtového nabíjania.
 • Výrobca deklaruje až 40 hodinovú výdrž batérie na plné dobitie.
 • Hmotnosť len 52 g, a uhlopriečka displeja 1,4“.
 • Kombinovaný spôsob ovládania (hlasom a manuálne).
Výrobca Samsung
Určenie unisex
Typ displeja Super AMOLED
Uhlopriečka displeja 1.4 palce
Frekvencia procesoru 1.18 GHz
Veľkosť úložiska 16 GB
Pohotovostná doba 40 hod
Hmotnosť 52 g
Produktový rad Samsung Galaxy Watch 4 Classic
NFC áno
Výrobca Samsung
Určenie unisex
Typ displeja Super AMOLED
Uhlopriečka displeja 1.4 palce
Frekvencia procesoru 1.18 GHz
Veľkosť úložiska 16 GB
Pohotovostná doba 40 hod
Hmotnosť 52 g
Produktový rad Samsung Galaxy Watch 4 Classic
NFC áno
GPS áno
GLONASS áno
Gyroskop áno
Akcelerometer áno
Snímač tepovej frekvencie áno
Snímač okolného osvetlenia áno
Barometer áno
Krokomer áno

Plusy a mínusy – Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Plusy

 • Naozaj unikátny a elegantný dizajn, ktorý využijete v kancelárii, ale aj pri športe.
 • Unisex model, ktorí ocenia aj milovníci klasiky, ktorých nemajú radi sterilne pôsobiace smart hodinky.
 • Funkciami nabitý model od Samsungu, ktorý svojím výkonom bez problémov konkuruje lídrovi na trhu, firme Apple.
 • Odolnosť ciferníka voči vode aj nárazom presvedčí každého.
 • Zjednodušená funkcia platieb cez aplikáciu Google Pay.
 • Množstvo používateľov si chváli aj ich ľahkosť, množstvo excelentných funkcií a aplikácií, jednoduchosť pri ovládaní a skvelú čitateľnosť displeja aj na slnku.

Mínusy

 • Výrobca garantuje dlhú výdrž batérie, pričom užívatelia tvrdia opak. Batéria im pri plnom výkone nevydrží viac než 1 deň.
 • Pre niekoho môže byť problémom aj vyššia cena.
 • Výber farebnej škály remienkov nie je veľký, čierna klasika nikoho nesklame, ale strieborný pôsobí fádne a rýchlo sa zašpiní.

TIP: Ak hľadáte tipy pre výber tých najlepších smart hodiniek, nájdete ich v našom článku: smart hodinky recenzie

Skúsenosti a recenzie

Zákazníci často chvália najmä kvalitné materiály týchto smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 4 Classic, rôznorodosť aplikácií a odolnosť ciferníka. Za nevýhody považujú kratšiu výdrž batérie.

samsung galaxy watch 4 classic skusenosti

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890
smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm SM-R890
229€

Záver

Samsung Galaxy Watch 4 Classic sú skvelou voľbou pre majiteľov Samsungov a smartfónov s OS Android. Milovníci luxusu budú tiež spokojní. Hodinky pôsobia naozaj prepracovaným dojmom a vynikajú kvalitnými materiálmi. Plno funkcií uspokojí aj tých najnáročnejších používateľov. Na svoje si prídu aj ľudia, ktorí neholdujú dizajnu klasických smart hodiniek. Veľkým mínusom však je slabá výdrž batérie pri cene, ktorá konkuruje aj najdrahším hodinkám na trhu.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]