Apple Watch 7 recenzia - smart hodinkyApple Watch Series 7 sú najnovším modelom, ktorý Apple uviedol na trh v septembri 2021. Oproti starším modelom vynikajú väčším displejom, zaoblenejším dizajnom, väčším púzdrom, rýchlejším nabíjaním a vylepšenou odolnosťou.

Na Slovensku si ich môžete zakúpiť už od cca 380-400€ a vyššie. Ako niektorý z vás vedia Apple má tendenciu vydávať nové modely svojich smart hodiniek každý september, a preto nie je dôvod naznačovať, že by sa na trhu už v septembri mohli objaviť Apple Watch 8. No stále je vhodný čas na kúpu Apple Watch 7.

Kedy uvažovať nad kúpou Apple Watch 7?

Ak hľadáte najmodernejšie inteligentné hodinky Apple s funkciami ako monitorovanie kyslíka v krvi, EKG meranie, always-on display a prémiovejšie povchové úpravy, tak by ste do týchto hodiniek mali investovať.

apple watch 7 smart hodinky

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Apple Watch Series 7 45mm
smart hodinky Apple Watch Series 7 45mm
399€

Dizajn a displej

V porovnaní s modelmi Watch 6 alebo Watch SE si všimnete asi iba jedinú zmenu, a to dizajn. Watch 7 majú asi o 20 % väčší displej ako na starších modeloch, taktiež sú o niečo väčšie v ráme.

Vylepšila sa aj ochrana, majú krytie IP6X. To znamená, že sú v podstate prachotesné a vodotesné, nečistoty a iné škodlivé častice sa nedostanú pod rám.

apple watch 7 vodeodolnost

Smart hodinky Apple Watch Series 7 sú vodotesné do hĺbky 50m

Sklo na vrchu jasného OLED displeja je tvrdené, aby sa znížilo riziko rozbitia alebo poškriabania. Táto ochrana bola navrhnutá, tak, aby Watch 7 boli atraktívnejšie aj pre outdoorové cvičenie.

Zadná časť je trochu vypuklá a nachádza sa na nej LED svetlo, ktoré je robustnejšie. Na začiatku vám to možno bude vadiť, ale po chvíľke si zvyknete a sotva si to všimnete.

apple watch 7 zadna cast

Sklo na okraji hodiniek je zakrivené, čo vytvára efekt, že sa displej rozlieva z okraja hodiniek. To najlepšie ukazuje nový ciferník Contour, kde pri pohľade zboku môžete vidieť čísla, ktoré sa rozlievajú do rámu. No, keď sa snažíte pozerať na hodinky z bočnej strany spustíte prechod obrazovky do režimu spánku. Takže Contour nemá požadovaný účinok.

TIP: Komplexný návod ako vybrať smart hodinky + TIPY na tie najlepšie smart hodinky nájdete tu: test smart hodiniek

Ako sme už spomínali hodinky majú funkciu always on display, ktorá má svoje výhody, ale aj nevýhody. Always on dispay je oveľa rozsiahlejší a vývojári môžu túto funkciu pridať do svojich aplikácii. To ale málo vývojarov využíva. Bohužiaľ Apple implementuje len dve možnosti, buď budete mať zapnutý always on displej alebo budete mať zapnutý režim Theater, ktorý vypne displej.

Čo sa týka kvality displeja, tú Apple posunul zase o niečo vyššie. Displej je jasný a čitateľný. Patrí medzi najlepšie displeje, ktoré momentálne na smart hodinkách môžete nájsť.

Batéria v hodinkách

Hodinky majú nový čip S7, ktorý zodpovedá minuloročnému čipu S6. Vďaka tom sú to najrýchlejšie a najplynulejšie hodinky na trhu. Rovnako to je aj s výdržou batérie. Tá vám vydrží 36 hodín medzi jednotlivými nabitiami, a to aj so zapnutým alway on display a sledovaním spánku. Ako príklad výdrže batérie môžeme uviesť, že hodinkám pri sledovaní 35-minútového behu ubudlo len 7% batérie.

Aj, keď spoločnosť Apple neposkytuje predpokladanú životnosť batérie v sérii 7, tak vieme, že v podobných zariadeniach batéria vydrží najmenej 500 cyklov nabíjania. Pričom sa zachová 80 % pôvodnej výdrže batérie. Batériu si je možné vymeniť za 98 eur.

apple watch 7 aplikacie

Fitness

Apple Watch7 sa sústreďuje na fitness. Povzbudzuje ľudí k pohybu pomocou krúžkov Move Rings, kde sa neustále zvyšuje počet tréningov. Športovci, ktorí obľubujú beh, cyklistiku, plávanie a podobne by sa skôr mali poobzerať po iných hodinkách. Pretože Apple stále vo svojich hodinkách neponúka základné funkcie ako intervalové relácie, upozornenia na srdcový tep a podobne.

Namiesto týchto funkcií dostanete GPS zariadenie, ktoré vám povie aký je váš srdcový tep, ako dlho a ako ďaleko ste zabehli. No to väčšinou je  aj všetko, čo vám vedia ponúknuť. Presnosť GPS je vo všeobecnosti v poriadku. Čo sa týka presnosti výsledkov srdcovej frekvencie, tak nie vždy prináša presné výsledky.

EKG a monitorovanie kyslíka v krvi (SPO2) nie sú na medicínskej kvalite, čo ich použitie do istej miery obmedzuje. Slúžia skôr ako prvý krok k odhaleniu problému. Funkcie využije len ten, kto ich naozaj potrebuje, ostatný ich nebudú často využívať.

Problém je aj so sledovaním saturácie krvi. Je príjemné mať takúto možnosť, no, keď lekári nemôžu využiť tieto informácie a hodinky vás neupozornia na žiadne problémy, tak to vyzerá, len ako marketingový trik.

Čo môžeme vypichnúť je Apple Fitness+. Tréningy v aplikácii sú vám dostupné na každom smart zariadení. Jediné čo vyžaduje je pripojenie vašich hodiniek, aby mohli odčítať srdcovú frekvenciu atď. Aplikácia je veľmi dobre prepracovaná a ponúka širokú škálu cvičení. Celú aplikáciu môžete objavovať na tri mesiace zadarmo a potom sa rozhodnete či pri nej zostanete.

Ďalšou skvelou funkciou je Mindfulness, ktorá obsahuje režim Relax. Tu na začiatku aktivity dostanete otázku na zamyslenie, pri nej ostanete minimálne minútu. Zatiaľ, čo rozmýšľate o navrhovanej myšlienke sa vám na hodinkách premietajú splývajúce farebné tvary.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Apple Watch Series 7 45mm
smart hodinky Apple Watch Series 7 45mm
399€

apple watch 7 spanok aplikaciaPoslednú vec, ktorú by sme chceli vo fitness rozobrať je funkcia sledovania spánku. Táto funkcia sa objavila už minulý rok na hodinkách Apple Watch 6. Verili sme, že táto funkcia bude v týchto hodinkách skvelá, no nestalo sa tak.

V podstate všetko, čo dostanete, je poznámka, ktorú dostanete ráno. V nej sa hovorí o počasí a zostávajúcej výdrži batérie, no nič o kvalite spánku.

Plusy Apple Watch 7

Medzi plusy týchto smart hodiniek patrí:

 • zlepšenie ochrany displeja
 • funkcia always on display
 • kvalita displeja
 • výdrž batérie
 • aplikácia Apple Fitness+
 • aplikácia Mindfulness

Mínusy Apple Watch 7

Medzi mínusy týchto smart hodiniek patrí:

 • cena hodiniek
 • funkcia always on display
 • nie sú vhodné pre športovcov, ktorí obľubujú beh, cyklistiku alebo plávanie
 • meranie srdcovej frekvencie neprináša vždy správny výsledok
 • EKG a SPO2 nie sú na medicínskej úrovni, čo dosť funkcie obmedzuje
 • funkcia saturácia krvi vyzerá ako marketingový trik
 • funkcia sledovania spánku neprináša zaujímavé informácie
Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Apple Watch Series 7 45mm
smart hodinky Apple Watch Series 7 45mm
399€

TIP: Rady ohľadom výberu tých najlepších smart hodiniek nájdete v našom článku: najlepšie smart hodinky

Lacnejšia alternatíva

Používatelia, ktorí, ale hľadajú cenovo dostupnejšie verzie Apple Watch by mali zvážiť Apple Watch SE. Tie na našom trhu zakúpite už od 279€. Ponúkajú mnoho kľúčových funkcií, ako je optický snímač srdcového tepu a detekcia pádu. Pretože ich cena je nižšia, treba rátať, že hodinky budú vyvažovať kvalitu a cenovú dostupnosť.

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 7 Priemerne: 4.7]