xiaomi mi true wireless earbuds basic 2Lacné, jednoduchépríjemné na používanie. Aj takto by sa dali opísať štupľové, bezdrôtové slúchadlá s pridlhým názvom od Xiaomi. Ako tomu už názov nasvedčuje, slúchadlá sú skutočne „Basic“, teda ide o úplný základ a neočakávajte preto nič špeciálne. Slúchadlá majú svoje nedostatky, s ktorými sa budete musieť popasovať prípadne tolerovať, no vzhľadom na ich nízku cenu je trefné použiť slovenské príslovie „darovanému koňovi na zuby nepozeraj“. Cena slúchadiel je v priemere ~15-20 €, čo ich robí jedných z najlacnejších bezdrôtových slúchadiel. Nízke výrobné náklady, ktoré majú dopad na ich nízku trhovú cenu sa však negatívne odrážajú na ich životnosti. Viac o tom v recenzii.

Špecifiká

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2, pridlhý no zato výstižný názov týchto štupľových slúchadiel nepredstavuje žiadnu prekážku v ich obľúbenosti na trhu. Slúchadlá natoľko obľúbené, že ich pravidelne môžete nachádzať na prvých miestach predaju vo všetkých významných e-shopoch Slovenska. Špecifiká daných slúchadiel nie sú ničím výnimočné. Ich výnimočnosť spočíva hlavne v ich cene ako aj univerzálnosti.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
sluchadla Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
17€

Výkon

Batérie – Kapacita batérií, tak ako v slúchadlách, tak ani v puzdre nie je bohvieaká, no určite nie je na zahodenie – 4 hodinová výdrž slúchadiel12 hodinová výdrž puzdra je vzhľadom na cenovú kategóriu slúchadiel adekvátna. Dokopy to činí slušných 16 hodín výdrže. To, ako dlho tieto čísla „na papiere“ vydržia v skutočnosti po dlhšej dobe používania, je už otáznejšie. Ako tomu zvykne byť, články ani týchto batérií nemajú extra vysokú životnosť a za pomerne krátku dobu pravidelného cyklu vybíjania a nabíjania budete môcť zbadať výrazný pokles v ich životnosti.

xiaomi mi true wireless earbuds basic 2 - dizajn

Reproduktory a zvuk – Ide o veľmi lacné bezdrôtové slúchadlá. Pre porovnanie, sú lacnejšie, než mnohé drôtové štupľové slúchadlá, ktoré nanajvýš nie sú vybavené žiadnym puzdrom a nie je v nich prítomná ani batéria, je preto potrebné tak nastaviť svoje očakávania.

  • Čo ukazujú papiere: Poskytujú štandardný frekvenčný rozsah od 20 do 20 000 Hz, citlivosť meničov je pochmúrnejších 93 decibelov na miliwattimpedancia je pomerne štandardná – 16 Ohm.
  • V skutočnosti: Špecifikácie reproduktorov na papieri spotrebiteľa neklamú. V praxi presne odrážajú to, čo je o nich uvedené. Na prvý pohľad v poriadku zvuk s priemernými basami sa vám môže zdať pritichý, preto príde na rad zvýšenie hlasitosti, a to najmä v prípade, že sa nachádzate v hlučnom trolejbuse alebo meste, a tu vzniká problém. Šum veľkomesta začne bojovať so šumom z reproduktorov, pretože vyššiu hlasitosť reproduktory týchto slúchadiel jednoducho nemôžu produkovať bez dodatočného šumu. Výhoda je, že s ekvalizérom si môžete doladiť zvuk v rámci možností.
+ Lacné slúchadlá, ale zato priemerný zvuk s pomerne slušnými basami – Šum na vysokej hlasitosti
+ Ekvalizér aspoň čiastočne môže vychytať určité nedostatky, na ktoré natrafíte – Veľmi nízka kapacita ako aj celková životnosť batérií
  – Veľmi nevhodné na volanie v rušných priestoroch, hovory sú pritiché
Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
sluchadla Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
17€

Pripojenie

Pripojeniespárovanie Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 slúchadiel je jednoduchou záležitosťou, po ktorej sa môžeme stretnúť s nepríjemnou zvukovou notifikáciou spárovania slúchadiel s našim zariadením. Nestabilné pripojenie a teda prehrávanie zvuku v určitých prípadoch rovnako nie je práve to najlepšou skúsenosťou. Očakávajte preto občasné vypadávanie zvuku. Na pripojenie sa využíva Bluetooth verzie 5.0, nejde teda o najnovšiu verziu Bluetooth. V daných slúchadlách sa taktiež vyskytuje šum, ktorý je prítomný v prakticky všetkých bezdrôtových slúchadlách, spoliehajúcich sa na elektromagnetické vlny pre prenos zvuku.

TIP: Detailný návod ako vybrať slúchadlá + TIPY na tie najlepšie slúchadlá nájdete tu: najlepšie slúchadlá

xiaomi mi true wireless earbuds basic 2 - prevedenie

Ďalším problémom vzhľadom na pomerne časté recenzie je aj možná hardvérová chybovosť, na ktorú môžete natrafiť či už po rozbalení alebo po čase. Daná hardvérová chybovosť sa spravidla prejaví len na jednom slúchadle, no to prakticky znefunkční celý pár. V prípade, že k poruche došlo v rámci záruky, máte možnosť daný produkt reklamovať.

+ Ľahké spárovanie – Starší Bluetooth 5.0
  – Nepríjemná zvuková notifikácia po úspešnom spárovaní
  – Šum

Prevedenie

Tvar a použité materiály – Hlavnú rolu v problematickosti celého prevedenia týchto slúchadiel opäť zohráva cena. Zatiaľ čo tvar je štandardný, čo ocenia mnohí, použité materiály a to najmä na puzdre sú skutočne lacnénekvalitné, pri tvrdšom manipulovaní môže pomerne jednoducho dôjsť k poškodeniu puzdra. Rovnakým problémom je šmykľavosť použitého plastu – to sa týka tak puzdra, ako aj slúchadiel. Počas manipulovania musí byť používateľ opatrnejší. Pomliaždenie slúchadiel alebo zhodenie puzdra môže spôsobiť ich trvalé poškodenie. Na šport sa Xiami Mi Earbuds Basic 2 veľmi nehodia, to platí najmä v prípade, ak už počas normálneho používania mávate problém si ich udržať v ušiach.

Finálna úprava slúchadiel zodpovedá kvalite konštrukcii – je cítiť neporiadne zabrúsene spoje. Magnety v puzdre sú dostatočne silné, čo spôsobuje menší problém – slúchadlá je skutočne obťažné vybrať z puzdra, najmä ak máte spotené ruky, prípadne je materiál zamastený, k čomu dôjsť môže pomerne jednoducho, vzhľadom na použitý materiál, ktorý je magnet pre mastnotu.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
sluchadla Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
17€

Dizajn – Slúchadlá, napriek ich nekvalitnej konštrukcii, sú elegantné a minimalistické, ich čierne matné prevedenie je príjemné na pohľad a nie sú tŕňom v oku. Netrpia predĺženou konštrukciou či experimentálnym asymetrickým tvarom. Samotné puzdrorovnaký minimalistický štýl, nemajú však žiaden indikátor nabitia.

+ Elegantnýmoderný, minimalistický dizajn – Veľmi lacný, krehký materiál na slúchadlách ale aj krabičke, taktiež priťahuje mastnoty
+ Matná čierna je nadčasová – Krabička je prikrehká
+ Silné magnety v krabičke – Slúchadlá sa ťažko vyberajú z puzdra
+ Pekný malý indikátor nabíjania slúchadiel v puzdre – Absencia bieleho prevedenia, predošlá verzia ich však má

Konečné hodnotenie: 7,5/10

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]