xiaomi haylou gt1 pro recenziaZa skutočne príjemnú cenu hodnú značky Xiaomi ponúkajú Xiaomi Haylou GT1 Pro pomerne kvalitný zvuk ako aj pútavý dizajn s pár prekvapeniami vo vnútri. Vďaka rozhraniu Bluetooth 5.0 sa môžete spoľahnúť na stabilnejšie pripojenie a jednoduché spárovanie s vašim smartfónom. Slúchadlá disponujú zároveň technológiou na potlačenie okolitého šumu. Okrem toho podporujú telefonovanie bez použitia rúk (tzv. „hands-free“). Súčasťou balenia je okrem slúchadiel aj nabíjacie puzdro, pomocou ktorého máte zaručených 26 hodín počúvania hudby. Čerešničkou na torte týchto slúchadiel je ich vodoodolnosť, jednoduchý minimalistický vzhľad, ergonomický tvar a puzdro s LED indikátormi. Má však aj svoje nedostatky, ktoré popisujeme nižšie.

Špecifiká

Xiaomi Haylou GT1 Pro sú slúchadlá hodné zváženia, najmä ak máte nižší rozpočet. Disponujú adekvátnym zvukom, životnosťou batérií slúchadiel a puzdra. Slúchadlá medzitým vyzerajú štýlovo a moderne, a pýšia sa aspoň čiastočnou vodoodolnosťou ale aj redukciou šumu. Za málo peňazí tak získate slušné bezdrôtové slúchadlá pre nenáročných používateľov, od ktorých sa následne môžete odraziť na drahšie, sofistikovanejšie modely.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi Haylou GT1 Pro
sluchadla Xiaomi Haylou GT1 Pro
19€

Výkon

Batérie – GT1 Pro ponúka približne 26 hodín používania na jedno nabitie vďaka nabíjaciemu puzdru s kapacitou 800 mAh. Na úplné nabitie puzdra si však budete musieť počkať, vyžaduje si totižto okolo 1,5 – 2 hodín, po nabití poskytuje 5,5-násobné nabitie slúchadiel. Asi najväčším problémom v oblasti batérií je tým, že konektor je micro-USB, kvôli čomu je nabíjanie pomalým procesom. Štyri LED diódy indikujú percentuálnu úroveň nabitia batérie nabíjacieho puzdra. Slúchadlá majú kapacitu 43 mAh a vydržia tak na jedno nabitie okolo 3 až 4 hodín, čo je viac než dosť na dlhší workout alebo bežné prechádzky.

Štyri LED indikátory na puzdre slúžia nielen na poukázanie zostatkovej energie, no taktiež aj na priebeh nabíjania tak puzdra ako aj slúchadiel. Otvorením a zatvorením puzdra sa indikátory spustia.

xiaomi haylou gt1 pro dizajn

Reproduktory a zvuk – V tejto cenovej kategórii je to boj medzi adekvátnou kvalitou zvuku alebo pomerne vysokou kapacitou batérie. Slúchadlá poskytujú trošku nevýrazné basy ale zato adekvátne čistý zvuk v stredných výškach. Ide teda o vhodné slúchadlá pre nenáročných používateľov. Na iOS a Android zariadeniach prehrávajú zvuk z videí bez akéhokoľvek oneskorenia, avšak pri hraní hier je toto oneskorenie zvuku badateľné. Kvalita telefonovania GT1 Pro je diskutabilná, ale určite nie nepoužiteľná.

  • Čo ukazujú papiere: Frekvenčný rozsah je na štandardných 20 Hz – 20 kHz, priemer meniča je 7,2 mm, citlivosť je na slušných 110 dB/mW a impedancia na 32 Ohm, čo je rovnako slušné číslo, i keď v tejto kategórii slúchadiel pomerne zbytočné.
  • V skutočnosti: Zvuk týchto rozpočtových slúchadiel je adekvátny, poskytuje pomerne pestré stredné výšky, basy sú však plytšie.
+ Adekvátny zvuk, s ekvalizérom je možné doladiť určité nedostatky – Oneskorenosť zvuku v určitých situáciách
+ Puzdro ma LED indikátory – Nižšia kapacita batérie, cena to však ospravedlňuje
+ Životnosť batérie nie je najhoršia  
Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi Haylou GT1 Pro
sluchadla Xiaomi Haylou GT1 Pro
19€

Pripojenie

Na pripojenie sa využíva Bluetooth verzie 5.0. Zatiaľ čo spárovanie nie je problémové, spojenie medzi spárovanými zariadeniami je občas nestabilnejšie, záleží to na podmienkach ale citlivosť pripojenia je badateľná. Oneskorenosť sme síce spomenuli vyššie, no v tejto sekcii popíšeme aj možnosť zapnutia hracieho režimu, ktorá má vyriešiť oneskorenosť spätú s hraním.

+ Rýchle spárovanie s kompatibilnými operačnými systémami a zariadeniami – Citlivé pripojenie, sklonné k rušeniu
+ Slúchadlá môžu fungovať aj oddelene – Oneskorenosť musí byť adresovaná zapnutím hracieho režimu
   

Prevedenie a funkcie

Tvar a použité materiály – Materiál tak slúchadiel ako aj puzdra je ABS plast, ktorý je citeľne lacnýnekvalitný. Slúchadlá, každá s jednou diódou, majú symetrický tvar a ich rohy sú zaoblené, prevedenie typické od Xiaomi, na ktoré si jednoducho dopustiť nedá. Ide o spoľahlivé, cenovo dostupné slúchadlá, ktoré majú svoj minimalistický charakter. Disponujú dotykovými tlačidlami, hoci tie trpia trochu privysokou citlivosťou ale spĺňajú si svoj účel. Puzdro disponuje magnetmi, ktoré nie sú prisilné ale ani prislabé, slúchadlá preto môžete vybrať pomerne jednoducho.

DizajnErgonomický a moderný dizajn týchto slúchadiel vám umožňuje nosiť ich po dlhú dobu bez toho, aby vypadli, a to aj pri behaní. Ako vždy, záleží to však od konečného používateľa. Dostupné sú výlučne v matnej čiernej farbe. Slúchadlá majú jemne zaoblené rohy a v balení je možné nájsť dva páry nástavcov do uší rôznych veľkostí. Puzdro je z rovnakého čierneho, matného plastu s konektorom na nabíjanie batérie na zadnej strane a na prednej strane puzdra sú štyri LED indikátory, ktoré pomáhajú kontrolovať stav batérie.

Dodatočné funkcie – Slúchadlá sa pýšia štandardom IPX5, môžete si ich teda priniesť aj do daždivého dňa alebo do fitness centra. Vzhľadom na prítomnosť dokopy troch nástavcov ich budete môcť používať aj počas behania alebo iného športu či fyzickej aktivity. Samozrejmosťou je aj integrovaný mikrofón.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi Haylou GT1 Pro
sluchadla Xiaomi Haylou GT1 Pro
19€
+ Viacfarebné prevedenie – Slabofialové prevedenie bola nešťastná voľba
+ Dotykový displej a gestá pre ovládanie – Fazuľový, asymetrický tvar sa nebude každému páčiť
+ Kvalitné materiály a unikátne farby  

Konečné hodnotenie: 8/10

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 4 Priemerne: 4.8]