xiaomi 12 pro dizajnXiaomi 12 Pro je súčasťou sérii zariadení, do tejto série patria aj menšie Xiaomi 12 a Xiaomi 12x. Tento model sa dokáže  porovnávať aj so Samsung Galaxy S22, OnePlus 10 Pro či Google Pixel 6 Pro. Xiaomi ponúka dve verzie telefónu.

Obidve verzie ponúkajú 256 GB úložného priestoru. Rozdiel je, ale vo veľkosti RAM. Jedna verzia má 8 GB RAM pamäte a druhá 12 GB. Predaj série Xiaomi 12 sa začal v Číne už začiatkom tohto roka, no len teraz sa telefóny dostávajú na niekoľké medzinárodné trhy.

Dizajn

Xiaomi 12 Pro je elegantný a jednoduchý. Má jemný lesk na povrchu. Matná zadná strana má bohatý a hodvábny povrch, ktorý je zamatový na dotyk a odolný voči odtlačkom prstov. Na displej bolo použité sklo Gorilla Glass Victus. Rám je matný a je zladený so zadným panelom telefónu.

Hmotnosťou sa dá porovnať s iPhone 13 Pro. Má len 205 gramov, čím je oproti Pro Max ľahší o 10 gramov. Jeho hrúbka je 8,2 mm. Vďaka jeho skoseným stranám, pôsobí elegantne.

Model nemá hodnotenie IP, čo znamená, že nie je certifikovaný na odolnosť voči prachu a vode. Slot na SIM kartu síce obsahuje gumové tesnenie, ktoré sa používa pri telefónoch s krytím IP68. No, ale aj tak dajte pozor, aby neprišiel do kontaktu s vodou.

Dotyková citlivosť obrazovky funguje tak, ako má. No občas jej robí problém, ak sa mobilu dotýkate mokrými rukami.

Tento model si môžete zakúpiť v  sivej, modrej a fialovej farbe.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB
nafukovacia vírivka Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB
699€

Viac o tých najlepších mobilných telefónoch sa dozviete v našom článku – test mobilných telefónov.

Displej

xiaomi 12 pro displejTento model sa môže pochváliť 6,73 palcovým AMOLED displejom, ktorý má vysoké rozlíšenie WQHD+ (2960 x 1440 pixelov). Displej využíva technológiu LTPO, čo znamená, že dokáže meniť frekvenciu od 1 do 120 Hz. To ponúka výhody ako plynulejšie posúvanie a rýchlejšie animácie.

Výkon zariadenia

Vďaka svojmu výkonu je schopným herným zariadením, ktorý zvládne aj každodenné úlohy, bez vyššieho zahriatia. Je to vďaka tomu, že obsahuje čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.

Xiaomi 12 Pro ponúka 256 GB úložisko. To vám poskytne dostatok priestoru pre vaše aplikácie a súbory. Menším mínusom zariadenia je aj to, že neobsahuje slot na kartu SD, ale iba slot na dve SIM karty.

V spojení so štyrmi reproduktormi a s ladením Harman Kardon znie zvukový profil telefónu nahlas a expanzívne. Pokiaľ, ale ide o zaoblený zvuk a hĺbku basov, tak tu zaostáva za iPhone 13 Pro a 13 Pro Max.

V minulosti mal Xiaomi problém so snímačmi odtlačkov prstov na displeji, no tu to, ale tak nie je. Snímač odtlačku reaguje rýchlo a efektívne.

So systémom Android 12 a s rozhraním MIUI od Xiaomi navrch niet pochýb, že ide o tú najlepšiu verziu MIUI. Ak ste mali na predchádzajúcich verziách problémy s tmavým režimom, zlou lokalizáciou či kontrolným centrom, ktorý spúšťal chyby, tak tu je tomu koniec. Tu to vyriešila najnovšia aktualizácia, a tak sa tieto chyby už na tomto modeli nebudú vyskytovať. Ale, aby všetko nebolo ružové aj tu je MIUI stále trochu nafúknuté a ponúka množstvo predinštalovaných aplikácii.

xiaomi 12 pro vykon

Fotoaparát a video

Hoci na papieri je fotoaparát jedným z najslabších zo všetkých vlajkových lodí. A to najmä pre:

 • menší dosah optického priblíženia
 • ultraširokému fotoaparátu, ktorému chýba automatické zaostrovanie
 • fotoaparátu, ktorý so svojím najširším zorným poľom nedokáže zamerať na blízke predmety

V skutočnosti, ale trojitý 50MP fotoaparát funguje výborne, pričom mu pomáha aj inteligentný softvér. Xiaomi 12 Pro vám dokáže vyčarovať ostré, jasné fotografie, ktoré presne zachytávajú farby.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB
nafukovacia vírivka Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB
699€

Ultraširokouhlý fotoaparát má skvelú presnosť farieb, no, ako sme už spomínali chýba mu automatické zaostrovanie.

Fotoaparát s dvojnásobným priblížením nezachytí presné detaily, a to kvôli svojmu obmedzenému optickému dosahu.

Predná kamera využíva snímač OmniVision a dokážete ním urobiť nádherné fotografie, najmä pri dobrých svetelných podmienkach.

Model vynikajúco zachytáva videá v jasnom prostredí. Stabilizácia obrazu funguje dobre aj pri 4K alebo 8K rozlíšení. Prepínanie medzi hlavným a ultraširokouhlým fotoaparátom v strede záznamu je plynulé. Bohužiaľ, ale video stráca na kvalite pri slabých viditeľnostných podmienkach.

xiaomi 12 pro fotoaparat

Výkon batérie

Kapacita batérie nie je obrovská, má 4 600 mAh. Vlajkové lode ponúkajú batérie s kapacitou 5 000 mAh. Ale aj napriek tomu je stále väčšia, ako pri Samsung S22 a iPhone 13 Pro Max, tieto telefóny prežijú na jedno nabitie celý deň. Xiaomi vo svojom modeli ponúka množstvo nastavení napájania, ktoré vám pomôžu predĺžiť životnosť na jedno nabíjanie.

Čo je, ale ešte pôsobivejšie než výdrž batérie je jeho rýchlosť nabíjania. Mobil sa vám dokáže nabiť za menej ako 20 minút. Ide o  jedno z najrýchlejších nabíjaní zo všetkých bežne dostupných smartfónov na Slovensku. V ponuke je aj rýchle 50 W bezdrôtové nabíjanie a 10 W spätné bezdrôtové nabíjanie.

Rýchlosť nabíjania si môžete prispôsobiť podľa vašich predstáv manuálne alebo automaticky.

xiaomi 12 pro bateria

Plusy a mínusy – Xiaomi 12 PRO

Výhody

Mobil má niekoľko výhod, ako napríklad:

 • elegantnosť a jednoduchosť
 • AMOLED displej s vysokým rozlíšením
 • veľká vnútorná pamäť
 • hlasný a expanzívny zvukový profil
 • snímač odtlačku funguje rýchlo
 • najlepšia verzia MIUI
 • fotoaparáty fungujú vynikajúco v dobrých svetelných podmienkach
 • stabilizácia a kvalita videa
 • výdrž batérie a rýchlosť nabíjania

Nevýhody

Nesmieme, ale zabúdať aj na nevýhody, ako napríklad:

 • zariadenie nemá hodnotenie IP
 • v prípade potreby nedokáže znížiť obnovovaciu frekvenciu na nízku hodnotu
 • horšie audio pri volaní
 • množstvo predinštalovaných aplikácií
 • nemá slot na SD kartu
 • fotoaparáty majú svoje “muchy”
 • kvalita videa stráca pri nepriaznivých viditeľnostných podmienkach
Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB
nafukovacia vírivka Xiaomi 12 Pro 5G 12GB/256GB
699€

Zdroje

https://www.techadvisor.com/review/xiaomi-12-pro-3814276/

https://www.techradar.com/reviews/xiaomi-12-pro

https://www.mi.com/global/product/xiaomi-12-pro/

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 4 Priemerne: 5]