test kancelarskych stoliciekKancelárska stolička vplýva na pohodlie pri sedení, je rozhodujúca pre produktívnejšiu prácu, ale tiež prispieva k celkovému zdraviu. Aký typ stoličky to je a podľa čoho sa rozhodovať pri jej kúpe si povieme v tomto článku.

Kancelárska stolička je typ stoličky, ktorý je určený na sedenie pri stole v kancelárii. Má nastaviteľnú výšku a zvyčajne sa jedná o otočnú stoličku na kolieskach, vďaka čomu je zabezpečená perfektná mobilita. Má jednu nosnú nohu so zdvihákom, ktorý je umiestnený pod sedadlom. Spodná časť tejto nosnej nohy sa delí na viacero “chodidiel“, na ktorých sa nachádzajú kolieska alebo klzáky.

Kancelárske stoličky sa primárne využívajú v kanceláriách, ale aj na rôznych iných pracoviskách. Okrem kancelárie, nájdu využitie aj v domácom prostredí. V každom prípade, pri výbere kancelárskej stoličky je dôležité dbať nielen na pohodlnosť, ale predovšetkým na správnu oporu tela.

V našom teste kancelárskych stoličiek nájdete tipy na tie najlepšie kancelárske stoličky. Pri výbere sa neváhajte inšpirovať.

Test – TOP 7 najlepších kancelárskych stoličiek

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
1.Antares Ergohuman
kancelarska stolicka Antares Ergohuman
92 %; 10 recenzií599€
2.Alba Game Šéf VIP
kancelarska stolicka Alba Game Šéf VIP
98 %; 8 recenzií289€
3.Antares Edge
kancelarska stolicka Antares Edge
96 %; 8 recenzií249€
4.Office Pro Calypso
kancelarska stolicka Office Pro Calypso
90 %; 7 recenzií179€
5.Autronic KA-G196
kancelarska stolicka Autronic KA-G196
99 %; 16 recenzií179€
6.Autronic KA-B1013
kancelarska stolicka Autronic KA-B1013
90 %; 14 recenzií109€
7.Kondela ANAIS
kancelarska stolicka Kondela ANAIS
86 %; 17 recenzií109€

Ako vybrať tú najlepšiu kancelársku stoličku?

Parametre, ktoré si treba pri výbere kancelárskej stoličky všímať

V kamenných a internetových obchodoch sú dostupné viaceré modely kancelárskych stoličiek od rôznych výrobcov, ktoré sa líšia cenou, kvalitou použitých materiálov, dostupnými nastaveniami a parametrami. Vybrať si jeden model nie je jednoduché.

Aby sme vám výber uľahčili, urobili sme za vás analýzu hlavných parametrov, ktoré by ste si pri výbere mali všímať. Pri kúpe kancelárskej stoličky sa zamerajte najmä na nasledovné parametre a vlastnosti:

1. Mechanika kancelárskej stoličky

Výber vhodnej mechaniky je veľmi dôležitý. Jedná sa o mechanizmus, ktorý sa nachádza pod sedadlom. Tento mechanizmus, prostredníctvom pák a gombíkov, umožňuje vykonávať rôzne špecifické pohyby, konkrétne úpravy sedadla alebo operadla stoličky (napríklad nastavenie výšky, sklonu, hĺbky sedadla alebo sklon operadla a podobne).

Poďme sa pozrieť, aké najznámejšie typy mechanizmov kancelárskych stoličiek existujú, ako fungujú a aký je medzi nimi rozdiel:

✅ Permanentný kontakt

Jedná sa o mechaniku, ktorá spĺňa základné požiadavky pre sedenie. Permanentný kontakt znamená, že operadlo je v neustálom kontakte s chrbtom sediaceho. Zvyčajne sa dá nastaviť výška sedadla a výška i hĺbka operadla. Kancelárske stoličky, ktoré využívajú mechaniku permanentný kontakt, sú vhodné na občasné sedenie. Ich výhodou je nízka obstarávacia cena.

✅ Hojdacia mechanika

Táto mechanika umožňuje pohybovať sa ako v hojdacom kresle. To znamená, že tento mechanizmus zabezpečí pohyb dopredu a dozadu. Nie je možné prispôsobovať sklony sedadla a ani operadla, pretože tieto časti sú k sebe napevno primontované. Nastaviť sa dá sila protitlaku pri hojdaní s ohľadom na hmotnosť sediaceho.

Ovláda sa otáčaním skrutky, ktorá sa nachádza pod sedadlom – uťahovaním nastavíte väčší odpor mechaniky pri hojdaní a povolením skrutky dosiahnete opak. Kancelárska stolička sa dá zablokovať v základnej polohe. Modely stoličiek s hojdacou mechanikou nie sú vhodné pre každodennú prácu za kancelárskym stolom. Ich prednosťou je dizajn a nižšia obstarávacia cena. (zdroj: www.alza.sk, www.albacr.eu)

✅ Synchrónna mechanika

Synchrónny mechanizmus umožňuje pohyb operadla a sedadla synchronizovaným spôsobom (čiže posúva operadlo a sedadlo spolu) v pevnom pomere. Zvyčajne je tento pomer 1:2, ale niektoré modely kancelárskych stoličiek pracujú s pomerom 1:2,5. To znamená, že 1 stupeň pohybu v sedadle zodpovedá 2 (alebo 2,5) stupňom sklonu operadla. Synchrónna mechanika zabezpečí, že pohyb operadla je väčší  ako pohyb sedadla.

Sedadlo a operadlo je možné zamknúť do niekoľkých pozícií alebo nechať mechanizmus odblokovaný, kedy sa stolička môže voľne pohybovať (v tomto prípade stolička neustále kopíruje sed sediaceho). Kancelárska stolička so synchrónnou mechanikou má perfektné ergonomické vlastnosti a preto sa odporúča pre profesionálne a intenzívne používanie. (zdroj: www.sbs.it/en)

✅ Asynchrónna mechanika

Umožňuje nastavenie operadla a sedadla nezávisle od seba. Kancelárske stoličky s týmto mechanizmom sa ovládajú pomocou troch páčok, ktoré sa nachádzajú pod sedadlom. Pomocou nich môžete nastaviť výšku, sklon sedadla a sklon operadla.

✅ Kĺbová mechanika

Umožňuje nastaviť výšku, sklon aj hĺbku operadla pomocou skrutky, ktorá je umiestnená na zadnej strane kancelárskej stoličky. Nevýhodou je, že pre nastavenie sa musí sediaci postaviť za stoličku a pravidelne skrutku doťahovať.

Kancelárske stoličky s kĺbovou mechanikou sú vhodné pre jedného užívateľa. V prípade, ak by ju používali viacerí, bolo by nutné neustále prestavovanie, čo by mohlo spôsobiť rýchlejšie opotrebenie. V porovnaní s ostatnými kancelárskymi stoličkami majú vyššiu poruchovosť.

2. Doba sedenia

Pri výbere kancelárskej stoličky je dôležité poznať odpoveď na základnú otázku: Ako dlho budete na kancelárskej stoličke sedieť? Táto doba sedenia je základné kritérium, ktoré si treba ujasniť hneď na začiatku. Kancelárske stoličky môžeme rozdeliť do troch základných kategórií podľa dĺžky/doby sedenia.

 • Menej ako 8 hodín – ak budete využívať kancelársku stoličku na krátke sedenie (4 hodiny alebo občasné sedenie), bude vám stačiť základná mechanika s pevným operadlom. Pokojne vyberajte  modely v nižších cenových hladinách. Rozhodovať sa môžete aj podľa vzhľadu, ale odporúčame dbať na kvalitu materiálov.
 • 8 hodín – ak budete využívať kancelársku stoličku na dlhšie sedenie (bežný osemhodinový pracovný čas), treba si vybrať kvalitný model. Vhodné sú synchrónne kancelárske stoličky, asynchrónne kancelárske stoličky alebo kancelárske stoličky s hojdacou mechanikou.
 • Viac ako 8 hodín – ak budete využívať kancelársku stoličku viac ako osem hodín za deň, je nevyhnutné do nej investovať. V tomto prípade by synchrónna mechanika mala byť samozrejmosťou.

3. Nosnosť

Nosnosť je parameter, ktorý nám udáva maximálne možné zaťaženie kancelárskej stoličky. Udáva sa v kilogramoch. Každý jeden výrobca pri jednotlivých modeloch udáva maximálnu nosnosť. Pri výbere je smerodajná váha osoby, ktorá bude stoličku využívať. Nosnosť kancelárskych stoličiek sa zvyčajne pohybuje v týchto hodnotách:

 • menej ako 120 kg
 • 120 – 130kg
 • 130 – 145 kg
 • 145 kg a viac

Správne zvolená nosnosť je veľmi dôležitá, pretože predchádza nesprávnemu sedeniu a okrem toho, vplýva aj na celkovú životnosť kancelárskej stoličky.

4. Rozmery

Rozmery kancelárskej stoličky síce nie sú najdôležitejšie, ale pri výbere sú taktiež podstatné. Dôvod je celkom jednoduchý – stavba tela každého človeka je iná, tak pochopiteľne, čo jednému vyhovuje a sedí, tak druhému nemusí.

Preverte si viaceré rozmery kancelárskej stoličky, ako je výška, šírka a hĺbka sedenia. Pri mnohých modeloch je možné tieto parametre nastaviť, vďaka čomu je stolička prispôsobiteľná. Nie je to však samozrejmosťou a preto si treba pred kúpou kancelársku stoličku vyskúšať, či vám bude vyhovovať.

5. Ergonómia a pohodlie

Ergonómia je veda, ktorá sa zaoberá úpravou prostredia na pracovisku s cieľom zlepšiť efektivitu a produktivitu. Pri práci na počítači je táto veda považovaná za spôsob, ako zaručiť správne a najmä zdravé sedenie, ktoré predchádza rôznym zdravotným problémom (tie vznikajú zo sedavého zamestnania).

Ergonomické kancelárske stoličky sú navrhnuté tak, aby čo najlepšie podporovali ľudské telo (jeho držanie, pohodlie a zdravie) a umožňujú vysokú úroveň prispôsobiteľnosti, vďaka čomu môže človek pracovať čo najefektívnejšie a najpohodlnejšie (zdroj: https://posturepeople.co.uk, https://ergotune.com)

Existuje mnoho typov ergonomických stoličiek. Vybrať jednu z nich, ktorá je najlepšia a vhodná pre každého, nie je vôbec ľahké. Pre každého je vhodné niečo iné. Preto sa treba zamerať na viacero vecí, ktoré umožnia danému užívateľovi, aby stolička dobre fungovala pre jeho špecifické potreby. Medzi ne patrí najmä:

 • nastaviteľná výška a sklon sedadla
 • dostatočná šírka a hĺbka sedadla
 • správna bedrová opora
 • nastaviteľné operadlo
 • nastaviteľné opierky rúk

(zdroj:www.spine-health.com)

6. Konštrukcia

Konštrukcia kancelárskej stoličky je krížová. Môže byť tvorená z plastu, dreva, kovu alebo kombinácie týchto materiálov. Plastová konštrukcia je všestranná a cenovo dostupnejšia, ale má nižšiu životnosť a poskytuje nízku nosnosť. Drevené a kovové konštrukcie sú robustnejšie, vďaka ktorým sú kancelárske stoličky obzvlášť odolné. (zdroj: https://imgdataserver.com)

7. Bedrová a chrbtová opierka

Chrbtová opierka alebo operadlo je tvarovaná časť kancelárskej stoličky, ktorá je v kuse alebo rozdelená na dve časti – dolnú a hornú časť chrbta. Dolná časť sa nazýva bedrová opierka a ak sa nenachádza na stoličke, môžete ju dokúpiť samostatne.

Základné kancelárske stoličky neponúkajú žiadnu prispôsobiteľnosť pre bedrovú a chrbtovú opierku, pretože sú univerzálnej veľkosti. Ale ľudia majú rôzne dĺžky trupu a bedrové zakrivenie, preto je ich nastaviteľnosť veľmi dôležitá. Kvalitná opierka zaistí podporu bez ohľadu na to, či  človek sedí vzpriamene alebo v sklone 100 až 110 stupňov. (zdroj:www.nytimes.com, www.spine-health.com)

8. Opierka hlavy

Už samotný názov napovedá, že opierka hlavy na kancelárskej stoličke slúži na opretie hlavy pri sedení. Poskytuje pohodlie a zároveň uľaví krčnej chrbtici. (zdroj:https://slidingmotion.com)

Nie všetky kancelárske stoličky sú vybavené opierkou hlavy. Môže byť zabudovaná v chrbtovej opierke alebo odnímateľná, ktorá je pripevnená na vrchu operadla. Ak si vyberiete kancelársku stoličku s opierkou hlavy, uistite sa, že sa dá nastaviť, vďaka čomu ju bude možné polohovať presne podľa vašich potrieb. (zdroj:www.autonomous.ai)

9. Podrúčky

Podrúčky slúžia na podporu rúk pri sedení. Pri niektorých modeloch kancelárskych stoličiek je možné nastaviť ich výšku.  Zvyčajne sú vyrobené z ocele, ktorá znesie záťaž.

Existujú 3 typy:

 • Pevné opierky rúk – sú síce estetické, ale ich praktickosť je nižšia,
 • T-podrúčky –  sú výškovo nastaviteľné a predstavujú najlepšie riešenie pre maximálne pohodlie bez ohľadu na výšku užívateľov,
 • Výklopné opierky rúk – sú vhodné pre tých, ktorí častejšie odchádzajú od pracovného stola alebo tých, ktorí uprednostňujú maximálnu funkčnosť kancelárskych stoličiek. Nevýhodou je, že zvyčajne ich nie je možné výškovo nastaviť.

(zdroj:www.autonomous.a/)

10. Sedadlo

Sedadlo je časť stoličky, na ktorej sa sedí. Jeho funkciou je poskytnúť pohodlie pri sedení. Modely kancelárskych stoličiek s anatomicky tvarovaným sedadlom sú viac pohodlné. Vyrába sa z niekoľkých druhov materiálov, ale zvyčajne sa jedná o penu, ktorá je potiahnutá nejakým materiálom. Niektoré modely umožňujú nastaviteľnú hĺbku sedacej časti, vďaka čomu je možné nastaviť stoličku pre ľudí rôznych výšok.

11. Kolieska

Pri výbere koliesok je potrebné vedieť, na akom povrchu sa bude kancelárska stolička používať a pohybovať. Podľa toho treba zvážiť ich správny výber. Kolieska na kancelárskych stoličkách môžu byť:

 • Štandardné kolieska – tvrdé kolieska, ktoré sú vyrobené zvyčajne z plastu. Sú určené na mäkkú podlahu, ako napríklad koberec.
 • Mäkké pogumované kolieska – sú vhodné na tvrdé povrchy (parkety, podlahy alebo linoleum). Vďaka pogumovaniu nepoškriabu povrch, po ktorom budú prechádzať.
 • Univerzálne kolieska – jedná sa zvyčajne o kolieska, ktoré majú tvrdý okraj a mäkký stred. Tieto kolieska sú určené na všetky typy povrchov. (zdroj: https://seated.com.au)

Na trhu sú dostupné aj kancelárske stoličky, ktoré majú kolieska s brzdou. Takéto modely stoličiek sú zaistené na jednom mieste, keď sú zaťažené. V opačnom prípade, teda keď je stolička odistená, je možné sa so stoličkou pohybovať.

Ak chcete, aby stolička pevne stála na mieste, nepohybovala sa, v takom prípade namiesto koliesok hľadajte klzáky. Tie môžu byť výškovo nastaviteľné, vďaka čomu im nerobí problém ani nerovný povrch. (zdroj: www.btod.com)

12. Poťahový materiál

Kancelárske stoličky (sedadlo a operadlo) sú potiahnuté nejakou látkou, pod ktorou je čalúnenie. Jedná sa o poťahový materiál, ktorý vplýva na životnosť kancelárskej stoličky, ale aj na pohodlie pri jej používaní.

Medzi najzákladnejšie poťahové materiály patrí sieťovina, textilné materiály, koža  a syntetická koža. Poďme sa pozrieť, aké výhody a nevýhody ponúkajú jednotlivé poťahové materiály:

 • Sieťovina a textilný materiál – tieto poťahové materiály sú vhodné pre každodenné používanie kancelárskej stoličky. Ich výhodou je, že sú dostatočne priedušné. Oba materiály sú príjemné na dotyk, ale vyžadujú si pravidelné čistenie.
 • Koža a syntetická koža  – materiály, pri ktorých vyhráva dizajn nad komfortom. Nevýhodou je, že tieto dva poťahové materiály sú studené na dotyk, v letných mesiacoch podporujú potenie. To je pre mnohých používateľov nekomfortné. Koža je v porovnaní zo syntetickou kožou náročnejšia na údržbu a čistenie, na druhej strane však ponúka oveľa dlhšiu životnosť.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý typ poťahového materiálu zvoliť, tak sa držte jednoduchého pravidla – je lepšie mať poťahový materiál, ktorá dýcha, ako tvrdý a nepriedušný. (zdroj: www.tomsguide.com/, www.spine-health.com)

13. Možnosti nastavenia

Každá kancelárska stolička by mala mať nejaké možnosti nastavenia. Dôvodom je, že sa musí prispôsobiť rôznym typom ľudí, či už ide o výšku alebo hmotnosť. Medzi takéto možnosti nastavenia patrí:

 • nastaviteľné lakťové opierky
 • výška operadla
 • uhol opierky chrbta
 • poloha sklonu a hĺbka sedadla

Zvyčajne tu platí jednoduché pravidlo – čím drahší model kancelárskej stoličky, tým je k dispozícií viac možností a nastavení. (zdroj: https://www.tomsguide.com, www.gearpatrol.com)

14. Overené značky

Na slovenskom trhu sú kancelárske stoličky dostupné od mnohých výrobcov. Medzi najznámejšie značky tohto kancelárskeho nábytku patrí:

 • Alba
 • Antares
 • Autronic
 • BHM
 • Biedrax
 • Dxracer
 • Emagra
 • Halmar
 • Kulik System
 • LD Seating
 • Mayer
 • Mercury
 • Multised
 • Office pro
 • Rim
 • Sedia
 • Signal

Značky nie sú zoradené od najlepšej po najhoršiu. Je to výber tých najznámejších a ich poradie je určené podľa abecedy.

15. Cena, pomer ceny a kvality

Ak sa rozhodnete pre kúpu kancelárskej stoličky, ako prvé by ste si mali stanoviť maximálnu cenu, ktorú ste ochotní do nej investovať. Na výber sú rôzne cenové kategórie, v závislosti od dostupných nastavení a podľa toho akej sú značky. Vybrať si môžete z nasledujúcich:

 • Kancelárske stoličky v rozmedzí od 50 do 100 eur – kancelárske stoličky v tejto cenovej kategórií sú určené pre nenáročných užívateľov. Sú vhodné na občasné používanie, nie však na každodenný osemhodinový pracovný čas. V prípade týchto modelov však nečakajte veľa nastavení, zvyčajne je možné nastaviť iba výšku sedenia.
 • Kancelárske stoličky v rozmedzí od 101 do 300 eur – v tejto cenovej hladine je možné kúpiť kancelársku stoličku vo veľmi dobrom pomere cena/výkon. Samozrejmosťou je výškové nastavenie, dostatočná nosnosť a základné ergonomické vlastnosti. Kancelárske stoličky v tomto cenovom rozpätí majú synchrónny alebo asynchrónny mechanizmus.
 • Kancelárske stoličky v rozmedzí od 301 a viac eur – kancelárske stoličky pre náročných užívateľov, ktoré spĺňajú tie najlepšie ergonomické vlastnosti. Sú vhodné hlavne pre tých, ktorí budú využívať kancelársku stoličku viac ako osem hodín za deň, ale aj na nepretržité prevádzky. Sú špičkou medzi kancelárskymi stoličkami, pričom sa vyznačujú vynikajúcou nastaviteľnosťou, dlhou životnosťou a prepracovaným dizajnom.

7 tipov, ako správne sedieť na ergonomickej stoličke

Ergonomické kancelárske stoličky sú vybavené množstvom funkcií, ktoré sú navrhnuté pre zlepšenie držania tela, čím ponúkajú dokonalú oporu. Okrem kvalitnej stoličky treba na nej vedieť aj správne sedieť. Iba vtedy môžete skutočne pocítiť jej skutočné výhody. Pozrite si nasledujúcich 7 tipov, ktoré vám pomôžu správne sedieť na ergonomickej alebo inej kancelárskej stoličke:

 1. Umiestnite ramená rovnobežne s chrbticou – Keď sedíte za pracovným stolom, nadlaktie musíte pohodlne umiestniť rovnobežne s chrbticou a predlaktia a ruky položiť na pracovnú plochu. V tomto bode by mali byť vaše lakte ohnuté v uhle 90 stupňov. Ak nie sú, nastavte si kancelársku stoličku vyššie alebo nižšie podľa potreby. V opačnom prípade, keď sú ruky veľmi nízko alebo vysoko, môže to spôsobiť namáhanie ramenných kĺbov a hornej časti chrbta, čo spôsobuje bolesť.
 2. Nastavte si stoličku tak, aby ste podporili pohyb zo sedu do stoja – Sedadlo kancelárskej stoličky by nemalo byť umiestnené príliš nízko, pretože ak z takej polohy vstanete, budete viac ohýbať hornú časť tela a tým pádom i viac namáhať bedrá, kolená a členky. A pri neustálom vstávaní zo stoličky bude nízko umiestnené sedadlo spôsobovať opakované namáhanie a teda aj bolesť v spomínaných častiach tela. Správna výška sedadla je úroveň, pri ktorej môžete ľahko položiť obe chodidlá na zem a pokrčiť kolená, boky by mali byť v uhle 90 stupňov.
 3. Zvoľte správnu hĺbku sedadla – správna hĺbka sedadla môže mať vplyv na bolesť chrbtice. Skontrolujete ju veľmi jednoducho. Sadnite si na sedadlo kancelárskej stoličky celkom dozadu a skontrolujte priestor medzi predným okrajom stoličky a vašimi lýtkami. Do tohto priestoru by sa vám mala zmestiť celá päsť. Ak sa zmestí, hĺbka sedadla je správna a ak nie, v takom prípade je sedadlo veľmi hlboké. Riešením môže byť posunutie operadla kancelárskej stoličky dopredu, vloženie vankúša na podporu chrbta alebo výmena kancelárskej stoličky.
 4. Upravte si otočnú a chrbtovú oporu stoličky – každá kancelárska stolička by mala poskytovať oporu chrbta naklonením do alebo tesne nad 90 stupňov. Niektoré stoličky môžu mať nadmerné možnosti otáčania a sklápania, ktoré možno uzamknúť, aby sa predišlo prevráteniu stoličky. Mnohé modely ponúkajú aj opierku spodnej časti chrbta s nastaviteľným pásom, ktorý možno posunúť nahor alebo nadol, čím sa získa dodatočná podpora.
 5. Pozor na polohu pri sedení – pri sedení na kancelárskej stoličke sa snažte pritlačiť zadok k operadlu stoličky. Vďaka tomu sa vyhnete hrbeniu, ktoré môže spôsobiť zvýšený tlak na bedrové platničky alebo iné časti chrbtice. Práve správne držanie tela (poloha pri sedení) je rozhodujúce pre funkčné zdravie chrbtice.
 6. Sledujte výšku obrazovky – okrem vhodne zvolenej a napolohovanej kancelárskej stoličky je pre správne sedenie dôležité umiestnenie obrazovky počítača. Keď sedíte v kancelárskej stoličke, váš pohľad by mal byť smerovaný do stredu obrazovky počítača. Ak používate notebook a obrazovka na ňom je príliš nízko, v takom prípade je vhodné ho podložiť knihami, škatuľou alebo iným predmetom.
 7. Nastavte si správne lakťovú opierku rúk – vhodne nastavené opierky rúk zohrávajú pri sedení veľmi dôležitú úlohu. Keď sú napolohované správne, znižuje sa namáhanie v oblasti krku a ramien. Mali by byť nastavené do takej polohy, aby vaše ruky boli mierne zdvihnuté. V takomto prípade lakťová opierka podopiera iba lakeť a zároveň bude uberať váhu z ramien.

(Zdroj: www.spine-health.com )

Často kladené otázky o kancelárskych stoličkách

Čo to znamená, ak je stolička ergonomická?

Ergonomické stoličky majú za cieľ vytvoriť lepšie podmienky a sú navrhnuté s ohľadom pre ľudské telo, vrátane jeho držania a podpory.

Ako dlho by mala kancelárska stolička vydržať?

Životnosť kancelárskej stoličky sa môže líšiť, v závislosti od kvality materiálov a frekvencie používania. Vo všeobecnosti platí, že kancelárska stolička pri správnej starostlivosti a údržbe vydrží niekoľko rokov.

Môže kancelárska stolička pomôcť predchádzať bolestiam chrbta?

Dobre navrhnutá kancelárska stolička môže pomôcť znížiť riziko bolesti chrbta a iných problémov pohybového aparátu. Ideálne je zvoliť ergonomickú stoličku, ktorá je navrhnutá špeciálne pre podporu ľudského tela a umožňuje množstvo prispôsobení, čím je zabezpečené perfektné pohodlie. Okrem toho však treba vedieť na takejto stoličke aj správne sedieť.

Sú drahšie kancelárske stoličky vždy lepšie?

Drahšie kancelárske stoličky nemusia byť lepšie ako lacnejšie. Aj keď je pravda, že zvyčajne za kvalitu si zaplatíte viac. Na trhu je dostupných viacero kancelárskych stoličiek, ktoré majú podobné alebo rovnaké vlastnosti a parametre, ale každá je od iného výrobcu a tým pádom je aj cena rozdielna – jedna stojí viac a druhá menej. V tomto prípade sa väčšinou platí za značku. Pri výbere preto odporúčame porovnať si viaceré kancelárske stoličky a vybrať tú, ktorá poskytuje najlepší pomer cena/výkon.

Čo zvážiť pri kúpe kancelárskej stoličky?

Pri kúpe kancelárskej stoličky je potrebné zvážiť viacero faktorov, ako ergonómiu, nastaviteľnosť, kvalitu konštrukcie a cenu. Uistite sa, že je stolička dostatočne pohodlná a správne podopiera vaše telo. Hľadajte modely, ktoré umožňujú nastaviť bedrovú opierku, opierky rúk a výšku sedadla. Rovnako je potrebné zvážiť použité materiály na jednotlivých častiach stoličky.

Zdroje

wikipedia.org

www.heureka.sk

www.autonomous.ai

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]