Test TOP 7 najlepších domácich pekární 2021

Najlepšie domáce pekárneVôňa a chuť domáceho chlebu, či pečiva je na nezaplatenie. Toto vie snáď každý, kto si aspoň pár krát do roka upečie domáci čerstvý chlieb. Práve domáca pekáreň je skvelý kuchynský pomocník, ktorý veľmi uľahčuje a zefektívňuje prípravu domáceho chlebu.

Určite ste už počuli o tomto šikovnom zariadení určenom v prvom rade na pečenie chleba. Najlepšie domáce pekárne vám nie len chleba do chrumkava upečú, ale za vás aj zamiesia cesto, nechajú ho vykysnúť a o pár hodín vašu kuchyňa prevonia čerstvým, domácim chlebíkom.

domácou pekárňou ušetríte čas a kopec špinavých riadov. Funguje na jednoduchom princípe, čo do nádoby nasypete, to si v chlebíku po upečení aj nájdete. Žiadne zbytočné tuky, nezdravé oleje a konzervanty, iba čerstvé, zdravé a  kvalitné suroviny. Čas pečenia, stupeň prepečenia a veľkosť chleba závisí od typu pekárničky.V našom teste domácich pekární sme sa zamerali na domáce pekárne, ktoré sú z hľadiska svojich funkčných vlastností a recenzií najobľúbenejšie a najkvalitnejšie.

Test domácich pekární je spracovaný do prehľadného testu, ktorý obsahuje tabuľku najlepších produktov. Veríme, že vám tento test najlepších domácich pekární pomôže pri jednoduchom výbere tej najlepšej domácej pekárne.

 

Test – TOP7 najlepšie domáce pekárne

 Názov modeluHodnoteniePribližná cena 
1.ETA 7149 90020 Delicca
Domáca pekáreň ETA 7149 90020 Delicca
111,9€
2.Sencor SBR 1031
Domáca pekáreň Sencor SBR 1031
41,8€
3.Tefal PF 610138
Domáca pekáreň Tefal PF 610138
128€
4.ETA 1150
Domáca pekáreň ETA 1150
61,9€
5.ETA 3150 Crustum
Domáca pekáreň ETA 3150 Crustum
81,4€
6.ETA 2149
Domáca pekáreň ETA 2149
69,9€
7.Sencor SBR 930
Domáca pekáreň Sencor SBR 930
63€

Ako vybrať najlepšiu domácu pekáreň?

Pri jej kúpe by ste teda mali brať do úvahy:

  1. VeľkosťPorozmýšľajte koľko hladošov máte doma a aký asi veľký chleba dokážete spotrebovať. V prípade, že ste len dvaja zvoľte radšej pekáreň určenú na pečenie 500 – 1200 g. chleba. Ak ste však veľká rodina hodí sa vám radšej väčšia pekáreň v ktorej upečiete chlieb až z 1500- 1800 g. múky.
  1. Rozmery a váhaS veľkosťou chlebíka súvisia aj samotné rozmery vašej domácej pekárničky. Dôkladne teda vopred zvážte jej vhodné umiestnenie, najlepšie také, aby ste ju mali po ruke. Rátajte s tým, že najmenšie pekárničky vážia cca 5 kg a merajú na šírku 20-30 cm a na dĺžku 40cm. Samotná pekáreň nezaberie veľa miesta v porovnaní s jej manipuláciou- otváranie a zatváranie. Nezabudnite teda na dostatok priestoru aj v jej okolí.
  1. SpotrebuČo sa týka spotreby elektriny je dôležité vedieť, že pekáreň od momentu spustenia až po samotné vybratie pečiva nejde na plný výkon. Nemusíte sa báť, že kúpou pekárne rapídne narastie váš účet za elektrinu. Samozrejme výkon pekárne závisí aj od množstva múky a ďalších surovín. Ak chcete chlebík väčší, samotný proces pečenia trvá dlhšie a spotreba energie narastá.
  1. FormuDôležitou súčasťou pekárne je aj jej forma. Tá môže byť vyrobená z nerezu, keramiky, alebo teflónu. Najkvalitnejšie a zároveň aj najodolnejšie sú nerezové pekárenské formy. Môžete do nich postaviť čokoľvek, formy sa nezničia ani nepoškriabu. Vyberanie hotového chlebíka však v porovnaní s ostatnými formami je o niečo ťažšie, najmä, ak sa na ňu prilepí. V prípade teflónovej formy chlebík vyberiete bez problémov, oproti tomu sa ale ľahko poškriabe a znehodnotí. Najvhodnejším riešením je keramická forma, pevná a odolná voči ostrým predmetom. Chlieb z nej ľahko vyklopíte, následne ju vypláchnete vodou, poutierate a tak pripravíte na ďalšie použitie.
  1. Počet nožovNa miesenie chleba cesta v pekárni slúžia zabudované nože. Niektoré pekárne majú dva, iné zas len jeden. V tomto prípade však neplatí, čim viac, tým lepšie. Pekárne s dvoma miešacími nožmi zostávajú v chlebe aj počas jeho pečenia. Znamená to, že keď chlieb vyberiete, bude v ňom jedna alebo dve veľké diery. Chuť chleba to ale nijako neovplyvní. Ak vám však záleží aj na estetickej stránke, siahnite po pekárničke s jedným nožom, ktorý sa hneď po vymiesení cesta zasunie naspäť na svoje miesto.

Ďalšie skvelé funkcie domácich pekární

Doteraz sme hovorili skôr o parametroch klasických pekárničiek určených primárne na pečenie chleba. Veľa domácich pekárni má však aj iné využitie a funkcie o ktorých často krát nevedia ani samotní  užívatelia.

Vrátane programov na prípravu celozrnných, slnečnicových a iných typov chlebíkov v sebe skrývajú aj možnosť upiecť si pizzu či chutný koláčik. Bez problémov vám ešte aj zamiešajú cesto na tortu. Dokonca zvládnu aj výrobu džemu a sladkej marmelády.

Výrobcovia najnovších pekárni mysleli aj na celiatikov, ktorí si môžu pri príprave chlebu, alebo koláča zvoliť bezlepkový program. Domáca pekáreň teda nie je len o pečení čerstvého, chrumkavého chlebíka, ale aj všelijakých maškŕt, ktoré potešia každého.

Ďalším skvelým pomocníkom v kuchyni sú umývačky riadu – tie nájdete v článku -> testy umývačiek riadu

Leave a Reply

Leave the field below empty!