Samsung Galaxy Buds Pro recenziaSamsung Galaxy Buds Pro sú bezdrôtové štupľové slúchadlá rady Galaxy Buds. Ponúkajú veľmi kvalitnú izoláciu ale aj zvuk. Ide o solídne, prémiové bezdrôtové slúchadlá, cenovo o čosi lacnejšie ako väčšina konkurencie v tomto cenovom rozpätí. Ide o slúchadlá určené pre každodenných poslucháčov, ktorí sa nechcú trápiť nad nastavovaním a nalaďovaním slúchadiel, ale aj pre ľudí, ktorí si dajú záležať na vzhľade a štýle slúchadiel. Pýšia sa taktiež technológiou aktívneho blokovania hluku, kvalitným zvukom ako aj inými vymoženosťami, s ktorými sa tak často nestretnete, ako napríklad dotyková plocha, vďaka ktorej môžete slúchadlá ovládať jednoduchým ťukaním.

Špecifiká

Ako už bol v úvode spomenuté, ide o prémiové slúchadlá čomu nasvedčuje aj ich cena, preto by mali byť očakávania pomerne vysoké. Aktívne potlačovanie hluku (ANC) je veľmi príjemnou vlastnosťou týchto slúchadiel, vrátane kvalitnejších použitých materiálov. Z používania slúchadiel je cítiť ale aj počuť kvalitu, i keď aj tu je možné stretnúť sa s určitými nedostatkami.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
mobilny telefon Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
109€

Výkon

Batérie – Menšie štupľové slúchadlá budú mať nižšiu výdrž batérie, no vďaka prítomnosti puzdra je táto výdrž výrazne zvýšená. Samotné slúchadlá vydržia prehrávať hudbu až 8 hodín bez nabitia, kedy na rad príde nabíjanie v puzdre, to dokáže nabíjať až na 20 hodín prehrávania hudby. Nejde o extrémnu životnosť batérie vzhľadom na cenovú kategóriu, no zároveň to nie je sklamaním. 28-hodinová celková výdrž je teda prijateľným zlatým stredom.

Nabíjací čas je cca 1 hodina a je možné nabíjať aj bezdrôtovo. Prítomný je aj indikátor nabíjania, čo je skvelým plusom, ale vzhľadom na cenu by to jednoznačne malo byť súčasťou výbavy. Taktiež máte na výber možnosť rýchlonabíjania. Pre nabíjanie sa používa USB-C.

samsung galaxy buds pro dizajn

Reproduktory a zvuk – Kvalita reproduktora a zvuku je citeľná, problémom nie je ani izolácia zvuku za pomoci aktívneho rušenia hluku (ANC), na ktoré sa niektorí používatelia a recenzenti sťažujú, že nie je dokonalé, no v skutočnosti si spĺňa svoju úlohu. V slúchadlách je zároveň zabudovaný pasívny rušič hluku. Skvelou dodatočnou funkciou je aj detekcia vybratia slúchadla z uší, kedy sa hudba pozastaví, čím sa predĺži životnosť batérie.

  • Čo ukazujú papiere: Frekvenčný rozsah je na štandardných 20 Hz – 20 kHz zatiaľ čo priemer meniča je slušných 11 milimetrov.
  • V skutočnosti: Zvuk týchto prémiových bezdrôtových slúchadiel je skutočne kvalitný, poskytuje fajn basy, výšky ale aj stredné tóny. Pre akékoľvek subjektívne doladenie je pravdaže možné použiť ekvalizér.
+ Kvalitný, prémiový zvuk a mikrofón – Výdrž mohla byť o čosi vyššia
+ Aktívne ale aj pasívne potlačovanie hluku – Aktívne rušenie hluku nemusí v určitých prípadoch byť dostatočne efektívne
+ Kvalitnejšie batérie s priemernou životnosťou
Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
mobilny telefon Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
109€

TIP: Komplexný návod ako vybrať slúchadlá + TIPY na tie najlepšie slúchadlá nájdete tu: najlepšie slúchadlá

Pripojenie

Na pripojenie sa využíva Bluetooth verzie 5.0, spárovanie je možné s iOS, Android, Samsung Smart hodinkami, televíziou, s počítačom a inými zariadeniami. Problematickým môže byť používanie aplikácie na iOS, kde sa nemusíte dočkať aktualizácie.

Asi najväčším problémom je akási „pasívna exkluzivita“ týchto slúchadiel, najlepšie fungujú s Galaxy radou smartfónov a inými Galaxi zariadeniami, s inými modelmi ale aj operačnými systémami to bude obťažnejšie a kompatibilita je obmedzená, príkladom je 360 Audio, ktoré môžete použiť len s Galaxy zariadeniami.

+ Rýchle spárovanie s kompatibilnými operačnými systémami a zariadeniami – Slabá/obmedzená kompatibilita so všetkým okrem SAMSUNG Galaxy
– Priam nefunkčnosť na iOS vzhľadom na absenciu aktualizácií potrebného softvéru

Prevedenie a funkcie

Tvar a použité materiályKvalitná konštrukciakvalitnými materiálmi. Najproblematickejším bodom týchto slúchadiel je najmä ich čudesný tvar, ktorý polarizuje používateľov Galaxy Buds Pro. Niektorým recenzentom občas vypadávajú, iní majú len pocit, že každú chvíľu vypadnú a pre ďalších tvar plne vyhovuje.

Zaujímavosťou je štandard ochrany IPX7, slúchadlá teda môžete ponoriť do hĺbky 1 metra počas 30 minút bez poškodenia. Mušľovité puzdro je malé a na dotyk pevné, ako obvykle je vybavené magnetom pre zaistenie slúchadiel a ako už bolo spomenuté vyššie, umožňuje bezdrôtové nabíjanie.

samsung galaxy buds pro prevedenie a funkcie

Dizajn – K dispozícii sú tri farebné variantyčierna, strieborná a trochu extravagantnejšia slabofialová. Farebné prevedenie je kvalitné, farby vyzerajú unikátne a konečná povrchová úprava je skutočne prémiová. Čo sa týka tvaru, slúchadlá sú fazuľové, čo sa nebude každému páčiť, no cieľ dizajnéra „vyniknúť“ bol dosiahnutý.

Dodatočné funkcie – Na vonkajších plochách sa nachádzajú dotykové plochy, vďaka ktorým dokážete ovládať slúchadlá za pomoci „gest“ – jedno ťuknutie spustí alebo pozastaví hudbu, dve ťuknutia zrušia, príjmu hovor alebo preskočia terajšiu pesničku, tri ťuknutia – o pesničku naspäť a podržanie bruškom palca zrušíte prichádzajúci hovor. Problémom dotykových plôch je ich privysoká citlivosť, na ktorú sa ale dá zvyknúť.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
mobilny telefon Samsung Galaxy Buds Pro SM-R190
109€

Prítomná je aj funkcia 360 Audio, za pomoci ktorej môže používateľ počúvať hudbu, ako keby zo všetkých svetových strán, kompatibilita s touto funkciou je však obmedzená výlučne pre Samsung Galaxy zariadenia – veľké mínus, ktoré sme už spomenuli vyššie v recenzii. Za zmienku určite stojí aj možnosť púšťať hudbu v režime „mono“, vďaka ktorej si budete môcť vypočuť hudbu len v jednom slúchadle.

+ Viacfarebné prevedenie – Slabofialové prevedenie bola nešťastná voľba
+ Dotykový displej a gestá pre ovládanie – Fazuľový, asymetrický tvar sa nebude každému páčiť
+ Kvalitné materiály a unikátne farby

Konečné hodnotenie: 9/10

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 4 Priemerne: 5]