niceboy-hive-podsie-2021„Made in China“ bolo kedysi synonymom nesofistikovanostinízkej kvality. S postupom času si však každý nadšenec mobilnej elektroniky mohol všimnúť, ako sa čínske elektronické zariadenia začali meniť, k lepšiemu. Zdokonaľovali sa, dobiehali a v mnohých prípadoch aj predbehli americké, kórejské či japonské značky. Cenová ale aj technologická konkurencieschopnosť čínskych elektronických výrobkov mala výrazný dopad na trh a dnes už nikto nemôže ignorovať ich úspech. Slúchadlá Niceboy HIVE Podsie 2021 sú jedným z mnohých dôkazov čínskeho úspechu na trhu s elektronikou.

Špecifiká

Niceboy HIVE Podsie 2021 sú bezdrôtové slúchadlá v cenovom rozsahu ~30 €, ide teda o nižšiu triedu a preto je potrebné očakávať, že kvalita bude zodpovedať cene. Čínsku elektroniku dnes však skutočne vystihuje fráza „za málo peňazí veľa muziky“, na čo sa aj čínski výrobcovia spoliehajú. Hoci vás mnohé špecifiká týchto bezdrôtových slúchadiel nemusia ohúriť, 35-hodinová výdrž batérie je vzhľadom na nízku cenu príjemnou anomáliou, a nejedného potenciálneho kupujúceho môže zaskočiť. V tom, ale aj iných špecifikách, je však nejeden háčik.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Niceboy Hive Podsie 2021
sluchadla Niceboy Hive Podsie 2021
29€

Výkon

Batérie – Pri bezdrôtových elektronikách je jedným z najdôležitejších aspektov práve výdrž batérie a to je pravdepodobne najväčším plusom týchto bezdrôtových slúchadiel, ktoré sa môžu pýšiť 35-hodinovou výdržou batérie, kde slúchadla vydržia 9 a pol hodín, zatiaľ čo puzdro 25 a pol hodín. Vzhľadom na nízku cenu daných slúchadiel je takáto výdrž bateriek veľkou výhodou, najmä pre ľudí s nižším rozpočtom. V nejednej recenzii sa však dočítate o tvrdom fakte – články týchto batérií majú nízku životnosť a za pomerne krátku dobu pravidelného vybíjania a nabíjania budete môcť zbadať výrazný pokles v ich životnosti.

niceboy-hive-podsie-2021-prevedenie

Reproduktory a zvuk – Nakoľko ide o slúchadlá, čistota zvuku je pre nejedného práve tým najdôležitejším špecifikom. Kvalita zvuku Niceboy HIVE Podsie 2021 je minimálne na papieri lepšia, než mnohé iné bezdrôtové slúchadlá s vyššou, častokrát aj dvojnásobnou cenou.

  • Štandardný rozsah frekvencií od 20 do 20 000 Hz je doplnený o vysokú citlivosť dosahujúcu 110 dB/mW (decibelov na milliwatt). Vo všeobecnosti platí, že vyššia citlivosť je lepšia pre kvalitu zvuku, rovnako však dokáže poskytnúť vyššiu hlasitosť pre používateľa. Daná citlivosť sa aj odráža pri kvalite zvuku, basyadekvátnekvalita výšok je vhodná na počúvanie hudby akéhokoľvek žánru.
  • Impedancia týchto slúchadiel je na 16 Ohm. Hoci má impedancia dopad na kvalitu zvuku, v porovnaní s inými bezdrôtovými slúchadlami si môžeme všimnúť, že rozdiel v impedancii je natoľko malý, že daný parameter nemá žiaden citeľný dopad na konečnú kvalitu zvuku a preto to nie je ukazovateľom lepšej kvality.
  • Slúchadla sú však doplnené o pomerne veľký menič s rozsahom 8 milimetrov. To koniec koncov kladne ovplyvňuje kvalitu zvuku.

Slúchadlám je však potrebné vytknúť šum, na ktorý môžete natrafiť dostatočne často – šum je prirodzenou, no predsa len nepríjemnou vlastnosťou bezdrôtových slúchadiel a niektoré modely a značky ním môžu trpieť viac než iné. Kvalita zvuku je, vzhľadom na malé rozmery a teda fyzikálne limitácie, problematickou stránkou štupľových bezdrôtových slúchadiel. Napriek tomu všetkému je potrebné konštatovať, že „na papieri“ lepšie údaje nesplnili očakávania kvalitnejšieho zvuku. Kvalita zvuku z týchto slúchadiel je nemastná-neslaná, no to sa dá čakať od slúchadiel, ktoré stoja zlomok drvivej väčšiny bezdrôtových slúchadiel v ponuke.

+ Vzhľadom na cenu majú prijateľný zvuk – Zvuku chýba charakter
+ V niektorých ohľadoch majú lepšie parametre, než výrazne drahšie slúchadlá – Kvôli pravidelnému používaniu a nabíjacích cykloch batérie pomerne rýchlo strácajú svoju na papieri uvedenú kapacitu
Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Niceboy Hive Podsie 2021
sluchadla Niceboy Hive Podsie 2021
29€

Pripojenie

Značným problémom daných slúchadiel je nespoľahlivé, nestabilné pripojenieproblematické párovanie s mobilným zariadením (pozor, Apple používatelia!), a to aj napriek využívaniu Bluetooth verzie 5.1. Reč ide práve o občasnom vypadávaní zvuku, o šume či prerušovaní signálu. Dané nedostatky je možné nájsť mnohokrát aj v používateľských recenziách, ktorých je dostatočné množstvo vzhľadom na obľúbenosť a bohatú nádielku recenzií tohto modelu. Či už je problém v softvéri alebo hardvéri nie je možné stopercentne skonštatovať, no najpravdepodobnejšie vysvetlenie je, že ide o výrobnú vadu, kde daná vada je spravidla prítomná v jednom z dvoch slúchadiel a takmer nikdy nie v oboch naraz. Našťastie je ochrana spotrebiteľa v EÚ účinná, a preto v prípade reklamácie vám budú buď vrátené peniaze, alebo zamenený chybový tovar.

+ Bluetooth 5.1 – Občasne nespoľahlivé pripojenie, spôsobené či už diaľkou alebo slabším tienením
– Zriedkavé výpadky spárovania
– Šum

Prevedenie

niceboy-hive-podsie-2021-dizajnTvar a použité materiályProblematickým pre niektorých môže byť, ako je tomu obvykle, samotný tvar slúchadiel. Neexistujú bezdrôtové slúchadlá, ktoré dokonale sadnú každému a platí to aj v prípade tohto modelu. Tvar štupľov týchto slúchadiel je ale štandardný a štuple nevynikajú ničím, preto by mali sadnúť väčšine používateľov. Niekomu však môžu sadnúť viac, iným menej. Na dlhšie či zaťažujúcejšie cvičenie však vhodné veľmi nie sú – naakumulovaný pot v zvukovode tieto bezdrôtové slúchadla ľahko dokáže uvoľniť a môžu preto začať úplne jednoducho vypadávať. Všetko už však záleží od jednotlivca – veľkosti a tvare jeho zvukovodu, ako aj toho, ako veľmi sa človek potí v oblasti uší.

Asi najproblematickejším bodom vonkajšieho vzhľadu slúchadiel je použitý materiál, ako aj samotná úprava slúchadiel – prevláda citeľne lacný, krehký plastostrejšie spoje, ktoré miestami cítiť. Zároveň sú tlačidlá pomerne tvrdohlavé a je ťažšie ich stlačiť.

Názov modeluHodnoteniePribližná cena
Niceboy Hive Podsie 2021
sluchadla Niceboy Hive Podsie 2021
29€

Dizajn – Niceboy HIVE Podsie 2021 sa pýšia moderným a elegantným dizajnommatnom prevedení tak elegantnej čiernej, ako aj modernej bielej. Krabička je minimalistická, pripomínajúca powerbank, ktorým v praxi aj je, a je zároveň „vyzbrojená“ LED indikátormi.

+ Elegantnýmoderný dizajn – Lacnejší materiál na slúchadlách ale aj krabičke
+ Matné čierne ale aj biele prevedenie – Miestami nedokonalé finálne opracovanie

Konečné hodnotenie: 7/10

Redakcia

Redakcia

Už od roku 2017 sme tu pre Vás a pomáhame Vám s výberom produktov. V našich článkoch nájdete objektívne, hodnotné rady a tipy pri výbere produktov. Zapojte sa do diskusie a dajte nám vedieť v komentári, aký model produktu používate vy a či ste s ním spokojný a pomôžte tak iným návštevníkom.

Ohodnoťte tento článok
[Celkom: 1 Priemerne: 5]